Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

pookie
2. júl 2009

Aj mne sa trochu pomenili dni tusim v novembri a musela som si to prebookovat, nastastie mi nestiahli nic navyse, to by som im dala. Blbe ked mali nadvazne lety a prepadlo im to, to by som veru nadsena nebola.
Dnesny den mal oneskorenie 3 hod. tak ludia veru nadseni neboli, vraj je to v poslednej dobe bezne ze meskavaju. Som zvedava co bude o 2 tyzdne cestou spat, netuzim po repete dneskajska.

wild.horses
2. júl 2009

je este nejaky iny problem so sky europe z uk na svk? mame to rovnako daleko na east midlans a manchestru. tak teraz neviem, ktorou spolocnostou letiet v septembri...

eviska83
2. júl 2009

wild.horses- ja osobne by som so skyeurope neriskovala- pozerala si spravi? Poziadali bratislavsky sud o ochranu pred veritelmi- (vraj to vacsina firiem robi tak mesiac pred krachom- ale vraj sa este mozu spametat)a ak krachnu a niekto ma letenky tak bude mat v rukach iba bezcenny zdrap papiera. 😠 😠
Baby ja som ale koza ,mne dnes MM povedal ze my vlastne letime easyjetom- tak som to cele poplietla 😀 😀

pookie
3. júl 2009

Wild.horses ak to mas rovnako daleko tak asi by som zvolila east midlans, vcera na letisku som zapocula cosi ze skyeurope bude lietat iba do oktobra. Dufam ze ich rychlo niekto nahradi a zostanu lety z Manchestru i ked idealny pre mna by bol Leeds ale odtial su priame lety do Viedne moc drahe a s prestupom sa mi to moc nevyplati casovo. Skoda ze skyeurope konci, celkom mi vyhovoval.
Eviska pocula som ze ak su letenky zaplatene kreditkou a nie debetnou kartou tak je mozne dostat peniaze naspat, samozrejme nie od skyeurope ale je tam nejake poistenie v ramci kreditnej karty... tak dufam ze ak by sa aj nieco vyskytlo tak dostaneme naspat nejake peniazky.

eviska83
3. júl 2009

pookie-aj my sme nimi lietali pravidelne a vyhovovali nam ,ale potom sa to cele akosi po.......
tak dufam ze vydrzia do oktobra - neter a synovec letia 22.07 na svadbu,tak aby sa dostali domov.
O tej kreditke som nepocula- my kupujeme debetnou- asi zacneme kupovat letenky kreditkou 😀

wild.horses
3. júl 2009

no pekne, takze so sky europe to vyzera tak divno?
eviska... easyjetom letite do prahy? lebo som nenasla nic do ba, ale asi som zle kukala...
mne by leeds tiez najviac vyhovoval, keby lietali do ba. 😎
uz sa tesim na september na slovensko, nebola som tam uz dobre vyse roka 😅

eviska83
3. júl 2009

wild.horses- nie my letime do krakowa- mame to blizsie ako do blavy 😉 easy do blavy nelieta- nekukala si zle 😀
Mne sky vyhovoval lebo lietali do popradu ale to sme prestupovali- s jedny dietatom to bolo ok ,ale s troma? 😲 😲 Aj ja sa uz velmi tesim- hlavne si oddychnem- deticky si urcite prvy tyzden ani neuvidim 😎

wild.horses
4. júl 2009

my asi poletime teda z east midlans...
po otrasnej skusenosti z nemocnice tento tyzden si mini d asi sotva dam z ruk niekomu, hoci aj rodine, az kym on sam nebude chciet... 🙄

eviska83
4. júl 2009

wild.horses- co sa stalo? 😲 😲 😲 co ten pruh?

eviska83
5. júl 2009

tak baby sky europe nam teda peniaze nevrati -poslali nam mail ze su v ochrane pred veritelmi,ze si o to mozme ziadat zasa od jula(to uz asi ani nebudu existovat) cize nam proste UKRADLI 91e -zlodeji 😠 😠 😠

xstelinka
6. júl 2009

Ahojte, co vsetko mozem zobrat malemu do lietadla? Bude mat vtedy 14,5 mesiaca.
Kolko cajika, piskotikov, vyziv, chlieb? Poletime len do Bulharska, ale kedze sa stava, ze sa odlet aj oneskori, chcem mu vziat co najviac jedla, pitia a hracky.

wild.horses
6. júl 2009

eviska... tak to je teda dobra sila!!! no mate ''stastie'' ze je lo ''len'' 91 EU... pruh ok, uz je to spravene, maly v poho, ale stalo sa, co sa nemalo stat... bolo by to velmi na dlho, nechcem odbocovat od temy. Jednoducho uz je to za nami a dobre, ze v takom skorom veku, mame pokoj 😎

wild.horses
6. júl 2009

...este som zabudla, hlava derava, ako to je s kojenim v lietadle. Ked cestujem s mimi, posadia niekoho aj vedla mna?
Mne je to v podstate jedno, ked bude hladny, nakrmim ho a basta... ved aj na schodoch pred svk ambasadou som kojila 😀 , kedze dnu pustaju len ked ta uz idu vybavovat...

eviska83
6. júl 2009

wild.horses- my sme leteli stale s MM takze ten sedel vedla nas 😀 doporucuje sa kojit pri vzlietavani a pristavani- my sme to praktizovali a pohoda 🙂
xstelinka- my sme mali vzdy skoro cely jeden prirucny kufor len pre syna - radsej viac ako menej.len pozor na tekutiny

endrixa
7. júl 2009

ahojte...ja sa tiez chcem spytat na skusenosti s wizzair...letime len do bulharska...ale potrebujem malemu zabezpecit desiatu a obed...mozem vziat do lietadla jogurt, piskoty a vodu? co vsetko mozem zbalit do prirucnej batoziny? oblecenie, plienky, hracky, vodu a jedlo pre maleho? kameru a fotak? ked mu doma zasterilizujem do sklenicky obed, mozem to jedlo mat v kufri? pretoze z domu odchadzame o polnoci aby sme stihli let o siestej rano z budapeste a este nam potom treba cestovat 130km do varny...cize stravu by som si chcela pre maleho komplet zabezpecit doma. ...

bihan
7. júl 2009

čo sa týka jedla pre deti, pravidlá hovoria, že je povolené všetko, čo je nevyhnutné pre dieťa počas cesty. Ja som cestovala s 0,75l fľašou vody a ani nechceli, aby som ju ochutna.. teda radz..2x predtým som musela.
Keksy a hračky sú bez obmedzenia, jogurt by som asi neriskovala.. možno budú chcieť, aby si ho pri kontrole ochutnala a ak nie je šroubovací, rovno ho môžeš vyhodiť 😀
Osobne by som to so stravou riešila tak, že by som na palubu brala naozaj len tie keksy, piškóty.. žiadnu zaváranú stravu.. tú si nechaj v normálnej batožine a daj mu ju po pristátí.
Niektoré spoločnosti poskytujú na palube detskú výživu, ale to bude len pri interkontinentálnych letoch.

slavika007
26. júl 2009

ahojte babenky, cestujem so 7 mesacnym syncekom na dovolenku do dubaja (let cca 7,5 ho) co mi poradite?? 🙂

angelaa214
27. júl 2009

ahoj..kto mi poradi..mam 6tyzdn dcerku a o mesiac snou letim na slov. ako je to s mliekom pre nu..alebo prvrenou vodou v termoske..mozem to preniest??

trixi
28. júl 2009

ano mozes, mozno Ti daju tu vodu ochutnat pri bezpecnostnej kontrole. Velmi zalezi od toho co je na tej kontrole, niektore maminy museli vodu, cajik, mliecko ochutnat. Mne sa to este nestalo. Len skontrolovali co to mam a ked je to pre mimino, tak je to OK.

katka008
28. júl 2009

ahojte,
ja som robila letusku, a poviem vam ze kazde aerolinky su uplne ine... treba si vsetko pre letom overit. ak neletis nizkonakladovkou, tak by si mala dostat velmi dobru starostlivost o baby. deti do 10kg by mali dostat taku mini zavasnu postielku, ktora sa dava pred mamicku - je zavesena na stene, takze musis sediet v prvej rade - vola sa to baby basinet. a inak do 2.r dietatko na kolenach. ked nie je plny let, kludne popros letusku nech ti pozrie ci su nejake volne miesta a nech ta presadi - ja som to tak vzdy robila. babo sa dobre vyspalo. 🙂 a k tomu tlaku. kazde dietatko je ine, ale z mojej skusenosti, ked dietatko pri pristavani spi, tak si to ani nevsimne!ak mas vacsie baby, daj mu nieco zut - to uplne staci. 😉

andadd
26. aug 2009

ahojte maminky.
Chcem sa spytat, ci nie je mozne mat babo (4mes.) pocas samotneho letu v autosedacke? (samozrejme okrem vzlietania a pristavania) Dost sa toho letu obavam, ako to zvladneme... a myslim, ze mi mala 3 hodiny na rukach nevydrzi..

trixi
26. aug 2009

andadd, zalezi od leteckej spolocnosti, ktorou letis. Zisti si to u nich. A dieta Ti na rukach vydrzi. 3 hod. nie je tak strasne moc. Nas maly musel vydrzat 5 hodin a to uz chodil, takze bol zazrak ho na rukach udrzat a bolo to v pohode.

macka23
27. aug 2009

Andadd,
veru zalezi od spolocnosti, nizkonakladovky su svine.
My sme prednedavnom tiez leteli /maly mal 6mesiacov/ do Bristolu 2 a pol hodky a v pohode, dokonca si aj pospal. 🙂

laura73
27. aug 2009

andadd, zavisi vsetko od dietata, je to vas prvy let? normalne vraj deti pri odlete a pristavani maju nieco pit/prezuvat, aby sa im vyrovnal tlak v uskach, robim v cestovke a toto su rady pre klientov. nas prvy spolocny let bol, ked mala mala 4 mesiace, este som ju kojila, takz podtlak sme riesili kojenim. dalsi let sme absolvovali, ked uz mala 11 mesiacov, mala som vo flaske pripravenu pre nu dzusik - ale nebol potrebny. Ono totiz lietadlo este ani nebolo vo vzduchu, ale to 'hojdanie' pri odlepeni sa zo zeme bolo pre nu take ukludnujuce, ze mi okamzite zaspala 😀 mali sme let cez pariz a oba lety mi takto pekne prespala, ani nevedeli, ze je na palube. nie vsetky deti su rovnake... mozno mam len velke stastie, ze ju bavi cestovanie a cestuje sa s nou lepsie ako s manzelom 😉 ono deti toho zvladaju ovela viac, nez predpokladaju pribuzni 🙂 mozno len, pokial nekojis, pribal sii jednu flasku naviac - keby nahodou lietadlo meskalo... inak - stastnu cestu 🙂

blumka
27. aug 2009

andadd, nemyslim ze ti na palubu dovolia autosedacku, jedine ak mas zaplatene extra sedadlo pre malu a tam ju priputas, inak asi tazko...a 3 hodiny nie su vela. My sme leteli 10 hodinovy let s 5 mesacnym babo a cely ho prespala 😉

onlika
27. aug 2009

andadd, pokial viem, tak by si musela mat autosedacku, ktora ma certifikat aj v leteckej doprave (ani netusim, ktora autosedacka to ma, v lietadle su len 2-bodove bezp. pasy, v aute 3-bodove) a musela by si mat zaplatenu letenku aj pre babo. 3 hodiny naozaj nie je vela, my sme leteli v juni, maly mal 6 mesiacov a uplne v pohode. Vzlietanie a pristavanie spal, pomedzi to bol trosku hore, to sme ho niecim zabavili a bolo to v pohode, zober nejake hracky a zvladnete to 😉

effie81
27. aug 2009

Ahojte,
ake mate skusenosti so Seagle Air?Letime s nimi v septembri na Rhodos.Pisu,ze moze mat dieta do 2 rokov batozinu do 10kg.Naozaj to plati aj ked maly nema rezervovane sedadlo,iba bude sediet na kolenach?Lebo vsade som pocula,ze deti do 2 rokov nemaju narok na batozinu tak mi je to neuveritelne. 🙂

trixi
27. aug 2009

effie, nemam skusenosti so Seagle Air a ani netuzim mat. Ale ak maju napisane, ze dieta do 2 rokov ma narok na batozinu do 10 kg, tak to plati. Napr. u Austrian to plati, Lufthansy, Laudy a pod. Aj ked dieta nema letenku a sedi na kolenach ma narok na polovicnu batozinu. Pre istotu, aby si si bola ista im zavolaj a nech Ti to potvrdia ak mas nejake pochybnosti.

lucaska
30. aug 2009

ahojte, potrebovala by som vase nazory....dnes dali malemu antibiotika, v sobotu mame letet do chorvatska, doktorka ma ubezpecovala ze on bude uz v stredu , stvrtok fit ale aj tak mam z toho nejaky strach, isli by ste alebo to radsej zrusili?????