Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

estterka
26. mar 2011

ahojte,no mam dalsie zazitky,teraz z duseldorfu sme leteli a na kontrole sme narazili na tak super ludi,z malej boli nadseny,vobec nas neprekutravali,dokonca sme mali flasu s vodou do polky vypitu a nechali nam ju,ze vsak pre baby vsetko je ok.asi fakt zalezi na ludoch,lebo uz som zazila vo viedni,ako vyslovene buzerovali rodinku s babatkom,lebo bolo skoro rano a asi sa im tam nechcelo byt.
a v airberline sme este pred startom dostali vyzivu nestle 😉

ja stale rozmyslam,ci by som zvladla v juni priletiet 5 hodin s malou sama,to bude mat 10 mesiacov 😖

endzi30
30. mar 2011

@estterka - ahoooj Estterka 😉 no citam citam, ze ste to peeeeeeerfektne zvladli 😉 😉 tak predsa ste sedeli vzadu? no malinka asi mala sok z uzavreteho priestoru a tolko ludi namackanych pokope 😉
a muzik bol aktiiivny s kufrom, co? 😀 😀 😀 😀

a kam chces letiet v juni s mrnuskom? ja ked si spominam na moju ked mala 10 mesiacov, tak to spavala dva krat denne a vzdy som sa trafila do casu letu ked mala spat, tak vzdy pospala nieco a zbytok mi skakala po nohach a hlave a suchorila vlasy dedkovi na sedacke pred nami 😠 😀 😀 😀 😀
takze cakaj, ze sediet ti asi len tak 5 hodin nebude 😀 😀 😀

ja som let tiez zvladla, ale padala som na hubu, nastastie som si v den odletu kupila priority kedze som sla sama s malou a dobre som spravila, lebo bolo natrieskane lietadlo....mala som aj trojsedacku len pre nas 😉 cely celucicky let som za nou behala po lietadle, presla som ho hoooore dole asi 20x 😀 😀 😀
chcela som aby spala, ale ne a ne a ne.....vies kedy mi zaspala? preeesne 5min pred pristatim....takze to bola najhorsia cast nasho vyletu. spiacu ju obliect, bunda, sal, ciapka...pritom kurili ako besniiii, ale musela som, ved vonku by zmrzla...pockala som dokym vsetci vystupili, malu som zdvihla (stale drichmala), tazka bola neuveritelne, plus velka taska cez plece, potom dolu tymi pidischodikmi...to sa este dalo....potom ma cakal kocik zabaleny dole, ale nikto tam nebol...tak som si cupla, malu som mala lezmo polozenu na kolenach, ze snad to nejako zvladnem ten kocik rozbalit 😅 naaaaaaaaastastie ku mne dobehla letuska a podrzala mi malu 😵 😵 lebo inac neviem dokedy by som tam maturovala s rozkladanim kociara 😀 😀 😀

tini
31. mar 2011

Dievcata, neviete nahodou, ako to je, ked potrebujem so sebou vziat pre mojho 4-roc krpca aj jeho autosedacku? Letime s Lufthansou a tetuska na infolinke sa mi nezadala byt velmi informovana o tomto probleme... Dufam, ze ju podam priamo s batozinou (alebo niekde mimo pre specialne batoziny) a dufam, ze jej hmotnost sa neberie do uvahy, lebo v tom pripade vela batoziny nezabalim ☹ A snad mi ju stihnu prelozit pri medzipristati...

bubelko
31. mar 2011

@tini autosedacku odovzdas na check-in spolu s ostatnou batozninou - akurat ju pojdes potom dat na velkorozmernu batozinu (aspon v zurichu a vo viedni to tak funguje) a jej vaha sa neberie do uvahy - nam ju aspon nikdy nebrali - ani swiss, ani austrian a ani airberlin. co ma este napada. ktora je to trieda - myslim sedacka. mrkni si na nete, ci je certifikovana na prepravu v lietadle a ak je, mozes ju vziat na palubu a maly moze sediet v nej. my sme tak lietali s nasou - romer duo plus. ta co mame teraz, uz ale nie je do lietadla, takze chodi ako cargo 😉

raa2
31. mar 2011

@bubelko ahoj ja by som sa ta chcela spytat, ze ako je to s jedlom a pitim pre deticky, ci mozem nieco zobrat na palubu alebo nie..tiez sa chystame letiet z VIE do zurichu a spat a neviem ci mozem malemu nieco zobrat so sebou...nechcem aby mi to vsetko vyhodili. myslim tym ze kolko cajiku a nejake ovocie...

anjelicek26
31. mar 2011

@raa2 - vodu v termoske si zobrat nesmies, z prasku na mlieko musis ochutnat - detska vyziva raz tak raz tak - raz nas nutili ochutnat, raz len pozreli, ze je este zavreta a bolo to ok. Z caju sme si raz museli odpit, ostatne razy len pozreli,, ze aha caj a bolo to ok... Vyliali nam len tu vodu... Caju mal plnu 250ml flasu a nevadilo. Ovocie mozes bez obmedzenia, kekse a podobne.

bubelko
31. mar 2011

@raa2 no ja bezne lietam vieden-zurich komplet so stravou. mala som vzdy jednu detsku vyzivu, flasu caju/vody, detska lekarnicka s kvapkami do nosa a pod, doteraz mi nikdy problem nerobili. pre starsieho som naposledy tiez mala flasu s vodou a bolo to ok. vzdy som mala detske flasky so sosacikom, ziadne kupovane a vzdy som pri odovzdavani tasky na to upozornila, ze to tam mam. teraz neviem, ci v zurichu alebo vo viedni, niedke som to vykladala do tej misy a inde som to mohla nechat v taske. s ktorou spolocnostou letis?

bubelko
31. mar 2011

@anjelicke26 a odkial ste leteli a kam? ja lietam fakt pravidelne a nic z toho sa mi nestalo. a mala som aj vodu v termoske na zohriatie obeda, aj flasu caju a aj stravu, aj detsku lekarnicku a nic. 😕

anjelicek26
31. mar 2011

@bubelko - aj v Manchestri a aj v Birminghame s tym robia takyto cirkus 🙄 My lietame Birmingham/Hannover a Manchester/Bratislava..

tini
31. mar 2011

@bubelko diky za odpoved. Tiez takto nejako si to predstavujem.. austria, swiss a lufthansa su spolu v jednej aliancii, takze by mohli mat rovnake podmienky. Autosedacku mam Britax Evolva, tusim I/II/III, uz z nej pomaly vyberiem ten stred, ale stratila som navod ako na to 🙂 ani ma nenapadlo trepat ju s nami na palubu, budem mat dost co robit s malym a jeho kufrikom na kolieskach. Kazdopadnde diky!

bubelko
31. mar 2011

@tini britax evolva aj tak nie je na listine, takze ju pokojne mozes odovzdat 😉

@anjelicek26 to mnohe vysvetluje 😉 viem, ze aj vo viedni dokazu robit divadlo, ale teda za celu dobu co lietam, som este ani raz nekostovala z nicoho, co som pre deti mala zabalene. a to odkedy sme raz mali meskanie nosim so sebou stravu na pol dna 😉

raa2
1. apr 2011

@bubelko dakujem za informacie, letime s air berlinom, ide hlavne o cajik, lebo on vypije aj liter za den, tak preto sa pytam ze kolko, tak mu ho zarobim do dvoch deckych flasticiek...hipky mu nedavam, myslis ze bude problem ked mu pripravim do termosky?

@anjelicek26 mlieko nepije on v priebehu dna, rano mu dam este doma a pojdeme. ostatne teda budeme ochutnavat 😉

estterka
1. apr 2011

@raa2 zalezi na personale..bohuzial.lebo kontrola nezavisi od spolocnosti,ktorou letis.no co,v najhorsom z toho cajiku odpijes.a v airberline ti daju vyzivu pre drobca. neviem,ci vies,aj si mozes zavolat a rezervovat sedadla,kde sa ti zda najlepsie 😉

bubelko
1. apr 2011

@raa2 no mne termosku nechali v pohode prejst, ale ako pise @estterka zalezi na personale a blbca najdes vsade 😉 ja by som zarobila do tych detskych flasiek, na kontrole na to upozornila a ak budu pozadovat ochutnala. uvidis, ono v najhorsom vylejes 😉
kedze letis airberlinom, pojdete k lietadlu s najvacsou pravdepodobnostou busom, takze by som asi nastupovala do busu ako posledna - vystupis medzi prvymi a budes to mat lahsie pri nastupovani do lietadla. ak pojdete predsa len rukavom, tak sa postav k pultu a ziadaj, aby ste mohli nastupovat ako prvi do lietadla. 🙂

estterka
2. apr 2011

@bubelko @raa2 ale zas napr. s airberlinom mi na tom uz nezalezalo,ci som prva v lietadle,kedze tam ma clovek sedadlo iste 😀 v pohode sme vystupili z busu,zlozili a zabalili kocik a isli posledni,pretoze ludia su obcas sialeni a taka tlacenica bola na schodoch do lietadla..aj teraz buduci tyzden to tak budeme robit,ze pojdeme posledni,mame rezervovane vpredu sedadla aj postielku a lepsie ako sa tlacit v dave.to sa nam stalo s ryanairom,lebo tam bola tlacenica aj v priority boardingu a vsetko muselo byt rychlo-rychlo a mala bola v soku z toho akurat

raa2
2. apr 2011

@bubelko @estterka este raz dakujem za rady a info... pojdeme aj s mm tak aspon nebudem na vsetko sama.. 😉

estterka
2. apr 2011

@endzi30 no mala si ten spanok nacasovala vynikajuco 🙂 ale zvladli ste !! ja by som rada letela z kanarov do viedne-ale nie su letenky,len par a strasne drahe 😖 uz rozmyslam,ze muz by s nami mohol odletiet na otocku na gran canariu a odtial lieta priamo do blavy ryanair,ze mozno by som to s nimi zvladla..lebo kocik a kufre zobrat a prejst cele letisko a znova sa odcheckovat to sama nezvladnem urcite..no musim si to dobre premysliet.

raa2
4. apr 2011

@bubelko este jednu otazocku mam na teba, staci ked, chceme s malym vycestovat do zurichu ze ho mam zapisaneho v pase? dakujem

bubelko
4. apr 2011

@raa2 staci. ja mam obe deti len v pase 😉

spaagetka
4. apr 2011

Ahoj, jdu se pochlubit s dalším cestovatelským zážitkem. Před 3 týdny jsme s prckem vyrazili na Sardinii s mezipřistáním v Římě. Cesta tam proběhla klidně, z Prahy jsem letěla s ČSA, jídlo mi v pohodě ohřáli, kočárek jsem dostala při výstupu přímo u letadla, ale evidentně pro něj šel steward, protože letuška mi při vystupování říkala, že mám počkat, že kolega mi přinese kočárek a opravdu se steward vysvlékal z té výrazné vesty, co mají pozemáci. Na letišti si malej schrupnul, páč jsme měli 3 hodinky čas. Na Sardinii jsme letěli s Air One, kočárek mi nedali, prý bude na páse s ostatními zavazadly, takže jsem svýho víc jak 13 kilového drobka čapla pod paži, přes druhé rameno jsem měla taky ne zrovna lehkou tašku 😝 Ale tamní letiště je malé, takže jsem ho daleko nenesla. Sobotní zpět byl ovšem horor 😠 Ze Sardinii jsme letěli s Alitalií. Při odbavení mi na kočár nalepili čárový kód, kde samozřejmě nebylo mezipřistání v Římě uvedeno, takže jsem si vyžádala jiný, páč jsme měli 2 hodiny na přestup a zrovna to zase vyšlo po obědě, takže by si prcek zase schrupnul. Pracovnice brblala, ale kód vytiskla nový s tím, že mám letuškám říct, že máme jen mezipřistání, aby nám dali kočár k letadlu. Po přistání jsem se obrátila na letuška, ovšem ta mě odkázala na pozemní personál. Vystupovali jsme na plochu, takže nebyl problém zajít za někým z pozemáků. Ten mě ovšem oznámil, že kočárek je zavazadlo jako každé jiné a bude na páse s ostatními, navíc, že ještě nemají přistaveny kontejnery, tak nebudou zatím vykládat. Ovšem mezitím kolegové vyložili kočárky, tak mu říkám, že nemám čas jít znovu přes odbavení a že kočárek vidím(Byl ode mě asi půl metru 😠 ) Mlel si pořád svojí, že je to zavazadlo a bude na páse. Přidaly se ke mně další 2 maminky, ovšem ty sprdnul v Italštině, takže jsme nastoupili do autobusu, abychom je nezdržovali, páč mě přece jen trochu tlačil čas 😅 Kočárky samozřejmě na pás nepřijely, nebyly ani u nadrozměrných zavazadel, ani u nestandartních zavazadel(tam v Římě dávají slunečníky, kolečkové brusle atd.) Za chvíli za mnou přšel jeden ze spolucestujících, že kočárky se válí uprostřed haly 😅 A taky že jo, naše nová kára se tam bezprizorně válela s ostatníma 😠 Takže jsem naložila malýho a pádím na check-in, přepážku s Prahou jsem našla rychle a stoupla jsem si do fronty, ovšem když na nás přišla řada, tak mě slečna neodbavila, že prý musím do jiného terminálu, páč tam odbavují cestující s ČSA, tahle přepážka prý je jen pro cestující, co zakoupili letenku u Alitalie 😅 Takže rychle ven z terminálu a rychle najít terminál č. 3, byl asi 500 m daleko, ale doběhla jsem tam celkem rychle 😀 Takže hodina do odletu, já na světelné tabuli čtu přepážka č.238, doběhnu tam a tam stojí už spousta rozčílených lidí, že let je odložen na 18:50 😠 Pro jistotu se ptám pracovníka a ten mi vše potvrdil, že let je skutečně z 14:20 odložen na 18:50. Takže jdu konečně přebalit malýho, když mám teď spoustu času, pak hledám lékárnu, protože mám už jen 2 pleny a s těma nejspíš nevystačíme 😅 Po cestě ze zvědavosti čtu znovu světelnou tabuli, na té už svítí, že náš let je odložen, tak projíždím další lety a říkám si, kam bych tak chtěla letět a mezi večerníma letama svítí Praha s odletem ve 14:20 jen odbavovací přepážka má č. 201 a se stejným číslem letu, jako svítí u přepážky č.238. Tak hledám onu 201 a zkouším štěstí, ovšem je 30 min. před odletem a slečna mě informuje, že už 10 min. neodbavují. Takže vysvětluju, že jim svítí 2 Prahy na tabuli a že tahle přepážka svítí úplně nesmyslně mezi večerníma letama, a že toho si málokdo všimne 😅 Vyslala teda kolegu a ten se vracel s očima navrch hlavy, že opravdu a že jim bylo divný, že je, jinak narvaný let, tentokrát poloprázdný. Takže hned hlásili, že jde o omyl, že správná přepážka je 201 😀 Nás odbavili, pak přišlo ještě pár lidí, ale většina už odešla, takže jsme nakonec neměli ani spoždění a letadlo bylo poloprázdné, takže mi letušky nabídly prázdnou trojku jen pro nás dva, malýmu daly plyšáka a nějakej dětskej časopis, opět ohřály jídlo, donesly vodu. No po té italské zběsilosti to byl úplnej balzám a jako bonus jsme opět měli bez jakéhokoliv dotazování kočárek hned u výstupu z letadla 😵

spaagetka
4. apr 2011

Nooo, trochu román, omlouvám se 😀 Ale musím dodat, že prcek zvládnul všechno líp než já 😅 Na Ruzyni jsme si čekání na odlet zkrátili návštěvou dětského koutku, doporučuju 😉 Měla jsem s sebou 4 knížky a prstový maňásky, ovšem nejlepší hračka byla plastový kelímek, ve kterým rozdávali pití. Při vzletu a přistání jsem dávala malýmu napít a ouška evidentně neutrpěla 😉

martuli
4. apr 2011

@spaagetka jsem rada, ze ti aspon CSA zlepsilo naladu

spaagetka
4. apr 2011

@martuli Já tak nějak trable v Římě čekala, ještě se mi nestalo, aby tam vše klaplo v pohodě, ale že to bude až takovej hukot, to jsem fakt nečekala 😀 Ale jo, na cestě Řím-Praha jsem i načerpala sílu, malej si hrál, nadlábnul se, schrupnul si. Ještě že mám takovýho kliďase, kdyby vyváděl, tak asi začnu taky 😀

bubelko
4. apr 2011

@spaagetka no parada. tak uz aspon viem, s kym nepoletim 😉

martuli
4. apr 2011

Italove proste nic neresi a vse je no problemo

bubelko
4. apr 2011

@martuli napadlo ma presne to iste. pripomina mi to spanielske "manana". len to uz nikto nevie, kedy bude 🙂

spaagetka
4. apr 2011

@bubelko Já proti Alitalii nemůžu nic říct, servis na palubě standartní(třeba Iberia, Hemus byly o dost horší 😉 ). To jen ten Řím je pro mě asi zakletej, třeba v Benátkách či Miláně probíhá vše v pohodě 😉 Pravda, s pozemákem se mohl dohodnout palubní personál, ale to bych řekla, že je spíš o ochotě a momentální náladě, záleží na koho narazíš.

bubelko
4. apr 2011

@spaagetka no to je mozne, ze si mala len smolu na personal. ja som este zly personal alebo neochotny nezazila, ale je tiez pravda, ze lietam najcastejsie so swiss ci austrian, vynimocne airberlin. este mam katastrofalnu skusenost s american airlines a s nimi, pokial nebudem musiet, nepoletim. 😉

pipussa
9. apr 2011

kocky, letel niekto v nedavnej dobe s british airways ? do kanady, popripade, USA ?
a mam otazky ? akym sposobom vedia letusky ohriat moju kojenecku vodu, a ako zohreju hiipky vizivy ?

estterka
9. apr 2011

@pipussa ja som videla na letisku,ze ohrievali flasku aj vyzivu v horucej vode,teda si vypytali v bare pohar s horucou vodou a do toho dali flasku a ohriali.v lietadle neviem 😅