Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

chichaa
16. jún 2012

@mostar urcite dovolia...ja som s malou letela pred 2 tyz, mali sme plny maly ruksacik jej jedla a pitia - voda, kakao a nikto nic, ani si to nepozerali...aj min, rok sme isli tiez a nic nebolo..pri malom dietati byvaju velmi zhovievavi...teda aspon mam ja take skusenosti. Len ja som neletela s ryan...ale myslim, ze je to to iste...

ella_joy
16. jún 2012

Ahojte, je tu niekto,kto letel so 4tyzdnovym babom? So starsim synom som bola ked mal uz 10tyzdnov, to bola pohoda, ja si myslim ze aj 4tyzdnove mimi je pohoda,ked je let ledva 2hodiny..cize som zvedava,ci niekto ma oSobnu skusenost na taky kratky let,lebo okolie ma odhovara, vdaka

jitulkabj
23. jún 2012

Ahojte, chcem sa opytat, kociky do lietadla zdarma si mozu brat iba deti do dvoch rokov alebo aj starsie? Chcem totiz na dovolenku vziat aj jedny male golfky pre starsiu dceru (na vecerne prechadzky🙂 a kedze ona sa uz rata za riadneho pasaziera, teraz neviem, ci ma narok na batozinu + kocik, alebo iba batozinu??? Dovolenku este nemame booknutu, cize nemozem sa opytat priamo cestovky, kedze cakame na nejaky last minute, ale verim,ze pri chartrovych letoch dva kociky nebudu problem. Mate niekto skusenost? Dakujem 🙂

endzi30
23. jún 2012

@jitulkabj - ahoj 😉 ja som tak letela, ale nie na dovolenku (nizkonakladovou spolocnostou)... tiez som mala takyto problem, ze na ceste TAM moja mala nemala 2 roky, ale na ceste SPAT uz presiahla vek 2 rokov... pytala som sa priamo na letisku, ci si mozem vziat kocik, kedze mala bude mat cez 2 roky - pani vravela, ze jasne v pohode mozem vziat, ze pokial vidia, ze je to este male dieta, tak nerobia problem 😉 dokonca som sa pytala aj na tekutiny (mlieko, voda, popripade vyzivy) a tiez nebol problem

myslim, ze je to tak vsade, ale tak pre istotu sa kupovani dovolenky na to informuj 🙂

endzi30
23. jún 2012

@jitulkabj - aha, az teraz pozeram, ze tvoje dievcatko ma uz 4 roky...mmm, tak to neviem, treba sa urcite spytat radsej 😅

annabel4
23. jún 2012

@jitulkabj myslim ze golfky by nemali byt problem...

jitulkabj
23. jún 2012

@endzi30 Ved to, ze je dost velka. Samozrejme, ona sa uz v kociari nevozi, ani nemam pre nu kociar, len som myslela, ze kupim nejake uplne jednoduche golfky, aby sme sa na dovolenke mohli viac tulat 🙂 a manzel ju nemusel nosti na "konika" 🙂

jitulkabj
23. jún 2012

@annabel4 Ked bookneme dovolenku, asi si to radsej overim u konkretnej cestovky. A ked ich nevezmu, tak ich nechame doma a hotovo. Nic sa nedeje. Len mi to prislo ako celkom prakticka pomocka 🙂)

luckaar
23. jún 2012

Ahojte, neviem, ci to tu uz bolo pisane, ale letime s rynairom mame uz letenky, kufor do 15kg, ale chcem vediet, co s kocikom, si ho mozem vziat na palubu lietadla, ci musi ist do batoz.priest. a ci sa priplaca zan......

cicimon
23. jún 2012

@luckaar kocik sa berie kvazi ako prirucna batozina, teda mozes ho vziat normalne k lietadllu a oni ho daju potom dole k batozine, hore do lietadla nejde

aliza
23. jún 2012

@luckaar na palubu kocik nemoze, ale k lietadlu ano, tam ho zlozis a odtial ho nalozia do batozinoveho a neplati sa

luckaar
23. jún 2012

@cicimon
@aliza a asi nan treba nejaky obal a oznacenie s adresou ako na kufri?

endzi30
24. jún 2012

@luckaar obal netreba,ale mozes si ho dat,ak sa bojis,aby ti kocik nezaspinili / neposkodili a adresu netreba (oni ti daju pri check in nan stitok) 😉

luckaar
24. jún 2012

@endzi30 a este staci ak kocik nahlasim az na mieste, lebo letenky uz mam zabook. ....

lucia1181
24. jún 2012

ahojte baby,ako to je s batozinou???letime 2 dospele osoby,dve deti vo veku 8 a 11 rokov a jedno rocne dieta.....k letenke mame pisane,ze batozina 1x15 kg a prirucna batozina 1x5 kg.Ono to je myslene na osobu,ci na vsetky osoby dokopy???a ak je to myslene na 1 osobu,tak mozem to vsetko pobalit do 1 kufra spolu pre vsetkych...napriklad,ze kufor by mal priblizne 30 kg?nemusim balit tak,aby mal kazdy kufor len do tych 15 kg,ze?dakujem za rady 🙂

sakura77
24. jún 2012

@lucia1181 na kazdu platiacu osobu to plati,cize mozete mat dokopy 60kg a 20prirucnu a da sa aj zratavat dokopy samozrejme .-)babo leti ako infant,to nema narok,ani na sedadlo-ale samozrejme na letisku vychadzaju v ustrety a vacsinou vas daju sadnut k nejakemu volnemu sedadlu,ak nie je plne lietadlo.inak musi byt s tebou alebo tatinom na jednom spolu

sakura77
24. jún 2012

@lucia1181 a este pozor na prirucnu,ta taska musim mat nejaky obmedzeny rozmer,malo by to by t vypisane niekde na ich stranke,aby sa to zmestilo hore do tych boxov

bibio
24. jún 2012

@jitulkabj Neviem, či Ti v cestovke povedia správne🙂 Ja som to riešila vlani, malá už mala 2 roky a povedali mi, že kočík pre dieťa nad 2 roky len ako batožina. Boli sme zbalení tak, že by sa kočík do limitu zmestil (máme ľahučký), nachystaný obal s adresou. Preštudovala som si aj prepravné podmienky leteckej spoločnosti, aj tam písali, že ako batožina. Ale na letisku na check-ine som sa opýtala a oni s úsmevom, samozrejme, si ho môžte nechať až k lietadlu. Ani pri ceste späť nebol problém. Budem rada, ak potom napíšeš, ako to dopadlo. Mám v pláne brať kočík aj tento rok.

endzi30
24. jún 2012

@luckaar Ano,netreba nic dopredu nahlasovat 😉

mimasimi
24. jún 2012

kočík sa neberie ako batožina, takže jeho hmotnosť sa neráta a môžeš si ho ponechať až k lietadlu. Minulý týždeň sme tak išli 🙂

aliza
24. jún 2012

@luckaar kocik sa dopredu nenahlasuje, staci prist az na check -in a tam ho oblepia, aby vedel, kam ma ist 😉. Ja chodim bez obalu, ale ak mas obal, tak si ho zabal, clovek nikdy nevie.

aliza
24. jún 2012

@jitulkabj ja mam skusenost len s nizkonakladovkou a neuveris, ale kocik mi v pohode presiel pre 5.rocnu dceru! 😀 Kupili sme kocik na SK pre maleho, ktory bol este len na ceste, a takto sme si ho zadarmo previezli do UK.

luckaar
24. jún 2012

@endzi30
@aliza dakujem za rady, snad to zvladneme🙂

jitulkabj
25. jún 2012

@aliza Dakujem za skusenosti 🙂 Aj ostatnym zienkam 🙂) Uvidime. Potom napisem, ako sa nam to podarilo. 🙂

ajka2323
26. jún 2012

@endzi30 ahoj možem sa spytat ?

endzi30
26. jún 2012

@ajka2323 ahoj 😉 jasne, ze mozes, len ci budem vediet odpovedat 😀

endzi30
26. jún 2012

@ajka2323 - aha, tusim je to uz bezpredmetne, kedze si uz nasla odpoved 😉 😎

briketa
30. jún 2012

Lietavate niektora sama s tromi malymi detmi? Dokopy by to bolo 16 hodin. Hlavne ako zvladnut prestup (mavam stastie ze mi stratiakocik)

estterka
30. jún 2012

@briketa a kolko ma najmensie dieta?

briketa
30. jún 2012

@estterka jeden rok (potom dva a sest) kludne napiste, ze samovrazda :D