Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

katarina7777
3. mar 2011

@bubelko nas sa lubi dokadit aj tri razy denne takze s tym prebalovanim na wcku bude zabava 🙂 a teraz mi zacal cikat a kakat do serblika, cize ked mu rozbalim plienku hned tlaci ... to by boli spolucestujuci v ohrozeni 😀
ja len dufam ze nebude natrieskany let.

bubelko
3. mar 2011

@katarina7777 no vesele to bude, ale naozaj sa to da zvladnut aj na tom wc 😉 ved si zober, ze niektori tam praktizuju sport vo dvojici, tak snad tam my dokazeme prebalit jedneho prcka 😀 😀 😀

estterka
3. mar 2011

@bubelko vies co,zatial stale nie je plne lietadlo,takze ak trojku budeme mat pre seba,nevidim problem.a dnes mi zrovna kamoska povedala,ze v ryanair lietadlach ani nie je vsade ten prebalovaci pult..moja sa lubi tak pokakat,az za usi 😀 v tom som si ista,ze prebalovat na wecko nepojdem,MM povedal,ze ked niekomu bude vadit,tak nech si otvori okienko 😀 😀 ale nie,no vsak uvidime,snad sa nepokaka..

gabika84
3. mar 2011

ahojte. chcem sa spytat, ci niekto absolvoval s malym babtkom aj taky dlhsi let, napr. do USA (cca 10 hodin)
a dalsia otazocka: ked kupujete prckovi letenku bez miestenky (teda on lap), docitala som sa, ze babo musite mat na kolenach vzdy ked svieti svetlo priputajte sa. a ked nesvieti? kde ho mozem "odlozit"? normalne na zem predomna, v autosedacke alebo aj vo vanicke? vanicku asi na palubu vziat nemozem vsak? neviem si to dost dobre predstavit taky dlhy let. ale ked miestenka (teda sedadlo) je skoro taka draha, ako pre dospeleho ☹

estterka
3. mar 2011

@gabika84 kam by si ho polozila? len tak na zem pod nohy? ak nema nema narok na miesto,kocik odovzdas pred vstupom do lietadla,aj autosedacku.teda musi byt na kolenach. a asi vies,ze tie sedadla su tak tesno pri sebe,ze tam nemas miesto pod nohy nic dat. jedine niektore spolocnosti ponukaju "postielku" ,precitaj par stran dozadu,rozoberalo sa to tu.

gabika84
3. mar 2011

ja som myslela ten priestor pred sedackami, rodinam s detmi davaju vacsinou tie prve sedacky, kde je oproti uz len "stena" a priestoru je tam dost. teda aspon v tych velkych boeingoch a airbusoch. takze ani vanicku ani sedacku na palubu ☹ dakujem, nechcelo sa mi to vsetko citat a na tych par stranach co som presla bol spominany len ryanair a pod.

anjelicek26
3. mar 2011

@gabika84 - musis ho drzat cely let na rukach. Lufthansa ponuka na prednych sedadlach vanicku, kde mozes dieta polozit - ale u nas ju oba razy co sme s Lufthansou leteli prave "nahodou" nemali k dispozicii. Takze prt. Inak lietame Ryanair a FlyBe... strasne aerolinky, ludia natlaceny ako sardinky, ani centimeter miesta, malemu skoro do hlavy treskli, ked som ho mala na rukach tymi ich vozickami... My berieme vzdy prave zadne sedacky, uplne poslednu radu, je tam blizko na wc a da sa prejst par krokov... lietame s detmi kazdych 6-8 tyzdnov...

estterka
3. mar 2011

@anjelicek26 takze odporucas lepsie si sadnut uplne dozadu? ja viem,ale nam nic neletelo teraz do nemecka,naspat to bude uz v pohode let.len tento zvladnut.. 😖

estterka
3. mar 2011

@anjelicek26 ale zas teraz riesime,ze ked sa nastupuje zadnymi dverami,tak to nie je moc prakticke,lebo ja si sadnem a potom vsetci pojdu dnu - nemozme si vklude vybalit malej veci a usadit sa atd..mala by som prestat riesit prkotiny asi uz 😀

bubelko
4. mar 2011

@estterka no ved uvidite 😉 to s tym okienkom je dobre 😀 😀 😀 hlavne stastnu cestu 😉

prasiatko30
4. mar 2011

anjelicek26 - mas pravdu, raz som tak letela s obidvomi a dostali sme miesto uplne vzadu a bolo to do pohody hlavne z toho dovodu ked starsia zahlasila ze potrebuje ist na zachod 🙂 - i ked tiez zalezi na type lietadla lebo raz sme tiez tak leteli a tie turbiny boli nalepene na chvoste a to som aj so stoplami na usiach myslela ze mi odleti polka hlavy - ono ten pocit bol ako keby som sedela zvonku na tom motore 😖

@estterka - ono to mas to iste aj s prednymi dverami - ked sa posadis blizko ku dveram tak potom budu prechadzat vsetci ku svojim sedadlam. ale neboj sa ked ste dvaja na jedno babo da sa to zvlatdnut a hlavne teraz sa nad tym stresujes ale potom budes reagovat podla situacie a clovek sa rychlo adaptuje 😉

k tomu prebalovaniu - pokial je to len taky 2-3h let tak pokial sa to dieta nepokaka tak prebalujem pred vstupom do lietadla a potom az ked vylezieme z lietadla, len raz sa mi stalo ze starsia sa pokakala - ja som tam vtedy tiez isla s tym ze ak bude treba prebalovat prebalujem na sedackach ale ked som zacitila ten neodskriepitelny zapach tak som sa radsej pekne pobrala do zachodu - lebo nie vsetci mozu mat taky pevny zaludok aby zvladli nielen let ale aj ten zapach co dokazu vyrobit nasi drobeckovia 😀 - ono ten pult je tak robeny ze vlastne sklopis taku dosku na celu sirku toalety ponad zachod - takze sa to tam da vcelku pohodlne v ramci moznosti 😉

endzi30
4. mar 2011

@estterka - tak tak, co sa tyka, ze ludia budu cez vas chodit pri nastupovani, tak v tomto ohlade to mas uplne jedno ci budete vzadu alebo vpredu sediet😉 ale ani s tym sa nestresuj, ja som vzdy pockala dokym vsetci nastupili a potom si odlozila veci a stala v ulicke...ste dvaja s manzelom...mate cas 😉
ja osobne by som si i tak dozadu nesadla 😉 tvoje babatko este nechodi, cize to mas jedno...
vzadu v Ryanairskych Boeingoch (maju len jeden typ lietadla,takze vsetky su rovnako vybavene) su toalety dve = dvojnasobny smrad, dvojnasobny presun ludi okolo teba smerom na tie zachody....kdezto vpredu mas jeden zachod, cize aj menej ludi sa okolo premelie....a tiez vpredu je mensi hluk z motorov (tie su na kridlach), plus ked je turbulencia trosku menej to tam trasie, plus ak ma niekto problem s klaustrofobiou, tak je to lepsie vpredu 😉 lebo nevidis pred sebou dlhu ruuuuru s natlacenymi sedackami 😀 😀

endzi30
4. mar 2011

@gabika84 - gabi ano, babo si mozes dat pred seba, pokial dostanete to miesto pred tou prepazkou...tam je miesta dost...mozno budete mat stastie a dostanes aj tu postielku na stenu 😉
a vzdy ked svieti ten signal Priputajte sa, musis mat babo na kolenach a priputane 😉 aj keby ti to letusky neprikazali, tak to urob sama...bezpecnost nadovsetko 🙂

gabika84
4. mar 2011

dakujem kocky. zatial sme iba v brusku, ale uz sa o to zacinam zaujimat. kedze babo ma celu rodinu z otcovej strany bud v kanade alebo v miami. tak uvidime, kedy prvykrat poletime. ale zda sa mi, ze o vsetkom sa je najlepsie informovat priamo u leteckej spolocnosti. inak tymi cenami za letenky pre mimina som vcelku sklamama
☹ teda mam na mysli ak mu chcete zaplatit normalne sedadlo. do kanady to vychadza iba o 80 dolarov menej ako pre dospeleho 😒 nic by sa im nestalo keby dali listky polovicne ako napr. v SAD alebo ZSR 🙂

estterka
7. mar 2011

@endzi30 ahoj,no zvladli sme a co vy??
v pohode,prirucnu batozinu vobec nerisili,len moj iniciativnu muz sa ponukol,ze by ju mali odvazit a pritom vedel,ze vazi viac,skoro som ho nou ovalila 😀 autobus nebol,isli sme do lietadla prvi,sadli sme si uplne dozadu. a inak vsetko bolo ok,mala plakala ked sme si sadli,neviem preco,ale strasne,az mala modre pery,ked sa pohlo lietadlo,tak na chvilu zaspala,potom sa hrala a pod. kedze tak strasne vrieskala ked nastupovali ludia,mali sme tri sedacky pre seba(najprv aj okolo seba vsetko prazdne 😀 )takze som prebalovala na sedacke medzi nami,aj sa pokakala,nikto si to ani nevsimol a nemal s tym problem. mali sme podla tvojej rady priesvitnu tasku na kocik,takze videli,co to je 😅
uz nas caka len airberlin a to bude po tomto veget 😉 ale som zvedava,ako ty si zvladla,ci sa to da 😉

mia258
13. mar 2011

Zajtra ráno letíme s malou z FR na Slovensko. Prvý krát, čo bude malá cestovať tak dlho a ešte k tomu lietadlom.
Už teraz sa trasiem od strachu, či niečo nezabudneme, či malá let prespí alebo preplače, ako ju nakojím, ... 😔

estterka
13. mar 2011

@mia258 vibec sa nemas coho bat.ako ju nakojis? tak ako vzdy,v tom problem nevidim..nasa nespala 4 hodiny v lietadle,hrala sa,je vo veku tvojej 😉

mia258
13. mar 2011

@estterka ja viem že len zbytočne panikárim, ale neviem si rozkázať... By som bola najradšej, keby som aj ja celú cestu prespala a nemyslela na nič 😅

estterka
13. mar 2011

@mia258 a kolko trva let? skus si precitat vyssie prispevky,lebo ja som pred cestou rozobrala tuto vsetko do podrobna 😀

mia258
13. mar 2011

@estterka u nás je problém ten, že máme až dva prestupy a cestujeme celý deň 😒
Idem si prečítať celú tému, nech sa upokojím a potom pôjdem radšej spať 😀

spaagetka
13. mar 2011

@mia258 Nakojíš úplně normálně(já u dvouhodinovýho letu kojila dvakrát 😀 ). Mia je malinká, snese to dobře 😉 S batoletem je to už pestřejší 😀
My letíme pozítří, sice s jedním přestupem, ale taky to bude na celý den. Jediný, čeho se děsím je, že mi zas nevyndají kočár přímo u letadla a dají mi ho na pás, takže zase půjdeme přes odbavení , posledně nám to málem uletělo 😠 Netušíte, co se pak dělá? Já naštěstí měla palubní lístek i pro ten druhý let, takže mi nevadilo, že přepážka je už zavřená, ale co když mi ten palubní nedají už na Ruzyni a při přestupu už bude ta odbavovací zavřená?

mia258
13. mar 2011

@spaagetka máme zbalených toľko kufrov, akoby sme šli niekam na 3 mesiace a nie na 4 dni aj s cestou. Aj keď je pravda, že ja mám všetky veci v jednej igelitke a zvyšok sú veci pre malú 😅

estterka
13. mar 2011

@mia258 ja mam pocit,ze je uplne jedno,na kolko sa ide s dietatom prec,potrebujes v podstate rovnaku vybavu,oblecenia kopu,lebo co ak sa prekaka,okyda,pogrcka atd..a do lietadla kolko sme toho brali pre malu.. 🤐 drzim palce,nech to zvladnete super!

stanka_s
13. mar 2011

Ahojte, neviete mi poradit ci na Cyprus potrebujem pre maleho pas, alebo staci aby bol zapisany v mojom 😕 ?

monika15
14. mar 2011

@gabika84

Ked je let viac ako 8 hodin, tak vacsie letecke spolocnosti davaju baskets... a to musis sediet hned na zaciatku.

to si musis overit, pretoze vajicko a ostatne veci nemozes na palubu....

dana_l
14. mar 2011

my sme leteli z Toronta s dvoma deti do dvoch rokov a sedeli na lap. platili sme len asi $80 za kazdu ale mohli sme mat extra batozinu na deti. do lietadla nemozete brat autosedacky alebo vanicky len ak mate zaplatene za sedacku. basinet vpredu dostanete len ak si to objednate este pri kupe letenky - upozornujem ze ak nekupujete priamo u leteckej spolocnosti tak to urcite, urciteeeeeee nedostante. v lietadle sme mali na wc prebalovaci pult. bol nad zachodom - len ho sklopit. myslim si ze kazde lietadlo ho ma. mozno nie na malych ale tie velke lietajuce "masiny" to maju, ved deti bezne lietaju. deti sme mali na kolenach a priputani sme boli tak ako vsetci - ked svietil napis priputat tak priputani, ak bol vypnuti tak sme ich mali "navolno. krmenie bolo bezproblemove - teda ak vam nevadi ze kojite medzi ludmi. mne to bolo jedno, ved ide o babatko ktore inak nepapa a ak ma niekto s tym problemy tak nech si vystupi 😀 .
prestupovali sme raz - ta i spat. kocik nas vzdy cakal pri vychode z lietadla. nemuseli sme ho hladat na pase. ak by vam ho nahodou takto "presmerovali" tak sa hned stazujte u personalu ze co mate robit a co ak kvoli tomu zmeskate lietadlo (mali by vam dat letenky na dalsi let).
ohladom jedla pre deti do dvoch rokov ktore sedia na lap - stravu nedostanu. pretoze jedlo je len na pocet sedaciek a nie na pocet osob na sedacke. chcela som si to priplatit ale povedali ze sa neda a tiez povedali ze ak by sme aj vymenili "dospele" jedlo za detske tak by mu dali len mlieko!!!!!!!! dajte 1 1/2 rocnemu dietatu jest na lete dlhom 9 hodin len mlieko. no su srandovni. nase sme potom krmili nasim jedlom. a pre mladsiu - mala len 6 mesiacov - som mala male pohare s jedlom. inak na lietadle nemaju mikrovlnku. chceli sme ohriat mlieko a povedali ze by to robili len ohrievanim v horucej vode. jedlo zohrievaju v rurach a tam sa flaska s mliekom neda dat.
na colnej kontrole sme nemali ziadne problemy kvoli jedlu pre deti. ani na termosku s horucou vodou na zarobenie mlieka nic nemali. ved to vidia, ze tam nebude slivovica.
len v kanade nam povedali ze nemozeme mat otvorenu krabicu so mliekom pre male. ze nabuduce nam to vyhodia. ze to nie je povolena "potravina" na dovoz do kanady.

estterka
15. mar 2011

@monika15 airberlin dava od 4 hodin,my letime cca 5 a bude mat,len sme tam museli zavolat na info linku a rezervovat si to.

monika15
15. mar 2011

@estterka

no to hlavne si to over, ja som robila na letisku pre spolocnost Sunwing, a oni nedavali nic.

Austrian davaju viem to lebo bratranec siel s rocnym synom a dali im to. 🙂 teraz v decembri.

estterka
15. mar 2011

@monika15 ale vsak po kupeni letenky som hned volala do airberlinu,odkila mi poslali potvrdzujuci meil,s cislom sedadiel a ze mame aj tu "postielku" rezervovanu. viac to overit neviem 😉

monika15
15. mar 2011

@estterka

joj to mi uslo ze uz mas letenku, som si myslela ze este len ides kupit.... 🙂))

sorry