Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

pavla.bebe
14. okt 2009

No prvni prestup mam 3 a pul hodiny a druhy 2 a pul. Asi teda zvolim ten klokanek, mala ho ma rada a rada v nem spi. V letadle budu mit baby basket, tak to by nemel byt vubec problem. Zatim stale kojim, takze stravu tez nemusim resit. Ale premyslela jsem, ze bych si prece jenom vzala lahvicku s mlekem, pro jistotu, ve stavu nouze. Moc vam dekuji za odpoved. Poprve cestuji s takhle malym miminkem. A sama, ale musim si zvykat, nebot se stehuji do Australie a rada bych jezdila jednou do roka domu 🙂

bibi78
15. okt 2009

mne mudr. odporucila kojit pocas vzletu a pristavania. sacie pohyby vyrovnavaju tlak.

ale stale neviem, ako to vsetko zbalit na dovolenku. napr. autosedacku, prenosnu postielku...??

sophie1981
15. okt 2009

bibi....a naco postielku a sedacku??...to ides na dovcu???...alebo k znamym??.....my letime v sobotu.....berieme len kociar....sedacku poziciavame, postielku mame na izbe....

sophie1981
15. okt 2009

inac mozes si tovziat, ale kedze to bude asi batozina navyse, bude to aj stat...ja som akirat pozeralana easyjete, ze mozes max 8 batozin, max20kg?ks....

trixi
15. okt 2009

bibi, asi chces letiet do Europy k rodine a potrebujes vybavenie, inak si neviem vysvetlit, na co potrebujes prenosnu postielku. Autosedacku chapem, ale ak Ti mozem poradit, my sme to vyriesili takto.
Sestra priletela so synom z Canady na 3 mesiace, kupili sme riadnu postielku tu na Slovensku (dnes kupis velmi lacno), kupovali sme novu, keby sme kupovali pouzitu vyslo by to este lacnejsie. Autosedacku si mozes pozicat, alebo tiez kupit z druhej ruky.
Ale ked to chces viezt neviem odkial a letecky, samozrejme to vsetko mozes vziat. Bud na ukor vlastnej batoziny, alebo ako dalsiu batozinu, za ktoru poriadne zaplatis. Ja si pamatam, ze pred 2 rokmi to bolo u Lufthansy 150 € za kazdu dalsiu batozinu. A to je dost.

macka23
15. okt 2009

bibi,
my sme boli v lete v anglicku, detsky kocik si mozes vziat zadarmo a za autosedacku sme platili 20eur, bolo to ako special baby equipment / leteli sme cez ryanair/, a odovzdavas ju v okienku s nadrozmernou batozinou, kde odovzdavaju trebars lyze a podobne, cize s tym budu zaobchadzat adekvatne 🙂
Ked sme leteli nazad z anglizka, kupili sme v anglicku cestovnu postielku, ktoru sme priamo na letisku doplatili /tiez 20eur/ takze to bolo v pohode 🙂

meleri
16. okt 2009

ahojte lidi,

já vám řeknu že ty letecké společnosti jsou takové svi...ě, tak v ten samý den ráno stojí letenka o 400 € víc jak ve 2 odpoledne, oni si z těch vánoc dělají fakt takový kšeft... 😠 a to mluvím o Francii a letu do Prahy, to jsou pálky jak do USA jestli ne víc! 😒

bibi78
16. okt 2009

vdaka baby za odpovede. konkretne som mala na mysli let do USA k rodine, ale kedze by sme sli len na 2-3 tyzdne, tak je zbytocne veci kupovat tam na taku kratku dobu. postielku preto, lebo maly bude mat necely pol roka, takze este na velku postel je malicky a autosedacku budeme vyuzivat stale, kedze tam sa peso nikam nechodi 😀.
macka, asi to tak bude fungovat aj u ostatnych spolocnosti, extra peniazky za extra batozinu. pride mi to ale strasne komplikovane tolko veci, tak stale neviem... navyse je to dost dlhy let pre takeho prcka... 😒

bulinka83
31. okt 2009

ahojte, priznam sa prispievam prvy krat, ale vcera sme sa vratili z USA a neda mi sa nepodelit o skusenosti s lietanim s babatkom. Nasa mala Veronika ma 14mesiacov a je neskutocne aktivna, chvalabohu sme s nou leteli dvaja - s manzelom, takze som sa nescvokla. Pocet letov - 3 smerom tam a 3 smerom naspat. Absolutne odporucam letiet s British Airways - dokonaly servis, mili personal a hlavne si pri leteni s babom (infant do 2rokov) mozete rezervovat miesto na sedenie online cca mesiac pred cestou, to znamena, ze vam zarucia "bulk head row seat - miesto pred stenou - iba zaoceanske lety", kde sa da pripevnit "baby basket" a naviac si mozete spravit check in online 24hod pred odletom z domu a nemusite prist s drobcom 2hod pred odletom. Detom dali naviac na palube darcekovy set vymalovavaniek - mile. Baby basket je super vec, ale v pripade, ze mate maleho divocaka ako my, zbytocna. Cestou do USA, spala len 1hodinu a inak sme ju mali na rukach, citali knizky, pozerali fotky v notebooku, hrali sa, prechadzali, jedli a pocuvali jej oblubene pesnicky cez ipod - odporucam, pretoze ju ukludnili. Cestou z USA - nocny let, vacsinu prespala, ale zasa nie v baby baskete - pretoze boli skoro stale turbulencie a vtedy musi byt dieta priputane na rodicovi. Inak mensie deti som videla pekne buvat v baby baskete aj dlhsie, my sme ho pouzivali len ako odkladaci priestor🙂 Prebalovanie v lietadle bolo v pohode - aj v tom najmesom lietadle bol na wc vyklapaci preb.pult. Bolest v uskach pri vzlietani a pristavani sme zo 6 letov zazili iba raz - aj to podla mna nebola bolest, ale skor unavena a chcela buvat. Ale zasa, kazde babo je ine. Inak ked deti pri pristavani placu, je to mozno pre ne najlepsi sposob (pokial ten plac rodic zvlada) ako predist bolesti. Inak plac babatka v lietadle nie je az tak pocut, pretoze je tam velky hluk sam o sebe. Ohladom papania, uz nekojim, mala som sebou termosku s hor.vodou, sunar, Lucku flasku, vodu v kojeneckej flasi a predsnidavky. Na kotrole mi vsetko preslo, len mama musi ochutnat 50% stravy dietata. odporucam predsnidavky zatvaracia, pretoze jogurtove balenie vam otvoria a mozete ho vyhodit. dufam, ze vam moje rady pomozu a dodaju optmizmus, ze aj s babom sa da v pohode cestovat, len to chce trochu obety a pochopenia, majte sa pekne

lula5
1. nov 2009

Bulinka, super sprava, o 3 tyzdne letim s Britishom do USA s dvojrocnou. Takze dakujem. Ak ma napadne nejaka otazka, poslem IP, dufam, ze si neskoncila tymto jedinym prispevkom tvoju ucast na konovi a odpises.

Mne ale bola vtipna reakcia British... ja som svojmu dietatu, aj ked v den odletu nema 2 roky, kupila letenku z dovodu pohodlnosti (a cestou spat ju aj tak uz mat musi), a od British som ziadala "miesta pred stenou" (mozu byt aj oknove, lebo nepotrebujem basket, ale nech si ma kam mala na zem sadnut atd). Ich odpoved bola, ze na ne nemam narok, aj ked moje dieta nema este 2 roky, lebo som mu kupila letenku. Tak som sa spytala ci su normalni, ze vzdy tie miesta mam kvoli mojmu operovanemu kolenu a kvoli dietatu nan nemam narok?! "aha, vy mate operovane koleno, tak ok"...a miesta mi samozrejme dali, este sa aj pytali, ci chcem vpravo alebo vlavo sediet...

bianca7
1. nov 2009

Ahojte maminy.Povedzte,letela niektora z vas s 3-mesacnym babatkom?ako znasalo let?chcem ist za rodinou,ale zvazujem ci to nebude pre take male babatko v podstate sok koli zmenam tlaku?ale niekde som pocula,ze prave taketo male deticky to najlepsie znasaju.

macka23
1. nov 2009

bianca,
podla mna sa vobec nemusis bat, my sme leteli so 6mesacnym. pocas vzlietania a pristavania som ho kojila, a potom viac menej pekne spinkal...ziadny plac alebo nieco podobne...myslim, ze cim mensie babatko, tym lepsie 🙂

kessiee
6. nov 2009

ahojte, nas tiez caka let, sice az vo februari, ci marci, ale uz teraz mam z toho strach... uz nekojim, takze sme na UM, malicky bude mat vtedy 7 ci 8 mesiacov. obavy mam hlavne z toho papania... ako ste pripravovali mliecko? mali ste vodu v termoske a davkovac suseneho mliecka, alebo hned pripravene mliecko v termoske? viem, ze uz pripravene mlieko nemoze dlho stat. my budeme cestovat aj spolu s prestupmi 6 ci 7 hodin ☹

iwanna
6. nov 2009

ahojte, nas caka o mesiac tiez let do USA s malym divochom. Krpciacik bude mat rok.... Letime s Austrian, s nimi este nemam skusenosti, takze neviem vobec co bude. Neleteli ste s nimi niekto? Nas let aj s prestupom bude trvat asi 17hodin. Nasa dokina nam chce predpisat detsky diazepan, keby uz bolo najhorsie... Davali ste to niekto detom? Bojim sa toho...

manika77
6. nov 2009

iwanna ja som sice este s malym neletela ale chcem ti napisat k tomu diazepanu nam ho doki predpisala lebo maly mal problemy a bol od toho este horsi viac vymyslal vobec ho to neutlmilo 😖 tak bacha nato 😉

lula5
6. nov 2009

Iwanna, ja som sla do usa minuly rok s austrian...bez dietata, ale sedela som tam kde sedavaju deti a vsetky boli v pohode, letusky kmitali okolo nich.

niki2
6. nov 2009

Kessiee, muzes mit termosku, ale stevardky ti natoci horkou vodu, kdyz budes potrebovat.

kessiee
6. nov 2009

niki ked im dam svoju vodu, tak mi ju zohreju? to by mohlo byt fajn, len ako sa s nimi dorozumiet 😖 letime do portugalska, pravdepodobne spanielskou spolocnostou, portugalsky sice rozumiem, ale dorozumiet sa, hmmm... to bude tazke 😒

poletucha
6. nov 2009

kessiee-v zadnym pripade si nenech natocit vodu od letusek jak radi niki2...zasobniky na vodu v letadle se opravdu cisti zridka kdy,navic ta voda neni prevarena,jenom ohrata...to bych se fakt bala dat mimcu.....ale kdyz budes mit svoji vodu v lahvicce,tak ti ji muzou ohrat 😉

iwanna
6. nov 2009

fu, manika dakujem, tak diazepan si necham az ako uplne poslednu moznost. Ale dufam, ze ani nebude treba. Ktovie, mozno ma maly prekvapi a bude sa mu lietanie pacit. Fakt neviem co bude, ideme s nim prvykrat 😎

a Lula, tiez dakujem za info, trosku si ma ukludnila 🙂 Dufam, ze narazime na mile letusky 🙂

kessiee
8. nov 2009

poletucha dakujem za upozornenie 😉 keby sa mi uz len podarilo sa s nimi nejako dorozumiet, tak by som im dala len moju prevarenu vodu na zohriatie, urcite nie tu ich vodu 😉 najlepsi typ som ale dostala do ip (este raz velmi dakujem osobke, ktora mi napisala) - mliecko si nadavkujem do flasiek a v termoske si prinesiem svoju prevarenu teplu vodu a jednoducho zalejem 😉

lula5
8. nov 2009

V lietadle hlavne maju nebublinkove vody v uzavretych flasiach, takze ohladom tej vody netreba robit velku vedu...teda v pripade, ze clovek uz dietatu dava akukolvek vodu (nemyslim "lietadlovu" z nadoby...).

pammy
11. nov 2009

Ahojte maminy, asi o 2 mesiace letim sama s malym, bude mat rok aj 2 mesiace. Sama som nalietala uz dost, ale s malym sme este neleteli vobec. Let bude trvat priblizne 15 hodin (jeden prestup). Ako ste taketo dlhe lety zvladli samy s veeeeeelmi aktivnym dietatom? Za kazdu radu budem vdacna, aj ip. Dik.

alica02
18. nov 2009

Ahoj, v januari cestujem do USA, . Po vasich dobre mienenych radach, aspon co to viem, co s detmi v lietadle, ale neviete mi nahodou poradit, ci USA nepotrebuje nieco navyse, ked cestujem s dvomi detmi jedna ma 5r. a druha 15 mesiacov a su to moje deti?

gabika28
30. nov 2009

ahojte, ja som letela s drobcom, ked mal 4 a pol mesiaca a spinkal celu cestu. Leteli sme z kanarskych ostrovov Este zvladol aj prestup a museli sme ist este do Madridu na velvyslanectvo. Naozaj bol zlatucky. Urcite to plati, cim mensie dietatko, tym viac spinka pocas letu. Lekarka mi odporucila dat mu pred letom paracetamol, aby ho neboleli uska. No a na papanie som mala pripravene tetrapac mliecko aj s kasickou. Nic len sa otvori a hned sa podava, kto chce moze poziadat letusku, aby to mliecko zohriala. Samozrejme, predtym mu to mliecko vyskusajte, ci ho vobec bude chciet 😉 No onedlho mam s nim letiet zas, uz bude mat skoro rok a vyrastlo z neho poriadne sibalisko 🙂 takze sa obavam nasej cesty. Urcite to nebude take jednoduche, ako to bolo predtym. Alica ja len viem, ze do USA potrebujes ten fialovy pas a nie zeleny, co mam este stale ja. So zelenym mozes lietat po europe. Tiez sa chystam na buduci rok do Ameriky...

laskonka1
5. dec 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, ze ked ma moj maly ine priezvisko v pase ako ja v obcianskom, bude mi stacit jeho rodny list, aby vedeli,ze je to moje dieta?Lebo by som bola nerada, keby mi robia problemy. Letime do Anglicka spolocnostou Ryanair. Dakujem

zuzma
5. dec 2009

Laskonka1, ja uz som s malym letela 3x a zatial nikto nekontroloval to ci som jeho mama,tiez nemame rovnake priezvisko. My sme zatial leteli vzdy s Austrianom trasa Vieden - Thessaloniki a nemali sme s tym ziadne problemy. Vzdy ustretovy pristup, vo Viedni maju specialny check-in pre rodicov s detmi a aj pri kontrole prebieha vsetko v pohode, to som dokonca 2x isla s malym sama a zvladli sme to bez problemov

laskonka1
5. dec 2009

dakujem zuzma, letim prvykrat a dufam, ze to bude v pohode, lebo beriem aj kocik a kufor, tak dufam, ze to dopadne ok.

zuzma
5. dec 2009

neviem ako ryanair, ale doteraz sme zatial s kocikom problem nemali a to sme 1x leteli aj s hlbokou vanickou, tu sme nechali normal zaregistrovat a potom sme isli uz len s autosedackou - vajickom na kostre kocika, nebol s tym problem, maly mohol byt v autosedacke aj v lietadle, naposledy som isla s mojim kufrom, kufrom registrovanym na maleho,lebo aj ten ma narok na 20kg batoziny + kocik a nebol s tym problem. Samozrejme ze som maleho mala v nosici na sebe,aby som mala volne ruky, zaspal mi v nom, tak sme tak sedeli aj v lietadle

garfie
5. dec 2009

holky já bych raději řešila pas, správně by dítě mělo mít buď vlastní pas nebo doložku v pase rodičů-abyste se nedostali do problémů-to že vás nekontrolovali může být náhoda.