Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

zuzula
2. okt 2006

Sylvii, zalezi od toho s kym letis - u nizkonakladovych je dieta do 2r na kolenach (zadarmo/nema ziadnu povolenu batozinu). Od 2r musis platit za sedacku. Inak si aj skontroluj ci si mozes brat kocik na palubu, niektori s tym maju problem...

kamilecka
2. okt 2006

Sylvie neviem kde sa to pisalo ale je ovela bezpecnejsie ak ma dieta vlasne sedadlo na ktore ho das s autosedackou,ako ked ti ma sediet na rukach.

zuzula
2. okt 2006

Kami, ale to ti napriklad Ryanair nedovoli...nesmie mat vlastne sedadlo a neprevazaju (na palube) ani detsku sedacku alebo nieco podobne... 😖

lara1znk
2. okt 2006

Ale s Ryanairom sa asi velmi neda lietat aj s dietatom, ved do 15 kg sa asi ziadna mamicka nezmesti. 😒

zuzula
2. okt 2006

No ved Lari, maju to strasne trapne 😒

kamilecka
2. okt 2006

No bud si priplatit a kupit miesto aj pre dietatkoa batozina tak isto priplatit za viac kil.

lara1znk
2. okt 2006

Kami, ked si uz mas tolko priplacat, to sa potom vobec neoplati. Mne napr. vadi aj to u nich ze nedavaju miestenky ale sedis kde sa ti podari. To s dietatom by som takto neriskovala.

kamilecka
2. okt 2006

NO ale mas stale ze najprv idu rodiny s detmi a az tak ostatny.

zuz11
2. okt 2006

no tiez ked sme sli na dovcu teraz som pozerala ze diata do dvoch rokov nema narok na batozinu a ani sedadlo..... akoze kaslat na to my si vela veci nenosime a par kil navyse s poplatkom nas nezruinuju.. len co je najhorsie je to sedenie, ked sm letela normalne do kanady tak leteli s nami dve babetka, boli v autesedackach upasene na zaciatku lietadla proti smere letu.... urcite ak raz s Drobcom poletim tak len cez cestovku kde nam povolia autosedacku do lietadla 😉

lara1znk
2. okt 2006

My ked sme chodili na dovolenku s mojou rodinou ako aupair tiez sme lietali so spolocnostou kde baby bolo takto na sedacke oproti mamine vpredu.
Urcite si treba vybrat poriadne, nebrat to na lahku vahu. Lietanie s dietatom je stresujuce samo o sebe.

kenkoska
26. okt 2006

Maly ma 5 mesiacov a uz sme leteli 2krat 😉 cez Sky, nemal narok na vlastne miesto, ale pri nastupovani som sa spytala, ci ho mozem nechat v autosedacke ak maju volne miesto. Nakoniec mi to dovolili 🙂 Akurat pri vzlete a pristavani som ho mala v naruci, mal specialny pas pripojeny na mojom 😉 Ale v Blave na letisku som musela sama poziadat, aby mi niekto pomohol s kocikom dole schodmi, lebo tie zienky 😖 co to tam organizovali boli dost neochotne. 😝

fafa
26. okt 2006

Ja som letela tiez letela s krpcami. Maly mal prvykrat 10mes. Leteli sme bez sedacky, mala som ho na kolenach, chvilu sme si citali a potom spinkal. Bolo to uplne v pohode. Myslim, ze dost vychadzaju v ustrety aj letusky, napr. nebolo plne lietadlo, tak mi dali dve sedacky vedla volne. Teraz som letela s dvomi, mala mala rok, starsi mal 3. Ak chces, treba si aj v nizkonakladovych, my sme leteli cez Skyeurope, priplatit za normalnu sedacku a sedeli sme vsetci traja. A letusky sa pytaliaj ci nemam bavili sme sa uz aj o autosedacke. Zalezi na koho natrafis a aka je ochota. S kocikom som zatial problem nemala. Do lietadla ho sice nevzali, ale ani som to neziadala, nechala som ho pri vstupe a tam ma aj cakal.

funny
26. okt 2006

u air berlin/asi aj niki air (nizkonakladove) sa rezervuje miesto pre dieta (alebo cestujuceho s malym zvieratom) v prvej rade, kde je viac miesta. deti su na kolenach a maju taky popruh / pas. ale uz som videla aj male deticky v skrupinke zapasane na tom prebalovacom pulte, alebo co to tam vpredu je?

maman_maria
18. feb 2007

Ahojte zienky, my sme akorat u svokrovcov v Parizi, leteli sme pred dvoma dnami,prvyktat s mimi, ma 3,5 mesiaca. Isli sme cez sky europe ale asi posledny krat! na letisku v blave boli hrozne neprijemny, kocik som si musela sama odniest do specialnych dveri pre zvierata a inu batozinu, takze si viete predstavit..ja mam velmi kludne dieta, ale vtedy to uz aj jeho dozralo a rozplakal sa..aj som si vravela dobre, nech len urobi krik! ale tie zeny sa vobec nesnazili sa poponahlat! no otras!zaplatili sme si za rezervaciu miest, ktore sme nikdy nevideli a nesedeli sme tam a peniaze nam nechceli vratit!
ale co sa tyka maleho, pri vzlete sme mu dali flasku -odsala som si predtym, aby papal a vyrovnal sa mu tlak v uskach, vobec neplakal celu cestu, ale bolo to velmi nepohodlne ze som ho musela mat na rukach a nie v sedacke, ani v taske z kocika...Tolko moja skusenost: co sa tyka spolocnosti_ treba si dobre vybrat! co sa tyka baba, treba mu dat papat, ked sa lietadlo dviha a pristava. inak no problem, ja som sa predtym radila s pediatrom!

tessa
18. feb 2007

No tak to tu citkam a rozmyslam...napr.
lara1znk, co si myslela tym, ze do 15kg sa ziadna mamicka nezmesti??
My letime v maji Ryanairom do Dublinu za segrou s malym (bude mat vtedy 10mes.), ze co mam ocakavat od toho letu? Viete nieco presnejsie o Ryaniari a detoch malych??

A este ma napadlo, naspat ideme Sky Europe a tam to ako vyzera s detickami na palube??

Pytam sa preto, lebo nemam ani tusenie, ako to vyzera s detmi, pretoze som letenky nevybavovala ja, ale moja segra a tak nic neviem... 😖

bebek
18. feb 2007

Ahoj. Tessa, ja som s malou letela uz 4x cez Ryan. Male deti do lietadla pustaju najskor, pred ostatnymi pasaziermi, takze miesto v lietadle si chytis, kde chces. Mala ked cestovala vecer, tak celu cestu plakala.Chcela spat a nevedela, lebo tam bolo velke svetlo na nu. Ked bolo rano, tak v pohode. Aj pospinkala. Ked sa startuje a pristava, maj na cici, ak nekojis, tak asi dudku, alebo cajik,alebo nejako zabav...To ze dieta musis mat na nohach, asi vies.
O Sky neviem, idem teraz v aprili tak uvidim.

tessa
19. feb 2007

Dik bebek!
Ja som na Ryan nepocula dobre veci...letela cez nich kamoska s 5mes.malym a nemal jej kto ani s kocikom pomoct a tak nastupila az posledna s malym a musela sediet uplne vzadu... 😖

A co s kocikom? My mame uz nachystanu taku mensiu buginu, tak ci do lietadla mozeme aj s nou, alebo ako vlastne??

mrenka
19. feb 2007

caute maminy, takze dieta do 2rokov(infant) nema narok na sedacku, sedi na kolenach jedneho z rodicov, priputany specialnym babybeltom, v pripade, ze je vedla vas volne miesto, tak mate stastie, na start a pristanie, musi sediet ale na kolenach priputane, co sa tyka kocikov, zalezi od spolocnosti, ale tessa pochybujem, ze vam ho vezmu na palubu, iba ak by mal dane rozmery povolenej batoziny, inak sa kocik odovzdava dolu pri schodikoch, prevadzkar ti ho vezme a nalozia ho do bagaze, ako to uz potom funguje pri vykladani batoziny na destinacii netusim, bud ti ho prinesu zase pod schodiky, v pripade gatu davaju na pas spolu s batozinou

mrenka
19. feb 2007

a este co sa tyka vyrovnavania tlaku poradim-vypytajte si dva plastove pohariky, nech vam do nich daju servitky namocene v teplej vode, pri pristavani dajte na uska, vyrovna to tlak, nielen u babetiek,ale aj vacsich deti 😉

elliana
8. mar 2007

maminky, prijmam vsetky rady ohladom lietania s 8 mes. babom, v maji letime a ja neviem, co vsetko si zabezpecit, aby bolo babo kludne..
a este, co tym myslite, ze dieta "nema ziadnu povolenu batozinu"?

zuzula
8. mar 2007

Elliana, znamena to ze hoci ty ako dospely clovek ktory si plati za letenku, mas narok na prepravu batozinu zadarmo do vysky bud 15kg (Ryanair) alebo 23kg (Skyeurope) tak babo ktore leti zadara (do 2r.) nema narok na prepravu ziadnej batoziny zadarmo - cize jeho veci musis pobalit spolu s tvojimi do jedneho kufra a zmestit sa do limitu, inak budes platit za extra kila...

Inak Ryanair su svinuchy, ti uz aj za prednostne nastupovanie do lietadla pytaju poplatok, neviem presne ale kolko to je...treba to zaplatit pri rezervacii letenky. Takze maminy s detmi uz nepustaju ako prve automaticky 😠

elliana
8. mar 2007

dik zuzula, my letime skyeurope, tak uvidime...
inac, ako to je so stornovanim leteniek, ak nam nahodou mala ochorie?

cukrikk
9. mar 2007

ahojte tak ja som prave absolvovala cestu z Budapesti do NY so 4rocnym synom a s 13nast mesacnou dcerkou cesta trvala 9 hodin. Mala prespala 2 hodinky a ostatnych 7 hodin sme nieako pretrpeli teda zahrala sa so svojim bracekom prechadzali sme sa citali sme si knizku skladali si kocky ktore sme potom hladali po celom lietadle 🙂 ale zvladli sme to. Maly letel po prvy krat ked mal 4 tyzdne a Lilly ked mala 4 mesiace

cukrikk
9. mar 2007

maly dodatok malu som nemala v autosedacke ani na kolenach sama sedela mala viac miesta a pohodlia. Mali sme kupene pre kazdeho zvlast letenku takze miesta bolo dost. Ak chcete mat dietatko v autosedacke tak musite mat kupenu extra letenku pre babatko. Lietame vela tak ked budete potrebovat poradit kludne napiste do posty rada poradim. A s uskami sme namali ziadny problem ked sme vzlietali tak pila vodicku co je velmi dobre a pri pristati cumlala dudlik.

kvetinka77
12. mar 2007

Ahojte. My sme leteli po prvy krat, ked dcerka mala 4mesiace. Leteli sme so skyeurope z Kolina do bratislavy, teda asi 2hodky.malu som mala pripasanu na sebe, vajicko bolo pirpasane vedla mna.Dcerka musela mat vlastnu letenku, nieco take, ze dieta do 2rokov zadarmo nie je. Ked sme odlietali, dostala mliecko, kedze to bola akurat hodina krmenia. Horsie to bolo pri pristavani, ponukla som jej flasu s vodou, s ktorou sa na chvilu uspokojila, ale nakoniec cely vylet skoncil tym, ze na mna vygrcla mlieko, ona bola komplet mokra a ja ako keby som spravila do gati...Pocas letu bola celkom spokojna, ale ku koncu uz aj plakala. Summa summarum- ziadna slast to nebola, a uz sa desim toho ked poletime v juli...

olianko
20. mar 2007

ahojte 🙂 tak mi sa chystame v lete tiez absolvovat cestu lietadlom, asi 3hodky.Mala bude mat 6mesiacov.Som dost prekvapena co ste tu napisali.Myslela som si , ze dieta do 2rokov automaticky letuskz priputaju niekde v predu a za aj mamina sedi niekde v predu so svojim babatkom.
Este tie ktore s tym teda mate skusenost.Cez "normalnu"letecku spolocnost kolko batoziny si mozem vziat? A ako je to s tou vodou , ked su take velkekontroli na letiskach?

elliana
29. mar 2007

ak viete, poradte, ako je to s prepravou sportoveho 8 kg. kocika. Pocita sa to kbatozine? Letime skyeurope. Diiiik

kafulienka
29. mar 2007

babule, len vam napisem taky postreh: ked lietadlo klesa, prudko sa meni tlak v kabine, dospelaci to moc nevnimaju, ale deti maju strasne citlive bubienky v usiach, tak si popytajte pre deturence, ak budu velmi plakat alebo nepokojne, pohariky plastove, v ktorych bude servitka namocena do vriacej vody - nebude to nic nove pre letusky, oni same by to mali ponuknut, ak postrehnu, ze dietatko je moc podrazdene - para sa uvolnuje z tej mokrej servitky a upravuje tlak, takze hrneky k obom usiam otvorom k usnici,
prijemne cestovanie...

Ohladom kocika - malo by to ist ako prirucna batozina, kludne s babatkom a kociarom az ku schodom a potom vam ten kociar zoberu do batozinoveho priestoru...hlavne sa pytajte info uz pri check ine...

prijemne cestovanie...

lara1znk
29. mar 2007

ja mam dobre skusenosti s lietanim s malymi detmi este ako aupair ale nie s nizkonakladovymi spolocnostami, takze tam su mamicky s detmi usadene vpredu a dostane sa im extra pozornost.

Co som pozerala na web stranke sky europe, tak deti do 2rokov letenku nepotrebuju ale plati sa nejaky fixny poplatok, myslim ze je to £7. Potom deticky starsie ako 2 roky uz potrebuju letenku a cena detske a dospelej letenky je ta ista.