Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

pattie
24. máj 2012

Minule mi v Amsterdamu vylili čajík z flašky (naštěstí mi jí vrátil, kdyby ten Avent vyhodil, tak ho asi přetáhnu kočárkem po hlavě) a to malej nechodí... no nic. Od té doby vozím prázdné lahvičky a naberu oběma dětem vodu z kohoutku. Mlíko Ti nechaj, to je zajímavý.....

ikke
24. máj 2012

@estterka
@endzi30
tak konkretne v amsterdame neprejdes s flasou s vodou (studenou) cez kontrolu, podla tamojsich mudrych hlav si mas vodu alebo jablkovy dzus kupit za kontrolou 😠 🙄 a to nielen chodiace deti, takto ma vypoklonkovali aj s 5.5-mesacnym babom... jedine, co akceptuju, je horuca voda v termoske.

ikke
24. máj 2012

@pattie heh, rovnaka skusenost, rovnake letisko... 😅

endzi30
24. máj 2012

@pattie - tak ten tvoj mal asi tiez zly den! 😠 😠 na kazdej stranke leteckej spolocnosti je v prepravnych podmienkach pisane, ze deticky do 2 rokov MOZU mat tekutiny so sebou, samozrejme nie 100l, ale tolko, aby im stacili na let...

endzi30
24. máj 2012

@ikke - to faaakt? to su hajzlici!!! idem pozriet AMS letisko, ci tam pisu daco 😠

ikke
24. máj 2012

@endzi30 a to este potom maturuj na letisku, ci modre SPA alebo chaudfontaine (ktore jedine predavaju na schiphole) je vhodne pre dojcensku stravu... 😝

estterka
24. máj 2012

@ikke
@pattie doteraz som nemala problem prejst aj s dvoma litrami vody-a aj na totmo konkretnom letisku som niekolkokrat preniesla aj velku flasku s vodou. my nemame dojcenske flasky,ale klasicke z potravin.

@endzi30 nechal mi ju nakoniec. ale bola vymena nazorov poriadna.

endzi30
24. máj 2012

@ikke - 😀 😀 😀 😀 no mnamka 😀 😀

tak tu som nasla priamo zo Schiphol stranky:
--------------------------------------------------
You may bring on board medicines and baby food if you can demonstrate that you need these items during the flight.
This applies to all passengers departing from or transferring at an airport within the European Union.
---------------------------------------------------

ale zevraj v r.2010 tam zasa saskoval niekto s flasami s tekutinami, tak bohvie, ci to nie je preto 😕

@estterka - 😀 😀 😀 ved preto.... 😉

mimave
27. máj 2012

baby prosim vas dokedy detatko neplati plnu sumu letenky? do 20 ci 24mesiacov? dakujem a prepacte viem ze to tu niekde musi byt, no nechce sa mi to voooobec prehladavat... ospravedlnujem sa 😉

cicimon
27. máj 2012

@mimave do 2r

ziza55
27. máj 2012

do 24mes.su bez naroku na miesto 🙂 ..moj maly ma19mes.za tyzden ideme na dovcu...tak som zvedava ako to maly zvladne...5hodin letu...jedno medzipristatie 😒

mimave
27. máj 2012

@cicimon
@ziza55 dakujem🙂 to by sme hadam aj mohli stihnut 😅 rozdiel v cene letenky: dospely: 2000dolarov, batola 430dolarov...

ziza55
27. máj 2012

baby leteli ste miektora s drobcom cez fly niki?ako je to s prednostny nastupovanim do lietadla?

cicimon
27. máj 2012

@mimave wow ...len sa musi aj vratit do tych 2narodiek, stihate?

zuzana_1
27. máj 2012

baby pls,ako je to s jedlom a tekutinami pre krpateho na palube? (co a kolko mozem vziat )thanks

cicimon
27. máj 2012

@zuzana_1 no mozes viat hocico v rozumnom mnozstve len musis ratat s tym, ze ta mozno poziadaju z toho vypit

zuzana_1
27. máj 2012

@cicimon ok,super...a vyzivy v pohode?

cicimon
27. máj 2012

@zuzana_1 hej, podobne ako s pitim, ale zas pokial budu orig. zavrete tak tie by nemali chciet ochutnavat

mimave
27. máj 2012

@cicimon jaj to takto? tiez ma to napadlo... tak to nestihame 😅 to je blbe, este som myslela ako to super osiskame 😀 no mozno sa to bude nejako dat ze zarezervovat letenku so spiatocnou cestou pred jeho narodkami a hned ako prejdeme z letiska tak prelozit ju.. ci nie? to je blbost to budeme asi tiez automaticky doplacat..

cicimon
27. máj 2012

@mimave no neviem, cestu s5 prever

estterka
27. máj 2012

@ziza55 ahoj,do niki je fajn zavolat dopredu,zarezervovat si miesta uplne vpredu a pripadne ak vahovo este splnate aj "postielku"-ale to uz asi nie. samozrejme,mozes nastupit skor-ale moja skusenost-nerob to,je to zbvytocne. kedze mas sedadlo iste,nemusis sa ponahlat rezervovat ako pri nozkonakladovkach a zbytocne budes prva v lietadle,kedze musis sediet,kym vsetci nastupia-lebo v ulicke proste stat nemozes,ani tasku hore riesit. ked nastupis posledna,uz budu vsetci sediet a mas klud.

estterka
27. máj 2012

@ziza55 inak mne sa este za 27 letov(ptuj ptuj ptuj) ze by som nemala minimalne jedno miesto vedla seba volne-vzdy sa mi podarilo vybavit,aj ked boli len dve miesta volne v celom lietadle 😅

ziza55
27. máj 2012

@estterka dakujem za info....no supeeer ze ste vzdy mali volne miesto vedla seba vzdy 🙂 ..juuuj dufam ze aj my budeme mat to stastie....inak u koho si to treba vybavit...resp.koho sa spytat...lebo maly je spekulant strasnyyy 😠 ...iste budeme behat hore dole stale....takze chudak potencialny prisediaci 😀

ziza55
27. máj 2012

@estterka a ty kokoooooos ze 27letov....to uz musi mala brat ako pravidelny dopravny prostriedok.,..uz je zbehlaaa 🙂

estterka
27. máj 2012

@ziza55 no ja som dost drzy cestujuci asi,ale slusne sa pytam aspon-len vela chcem 😀 najdi si na ich stranke infolinku a zavolaj,ze si chces rezervovat miesto,kedze letis s malym dietatom. a rovno sa spytaj,ci je mozne aj vedla volne. takto mi raz rezervovali aju celu trojku uz dopredu,ked bolo prazdnejsie lietadlo. pri nizkonakladovkach o to zvykne poprosit letusku-ja lietam vela sama s malou,to zvyknu byt mily ku mne..uz som to tu spomiala,ze asi vyzeram zufalo 😀
ano,je to nas letec,ona letela prvykrat ked mala 5 dni,hoc nie na dovolenku,ale do inej nemocnice a potom od 15 dni uz s nami lietala v pohode. takze je zvyknuta a let zvlada perfektne.
ak je maly vymyselnik,ako pises,iste nechod prva do lietadla,je to zbytocne.

bubelko
27. máj 2012

@ziza55 opytaj sa na volne miesto na check-ine alebo potom na gate. tam uz vacsinou vedia, kolko je ludi zacekovanych a ci su volne miesta a pripadne mozu niekoho presadit.
inak my sme lietali s fly niki z zürichu do viedne a spat. mne ale zase vyhovovalo nastupovat ako prvej. jednak kvoli kociku, jednak kvoli batozine, ze som mala miesto hore a nemusela som mat vsetko pod nohami 🙂 deti som skratka posadila na miesta, dala im hracky. vacsinou ich fascinovalo co sa deje vonku, takze ani neriesili, ze musime cakat 😉

janynkaaa
31. máj 2012

Maminky zachvilu ideme so sofi na dofcu lietadlom,co mam robit aby jej nahodov nezalahlo v uskach?? 😒

endzi30
31. máj 2012

@janynkaaa - ahoj 🙂 jedine, co mozes urobit je, aby malinka pocas startu a pristavania bud pila (flasku/didku) alebo mala dudel a dudlovala (ak ho pouzivate)...ide vlastne o to, aby neustale prehltala a tak jej nezalahlo v uskach

este by mohla pomoct taka vec, ze si vypytas od letusiek dva pohariky, v ktorych budu servitky zaliate trosku horucou vodou a tie jej na start a pristatie prilozis na uska 😅 tiez to pomaha 😉 ale to by som si pytala snad az na pristatie, ked uvidis, ze by ti strasne plakala na start a to pitie / dudlovanie by jej nepomahalo

v pripade, ze by malinka bola chora alebo co i len trosku nachladnuta, tak ti nepomoze nic 😒 budu (ale aj nemusia) ju tie uska boliet

katarinajurikova
31. máj 2012

Ahoj kocky,este ma napadla otazka ,letime na dovcu s cestovkou Koala a ta ma bonus ,ze mozme mat +5kg naviac ,ale ked pozriem podmienky Travel service let.spol.tak tam pisu do 15kg.Tak teraz co? 😒

endzi30
31. máj 2012

@katarinajurikova - ja si myslim, ze si mozes vziat tych 5kg navyse, ty platis dovolenku Koale, nie Travel Servisu...
ty sa musis riadit podmienkami cestovky, nie leteckej spolocnosti 🙂
letite skoro rano? ak nie, tak este skus cinknut do Koaly...

a vlastne naco by Koala davala bonus, ak by si ho nemohla vyuzit? 😅 urcite ber 😀