Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

tinatdk
11. sep 2008

ahojte vsetci...chcela by som vas vsetky poprosit,ktore ste leteli ryanairom alebo skyeurope z anglicka na slovensko s miminom o radu... nikde neviem zistit ci sa plati za kocik a ako vlastne je... ... niekde som citala , ze je to zadarmo a niekde, ze sa za kocik plati ale pri letenkach na internete to nikde nemozem najst.. tak si nemozeme kupit letenky lebo nevieme co mame robit... vdaka za rady

betka1
11. sep 2008

tinatdk, urcite je kocik zdarma, ak mas letenku pre babatko

natal
11. sep 2008

tinatdk za kocik urcite neplatis.

inak teraz ked sme leteli z Irska do BA, tak som mala trosku problem na kontrole. Mala som pre malu 2 flase s ovocnym dzusom. Mala strasne vela pije a hlavne ked je nervozna. Zavolali tam kopu dalsich ludi. Bola som z toho taka nervozna, ze som mu ani nerozumela co mi vravi 😅 Nakoniec mi ich nechali, ale nebolo mi vsetko jedno. Pritom v BA na letisku nebol ziaden problem. Ochutnala som z kazdej flase a bolo to. Vsetci boli strasne mili.

betka1
11. sep 2008

http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=ch...
"one fully collapsible pushchair per child may be carried free of charge"
Na stranke Skyeurope to ale neviem nikde najst. Tak by bolo dobre, keby to nejaka mamicka potvrdila.

natal
11. sep 2008

ja som letela cez skyeurope. Za kocik sa neplati urcite.

digysa
12. sep 2008

To som este nepocula, ze by sa za kocik platilo....

martina.d.
12. sep 2008

ja som letela cez sky europe pred týždňom, za kočík sme neplatili. To sme mohli vziať automaticky - dali nám 2 možnosti bud kočík alebo autosedačku.

janette
12. sep 2008

ani my sme za kocik neplatili....

tinatdk
17. sep 2008

vdaka za radu na ryanair som to nasla ale skyeurope to nebolo tak som si nebola ista ci aj tam s neplati ... martina.d. ako si to myslela s tym dali nam moznosti kocik alebo autosedacka??? ak som to pochopila, tak za jedno sa neplati a za druhe sa doplaca??? nie som si ista , doplaca sa priamo na letisku alebo sa to da objednat uz cez internet??? vdaka

cvika
17. okt 2008

baby mozem letiet uz s 3 mesacnym babom?

bihan
17. okt 2008

Môžeš letieť s dieťaťom starším ako 2 týždne.. teda tak písala spoločnosť, s ktorou som letela naposledy 😀

cvika
17. okt 2008

bihan a nevies co je na tom pravdy ze by sa nemalo ltiet ak ma babo nadchu, chripku atd.?

cvika
17. okt 2008

totiz idme letet s mimcom prvykrat......uz sa tesim ale tiez sa obavam vzlietnutia a pristavania ako to na nu bude posobit!

bihan
17. okt 2008

O tom som ešte nepočula 😕 ale je dosť možné, že by sa nachladnutie mohlo zhoršiť kvôli klíme, aj keď u nás to Sára zvládla bez újmy a ja si liečim hrdlo ešte po týždni 😅

3558
17. okt 2008

baby za kocik sa neplati

cvika ja som letela s dvojmesacnym ale nezabudni capicu dat v lietadle, je tam silna klima a fuka mu na uska. a ked vzlieta a pristava lietadlo, tak by si mala krmit /kojit/aby babatko prehltalo a tym padom by ,,nemalo,, mat zalahnute v uskach.

a je pravda ze ked je babetko chore, tak sa nema cestovat, ale co spravis? prebookujes letenku? alebo zrusis let? neviem, ja zase letim o dva tyzdne a dufam ze maly bude ok.

a s kocikom je to tak, ze sa ta pri odovzdani batoziny spytaju z kolkych casti sa sklada tvoj kocar. ja mam autosedacku zacvaknutu na kocari, tak ja poviem dva, a ona mi da dve samolepky a tie nalepim na kocar, a na autosedacku. ale ak chces autosedacku do lietadla, tak musis nahlasit, ze sa kocar sklada iba z jednej casti, tym padom ti da iba jeden label. a s autosedackou pojdes do lietadla. kedze babo musis mat na rukach,tak autosedacka sa ti musi zmestit hore do priecinku preprirucnu batozinu. ja mam zrovna taku smolu, ze ta moja je masivna/silver cross/a nezmestila sa mi tam.
tak dufam ze som aspon poradila 😉

emjee
1. dec 2008

mamminka • 1d • Dnes o 13:18
ahojte maminky...
prosim maminky,ktore mate skusenosti s lietanim s malymi babatkami o radu a skusenosti, ako co najlepsie zvladnut let, resp. vzlietanie a pristavanie s malym babatkom...ja som s mojim synom, ktory ma momentalne 8mes., letela uz 5x, ztoho 4x uplne bez problemov, kedze som pri vzlietani a pristavani kojila a on prespal celu cestu, uplne v pohode...ale naposledy nezvladol tlak v kabine a hystericky plakal asi 10min v kuse, aj potomco uzdavno vsetci vystupili...nam to s manzelom uplne zobralo chut lietat...navianoce sa chystame na slovensko a ja mam uz teraz strasny strach ako to zvladneme...teraz je vacsi neposednejsi atd...ako to zvladate vy? davate nejake kvapky na ukludnenie, resp. co robite???budem velmi rada, ak sa so mnou o Vase skusenosti podelite...dakujem vsetkym a krasne vianoce

zuzu13 • 2d • Dnes o 13:20
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

caira • 1d • Dnes o 13:48
mammi: take letame docela casto, ja posledne male sebou ( tez ji bylo 8 mesicu) vzala oblibene hracky, jeji oblibenou knizku, a dostavalala bylinkovy caj na dobrou noc takze ji to melo "uklidnit" pri vzletu a priletu jsem ji davala dudlika nebo napit cajicku a dalo se to. On kazdy let je jiny, ja se bojim pred kazdym letem, treba kdyz ji byly tri mesice tak cesta do CR v pohode a mala byla moc hodna a po ceste zpet naopak pri vzletu strasne hulakala, ale nakonec usnula.. posledne tuk tuk byla v pohode obe cesty a ted letime ve stredu opet do CR a ja se taky zacinam trosku bat..a to ja s malou jeste ke vsemu litam sama, protoze manza si nemuze porad brat dovolenou..takze to musim zvladnout sama...ale proste se snazim malou hodne rozptylit..mam prebalovaci tasku plnou chrastitek, kousatek, knuzku atd atd..

Nevim, kde zijes, ale treba me tady GP doporucil treba zkusit dat davku CALPOLU ( syrup na bolest atd) pry to deticky uklidni....ale to je na tobe..

digysa • Dnes o 14:00
mamminka: ty letis tusim z talianska ak sa nemylim. Ved to je nejaky 3 hodinovy let? Co na tom mas zvladnut? Tu sa tazko radi...kazdy let je ine, kazde dieta je ine. Ja ked som letela (z usa) s mojim 8 mesacnym synom a to boli 2 lety, 13 hodin letenia, tak mi zaspal v obidvoch lietadlach cestou tam aj naspat. Ani kojit som nemusela.
S dcerou to bol horor- nezazmurila ani oko. 5 mesacne babo mi spalo pocas 13 hodinoveho letu asi tak 1 hodinu. Prestupovali sme 2 krat a pri poslednom lete mi plakala asi 45 minut vkuse. Akurat som mala to stastie, ze som bola uz v USA a musim povedat, ze som si vsimla znacny rozdiel v spravani Europanov a americanov. Americania su ovela, ovela ohladuplnejsi...ziadne zamracene pohlady sa nekonali. Zato v Parizi a vo Viedni som si uzila. Akurat letusky z viedne boli skvele, stale za mnou chodili.

Takze let z Talianska na Slovensko povazujem za "malickost". Mozem ti poradit, ze treba sa s nim stale hrat. Ak som to ja dokazala s manzelom 13 hodin, tak vy dvaja to dokazete tiez.Drzim paste.

caira • 1d • Dnes o 14:30
digy.. s tema lidma mas pravdu..treba me dostalo, ze kdyz mala zacala plakat baba hned za mnou mi zacala radit at ji dam napit, ze ji to pomuze atd, tak jsem se otocila a rekla ji, ze dekuju, ale snad sama vim jak a co delat s vlastnim ditetem.. nastesti mala plakala jen par minut a pak usnula a byl klid..ale pokazde se bojim..porad posloucham nazory lidi, ze deti v letadle nemaji co delat, jak nehodlaji poslouchat nejake detske rvani atd..tak jim na to vzdy reknu, ze kdyz jim to vadi, ze si maji zaplatit prvni tridu, tam deti nesmi

bihan • 1d • Dnes o 15:17
Deti nesmú do prvej triedy?

Aby som bola úprimná, tak mi 2h let ani nepríde ako let Teda jasné, je to let, ale dá sa vždy niečo vymyslieť, aby mimi neplakalo - hračky, fľaša, ovocie, iné dieťa s inými hračkami hneď vedľa, letáčiky o bezpečnostných opatrenia.. aj grcacie vrecko je super hračka . Keď sme samé leteli s malou 11h +2h prestup +2h ďalší let a z toho prvého 11h letu spala tak 3hodiny po takmer prebdenom dni.. to ešte len bolo "mäso"

Čo sa týka tolerancie iných pasažierov, pri našom poslednom lete za nami sedela ženská, ktorá dve hodiny kašle ako tuberáčka a všetko sa to tou úžasnou klímou šíri lietadlom.. ale jej nikto nič nepovie... ale keď sa rozplače dieťa, hneď je tých pohľadov milión.

Môžeš skúsiť homeopatiká - sedative PC - neškodné, ja ich pre istotu dávam malej pri každej dlhšej ceste

yasmina • 2d • Dnes o 16:01
mamminka...my mame za sebou leta Ke - Ba - Catania a spat.....Ba - Catania to boli 3 hodiny...leteli sme s dvojcatkami kt. mali presne 9 mesiacov...uz teraz viem za najblizsie im kupim infant listky radsej priplatim za letenku a budu mat naro na sedadlo ako ho drzat tri hodiny na nohach...nechceli spat ani nahodou a na kolenach priputani toboz...boli turbulencie tak sme ich museli putat...osvedcilo sa dat Fenistil kvapky...to je antihystaminikum ale boli po tom pekne skroteny a taktiez som pocula dobre referencie na homeopatika na ukludnenie...okrem nie peknych zazitkov z letu kde nas letusky presuvali hore dole po lietadle....kvoli maskam pre deti tak vsetci uz sedeli a my s manzelom kazdy jedno dieta na rukach plus prirucna batozina a predierali sme sa ulickou...no proste otras...Skyeurope mimichodom...znicili nam drahy kociar ale to uz je ina tema...

caira • 1d • Dnes o 16:15
bihan..no ono letet sama s detskem tak i hodina je dlouha

ja se vzdycky modlim at je mala hodna a snazim se ji zabavit presne jak rikas, co je po ruce tak je to ok..u nas je problem, ze mala se boji cizich lidi, tak se vzdycky modlim aby vedle nas nesedel nekdo, kdo ma tendence se s malou "druzit" a delat na ni takove tu tutu nunu..to ona nesnasi a zacne jecet

pristi rok az uz bude trosku starsi tak ji zacnu platit jeji vlasntni sedadlo, takze bude vedle nas misto..sice cloveka to stoji letenku na vic, ale pro ten klid a mir to asi udelam..

A k te prvni tride..tam vazne deti nesmi..proste si lide plati za nadstandart takze tam nechteji mit knucici deti..teda pokud nejsi asi nejaka slavna osoba to pak mas hadam celou first class pro sebe

3558
1. dec 2008

ja som letela 2krat s malym. prvy krat ked mal dva mesiace a druhy krat ked mal 4 mesiace. maly bol uplne zlaty, krmila som ho pri pristavani aj pri vzlietani a mala som hracky ktkore ho bavili. ale bolo tam jedno dvojrocne chlapca a veeelmi plakalo pri vzlietani. malo uplny zachvat placu asi 20 minut a len kricalo ako ho bolia uska. takze si myslim ze to bude z tlaku na usi.
doteraz som lietavala 3 krat do roka domov, ale po ntejto skusenosti to obmedzim, lebo zdravie mojho dietata mi je prednejsie ako ked ho donesiem ukazat domov rodine. takze odteraz je moja rodina upovedomena,ze kto chce prist, nech mi napise termin, ja im kupim letenky a nech pridu oni. a hotovo.

caira
1. dec 2008

zuzi ja ted letim domu po ctvrte a zatim tukam dobre, od pristiho roku bych ale take rada letani trosku omezila cca na 2x maximos 3x rocne a 2x rocne by dorazili nasi na tyden...ten let jeste jde, ale to, ze clovek cely den travi mezi letistem a cestovanim mi vadi.. vetsinou odsud vyrazime v 10 dopoledne a u nasich doma jsme v 8 vecer..takze je mala cely den nekde na ceste a to se mi moc nelibi..

3558
1. dec 2008

presne tak mas pravdu. maly ma potom naruseny system a je umrncany, stale v tej autosedacke nechce byt lebo on ma rad pohyb, no proste nieje to dobre pre neho. ja obmedzim.... 😉 😉 😉

stvura
2. dec 2008

No k tomu Ryanair-u...prave vcera sme objednavali listky...tak jednu batozinu pre dieta mas gratis {je na tebe sa rozhodnut co to bude}, ale za druhu sa plati 8 libier. Okrem toho sa plati za airport checking 4 libry na osobu {a kedze si s dietatom ho musis mat a nemozes spravit online checking, rovnako osoba s tebou spolucestujuca}. Taktiez sa plati za kazdu batozinu 8 libier.
V Anglicku je povinna autosedacka, takze ak pre teba nepridu znamy s autosedackou alebo si neobjednas taxik s detskou sedackou si nutena si ju brat so sebou...
Mi letime s malym ktory bude mat nieco cez pol roka vo februari, tak dufam ze to dobre zvladne...
Inac Ryanair ma nehorazny poplatok za dieta...jeho letenka stala ovela viac ako nase dve s manzelom.

digysa
2. dec 2008

Ja len tak medzi recou, niekto tu spominal, ze deti do 1. triedy nemozu ist. Tak to bude asi omyl. Ked som naposledy isla zo Slovenska domov, (v auguste 2008), tak 5-clenna rodina s 3-mi detmi si sedela v prvej triede. Ach jo, keby som mala $4000 na letenku aj ja sa bachnem do prvej triedy 😝

prasiatko30
2. dec 2008

s detmi je asi najlepsie chodit overenymi airlinkami - british, KLM, a pod - lebo u tych low cost nakoniec na somarinach doplatis to co by si normalne zaplatila u "dobrej" a tam ti este aj povolia batozinu naviac - napr v klm som mala nejakych 15kg naviac - lebo som isla s baby a v iberii mi dokonca povolili ze mam povolenu dvojnasobnu vahu - cize to co patri mne - nejakych 44-5kg + kocik + ak maju volne sedadla tak ti tie babeny pokial ich pekne popytam tak sa mi snazia dat aspon jedno sedadlo pri mne volne a niekedy aj dve - co pri batolati je na nezaplatenie. 😉 a potom ak sa nieco vysomari tak obycajne nemaju problem ti zariadit nove lietadlo - nie tak ako ryan v rime asi pred mesiacom - bol nejaky strajk a nakoniec nemohli dopravit ludi domov ani po 5-6 dnoch aj ked sa uz strajk davno skoncil 😒

coventry
2. dec 2008

baby nechcem vas strasit, ale poviem vam co sa mi pred dvoma tyzdnami stalo v Ryanair. letela som s nimi domov, a dostala som svrab. nieje to sranda, je to vazna vec. s hygienou som nikdy nemala problem, som cistotna. najskor som tomu neverila a nevedela co to je. isla som k doktorovi a predebatovala s nim asi tak hodinku. som na materskej, nikam nechodim, a dostala som to. doktor mi povedal ze je toho teraz velmi vela a dostanem to niekde kde je vela ludi. a po dlhom rozmyslani sme prisli na to ze odkial. je to na 100 percent. ja som uz tyzden v karantene, nikam nesmiem chodit, esteze zijem sama s dcerou v dome. periem,zehlim, tepujem,uz tyzden a stale nic. chcem vas upozornit aby ste sa moc k ludom nepriblizovali, je to prenosne aj podanim ruky.

apna
3. dec 2008

ahojte,
prosim vas, letel uz niekto s mesacnym babatkom?surne potrebujueme ist domov,let trva asi 3hodinky.myslite,ze by jej mohol ten tlak nejako ublizit?
ak uz niekto letel,tak prosim napiste,ako ste to zvladli.dakujem.

vikvik
3. dec 2008

my litame co dva mesice a dobry. jinak souhlasim s tim, ze se vyplati letet s tradicnim dopravcem>litame vetsinou KLM. u low costu si daji zaplatit za vsechno "extra" a clovek nakonec zaplati vic 😝 nehlede na to, ze si neumim predstavit, jak bych cestovala na 2tydny jen s 15kg co ted povoluje ryanair! a kocar sice zadarmo,ale sedacku uz zaplatit...
Erin je nastesti v pohode a docela si to uziva (zatim letela asi 15x :o) takze to zvladame i samy bez tatinka. doufam,ze ji to vydrzi... jinak to chci taky pristi rok omezit a litat min castej,padz az bude behat,tak to bude urcite vetsi zahul

caira do businessu deti muzou... stejne jako do VIP salonku na letisti. sama to nechapu,ale je to tak (byli jsme tam :o)

coventry to s tim svrabem je docela sila :(((((

giorgina
3. dec 2008

coventry: tak stim svrabem, to jsi me teda vylekala. jake jsi mela priznaky, a po jake dobe?

coventry
3. dec 2008

najskor ma len svrbelo brucho. a po tyzdni sa mi to zvacsovalo a zvacsovalo, tak som isla k doktorke. uz to mam po celom tele aj na nohach. kedysi to bola choroba ze ju mozete dostat len zo sexu. ale tie casy su davno prec. doktorka mi dala mast ktoru som si dva krat natrela a teraz uz len uzivam anitihistaminika lebo to strasne svrbi po celom tele. najhorsie je to,ze to dostala aj moja mala.inkubacna doba je 21 dni, ale po tej masti tie bestie maju kapat, ale svrbiet to prestane az po velmi dlhej dobe. 2-4 tyzdne. musia byt preventivne ponatierany vsetci clenovia domacnosti, a aj ti ktori ku vam prisli na navstevu. hanbila som sa ako pes, ale doktorka ma ubezpecila ze sa nemam coho, ze to je normalne a je to piata najcastejsia vyrusova infekcia na svete. ale tazko sa jej zbavite. mozete ju dostat v nemocnici, v starobinci, na letisku, v autobusoch......
proste musite vsetko dezinfikovat, oblecenie, calunene nabytky,povlecenia,plachty,deky,topanky uplne vsetko. nechcela som vas vystrasit,skor informovat aby ste nezostali potom v soku ako ja. uz tak skoro lietadlom nepojdem.takze ak vas bude nieco svrbiet na kozi, tak hned k doktorovi. a svrbi to v noci najviac.

giorgina
3. dec 2008

coventry: je mi lito, jake neprijemnosti jsi prozila.
diky za tvoji odpoved

emjee
8. jan 2009

jessicax • Dnes o 11:55
Ahojte, chcem sa spytat mamiciek ako ste riesili stravu dietatka ked ste sli v lete na dovolenku. Planujeme ist v maji do Egypta alebo juli do Grecka a neviem ako to mam riesit so stravou pre malu pretoze zatial ju plne kojim /bude mat 6 mesiacov/. Mozem si do lietadla zobrat hotove prikrmy a vyzivy pre malu na dva tyzdne, pripadne aj dojcensku vodu Lucku? Neviem ako to je teraz s batozinou v lietadle ale zda sa mi, ze tam boli nejake obmedzenia z bezpecnostnych dovodov. Vopred dakujem za opovede

pammy • 1d • Dnes o 14:02
Ahoj Jessi,
tak do lietadla Ti urcite nezoberu take mnozstvo tekutin (voda). Je povoleny 1l, a aj to rozdeleny na 10 flasticiek po max 100ml. Mozno ze charterove lety su vynimkou, ale pravdupovediac nemyslim si to. Skus si to overit. Viem, ze pri normalnych letoch sa aj mlieko ochutnava (mamickou), nez je vpustene do lietadla...
V Egypte sa kupuje flaskovana voda a mala by byt nezavadna, ale 10mesacnemu dietatu by som ju rozhodne nedavala.... No snad sa najde nejake riesenie..........

erikasadek • 2d • Dnes o 14:12
jessica, samozrejme najdes aj tam , detsku vodu znacky nestle, napriklad, ktora je nezavadna...
detsku stravu si zober zo sebou, ale do batoziny, .....
treba dufat , ze sa nestrati...

mkr
8. jan 2009

jessicax - pokud plně kojíš zkus to vydržet do dovolený, malý bylo 6 měsíců když jsme tam byli žádný příkrmy nic max. jsem si vzala 2x 1,5 kojenecký vody a jednu jsem vezla domů, s příkrmy jsme začali až od 7, takhle by to bylo pro tebe nejlepší, jinak tě nechci strašit, ale sehnat tam něco jako rychlovarnou konvici bylo nemožný, takže jsem to vzdala a nepřevařovala vodu, měla jsem vlastní, ale v kufru se rozbila jak s tím zachazeli 😒