Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

natalia777
3. jún 2010

kessiee ano to je pravda, lenze som si kupovala letenku aj teraz a musela som zaplatit 10 libier za kocik 😕

natalia777
3. jún 2010

bubelko mas pravdu ryanair dava malu cenu za letenku ale plus vsetky poplatky ta to vyjde rovnako ako v drahsej spolocnosti......ja teda nemam velmi na vyber letim z londyna do krakowa aby som mala co najblizsie na vychod lebo ja som odtial 😅 a na svk lieta uz iba ryanair mam taky pocit, a pravdu povediac do blavy sa mi trepat nechce....takto z krakowa to mam iba 150 km do Presova

bubelko
3. jún 2010

natalia> to fakt nemas velmi na vyber 😉

denkolc
3. jún 2010

Ahojte - neletel ešte nikto z vás s Austiran Airlines do USA? Len-tak sa pýtam, či náhodou.... 🙂 😉

estterka
3. jún 2010

@kessiee no neviem ti povedat,ale ja na tvojom mieste,by som si nasla na nete vieden letisko a tam si pozrela co a ako mozes,lebo tam pri kontrole nezalezi,s kym letis(teda aspon nas vzdy kontrolovali vsetkych dokopy)..tak ja ked som letela vtedy,mozno bol problem,ze to nevylozili ale pracovnici to tam museli hladat...pamatam sa,ze termoska s vodou bol problem a mozno aj flaska s kojeneckou,taka ta klasicka..dost dlho im to tam vytriedovali..
@bubelko je to mozne,ja len pisem,co som zazila,lebo stali predo mnou a az tak som to zas nesledovala,lebo v tej dobe sa ma to este netykalo..mozno naozaj pomohlo,ze si im oznamila,co tam mas..hadat sa nechcem,len radsej byt pripravena..o par mesiacov to budem tiez riesit,ked budeme domov letiet a to vyse 5 hodinovy let..dufam,ze budem len kojit cim najdlhsie 😅

newyorkgirl
3. jún 2010

@natalia777 ako pise kessie preto si platila ze si nemala babo... kociky sa nikde nenahlasuju na letenke... my to len vezmeme k check in tam ti daju visacku a ides s kupou letenky to nic nema, jedine ze by cosi zmenili... 😒

kessiee
3. jún 2010

@bubelko takze ziadne vyzivy? no parada.. tak mozem uz len dufat, ze poletime bez problemov a nic nam nevyhodia, tak ako aj tebe 😉
@estterka popozeram si pre istotku aj tu stranku letiska, air berlin mam uz "nastudovany" 😅
joooj, nech uz to mame za sebou... inak neviem, ci by ma napadlo im vylozit tie veci (ako napr. tu vodu v termoske), ved oni to maju popozerat sami, nie? asi bude velmi zalezat na tom, ci tam natrafime na cloveka, co sa dobre vyspal...

bubelko
3. jún 2010

http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main....
@kessie: tu je link priamo z viedenskeho letiska. pozri si tie bestimmungen pre handgepaeck a co si mozes zobrat na palubu. mozes si to aj vytlacit a ak ti nejaky pako bude na letisku robit kvoli vyzivam a vode problemy, strc mu to rovno pod nos, pretoze tato vyhlaska plati pre celu eu, norsko svajciarsko a island. 🙂
je to ta ista norma, ktoru som ti poslala cez ten air berlin link. 😉
ked budes odovzdavat tasku na pas, upozorni ich na obsah.

@estterka - verim ti, ze si to zazila, len ma to prekvapilo, lebo to nemozu. zalezi ale aj od veku dietata - pre 4-5 rocne uz nic specialne nepotrebujes.

natalia777
3. jún 2010

newyorkgirl ja som si kupovala letenku aj teraz ked uz mam babatko a nedalo mi tam automaticky pram.....tak som si kukla special equipment a tam bolo ze zaplatit za pushchair alebo pram 😕 10 libier, takze ja to mam zaplatene......a ked som urobila online check in tak mi tam pekne pise ze mam infant s pram 🙂

newyorkgirl
3. jún 2010

@natalia777 tak to neviem.... my sme kocik brali tam aj spat a neplatili a nikto nic nepovedal, teraz sme boli vo februari, dcera ma cez 3 roky a na kocik nikto nic nepovedal....myslela som ze dieta ma automaticky narok, ale predtym v podminkach byval car seat al. travel cot za priplatok, mozno je to cosi nove 😖

lucyblack99
3. jún 2010

@newyorkgirl
ani nehovor o niecom novom, 15.6. letim, ak mi daju doplacat, porazi ma !!!! 🙂

newyorkgirl
4. jún 2010

@lucyblack99 vsak staci zrejme pozriet webku ich... ale ja som sa naozaj nikdy s nikym o kociku nebavila, proste som videla, ze si ich ludia beru, aj s vacsimi detmi, tak sme zacali brat aj my 😀

mimka79
4. jún 2010

Ahojte maminky,musim sa aj pripojit,ja som prvykrat letela s malym mal 3,5mesiaca...to bolo este cez skyeurope do Manchestru,presne minuly rok....boli sme velmi spokojny s pristupom aj pomocou,vsetka cest....bohuzial nam krachli....ale kocik sme nebrali,lebo som mala zajednany od svagrinej v uk.
No ale chcem sa spytat,a poprosit o radu ak niektora vie.....Za tyzden idem s malym,teraz ma 14mes.do Turecka,cez Turkich airlines,a akosi na webe nemozem najst nic o batozine,kolko kg na palubu a kolko pod palubu....A tiez ci sa plati za kocik,a kde sa odovzdava....Kocik je sportovy a lahunky ma iba 5kg....Tiez by som ho radsej zabalila a odovzdala uz s kufrom,ale nerada by som doplacala....viete niektora co a ako?Inak letime z viedne,po nemecky moc neviem takze volat sa mi neoplati🙂))a neviem ci aj zo slovenska lietaju...nemozem sa na nete k tomu akosi dopatrat....Mozte poradit....dakujem 🙂

bubelko
4. jún 2010

http://www.thy.com/sk-SK/services/passenger_ser...
@mimka79 > tu si mozes pozriet, kolko a aku batozinu mozes zobrat. podla tabulky, ma dieta narok na samostatnu batozinu a kocik do 115cm dlzky 😉

lucyblack99
5. jún 2010

@newyorkgirl
ved som sa pozrela, nic sa tam nezmenilo.... 🙂 ja som nikdy predtym kocik tiez s nikym neriesila, zatial som nemala ziaden problem ani s tym ani s jedlom a pitim pre malu, nikdy mi nic nezobrali.....

andreate
5. jún 2010

ahojte neviete mi poradit ci sa da zobrat kocik az ku lietadlu alebo ho treba odovzdat na checkine..letim spolocnostou ryanair z birminghamu do ba.dakujem

natalia777
5. jún 2010

to by zaujimalo aj mna ako robi ryanair 😕 ci zobrat k lietadlu alebo na pas??? a ked priletime ci mi ho daju pri lietadle alebo na pas? letim london - krakow

lucyblack99
5. jún 2010

@andreate
ja tiez lietam z birminghamu do BA, kocik sa da zobrat az ku lietadlu, poskladany ho odovzdas pod schodami do lietadla....v BA mi ho dali hned pri lietadle ked sme prileteli, v birminghame som ho dostala az hore pri batozine, prisiel na tom specialnom pase, nesiel s kuframi, tak sa potom nezlakni ako ja prvy krat ze sa mi kocik stratil 🙂

mimka79
5. jún 2010

@bubelko
Veeelmi pekne dakujem bubelko,super detailne info,velmi mi to pomohlo.... 😅 dakujeeeeem papa 🙂

newyorkgirl
5. jún 2010

ano kocky kociky si mozte zobrat az k lietadlu presne, a v Birme ako pise lucy vyjdu vedla na pase nie na tom s tymi kuframi... nam to povedala jedna pani zlata, inak by sme cakali a cakali vtedy 😀

bubelko
5. jún 2010

@mimka79 > nemas za co, rado sa stalo. stastny let 😉

mirunka112
9. jún 2010

@natalia777 - ja som letela pred mesiacom s ryanairom z Talianska na Slovensko a spat so 4 mesacnym babatkom. Brala som skladatelny kocik s vanickou, kedze mala este nesedi. Za kocik nemusis platit. Ked kupujes letenky, tak zadavas len infant a specialny equipment nepotrebujes. V podmienkach je uvedene, ze dieta (infant) ma narok na bezplatnu prepravu skladatelneho kocika. V podstate je to v tej cene, co sa plati za dieta.... Ja som zvazovala vziat aj vajicko, ale za to by som uz platila ako special equipment, tak som ho nakoniec nevzala. Kocik som si vzala so sebou az ku lietadlu, tam mi ho zlozili a dali do batozinoveho priestoru. Nabuduce teda pozor, za kocik platit nemusis!

natalia777
9. jún 2010

mirunka112 dakujem teda. ale aj tak dobre potom si aspon mozem vziat vajicko 🙂 so sebou

luthien.k
17. jún 2010

Děvčata, pomáhá na bolest v ouškách při vzlétání a přistávání i dudlík? Letíme za pár týdnů s přestupem, takže těch vzletů a přistání si užijeme...

bubelko
17. jún 2010

@luthien.k > ano, dudlik staci. 😉

luthien.k
17. jún 2010

Tak to jsem ráda, protože (jinak bohužel) zatím dudáme o stošest 🙂

bubelko
17. jún 2010

@luthien.k > my sme duduskovali do dvoch 🙂 takze ziaden stres 🙂

lemge
17. jún 2010

ahojte dievcence,ako vas tak citam asi sa budem muset dostatocne obalit nervami ked poletime. 😀 este sme s malou nikdy neleteli.chceli by sme ist na kanarske ostrovy no len tam sa leti az 5 hodin 😖 ja si to neviem predstavit,ze bude 5 hodin sediet na mojich kolenach,ved to neobsedi.... ☹
nemate niektora skusenost s takym dlhym letom a takym velkym ˇ´babom´´na kolenach?neda sa to nejak vybavit,aby mala miesto vedla mna?-ale to by asi musela mat 2 roky a to mat nebude....alebo co by ste poradili???dakujeem vam moc🙂
a s tymi autosedackami v letadle je to ako,to akoze lietadlo vlastni autosedacky?
neviem...potrebujem najst nejaku moznost,ako to prezit,ked bude total plne lietadlo... 😅 poradte diki 😉

bubelko
17. jún 2010

@lemge > moze mat vlastne miesto, ale musis jej kupit letenku ako pre dieta od 2 rokov. vtedy moze mat aj vlastnu autosedacku (ak je certifokovana na letecku prepravu), v ktorej moze sediet pocas letu. lietadla nevlastnia autosedacky.
myslim, ze nemusite stale len sediet. urcite sa mozete ist aj poprechadzat. aspon tak to robila svagrina, ked leteli so synovcom z usa (8hod). a zober jej oblubene hracky, knizky a nieco na jedenie. skuste ju z manzelom zabavit.

luthien.k
17. jún 2010

@lemge, my letíme na Madeiru, takže přibližně stejně daleko a manžel schválně vybral s mezipřistáním, abychom to měli rozsekané a tak nám to líp uteklo... 😉