Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

bridget
26. apr 2013

@livuska1 Pre dieta si mozes zobrat tekutin, kolko ti treba, v pohode ti to pustia. Ak mas flasu otvorenu, niekde davaju ochutnat, ak je vsetko v povodnom baleni, este s uzaverom, to je v pohode. Akurat to musis povyberat z prirucnej batoziny pri kontrole, aby to prezreli. Existuje aj taky mensi hotovy Aptamil, tusim 200 ml krabicky, nemusis tahat az liter. Ja som sice vzdy brala prasok a teplu vodu v termoske, nikomu to nevadilo a nemusela som nikoho prosit, aby mi cosi ohrieval a urobila som, kedy sme potrebovali. Este si sa pytala na nosic, myslim, ze v pohode ho v tom mozes mat, akurat pri starte a pristavani, ked je povinnost priputat sa, musis mat dieta na kolenach a priputane. Dostanes taky specialny pas pre neho, ktorym ho priputas k sebe. Mimo tohto casu nikomu vadit nebude ak ho das do nosica 🙂

ivanka.7
30. máj 2013

Dievcata, mate skusenosti s prevazanim autosedacky? Letime Vieden-Amsterdam-Trondheim s KLM a autosedacku musime vziat so sebou, lebo by mala nemala v com sediet v aute. Da sa prevazat ako kocik (ten so sebou neberieme)? Alebo ju mame poslat obalenu foliou ako dalsi kus batoziny (do jedneho kufra sa traja na 11 dni nezbalime, takze nemoze ist ako normalny kus batoziny, na ktory mame narok). Nejde mi ani tak o tie pripadne peniaze za batozinu ako o to, aby sa neznicila - ma cca 6-7 kil (Cybex Isis).

mita9
30. máj 2013

prosim Vas ako je to s malickymi detickami pocas transefu z /na letisko? cestovka zabezpeci do autobusu enjaku autosedacku, alebo ako? neviete?? dakujem

chavierka
30. máj 2013

Žienky a máte ešte nejaký iný tip pri pristávaní lietadla, čo s malým dieťaťkom? Okrem tých plastových pohárikov s vodou, to by sa mi asi mykal a nechcel to pri ucho....Mám mu radšej ponúknuť vodu alebo niečo na jedenie, nech žuje? Musí tak vydržať celé vzlietnutie aj pristávanie? A koľko to trvá? - nikdy sme neleteli a chceme letieť s dvojročným, tak mám obavy, ako to zvládneme všetci traja....A čo je dobré alebo na čo by som nemala zabudnúť zobrať na cestu lietadlom či na samotnú dovolenku pre 2 ročné dieťa....a čo mu môžem zobrať jesť do lietadla. Ďakujem pekne za všetko

billam
30. máj 2013

@chavierka samotné vzlietanie a pristavanie trva cca 20min. Vzlet je lepsi...ked zacne pristávať, cítiť to viacej v usiach, aj tlak...záleží na počasí a na samotnom pilotovi...my sme prežili hororove pristavanie v Turecku, kde sme sa doslovali vsetci modlili, lebo turecký pilot si to pikoval plnou čiarou dole...naspäť sme leteli s našimi a uplna pohodicka...tiež zohráva úlohu, či okolo je pohorie, lebo vedľa mora to robí vzdusne jamy a trase sa cele lietadlo.
Určite zober do prirucnej tasky lieky, ktore používate, pripadne kinedryl, nieco pre dieťa na prezlecenie, ak by sa zaspinilo, oblialo, teplaky, trigovicu, lebo moze byt zima z klimatizácie, vodu - tu ti colnici dovolia preniesť, lebo ideš s dieťaťom, v opačnom prípade ti ju vezmu - len si z nej musis pred nimi odpit - rovnako, ak davas Nutrilon - musis z neho odpit.
Do prirucnej určite neber vonavku, sprej, noznicky, nozik...všetko ti zabavia.
Na dovolenku si hlavne zbal lieky - kvapky do oci, uši, paralen, hylak, smectu, hroznovy cukor....jednoducho všetky pohotovostne lieky, lebo nevies ake budu v zahraničí. Ostatne ako leukoplasty, palicky, tampony...to tam všetko kupis.
Na zabavenie do lietadla zober nieco na kreslenie, knižku, hracku...pri vzlete a pristavani mu daj nieco žuť - suchy rožok, ovocie...a piť cajik, vodu...

lumi21
30. máj 2013

@ivanka.7 ahoj neviem ako je to s KLM ale bude to asi to iste ako u ryanair. Autosedacku si pridas ako dalsiu batozinu, nadrozmernu ako sa pridavaju napr.lyze,alebo teda ako baby equipment (autosedacka moze vazit do 20 kg) a platime tusim 10£. Odovzdas ju dole pri batozine na pase ktory je nato urceny, ked ti ju oznacia, a ja ti odporucujem si ju dat obalit foliou.
Stastny let 😉

ivanka.7
30. máj 2013

@lumi21 dik, ja si to este precitam u nich v podmienkach, ale chcela som aj nejaku skusenost 🙂

chavierka
31. máj 2013

a ešte by som sa vás rada spýtala ako je to s batožinou, keby ideme dvaja dospelý a 2- ročné dieťa. Môžme mať dva veľké kufre (do 15kg), jeden príručný kufor a kabelka na palubu lietadla a možno aj do lietadla odlahčená kárička (ktorá vraj splna aj normy na palubu) Neviem ako sa síce odnesieme, ale mám pocit, že do jedného veľkého kufra sa nezmestíme, ak mám baliť aj nejaké pakšamenty na pláž pre dieťa, napr. plážový polostan, zopár hračiek, možno ešte aj plienky.....Do koľko batožiny resp. akej sa dokážete zbaliť s malými deťmi vy?

extrate
26. jún 2013

Čaute cestovateľky! Mám dotaz...ďalší 🙂 Kupujem letenku cez internet a pre malú kupujem tú najlacnejšiu - Infant, do dvoch rokov a bez vlastného sedadla. Lenže po ceste tam bude mať menej ako dva roky a po ceste naspäť už bude mať viac ako dva roky. čo s tým? mám jej už rovno kúpiť takú nad 2 roky alebo mi to prejde ? 😎

prasiatko30
26. jún 2013

@extrate najdi si to v podmienkach tej spolocnosti ale zvycajne to maju stanivene tak ze ak pocas cesty dieta dovrsi dva roky dieta uz neleti ako infant ani tam ani naspat platis plnu tarifu ine je ak by si kupila trebars len cestu tam a potom zase by si nasla cestu naspat - nekupovala by si tov jednom packu ale ako dve nezavisle cesty vtedy by si mala cestu tam ako infant a cestu naspat by si uz normalne platila - mala som ttu istu dilemu pri obidvoch

dana_l
26. jún 2013

@extrate neprejde. budes musiet doplacat extra peniaze pretoze si nepovedala pravdu.

extrate
26. jún 2013

@prasiatko30
@dana_l
ďakujem, no ešte som ju nekúpila lebo neviem to nájsť tie podmienky...ide o Air France. neleteli ste náhodou s nimi?

cawes
26. jún 2013

@extrate a nemusela si davat teraz datum narodenia?

extrate
26. jún 2013

@cawes nie, ešte som to len pozerala neprešla som k plateniu možno až tam pýtajú dátum

@dana_l no tam píšu že až keď dovŕši 2 roky treba zaplatiť inú letenku, teda v tomto prípade ten return flight. ale neviem či je tam taká možnosť pri kupovaní cez internet? lebo vlastne keď zadávam info tak sa ma pýta iba aký je vek dieťaťa "at time of trip" čo je nejednoznačné... 😒

cawes
26. jún 2013

@extrate time of trip je vtedy ked letis t.z tam pod dva spät nad dva, no najlepsie v tomto tvojom pripade je zavolat na hotline

dana_l
27. jún 2013

@extrate Delta - Delta (along with partners Air France and KLM) requires you to purchase a ticket for the entire trip if your infant will turn 2 at any time before return. The good news is that on certain international routes, discounted children's fares may be available, call reservations for details.

http://www.gadling.com/2013/03/13/everything-yo...

ta cela vec ohladom dvoch rokov je ze dieta do dvoch rokov moze sediet rodicovi na kolenach. po dvoch rokoch musi mat vlastne sedadlo.

monika15
27. jún 2013

@dana_l Minuly tyzden mi to doslo... vraj do 1.1.2014 Kazda letecka spolocnost to bude mat rovnake Air Italia to zacali skor od 1.7 :

Alitalia informs that for safety and security of its youngest passengers, infants travelling Magnifica & Classica Plus Class on Alitalia’s B777* and all A330 aircrafts will no longer be permitted to travel on the lap of an adult (18 years or older). Infants are required to occupy their own seat using an approved car seat. (CRD Child Restraint Device – specifications listed below).

Takze to bude jedno ze ci to ma 3 dni alebo 2 roky alebo 15 proste TICKET a SEAT .. musi byt......



@extrate urcite ti to nepredje... neriskuj..... ja som robila rpe letenku spolocnost a veru im je to uplne jedno....
ked bude volne miesto takt a beru ked nie tak smola letis najblizsie... pretoze to je v podmienkach co sa tyka veku dietata....
urcite si to over..... zavolaj a vysvetli..

monika15
27. jún 2013

@chavierka ahoj, mi sme leteli ako 18 mesacny... nam pomohli nove hracky v taske co este nevidel, IPAD s rozpravkami , pocit barany hore heheheh 🙂) proste zabavit a vsetko okey, leteli sme 8 hodin potom prestup 4 hodky a dalsi let hodina.
Usi nas vobec netrapily ako pisali aj baby zalezi to aj na pilotovy ako ide hore a dole.
Ja som letela sama s malym nalozena jak ruska hehehehehe 🙂)))
mala som kocik - prirucnu- kabelku- deku - tasku na chrbte mensiu a maly mal ruksak heheheh proste ked nas videli ta az oci tocili no ale zial.... hehehehehhe 🙂))))))))))

georgia333
27. jún 2013

my často cestujeme s malým a on sa aj teší že bude letieť, takže bez problémov,

extrate
27. jún 2013

@cawes
@dana_l
@monika15 dievčatá ďakujem vám za rady, pozerala som to už zo všetkých strán ale budem nakoniec musieť kúpiť tú letenku normálnu tam aj späť 😒 potvrdili mi to aj z cestovky že sa to dá len tak alebo kúpiť 2 samostatné letenky čo by v mojom prípade vyšlo 2x drahšie.. 😔

monika15
27. jún 2013

@extrate presne... enboj oni to maju fajne vyspekulvoane :(((
ale na druhej strane je tu super ze bude mat seat.
ja som tiez nemusela kupit este letenku lebo maly mal 18 mesiacov a sli sme na 3 tyzdne....
ale som kupila a nelutujem......

papko
17. júl 2013

Ahojte,
prosím Vás z vašich skúseností, letíme s Ryanairom...dvaja dospelý a dieťa 3roky...batožinu máme len príručnú, znamená to, že môžeme mať 3ks batožiny (10kg/ks na osobu), alebo na dieťa sa to nevzťahuje?...ďakujem za upresnenie... 😉

prasiatko30
17. júl 2013

@papko kazdy kto ma narok na sedadlo ma narok na prirucnu batozinu - kedze 3r dieta uz plati normalne letenku a ma vlastne sedadlo ma aj narok na prirucnu batozinu - 10kg a pozor na rozmery lebotito z ryanairu to radi premeraju a prevazia 😅

papko
17. júl 2013

@prasiatko30 veľmi pekne ďakujem, tak sme si to aj doteraz mysleli, len veľa ľudí veľa názorov, tak sme si to len chceli utvrdiť, krásne leto

18maria18
12. aug 2013

dobry den , chcem sa opytat ak letim z velkej britanie so svagrovou ktora ma 10 rokov a ja mam 18 . moze sa stat ze ju somnou nepustia?

aliza
12. aug 2013

@18maria18 nemalo by sa. Doprovod by mal byt starsi ako 16.r., co ty splnas, takze by to malo byt v pohode 😉

terkalr
20. aug 2013

@erinka123 prosim Ta,zistila si ci sa da kupit ta dojcenska voda ,prip. aj nejaka ta vyzivka,alebo nieco podobne? myslim ten obchod na ktorý si sa informovala po kontrole na letisku. vdaka

erinka123
20. aug 2013

Na letisku bola voda lucka 0,5l ake iba perliva a vyzivy neboli ziadne takze pre mna nic lebo moj perlivu nemoze ,ale mala som 3x 0,5l lucka zo sebou aj veka jedla a vsetko mi povolili iba som z kazdej flase musela odpit.

terkalr
22. aug 2013

@erinka123 dakujem