Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

prasiatko30
14. nov 2012

@extrate moja teda behala po lietadle neboli to zasetak dlhe lety a dcera bola o4m starsia ako tvoja, ale veru aj hodinu sme sa prechadzali po lietadle - hore dole ako magor - ale dcera proste sediet nechcela na sedadle sa zvijala ako hadica a rucala ako tur. Ked sme leteli naposledy tak som si len rezignovane sadla do ulicky malu po nastartovani vypustila do ulicky a davala pozor aby nikomu nezavadzala, ked chodili letusky s tymi vozikmi tak to aom ju nejako udrzala s knizkami, nalepovackami a pod, a ked skoncili rozdavanie jedla tak znovu do ulicky - dokonca sa aj pozoznamovala s ludmi aj kamaratku si nasla takze da sa aj tak🙂

sasenkah
15. nov 2012

@extrate zalezi aj akou leteckou spolocnostou letis. ak je to nejaka renomovana ako Lufthansa alebo Emirates, tak ti maju tzv. entertainment center v operadle sedadla, kde su aj rozpravky a hry pre deti, mozno to na chvilku zabavi.
Mne sa inak osvedcilo vela hier rozneho druhu - kreslenie, modelovanie, knizky, nalepky a tiez jedenie, kojenie, sem tam prechadzka. Nie je ale velmi vhodne vypustit dieta do ulicky, mohol by mu niekto nechtiac ublizit (prislapnut a pod.).
Viacere letecke spolocnosti maju aj hracky, omalovanky a nalepky pre deti, ktore ti na palube daju. Z vlastnej skusenosti viem, ze taketo darovane drobnosti su pre krpca najzaujimavejsie.
Kam letite ak sa smiem spytat?

extrate
15. nov 2012

@prasiatko30 @moni ďakujem za rady

@sasenkah letíme s air france, asi žiadny luxus 😖
nemyslela som "vypustenie" malej do uličky tak že ju nechám samu 😀 len či nevadí keby lozila po zemi.
omalovanky, nálepky, modelovanie, kreslenie...všetko je super ale moja Viki ešte nevie načo to je. keď dostane do ruky pastelku tak ju na 99% bude jesť 😝 aj knihu buď jesť, alebo trhať na kúsky 😀
ale ďakujem za povzbudenie. letíme do cancúnu.

sasenkah
15. nov 2012

@extrate no air france je nic moc, to potvrdzujem...chodenie v ulicke bude fajn a asi aj kojenie s cielom dosiahnut co najdlhsi spanok 😀 .
Uzite si dovcu!

mimave
21. nov 2012

baby idem este na vas s otazkou, nevieme sa rozhodnut ze ake letenky kupime , potrebujeme ich na januar , cesta na novy zeland, cize ak ste tu niektora co lietate taketo dlhe trasy prosim viete mi poradit ja neviem ci su trebars korejci lepsi ako ine spolocnosti? to bolo len ako priklad, potesila by som sa nejakej osobnej skusenosti, korejci napriklad povoluju vziat kocik sportovy na palubu, letuska ho urcite pocas letu niekam odlozi, to je mi jasne, ale potom na letisku sa zide. zas ine spolocnosti maju vacsiu vahu batoziny ale nepovoluju uz kocik.. nevieme sa rozhodnut, lietate tu niektora smer australia? ak ano prosim vas akou spolocnostou, poradte mi musime sa uz rozhodnut lebo cim mame kratsi cas tym su drahsie letenky.. dakujem! 😉

asimon
22. nov 2012

@mimave tak na toto je expert @yummy_mummy skus sa jej spytat...byva aj s rodinkou v Australii...Ala nehnevaj sa ze som ta tu spomenula ale urcite poradis...pri tak narocnych cestach je kazda rada dobra...🙂 pa moja a @mimave vam stastny let zelam...ja mam z lietania fobiu...ale aj tak lietam :D:D:D

maryem
22. nov 2012

@extrate , leteli sme s 13mes (ale teda pohybovo na urovni sikovneho 8mesacneho dietata..) "len" 3hodiny, dalo to celkom zabrat. Ak sa ti da, skus poziadat samostatne sedacky len rpe vas dve-teda neviem teda, kolko miest vedla seba bude v lietadle.. tam boli tri. Na ceste nazad mali skvelu myslienku venovat nam celu 3miestnu radu, takze sme nikoho neobtazovali, napriek tomu, ze vyliezala, zliezala, stala na sedackach. Nastastie bolo vzadu celkom volne, takze sme striedali miesto "pobytu", Ak sa ti da, skus mat v zalohe par hraciek, s ktorymi sa da manipulovat a este ich nikdy nevidela-aby aspon na chvilu zaujali. Ak budete na nu dvaja, ked sa budete striedat, verim, ze to nebude az take strasne. V konecnom dosledku neokrikla ista pani tuto najmensiu, ale nasu 4rocnu, ze sa tam stale vrti a kope do sedadla.. 😀 Stastnu cestu 😎

mimave
23. nov 2012

@asimon dakujem velmi pekne 😉

mimave
24. nov 2012

dievcata a prosim vas este taka vec, ako je to s kocikom? chceme zobrat sportovy kocik, akceptuju to pustia nas do lietadla s nim? napriklad ked je pisane ze akceptuju uplne zbalitelny kocik, je to myslene len taka lajdrava bugina? nemate skusenosti? viem ze beru kociky ze nesmiem ho mat pri sebe, ale chcela by som vediet ci cestujete len s tymi jednoduchymi alebo sa da prejst takto aj s obycajnym sportiakom.. dakujem 😉

prasiatko30
24. nov 2012

@mimave kocik mozes doviest az ku dveram lietadla - vo vacsine pripadov niekedy mi ho kazali nechat uz pri vstupe do toho "rukava" este pred prichodom ku dveram lietadla tam ho zlozis ak mas chut, trpezlive deti a dostatok ruk tak ho mozes aj do nejakeho obalu vlozit - ja som sa k tomu nikdy nedostala lebo som bola rada ze som jednou rukou zlozila kocik a nechala ho bachnuty tam kde mi povedali lebo decka sa mi rozbiehali na vsetky strany, ruky som mala plne a za mnou sa valil zdiveny dav ludi ktorysa chcel natlacit do lietadla ako prvy. Dnu do lietadla som v zivote kocik nebrala. Po prilete mi ho vzdy nechavaju pri dverach zase bud hned ako vyjdes alebo trochu vyssie v "rukave"

A kocik co som pouzivala po prvom lete s velkym kocikom som presla na golfac je to neporovnatelne lahsie cestovat s niecim spratnym a lahkym lebo au tak toho clovek musi vliect kopec. Posledne lety som viezla cybex calisto co zase taky az "lajdravy" golfac nie je ale je spratny

mimave
24. nov 2012

@prasiatko30 a ak sa mozem spytat prosim ta akou spolocnostou lietas? my prave mame mutsy sportak, nechceme ho menit zbytocne by sme ho za menej predali a zas kupovat golfac... ja viem ze su na cesty dobre, to lajdrave som myslela akoze take len ram a plachta 😀 chapes, kamoska ma napriklad mc laren a ten je uz ozaj super, ale napr. tesco golfac som myslela, ten je taky lajdrak. taky kupila mama ked k nej dojdem aby bol v zasobe, ten je hrozny... 😀

prasiatko30
24. nov 2012

@mimave ja som lietala uz kadejakymi -klm, iberia spanair ryanair a co ja viem cim este uz si nepamaam a u vsetkych to funguje rovnako. Co sa tyka ci vliect velky sportak alebo si zadovazit lahky golfac - ja som mala pri prvej trojkolku quinny a veru po prvom raze co som ju prevazala aj s vanickou som povedala ze nabuduce uz len s golfacom a mali sme doma quinny a na cestovanie sme kupili nejaky 50€ golfac, ale ako hovorim to je kazdeho osobna vec mne sa to osobne vlacit nechcelo prvy raz som ho brala lebo mala mala 3m a bola zima, cize viest tak male dieta v golfaci sa mi moc nepacilo ale od 6m som ficala na cestach len s golfacom

mimave
24. nov 2012

@prasiatko30 dakujem ti velmi pekne za pomoc, ale mam este jednu hlupu otazku... poslednu slubujem 😵 nemoze sa stat ze nas prekvapie na letisku a vahu kocika nam budu ratat ako batozinu? chapes co myslim... maly nema letenku celu, nema tym padom narok na batozinu, mame len my po 20kil, tak sa bojime aby sa nestalo ze ok, kocik moze byt samozrejme ale zarataju to ako batozinu a budeme priplacat..my sme uz pozerali aj letecke spolocnosti ako maju v pravidlach co sa moze a co nie , len tomu kociku stale nejako nerozumieme.. ci to neni ozaj tak ze akceptuju len tu lahunku bugynku.

prasiatko30
26. nov 2012

@mimave ja byt tebou tak sa obratim priamo na letecku spolocnost pokial mate este cas tak im napis email a oni ti urcite vyjasnia tieto nejasnosti. Mne ten prvy krat ten quinny previezli zadarmo to viem urcite lebo mi ho prevazali ako nadrozmernu batozinu a nic naviac som neplatila.

pingu1
26. nov 2012

cim skor ty sa lepsie cestuje.

mimave
26. nov 2012

@prasiatko30 ideme pisat urcite, len ma zaujimalo aj tak ake mate skusenosti vy baby co lietate s detmi. zatial sme si popozerali take tie vseobecne podmienky, tak cca vieme, ale teda dakujem ti velmi pekne za odpoved🙂 aspon viem ze sa da ist aj s velkym kocikom, ale urcite si to este overime 😉

anika159
4. jan 2013

@extrate mozem sa opytat ako ste let prezili? Presne to iste mame i my 8 hodinovy let, 8 mesacne velmi zive babo ktpre len chce lozit a vyliezat hore dole

kiwinka
4. jan 2013

@mimave aj ked nema 2r este a nema vlastnuu letenku a nema tympadom narok na batozinu, NEVADí!!!
pokial letis charter k moru v lete...
ak letis nizkonakladovou spolocnostouu, tam sa zrejme plati .lebo tam s aplati vsteko 🙂 lebo letenka je za facku 🙂 tak ziadne extra sluzby necakaj.

mimave
4. jan 2013

@kiwinka ahoj, neviem uz na ktory z prispevkov si mi reagovala ale dakujem🙂 maly nema este 2roky, ale letime velkou spolocnostou zaoceansky let pojdeme 2dni, maly ma narok aj na batozinu- 10kg a takisto prirucnu batozinu 10kil co my mame len 7kg, takze je to ok, uz to mame za par dni tak uz mam vsetko pozistovane teda dufam ze nas nic nezaskoci🙂

kiwinka
4. jan 2013

@mimave tak stastnu cestu a krasny pobyt! :D

mimave
4. jan 2013

@kiwinka dakujem pekne hlavne tu cestu nech prezijeme to sa velmi bojim... 😅

extrate
5. jan 2013

@anika159 bolo to lepsie ako som cakala. pocas tych 10 hodin sme sa striedali s manzelom pri noseni v manduce, alebo len tak na rukach. chodili sme po lietadle, malu velmi zaujimali ludia a oni ked videli babo tak sa jej prihovarali, usmievali..parkrat som ju musela aj pustit do ulicky lozit, tak lozila po zemi a ja za nou. myslim ze po 5 hodinach nas uz vsetci poznali 😀 dali nam aj tu zavesnu postielku, ked mi v manduce zaspala alebo na prse tak som ju tam dala do tej postielky a vydrzala tam spat asi 45 minut. dost aby som sa najedla alebo trochu oddychla. ale inac boli s nami v lietadle este 2 babatka priblizne rovnako velke a tie takmer cely (!) let prespali v tych postielkach...ja som len ticho zavidela ked som robila 50.okruh po lietadle a oni este stale spali a ich rodicia pozerali telku alebo spali tiez 🙂

anika159
5. jan 2013

@extrate dakujem nas caka jeden nocny let a jeden denny neviem coho sa viac bat kedze drobec sa nam niekedy i 6x v noci zobudi😄ale to ze budeme chodit po lietadle hore dole to cakam. A este jedna otazka vodu na mlieko si mala so sebou ci si si kupila za kontrolou?

extrate
5. jan 2013

@anika159 mala som so sebou dojcensku vodu, asi liter v 2 mensich flaskach. aj pohariky s jedlom, asi 4. pri kontrole vo viedni aj v parizi mi tu tasku zastavili a preskumali ale nepovedali nic a nic mi nevyhodili.
nas teraz caka ten nocny let, o 2 dni. aj nam sa malicka budi v noci, niekedy aj kazdu hodinu, nakojim a spi dalej. neviem ci to bude fungovat aj v lietadle, ale dufam ze bude spat aspon 5 hodin

anika159
5. jan 2013

@extrate tak budem drzat palce my letime 30🙂 a na zaklade toho uvidime ako na dalsie dovolenky. Tak budem drzat palce nech bude vsetko v pohode verim ze chodenie letusiek buchanie vozikov budit nebude🙂

extrate
12. jan 2013

@anika159 ahoj tak je to za nami a už viem porovnať tie 2 lety. nočný bol každopádne oveľa lepší. aj napriek tomu že bolo v lietadle 17 infantov, čiže každú chvíľu niektoré plakalo. ľutujem skorej tých cestujúcich čo neboli s deťmi 🙂
naša malá normálne pochopila že je noc a zaspala...(aj keď o 3 hodiny neskôr ako normálne chodí spať). ušla sa nám zase tá postieľka, tak som ju tam dala potom ako mi zaspala na rukách, no a už som ju odtiaľ len vyberala keď sa zobudila a potom dávala naspäť. zobudila sa možno 3 -4x, čiže normál..tak sa budí aj doma. vstala normálne o pol ôsmej ráno mexického času, to už sme pristávali v Paríži a bolo pol tretej poobede. tá zmena času ju dosť zmiatla, chúďa.. 😅 už sme doma piaty deň a ešte stále má rozhodený spánok....
tak veľa šťastia a pohodový let prajem 😉

anika159
13. jan 2013

@extrate jej opat dakujem za onfo my uz 30 ideme na jednej strane sa tesim na druhej strane mam hrozu lebo maly sa nam zacal kazdu polhodku budit idu mu zubky takze bude sranda inak sa tiez budi iba 3-4krat🙂 joj no budem to musiet dajako vymysliet🙂 dakujem

mimave
19. jan 2013

ahojte, tak lety sme zvladli na jednotku, vlastne celu cestu na novy zeland vdaka nasmu malemu🙂 to by sa mi ani nechcelo verit ked mi to hovorili ludia ze pockaj on to zvladne lepsie ako vy dvaja🙂 zvladol, prespal prvy let 3hodiny z piatich, potom dalsi 7hodinovy spal cely, a posledny 11hhodinovy spal asi 9hodin, cize uzasny chlapec, na letisku sa vzdy vybehal a potom v lietadle spal, ja som bola akurat strasne dolamana lebo celu cestu spal na mne, nedovolili nam spat na zemi, postielka pre nho nehrozila je na nu velky, aj vysoky a tazky tiez. vlestne by som chcela vidiet skoro 2rocne dieta ktore sa tam este zmesti, takze nemaju to domyslene hlavne ze na sedadlo narok este nema. no ale sme tu, tak sme radi takze baby dakujem za rady, som stastna ze nam to tak dobre dopadlo 😵

nefertitka
25. feb 2013

Ahojte, ake mate skusenosti v cestovani lietadlom, co sa tyka chorob?my ked sme leteli minule leto z dovolenky, tak nam mala ochorela, ale tak skaredo, ze sme boli zufali, 2 mesiace vkuse strasny kasel a teploty z toho vyse dvoch tyzdnov...myslime si, ze to bolo z lietadla, lebo v piatok sme sa vratili a prve symptomy zacali v nedelu v noci. Medzitym sme nikde neboli. Tak sa obavam aj dalsieho letu na dovolenku ked pojdeme. Este keby zas ochorela ze cestou naspat, ok, ale ak ochorie cestou tam, tak dakujem pekne, niekde na dovolenke sa liecit.
Uz ste poculi a mokrych servitkach na nos a morsku vodu do nosa pred letom a podobne veci?Nieco aj praktizujete?ja sama som dva krat ochorela z lietadla a zrovna smerom na dovolenku.

briketa
25. feb 2013

@nefertitka to moze ale vobec nemusi byt z lietadla. V lietadle su vsade Hepa filtre a ventilacie t stale filtruju. To skor ochories na letisku. Ked chytis v inej krajine virus ,je to ina mutacia na aku je telo bezne zvyknutena je normalne ze to skosi cloveka na tri tyzdne. To iste s alergiami, astmou... Nasi ked ku mne cestuju, moja mama ma taku alergiu na ociach, ze musi brat kvapky a lieky na predpis od lekara, take obyc. jej tu vobec nezaberaju. Ina klima, ine rastlinstvo.