Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

erikasadek
4. mar 2010

briketa ak j eta spolocnost lebo ja som uz letela par krat ale s detmi , ale dieta do dvoch rokov nemalo nikdy naork na batozinu takze len ziram tie 23 kila na dieta.. 😅 😨
letel aj mimo europu myslim.. 😉

lenam
4. mar 2010

Tak s největší pravděpodobností poletíme s LOT. Mají v těch termínech dobré ceny. Já mám kočárek Teutonia a chci si vzít jen podvozek a autosedačku. Zatím mne všichni ujišťovali, že až k letadlu můžu dojet s kočárkem. Jakmile koupíme letenky, tak chci zavolat do letecké společnosti a zeptat se na ty zavazadla, kila, jak s kočárkem a taky kvůli místu, abych měla více místa. Já tam právě chci jet s minimem věcí a tam si věci nakoupit.

briketa
4. mar 2010

Erika teraz s detmi lietam British Airways, mavaju najlacnejsiu letenku a zvyknem ostat v Londyne, tak aj preto.
Lietanie do USA ma ine povolenia ako lietanie po Europe.
Lenam, ak sa chces cosi este opytat, kludne. Lietam takmer kazdy rok. Mamina mi odchadzala pred 3 tyzdnami, takze tych 23kg je na beton, aj ten poplatok 50 USD za nadvahu. Vyuzili sme ho, je to lacnejsie ako posielat postou.
Taktiez lety do USA maju prisnejsie bezpecnostne opatrenia ako inde.

briketa
4. mar 2010

Mam skusenosti aj s litanim so psom do USA.

lenam
4. mar 2010

Briketa, myslíš, že můžu s podvozkem Teutonia (trojkolka) a s autosedačkou až k letadlu?

lenam
4. mar 2010

Sestra mi teď psala, že bych snad mohla mít 2x23 kg, ale raději si to pak ověřím u společnosti, se kterou poletíme

briketa
4. mar 2010

lenam, mas prosim skype?

lenam
4. mar 2010

Mám

briketa
4. mar 2010

poslala som ti spravu. najdi si nick a brnknem ti, na lot stranke to je vsetko napisane, prelozim ti to. mne sa zle pise, mam tu malu. hovorit viem rychlejsie 🙂

briketa
4. mar 2010

aj mimco moze mat jednu batozinu 23kg, nepresahujucu dlzku 158cm. to je normalne standard. odporucam ti nebrat kufre (zoberu uz prazdne vela z povolenej hmotnosti) ale duffel bag - taka velka taska, co ma dve kolieska a rucku. kupuj batozinu, za ktorou ti nebude luto, ked sa poskodi. dbaj aby platno bolo pevne a zipsy hrube. batozinu nesmies zamknut, lebo pojde cez rontgen.

erikasadek
4. mar 2010

briketa 😉

lenam
4. mar 2010

Briketa, díky moc. Už jsem ti napsala.

vikkinka
12. mar 2010

ahojte,chcem sa opytat ako krmite babatko v lietadle... lebo letime o 16h a to ma akurat pocas letu papat no neviem ako to mam vyriesit, ci jej zoberiem presnidavku a nakrmim ju v lietadle,ako nahradu za jedlo... ako ste to riesili vy pocas letu...?mala ma 7 mesiacov... mliecko pije 3x denne 210ml a to nam vychadza akurat ked priletime... toho sa nebojim no medzi tym musi papat... to nase male je take hyperaktivne,ze dufam ze to s nou v tom lietadle uz vydrzime... bude letiet druhykrat,prvykrat mala 5mesiacov...

rimmel
12. mar 2010

viki aj my sme dali presnidavku ... nebol problem 😉 a neboj aj ked je hyperaktivne, bude t ovsetko pre nu nove a bude mozno kludnejsia 😉 uvidis ako to vsetko lahko prebehne! slubujem 🙂

poletucha
12. mar 2010

vikkinka-ja kdyz litam s malym,tak mu to vzdycky radsi prehodim a dam mu v letadle mliko a presnidavku az potom po priletu...prijde mi to praktictejsi,navic je dobry aby pil uz kvuli suchymu vzduchu v letadle

vikkinka
13. mar 2010

dakujem za rady, asi to tak urobim ze to vymenim a dam mliecko, no pre istotu vezmem aj presnidavku, keby bola zmatena z toho... a ako beriete mliecko na palubu... lebo som rozmyslala ze vezmem tu krabicu uz s hotovym mliekom a dam ho do flasky rovno... no neviem ci ma pustia s tou krabickou mlieka do lietadla, pripadne, da sa take kupit za kontrolou? lebo minule sme brali len cajik vo flaskach, kedze som este kojila a pocula som ze mozem len 1dcl v jednej flaske, tak som mala asi 3 flase po 1dcl cajika, ale teraz keby som brala aj caj aj mliecko tak asi tolko flasi ani nebudem mat aby som to porozdelovala po 1dcl... letime ryanairom tak neviem aku mate skusenost s touto spolocnostou a branim detskych napojov na palubu...

poletucha
13. mar 2010

ja teda nevim o zadnym omezeni u jidla pro kojence 😕 o tom 1dcl slysim prvne! vzdyt to je hrozne malo 😅 maximalne te to nechaj ochutnat. Tu krabici s hotovym mlikem si vem urcite,pak to jenom nalejes do flasky a das letuskam ohrat. Pochybuju,ze nekde v terminalu muzes koupit kojenecky mliko 😖 Ale radsi si precti prepravni podminky ty letecky spolecnosti se kterou letite.

briketa
14. mar 2010

Vikkinka, na palubu lietadla je povolene si vziat max 100ml flasku tekuteho lieku, ktory sa musi zmestit do ziplock plastikoveho sacku. To je teraz vseobecne pravidlo.
Co sa tyka novorodeneckej stravy na malych letoch, mozes ju kludne zobrat, maximalne ti ju daju pred ich ocami ochutnat.
Na velkych medzikontinentalnych letoch (najma do usa) je najjednoduchsie brat len prasok - mlieko, kasu a oni ti to v lietadle zarobia. Predides tak zdrzaniam cez kontroly.

rimmel
14. mar 2010

viki mliecko mozes, oni sa poziadaju aby si ho ochutnala pred nimi a hotovo 😉

aha uz to tu je spomenute 😅

fukaska
28. mar 2010

Mozem sa opytat ako je to,ked si chcem zobrat mlieko/ Nutrilon/ do USA,ale v batozine.Ci mi prejde konttrolou? A este mala mi uziva dlhodobo lieky,ako ich previezt?

briketa
29. mar 2010

Nutrilon v nacheckovanej (nie prirucnej) batozine nie je ziadny problem. A ak ho mas v prasku, tak ani v prirucnej nie je ziadny problem. Lieky tak isto normalne mozes zobrat. Ak su v tekutom stave, max. 100ml.
Inak v Statoch dostanes kupit akykolvek druh umeleho mlieka, bio, so zelezom, senzitivne, bez laktozy, zo soje, no na ake si len zmyslis. ak mas chut vyskusat.

gabbi
29. mar 2010

Fukaso uprimne, zalezi na jakeho cloveka natrefis. Nekdo Te necha v pohode projit, jiny bude delat problemy.
Jestli mala bere dluohodobe leky a nechces mit problem s proaktivnim clovekem tak si popros lekare, aby Ti napsal potvrzeni, ze to mala opravu potrebuje.
A jak psala birketka - do USA je fakt zbytecne si brat Nutrilon, je tady spousta znacek apodstatne levnejsich nez v CR bych rekla.

fukaska
30. mar 2010

viem, ze mozem kupit aj ine mlieko,ale moja mala ine ako nutrilon nechce pit, tak jej nechcem robit sok ,ze jej nasadim ine mlieko.Dakujem Vam.Ste ma ukludnili

myskapipiska
1. apr 2010

baby, neviete mi poradit ako prikupim infant letenku v ryanair ? uz sa tu s tym trapim hodinu a nejde mi to 😝

briketa
3. apr 2010

myskapipiska, co som vycitala na nete, tak poplatok za "infant fare" je taky isty ako normalny listok, takze infant fare vlastne neexistuje.

briketa
3. apr 2010

..hm kecam, prepac. existuje, citam, ze je 20 libier, plus detske vybavenie (kocik, sedacka...atd) je dalsich desat libier.
A nejde Ti to zabookovat, alebo TI to nevypisuje vobec taku moznost.
Pretoze v niektorych pripadoch je zapotreby na infant letenku zatelefonovat, neda sa objednat online.

svataterezicka
4. apr 2010

Holky mám dotaz - jak to udělat s autosedačkou? Možná poletíme v létě s malou do Francie a tam kam jedem není přímý let.. takže nás v Lyonu bude vyzvedávat ségra s autem a pak pojedeme ještě dvě hodky autem.. ale jelikož nemá děti a tudíž ani známé s dětma tak autosedačku budu muset brát asi sebou.. Nevím ale jak ji zabalit nebo jak se to dělá? Nebo jestli se dá někde půjčit? Auto bude mít ségra svoje že jo.

svataterezicka
4. apr 2010

Už nemáme vajíčko ale tu větší sedačku od 9-18 kg...

domushenka_xd
5. apr 2010

zdravím ... mám 14 rokov a o 2 týždne pôjdem prvý krát sama lietadlom (vždy som cestovala s dospelými) čo k tomu aby som išla sama potrebujem ? počula som o nejakom papiery ... noo neviem kde to zohnať ... na oficiálnej stránke ryan airu ma to ani nechcelo pustiť dalej ked som dala 1 children .. dá sa to vôbec ?

kristies
12. apr 2010

Ahojte, uz som tu citala par veci o lietani s detmi do USA, sama casto lietam do USA, ale prvykrat s malym, ma 1 rok, mozete mi prosim Vas napisat, ako je to s jedlom pre dieta do lietadla? Mozem mat aj vlastne pripravene jedlo pre maleho? Mozem zobrat aj kupene jedlo vo flastickach? A co keksy? Tie predpokladam, ze nebude taky problem? Maju mamicky s detmi prednost ked sa vystupuje v USA a ide sa cez kontrolu? Dakujem za skusenosti, rady.