Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

katarinajurikova
21. máj 2012

@endzi30 ano ano na dovcu 😉 ok pokukam ich stranku diiky 😉

endzi30
21. máj 2012

@katarinajurikova - tak si to uziteeeeeeeeeeeeeeeee a vyclapkajte sa aj za mna 😉

katarinajurikova
21. máj 2012

@endzi30 diiiky po 14stich rokoch idem na dovcu 😀 😀 deti este neboli sa tesime jak blazni 😀

endzi30
21. máj 2012

@katarinajurikova - nasla som toto na stranke Travel Service:

d./
Kazdy cestujuci s narokem na sedadlo v letadle ma narok na bezplatnou prepravu jednoho kusu zapsaneho zavazadla o celkove hmotnosti maximalne:
- 25kg v prepravni tride Top Travel Class (C), Travel Plus Class (T)
- 15 kg v ekonomicke prepravni tride Travel Class (Y) a (M)

e./
V pripade prepravy dle clanku 2.2 techto podminek (charterove lety) muze byt vahovy limit dle clanku 11.3d upraven podminkami uvedenymi ve smlouve o pronajmu. Objednavatel letu je v tomto pripade povinen informovat cestujiciho o stanovenem vahovem limitu.

f./
V pripade, ze leti dva nebo vice cestujicich prokazatelne spolecne jako skupina (rodina, partneri) stejnym leten, odbavuji se spolecne, umoznuje dopravce jejich zavazadla sdruzovat, tzn. jejich naroky na volnou vahu zavazadel se secte a zavazadla jsou odbavena spolecne na jednoho cestujiciho.

Maju to pekne rozpisane na stranke...ale ako vidis, mate charterovy let, a tak ako si pisala jeden clovek ma narok na max. 15kg a info o tom, ci mozes vahu rozdelit Ti musi a poskytne CESTOVKA 😉

katarinajurikova
21. máj 2012

@endzi30 diiiiiiiiiiiiiiiiky 😉 🙂

ratata
21. máj 2012

...mám dilema. Dostala jsem nabídku letet s dcerou ( s kamarádkama a jejich dětma) v září do Španělska. Adélce bude v tu dobu 23 měsíců. Ale mám z toho letu fakt strach, Ada umí být pěknej vztekloun . Nevim, jestli nemám počkat až bude větší. Ale k moři bych moooc chtěla...

chanel5
21. máj 2012

My sme leteli ked mala dcerka 15 mesiacov a teda na ten let nikdy nezabudnem, behala dve hodiny v lietadle a ja s muzom za nou v vyplazenymi jazykmi a sadnut si ani za svet.....
Asi zalezi od dietata ale ked si vezmes, ze daako prezijes dve tri hodky a potom ta caka prijemna dovolenka.... 🙂

katarinajurikova
21. máj 2012

@ratata ja byt tebou idem anevaham,aj my mame doma maleho diablika ,ale tak co tich 2,5 hodky vydrzime,aj keby behal hore dole....a caka vas more a oddych (aj ked pri takych drobcoch si moc neoddychneme) 😎

mia___
21. máj 2012

@chanel5 a ako sa na to tvaril personal lietadla? Nemali pripomienky, ze by ste mali sediet?

chanel5
21. máj 2012

@mia___nastastie boli zhovievavy, pokym nie su turbulencie, ze musis byt priputana tak je na tebe ci sedis ci stojis. Ja som pracovala ako letuska a ozaj pokym nam s detmi nezavadzali pri obsluhovani alebo pri vozikoch co im mohlo ublizit, tak sme ticho trpeli. 🙂

endzi30
21. máj 2012

@ratata - 😀 😀 nic sa neboj, ja mam tiez neposedneho certa 😀 😀 teraz ma 2,5 roka, uz je to lepsie, uz aj obsedi 😅 ked mala menej nez 2 roky, tak to bolo trosku tazsie, chcela behat a nechcela byt priputana, ked to bolo potrebne 😅

pozri, malinka bude musiet sediet priputana LEN ked bude svietit transparent "PRIPUTAJTE SA", to znamena na start (15-20 minut), pristatie (20minut)a pocas turbulencie (x minut)....to je asi na tom celom najtazsie, aby babo / dietatko ostalo priputane, ked to nechce...proste aj ked bude plakat, je to treba = bezpecnost je prvorada....inac moze behat hoooore aj dole 😅 sice je to makacka, ale da sa to zvladnut 😉 ked bude personal podavat jedlo / napoje, tak sa budete musiet vyhybat v ulicke tym im vozikom, ale aj to sa da 🙂 a frflat nemozu nic (aj ked si budu mysliet svoje)

a budes tam s kamaratkami, tak aj tie ti mozu pomoct...narocnejsie by to bolo, ak by si letela sama 🙂

katarinajurikova
21. máj 2012

@mia___
@endzi30
@chanel5 ved to baby,ze kto to nepochopi,tak nech si trhne,kazdy sme boli dietatom 😉

chanel5
21. máj 2012

@katarinajurikova 🙂 🙂 🙂

extrate
21. máj 2012

ahojte chystáme sa v decembri do mexika a malá bude mať len 8 mesiacov. môj otec mi hovorí že to je týranie detí, vraj môže bábatko v lietadle až ohluchnúť, plus ten vzduch čo tam cirkuluje je nezdravý atď. ešte k tomu by sme museli letieť minimálne s jedným prestupom, a jeden let trvá najmenej 6 a najviac 11 hodín. hľadala som na internete riziká takej cesty pre 8-mesačné dieťa, našla som len to že sa neodporúča ísť lietadlom s menej ako 3-mesačným. prosím ak máte skúsenosť s týmto, alebo mi môžte odporučiť nejakú odbornú literatúru na túto tému... ak to je pravda že je to tak nebezpečné tak cestu zrušíme. aj keď nejde len o dovolenku, býva tam celá manželova rodina a dcéru ešte nevideli.

mia258
21. máj 2012

Cestovala som s mojou malou s prestupom, aj kombinovane (lietadlo+vlak, lietadlo+auto) a nebol ziaden problem, prezila to bez zranenia aj psychickej ujmy 😀

mia258
21. máj 2012

@extrate zabudla som ta oznacit. Inak pri prvom lete mala moja tiez tolko co tvoja. Teraz bude mat 21 mesiacov a letime znova, s prestupom a idem s nou sama.

sidynka
21. máj 2012

@extrate pro tebe

i pro ostatní maminky,které se bojí letět...já létám s prckem pravidelně od jeho půl roku,co dva, tři měsíce..čeká nás to zase v neděli. Jako nejhorší v celém cestování považuju spíše dobu čekání na letadlo nebo naší cestu autem 3 hodiny z prahy..Co se týče mého syna,tak ten je šťastnej a spokojenej, že může koukat po všech lidech, neposedí ani vteřinku,ale je spokojenej a to je hlavní. já si sebou beru dostatek jídla pro malého, at má co zobat, mléčko, knížky, mobil,kde mám stáhnuté pohádky a nějak to zvládneme..pro rodiče je rozhodně lepší,čím mladší miminko,které jen leží..jo a vždy kupuju sedačku i pro malého,at si má kam sednout i třeba na chvíli. na kolenou bych to nezvládla.

ratata
22. máj 2012

🙂 🙂 🙂

estterka
22. máj 2012

kocky,co mate starsie deti,aky bol prechod v tych dvoch rokoch na vlastne sedadlo? mal niekto aj skusenost,ze dieta zvyknute(mala ma za sebou takmer 30 letov uz) sa pytalo sadnut si na mamu pocas vzlietavania a pristavania?

zdenula81
22. máj 2012

@extrate myslim ze deti niekedy takto dlhe lety znasaju ovela lepsie ako dospeli. S nasim malym sme cestovali na sri lanku ked mal sice raz tolko ako tvoja dcerka ale zvladol to super a to nemal ani vlastnu sedacku. leteli sme na noc s prestupom, jeden let trval cca sest hodin. vacsinu casu prespal a ked nespal tak sa hral pripadne pozeral rozpravky. My sme leteli aj so svokrovcami tak sme si maleho medzi sebou posuvali co bolo super lebo kazdi ho na urcity cas zabavil niecim inym. treba zobrat nejaku novu hracku nieco na papanie a urcite let zvladnete v pohodicke. Netreba sa toho bat.

bubelko
22. máj 2012

@estterka u nas s prechodom problem nebol. my sme od dvoch rokov bravali autosedacku do lietadla a sedel v tej. prechod bol teda uplne v pohode. velmi sa mu pacilo, ze z tej sedacky videl perfektne z okna 😉

kacena4
22. máj 2012

@estterka my sme zazili v lietadle aj chlapceka, ktory mal prave tento problem, ze ani za svet nechcel sediet sam v sedadle, po straaaaaaaaaaaaaasnom kriku, (chudacik malicky) az panickom strachu letusky dovolili maleho mame drzat na rukach pocas vzlietnutia aj pristavania. takze neboj nebudu ho nutit nasilu, je to len bezpecnostne opatrenie a radsej na kolenach ako nesediet vobec a rusit ostatnych, inak bol maly kludny a zlaty
a tiez raz dieta letelo aj nepriputane, tiez malo hystericky plac, tak letusky dovolili letiet tak len na kolenach

poppy1
22. máj 2012

ahojte! prosim poradite mi? Moja dcerka bude letiet prvykrat lietadlom (ma 17 mesiacov), Bude to spolocnostou Travel service- chartrovy let.

je mozne si vziat kocik az k palube lietadla? okrem kocika mozem mat aj jednu prirucnu batozinu? alebo kocik sa berie ako prirucna?
Mozem malej zobrat take to krabickove male sojove mliecko, co predavaju v DM (ako fruko)? nie je to v priehladnom obale... alebo to mam radsej preliat do priehladnej flase?

Mate niekto skusenost s nocnym letom? Odlet mame 3:05 rano a dost sa toho desim! okolo 12tej v noci budeme musiet odchadzat z domu... prespali vase deticky,alebo naopak boli cule?

Este ma zaujima, ci si mam dopredu volat do letec. spolocnosti a poprosit ich o nejake "lepsie" miesta, vhodne pre dieta...? alebo sa to vybavuje az na check in-e?

dakujem za rady!!!

ikke
22. máj 2012

@poppy1 u beznych aerolinii je mozne kocik zobrat az po schody do lietadla a nepocita sa ako prirucna batozina. cize okrem kocika mozes mat este jednu prirucnu batozinu pre dieta a dalsiu pre seba.
so sojovym mliekom by problem nemal byt, pre deti mozes brat tekutiny aj vo vacsom mnozstve a nemusia byt v priesvitnych obaloch.
s ostatnym neporadim, bezne aerolinie sa teraz uz vacsinou check-in-uju cez internet a mozes si vybrat miesto. inak podla mna nejake zvlast vhodne alebo nevhodne miesta pre deti v lietadle ani nie su, okrem tych pri nudzovych vychodoch. ale tam ta s detmi tak-ci-tak nepustia.

poppy1
22. máj 2012

@ikke dakujem za odpoved... a dieta ma tiez narok na prirucnu batozinu? aj ked som vlastne za nu neplatila letenku?

katarinajurikova
22. máj 2012

@poppy1 ahoj az od dvoch rokov ma narok na batozinu.my tiez letime charterovym letom v juni a mam obavy 😒 ale prezijeme,dufam 😀 😀 😉 a zhodou okolnosti,tiez travel service,co som sa ja informovala ,tak kocik ti zoberu az tesne pred lietadlom(to by bol pruser keby nie,maly by im poprevracal lietadla hore pupkom 😀 a tiez beriem sunar+kase ,nam povedala pani v cestovke dnes,ze sa mame pytat na checkine vsetko s cim sme si neni isty.

poppy1
22. máj 2012

@katarinajurikova dakujem. no bude to tazke zbalit sa... dvaja dospeli to je 15 kg x 2 a plus prirucna 5 kg x2. No nic moc :-/ ale tak co uz.... hlavne, aby sme uz boli tam! 😉

katarinajurikova
22. máj 2012

@poppy1 uz mate voucher doma,?lebo my sme boli dnes pre neho a letime s koalou ta dava 20kg na osobu ako take plus.Veru ja mam strach aby sme neochoreli a uz aby to bolo,kedy letite?a kam?

poppy1
22. máj 2012

@katarinajurikova nie, este nemame. Iba som volala do travel service aby som vedela odletovy cas... Ideme tiez v juni- 7meho a letime na Rhodos. A vy? To s tou batozinou mate super!! Obavam sa, ze u nas to bude len 15 kg...

katarinajurikova
22. máj 2012

@poppy1 my konec juna Tunisko,uz aby sme tam boli 😉 tak prajem stastny let!🙂