Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

lukava
5. jún 2012

@spaagetka díky, tak už to chápu, jak to myslíš. kočár teda složim až u letadla, asi se pojede busem. je to dost velké letiště. to pak budu muset pajdat z runwaye po schodech, to je teda hezká představa. co bych dala za chobot : )

bubelko
5. jún 2012

@martuska75 mala som ho vzdy bez obalu a zatial vzdy dopadol dobre. ziadne diery, dokonca ani flaky, nic. 😉

spaagetka
5. jún 2012

@martuska75 No zachází s něma jak kde... Se sporťákem(Slalom) jsem letěla jednou a odřeli ho minimálně 😅 Ale poté, co jsem byla v Římě svědkem toho, že kočáry naházeli do toho kontejneru, pak je uprostřed haly vysypaly 😕 , rodiče je tam přehrabovali, jsem už začala lítat s golfkama, na které jsem poté pořídila ten obal, ono to vypadá jak ten na golfový hole, tak asi proto jsem neviděla, že by s ním házeli 😀 Co se pojištění týče, musíš mrknout na přepravní podmínky aerolinek, případně se pak zeptat u pojišťovny, kde budeš uzavírat cestovní pojištění, někde se dají připojistit 😉 Ono taky dost záleží na tom, jestli ti dají kočár hned u letadla, nebo až pak u zavazadel. Když mi ho dávaj u letadle, je prakticky netknutej, ale se zavazadlama jsem byla několikrát svědkem toho, jak přišel kočár po částech, nebo poškozenej ☹

janynkaaa
11. jún 2012

@endzi30 dakujem pekne za radu 🙂 a este sa chcem opytat ked beriem kocik az k lietadlu treba mi aj nieco do coho ho zabalim?ci nie?

estterka
11. jún 2012

@janynkaaa to uz je na tebe.

lucy222
11. jún 2012

Ahoj.
Treba se nekomu bude hodit aktualni zkusenost. Leteli jsme z Prahy - vzhledem k tomu,ze mala je do 2 let, jsme byli odbaveni prednostne. Stejne tak "pasovka" a nastup do letadla - vsude jsme sli prednostne. S jidlem/pitim na palubu pro malou nebyl vubec zadny problem. Co se golfek tyce - s temi az do letadla - odevzdavali jsme je u vchodu. Nekdo golfky/kocarky balil do obalu-je to urcite lepsi. Zpatky jsme kocarek dostali vzdy az se zavazadly - tj.jednou jel primo na pasu, v Praze pri zpatecni ceste jsme si jej museli vyzvednout v "oddeleni nadmernych zavazadel" (ci tak nejak je ten nazev). Nas prezil bez uhony, ale jedne rodince ulomili u sportaku kolecko ☹

endzi30
11. jún 2012

@janynkaaa - 😉 no ja radim urcite zabalit do niecoho 😀 ja cestujem s golfacom teraz hodne a keby ho nemam po kazdy krat, co letim v obale (original ku kociku), tak ho mam uz davno dokatovany 😠 😠 keby si videla ten moj obal, tak hruza, ako keby cez neho kosacka prebehla...a ten obal je hooodne pevny a hruby 😒

niekde zaobchadzaju s kocikmi pekne, niekde ich hadzu...je im to jedno 😠

a plus, vela krat sa mi stalo, ze napr. v mieste odletu svietilo slniecko a v mieste priletu lialo strasne...takze ten obal mi drzal kocik v suchu 😉 takze to je dalsia vyhoda preco balit 😉

soldi
12. jún 2012

@estterka prosim Ta, nevies, ci sa kociarik rata do limitu batoziny? zobrala by som len golfky. a letime na ibizu.
vyzeras taka skusena letkyna, tak preto sa priamo Teba pytam 🙂

soldi
12. jún 2012

niekto iny by mi vedel poradit? pocita sa golfac do toho vahoveho limitu batoziny, ci nie?

@endzi30
@lucy222

lucy222
12. jún 2012

@soldi Ne, nepočítá - jinak bychom měli přes... Do váhového limitu se berou jen ty kufry co odevzdáváš při odbavení. Kočárek dostane jen nálepku - jinak jej nikdo neváží 😉

soldi
12. jún 2012

@lucy222 a je jedno ci je to sportak alebo golfky? dakujem za odpoved 🙂 a do vahy sa nepocita ani ked ho odovzdam hned s batozinou? ci vtedy asi ano, vsak

cicimon
12. jún 2012

@soldi kocik by mal mat do 10kg, pozri prepravne podmienky... a vacsinou to ma byt tak, ze sa musi dat zlozit na 1 kus, teda golfky napr

lucy222
12. jún 2012

@soldi myslim,ze pokud jde s ostatnimi zavazadly,tak se pocitat do toho limitu bude... A co se tyka toho jestli sportak/ golfky - vim jen to, ze kocarek nevazili nikomu 🙂 ale jestli to je standart ci ne-to netusim ...tak casto nelitame 🙂

soldi
12. jún 2012

@cicimon dik za rady 🙂 mam baby jogger city elite ale ten je asi vacsi a nerada by som, aby sa mu nieco stalo. a nemate nejaky trik na golfky, ze ako ich obalit? myslite, ze mozem pouzit zmrstovaciu foliu, ci to je uz je moc ulet? 🙂

cicimon
12. jún 2012

@soldi ak chces malu odniest v kociku k lietadlu, tak ho neodovzdavaj ako batozinu . nas kocik v poho prezil cestu 🙂 a hej, da sa aj ta folia pouzit, len ci budes mat kedy to balit

prasiatko30
12. jún 2012

Pokial je to dieta do 2 r tak aj fakturovany kocik je zadara ale pre tvoj klud radsej si to over u prislusnej leteckej spolocnosti lebo u nizkonakladoviek to mozu brat uplne inak to ti uz nepoviem ja som fakturovala velky kocik s vanickou len raz a neplatila som nic naviac

endzi30
12. jún 2012

@soldi - ano je jedno ci je to sportak alebo golfky 😉 a tiez je jedno, ci odovzdas kocik na check-in s ostatnou batozinou alebo az pri lietadle = neplatis nic a nerata sa to do celkovej vahy

do tej folie to mozes zabalit, ak teda nechces malinkeho vozit po letisku v nom 😉 ak nemas teda original obal k tomu kociku, tak kludne staci aj nejaky velky sakel/vrece 😉 najlepsie aj priesvitny, aby videli co v nom je 😉

ak nie si hakliva na veci, tak nemusis balit do nicoho, ako veeela ludi a bud ti pride kocik v poriadku alebo poskodeny 🙄

ikke
12. jún 2012

...ja by som len dodala, ze pri kociku je jedno, ci je z neho po zlozeni jeden alebo dva kusy, pri check-ine sa pytaju, kolko ma casti ked sa posklada a podla toho ho aj ovisackuju - kazda cast ma potom vlastnu visacku 😉

inak si dovolim pochybovat, ze by nejaky velky sakel alebo obalovacia folia dokazali kocik uchranit od poskodenia...ak s nim budu narabat ako s dobytkom na bitunku, mozno sice nebude poskrabany ale odtrhnute koliesko si najdete v sacku alebo darcekovo zabalene vo folii... podla mna ak balit, tak do niecoho pevneho.
my sme nikdy kocik nebalili a klopklopklop vzdy to dopadlo dobre 😉

soldi
12. jún 2012

@cicimon praveze som rozmyslala ze by som maleho odniesla v manduce, on beha sam bez problemov, takze mam obavy ze na letisku by mi ten kocik skor zavadzal 🙂

@endzi30 dakujem, dakujem, toto som potrebovala vediet 🙂

@ikke Ty mas vlastne ten isty kocik ako ja, tak dufam, ze aj nas to prezije bez ujmy, lebo pevny obal neviem, kde by som takto na rychlo zohnala. odchadzame vo stvrtok v noci a to mam cez den este promocie 😀

ikke
12. jún 2012

@soldi ee, my mame ine kociky (teutonia a koelstra), ale mozno typovo trochu podobny tym, ze teutonia sa rozklada na dve casti 😉

mavanka
12. jún 2012

@ikke takže tys letěla s teutonií se sporťákem? Nás to čeká v neděli... Tos u letadla předávala zvlášť podvozek a zvlášť sedačku? já myslela, že to jen složíme a necháme secvaknuté dohromady - ale je fakt, že potom je to teda dost neskladné....

ikke
12. jún 2012

@mavanka ano, rozlozili sme to na dve casti, lebo ako jeden kus sa to dost zle chyta, sama viem, ze som si tak parkrat pricvikla prsty 😝 nechceli sme "poburit" nejakeho poskoka na letisku tym, ze by riskoval takyto druh urazu a z pomsty potom narabal s kocikom sposobom, ako som opisala vyssie 😀

mavanka
12. jún 2012

@ikke no jestli není problém s tím, poslat to na dva kusy, tak to uděláme taky tak - hlavně v zájmu zachování další životaschopnosti našeho kočárku, přece jen ho ještě aspoň rok budu potřebovat 🙂 díky

mostar
13. jún 2012

Ahojte babenky. Chcela by som sa Vas opytat, ci dovolia uz urobene mliecko vo flasi cez kontrolu ako aj mlieko v prasku v plechovke? V juli cestujem s Ryanair, lebo nemam inu moznost a uz som sklamana. Ako sa jedna matka ma zmestit do 15kg s 5 mesacnym dietatom???

soldi
13. jún 2012

@ikke no, vsak ja mam tiez koelstra 😉
a baby jogger sa praveze nerozklada 🙂

katarinajurikova
13. jún 2012

Ja mam Graco trekko ten je dost velky aj ked sa posklada,ale nikde som sa nedocitala veru,ze musi byt do 10kg ako tu pise jedna uzivatelka 😒

ikke
13. jún 2012

@soldi jaaaj 😅 inak na koelstra existuje aj cestovna taska, ale neviem, ci je pevna. zatial sme s nim leteli 2x (teda 2x tam aj spat) a nic sa nestalo, tak snad budeme mat aj dalej stastie 😉

prasiatko30
13. jún 2012

@mostar - Pokial viem tak sa nemusis zmestit do 15kg mozes si doplatit aj kufor 20kg alebo este jeden 15kg su to ich podmienky a ty ich bud akceptujes alebo ides standardnymi let spol alebo ak lietaju presne tam kam potrebujes tak ides a snazis sa zmestit do limitu pokial ides na leto tak by si sa mohla zmestit bez problemov zasada je nebrat to co mozes kupit v cieli tvojej cesty - mlieko, plienky, dojcenecka strava max na prvy den dva, minimum handier - hlavne pre matku, topanky co najuniverzalnejsie aby isli aj so suknou aj s nohavicami drogeria - kupit na mieste cinu a potom vyhodit a pod finty musis porobit pokial sa chces zmestit do 15kg pokial nie tak doplatit este jeden kufor

estterka
15. jún 2012

@mostar pesne ako ti u bolo napisane,pri bookovani letenky ti da na vyber ci chces 15 kg alebo 20 kg batozinu a teraz si uz vies dokupit aj druhy kufor 15 kg. plus mas este 10 kg prirucnu batozinu.

mia___
16. jún 2012

@mostar A este si nezabudni dopredu vytlacit palubnu vstupenku!