Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

bzucka4
31. mar 2009

to vazne u skyeurope, ked mam kupenu letenku aj pre malu, tak moze mat svoju batozinu ? 😲
asi zavolam na skyeurope a opytam sa na vsetko a budem vas informovat 😵

pookie
31. mar 2009

Ak ma normalnu letenku tak ano ale ak si kupovala tak ako ja - pre dojca tak nema narok na nic 😒

ashley
31. mar 2009

Ahojte. Ja s malym lietam pomerne casto. Prvy krat letel ked mal 2 mesiace. Vsetky lety zvlada perfektne. Ked bol mensi tak to bolo lahsie, lebo len sedel alebo spal. Teraz ked chce chodit je to horsie, ale mavam kopec hraciek a kniziek a jedla. Ja lietavam Ryanairom, letusky byvaju super a snazia sa pomahat. Zle skusenosti mam zo Slovenska, kde sa mi zdaju na slov. letisku dost neochotny. Do 2 rokov maly nema letenku, je evidovany ako dojca a sedi priputany ku mne. Nema narok na ziadnu batozinu. Co je dost zle, pretoze sa neviem zmestit do 15 kil. Ked letim na slov. tak mi ako matke s dietatom nadvahu odpustia, ale ked som v Bratislave tak nic... musim doplacat. Kociar si bravam az k lietadlu, kde ho musim zlozit a polozit pri predne schody do lietadla. Ked som lietavala aj s autosedackou (mala som kociar spolu so sedackou), tak som na chek in-e len povedala, ze kociar sa sklada z dvoch casti a nebol problem.

Ale urcite sa nebojte. Ja som sa sice tiez bala, ale len som znervoznovala maleho, lebo citil moj strach.
Prajem prijemnu cestu.

bzucka4
31. mar 2009

pookie
ved to, ze som kupila letenku pre dojca, lebo ma tri mesiace, takze narok teda nema

pookie
1. apr 2009

Aj ja som tak spravila bzucka4 ☹ nabuduce asi kupim normalnu ako pre dospeleho nech aspon mozem mat o nieco viac batoziny. Zda sa mi to blbe platit 50 euro a nema vobec ziadny narok, aspon 5-10kg by mohlo byt...

3558
1. apr 2009

habibi evianka sa neprevara.je velmi kontrolovana neboj sa. 😉

cheekymonkey
2. apr 2009

Caute,

Ja somletela s malou prvy krat ked mala 10 tyzdnov z Londyna do Dublinu, ked mala 11 tyzdnov z Dublinu do Viedne a ked mala 13 tyzdnov tak z BA to Londyna. Urbili sme si taky europsky vyletik po rodinach 🙂

Musim povedat, ze mala zvladla prvy let ok - to trvalo iba 40 min a bolo to so spolocnostou Aer Lingus. Mala mi sedela na kolenach. Odporucaju pri odlietani a pristavani kojit, ale mala nechcela - iba sa akoby zasekla a bola zaseknuta tak 15 minut, potom zaspala na 20 minut. Druhy let bol trosku zlozitejsi, najma pristavanie vo viedni. mala nechcela kojit, ani cumel a tak jej zalahlo v uskach a velmi - velmi plakala. Za to cesta z BA do Londyna vysla velmi dobre - mala ju takmer celu prespala.

Tu poslednu cestu som absolvovala sama bez partnera a musim povedat, ze si to treba dopredu velmi dobre premysliet a zorganizovat hlavne s babatkom, ktore este nesedia musite ho neustale drzat pri sebe v lietadle. Posledny let som letela s Ryanairom, a musim povedat, ze sice boli zlati a dokonca mi dali tich mojich 8 kil navyse zadarmo, ale uz nikdy vice...

pookie
5. apr 2009

Chcela by som sa spytat ci sa niektorej z vas stalo ze by vam nejako poskodili alebo znicili pri preprave vozik, viem ako obcas hadzu kufre. Som na vazkach ci so sebou kocik vziat alebo iba babysatku kedze idem domov iba na nieco vyse tyzdna. Tiez sa trochu obavam ci sa neposkodi kocik, nechcem ho hned donicit 😒

trixi
5. apr 2009

nestalo, ale poriadne zmokol. Vo Viedni lialo, a neviem, kde ten kocik bol (mozno trcal z lietadla 😀 ), ale ked nam ho dali pri vystupovani, tak bol straaasne mokry.

meleri
6. apr 2009

tý brďo tak už nás to za necelé dva týdny čeká....bojim bojim. ☹

trixi
6. apr 2009

meleri, to chce klud. Zvladnete to. Ja som mala tiez obavy a bola som prekvapena (a aj cestujuci sediaci okolo nas) ako to nas Matej zvladol.

pookie
6. apr 2009

Potom daj vediet meleri ako ste to zvladli, aj moja bude priblizne v rovnakom veku ako Samson ked pojdeme. Dufam ze budete v pohode vy a aj ten kocik 😀

yasmina
6. apr 2009

pookie nam velmi znicili drahy kociar Jané twin two Matrix...katastrofa...kompletne poskrabana hlinikova konstrukcia, penova rucka prerezana na niekol.miestach, kryt z predneho kolieska cierny chybal...
nabuduce s nejakym lacnym saplavym kociarom ide kde mi to nebude luto 😠

meleri
6. apr 2009

hlavně mám hrůzu, že mi ztratí ta zavazadla..stalo se to kamarádkám, jak letěly na dovolenou do Maroka..tak doufám, že se mi to nestane..

Pookie,
jo dám vám vědět....už je to přespříští pátek....strašně se těším a bojím zároveň.. 😅

Yasmino,

tak to je děs teda. a s kým jste letěli? Tak my máme kočárek takový obyčejný..tak snad to bude v poho.

dana_l
6. apr 2009

chcem sa spytat, to sa ozaj da vziat autosedacka so sebou na kocik? aj ked mate dvoj-kocik? ja som si myslela ze vezmeme kocik a ten potom odovzdame pri lietadle - a prednu sedacku musime tiez vziat do lietadla. no a kedze uz to su dva diely tak autosedacku neberieme.

my letime o 10 dni s austrian airlines z kanady na slovensko.

ak mate niektora skusenost, poradte. dakujem.

yasmina
6. apr 2009

my sme leteli s Sky europe 😠

pookie
6. apr 2009

Ved aj ja idem so Skyeurope, vazne neviem ci ho vziat alebo nie ale ak by mi ho znicili tak by ma asi porazilo, velmi by som sa hnevala, nielen na nich ale aj na seba ze som ho zobrala 😒 priatel mi hovori nech ho neberiem, som na vazkach.

meleri
7. apr 2009

sem o tom Skyeurope slyšela hodně kritiky. tak nevím, asi s nima nikdy nepoletím. koupila jsem to u Lufthansy na radu jedné známé a bylo to celkem i levné.

Pookie,

no a nemůžeš letět bez kočárku, a pak tam kde budeš si nějaký kočárek pronajmout? tedy my jsme to měli tak v plánu dokud nám neřekli, že kočárek nám vezmou.

pookie
7. apr 2009

No je to jedna z moznosti nejaky si pozicat i ked lahsie by bolo s vlastnym... este hladam na nete ci predavaju nejaku specialnu tasku na kociky, ta by ho aspon ochranila od skrabancov. Zopar som nasla ale tie su male - na kociky typu golfove palice. Mozno najdem aj nieco vacsie.

oliverkaa
7. apr 2009

Mi tiez budeme letiet spolocnostou sky europe,dnes som volala do sky europe,chcela som si dat poistit kociar,tak cez telefon sa to neda ale povedala ze si ho mozem hocikde dat poistit ak chcem,a ze to nieje ich zalezitost.Ked su niejake skody ze sa treba stazovat na letisku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myskapipiska
16. apr 2009

ja za par dni letim s easyjet z viedne do lutonu a uz teraz sa obavam, doteraz som lietala len so starsou dcerkou ale teraz pojdeme prvykrat traja, maly bude mat tri mesiace a ja netusim ako to zvladnem ☹ autosedacku nemam a rozmyslam ci mam kupit, ked viem, ze ju inak nevyuzijem, keby som aspon z blavy letela, po nemecky neviem ☹

prasiatko30
16. apr 2009

vo viedni sa bez problemov dohovoris po anglicky neboj sa 😀 a ked sa postasti tak aj po slovensky 🙂

prasiatko30
16. apr 2009

a prepac ze sa pytam ale na co autosedacku? alebo to teraz easyjet vyzaduje? ja byt tebou tak berem spratny kociar - taky co sa lahko sklada, maleho do nejakej satky alebo baby vaku, malu posadis do kocika na kosik ovesis maly rupsak s tym co potrebujes do lietadla - jedlo pre deti, hracky, oblecenie na prezlecenie a plienky a ides. neboj ssa zmaknes to bez problemov. 🙂

kikimaruska
18. apr 2009

Ahojky. V listopadu nás čeká let do USA. Malému bude 16 měsíců. V plánu máme vzít k letadlu golfky, příruční moje a přebalovací tašku. Jen nevím jak s tou postýlkou. Někdo mi říkal, že mi ji do 2 let dají, že se dá na pultík u stěny kam dávají mamky s mimčama...malý je i malinkáý...ale že je jen do 9 kg? To už budeme mít asi více, nebo těsně na hranici...a sedět mi na klíně hodku a něco do Frankfurtu ještě, ale 12 hodin do los Angeles 😕 .... Také bych uvítala jak malého zabavit, je to hroznej dábel, navíc nesnáší pásy, dost se vzteká když musí být připoutaný a zabaví ho hlavně hudební hračky, což není možné vzít do letadla... Snad už bude ve věku, když ho zabaví ty knížky...ale 12 hod.je 12 hod...Co jste brali vy těmto větším dětem? Letěli sjte někdo takovéto dálky do USA?

martinano
18. apr 2009

ahojte
ja lietam s malym pravidelne z prahy do osla,manzel tu pracuje.prvy krat sme leteli, ked mal maly dva mesiace.naposledy sme isli pred dvomi tyzdnami, brala som mu jedlo, pitie, vsetko mi dovolili, hracky mal auticka, knizky, ked cestujeme autom task dvd prehravac a pustame rozpravky ten je super aj na dlhy let.
moja skusenost maly ma problem obsediet,ale vzdy sme to zvladli bez kriku 😉 a deti to vseobecne dobre znasaju
s kocikom som sla len asi dva krat prvy krat aj s autosedackou lebo som ju potrebovala,tu nie do lietadla po lietadlo ma pustili tak,ze maly bol v autosedacke na kociku, ja som nastupila a oni si to poskladali
drzim palce pri cestovani

kikimaruska
18. apr 2009

martiano: díky. My autosedačku brát nebudeme, ve vajíčku už nebude a tam si jí tchyně pujčí od známých (pak nás čeká ještě 1,5 hod.cesta autem). Do USA je horší, že se nesmí dovážet žádné jídlo a i pro děti vše oroginál zabalené, což nevím jak u čaje či čušeného mléka dokážu udělat, a namíchat ho do několika lahví dopředu není možné už díky tomu že se skazí...uvidíme, musíme se optat, ještě máme chvilku čas. Tchyně létá 10 let...ale ještě ne s malým dítětem...tam to zvládnem spolu, nazpět už poletíme uplně sami-já a Kubík...to bude komedie 😅 ...domluvím se jen německy...což v SRN bude k dobru, ale v LA asi nepochodím 😕

kikimaruska
18. apr 2009

S tím nepovoleným jídle jsem přemýšlela i o piškotkách...že budu muset koupit asi celý pytlík Sunarky a pokud mi to nepovolí, tak tech 35 kč oželíme...no uvidíme. Vzala bych mu i ty ovocné svačinky od Hippu, ale to když budou chtít ochutnat, tak to nezavřu...no snad se spokojí s tím, že to bude originál kelímek...zatavený. Je to zase znevýhodnění navíc oproti Evropě...

martinano
18. apr 2009

neboj, zober si prazdny uzatvaraci kelimok keby to chceli otvorit a ochutnat aby si si to prelozila
ja som teraz letela z prahy mala som keksiky a este kukuricne chrumky to som nemusela chytnat len caj a to som mala dve flase.mlieko som zvdy ozelela nebrala som ho do lietadla,ale v batozine v original baleni v krabici som ho mala a aj caj

kikimaruska
18. apr 2009

Zkusím to dát do dávkovače, mám takový patrový soudek na dávky mléka nebo keksy, sušenky,...v nejhorším je vyhodím a vezmu to prázdné do letadla. Jo, mléko chci vzít sebou v kufru určitě...ale plenky jen na cestu a ty koupíme až tam, zbytečne by zabrali místo a kila.. Ikdyž do USA a KANADY jsou polvoleny dva kufry o 20 kg, tak není problém ani to, že by syn neměl nárok na zavazadlo.