Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

zajaciq
14. máj 2012

mate niekto skusenost s cestovanim s odrazadlom? je to povolene/zakazane brat na palubu miesto kocika? rada by som ho vziat malej na tri dni miesto kocika. ma 3,4 kg, . resp. ci sa da na 1 dieta (nie babatko, ale 2+ , ktore ma vlastne sedadlo) da vziat aj skladaci kocik a odrazadlo.

garfie
14. máj 2012

@endzi30 Jasně, ta karta jw platná pět let za podmínky, že fotografie je aktuální...no je to blbost.....🙂
Vlastně by sis správně měla nechat udělat novou ve chvíli, kdy tvoje dítě změní podobu.....:-/

garfie
14. máj 2012

@alenka600 jo, nějaká doložka bývala, kdysi dávno, ale myslela jsem že teď už to není.....no ono je ale zase těžší ukrást i dítě i pas-většinou ho nemáš u dítěte, ale někde na bezpečném místě....

alenka600
14. máj 2012

@garfie 😎 😎 😎 😎 😎

endzi30
14. máj 2012

@garfie - no prave mi moja polovicka vravi, ze to bolo v spravach v NL, ze pas ci ID karta plati tych 5 rokov, ale foto netreba menit 🙂 je to asi aj logicke, potom by tieto doklady asi nevydavali az na 5 rokov, ale povedzme len na 1 rok

aj ty si v NL? ci?

@zajaciq - ahoj 😉 neviem ako letis domov, ale ak s Ryanairom, tak kocik mozes vziat bez problemov, aj ked ma malinka vyse 2 rokov (mozes vziat pre nu aj tekutiny alebo vyzivy - ak pouzivas)...
co sa tyka odrazadla, hmmm, tak to neviem....na ich stranke je vylucne pisane, ze je povoleny len kocik....ale kedze ma malinky viac nez 2 roky, tak by to mohli brat aj ako jej prirucnu batozinu (max.10 kg a dane rozmery)....ale to sa musis asi u nich spytat, ci by to za tu batozinu povazovali 😅

garfie
14. máj 2012

@endzi30 nene, v Čechách, ale hodně cestujeme....on platí pět let-ale prostě to foto by tam mělo být aktuální-je to i logické-mohla bys v tom případě na pas mimina později převážet prakticky jakékoli pětileté dítě....těch pět let se dá u staršího dítěte, kdy se podoba už moc nemění....

endzi30
14. máj 2012

@garfie - hmm...tak si mi nasadila chrobaka...ale moja polovicka tvrdi (teda spravy), ze ak je platnost na 5 rokov, tak tam nemusim chodit kazdy rok menit foto....ani ked nam ju vystavovali, tak nic take nevraveli, ze treba menit foto....

ono aj ja si mozem zafarbit vlasy nacierno a zrazu nosit okuliare a vyzerat inac 😀 (popripade si necham narast briadku)

garfie
14. máj 2012

@endzi30 No ale s tím taky můžeš mít potíž....pokud vzniknou pochybnosti, že to nejsi ty, nemusí tě vpustit do země 😉 ale už asi zbytečně plaším-v 90% žádné problémy nevzniknou....

endzi30
14. máj 2012

@garfie - hej hej, ta posledna veta bola v ramci srandy 😀

este tak rozmyslam, ze vlastne doteraz, ked mohlo dieta byt zapisane v pase rodicov, tak tam uz vooobec nebola ziadna fotka, cize tu si mohla mat FAKT cudzie dieta so sebou 😎

a to si citala niekde alebo si sa priamo pytala, ze foto musi byt aktualna pri detickach? nejde mi to do hlavy, naco by potom davali platnost 5 rokov, ked je logicke ze dieta sa meni zo dna na den 😅

no idem popozerat na nete ci nieco nenajdem ohladne toho 😵

garfie
14. máj 2012

@endzi30 no pozor, dneska se účesy a vzhled vůbec mění na počkání, tak proč ne? 😝
někde jsem to četla-a přijde mi to i logické, jinak to prostě postrádá smysl-ale fakt pochybuju, že by to někdo v praxi extra řešil-ledaže narazíš fakt na nějakýho zakomplexovanýho idiota.....
S tím zapsáním v pase máš pravdu-ale pak zase můžou pašovat dítě jen rodiče stejně starých dětí 😉

rebecca16
14. máj 2012

Maminky máte niektorá skusenost s tým, že by Vám nedovolili vziať na palubu odsavacku mlieka. Podľa mna je to normálna "nezakazana" vec, no radšej sa pýtam...lebo na kontrolách zvyknú vymyslat. Cestujem z austrian zo Schwechatu do NYC a bez syna. Preto potrebujem počas letu odsavat. ďakujem🙂

lillah
14. máj 2012

@endzi30 Od 26. juna sa uz nebude zapisovat do pasov. Treba pre dieta novy pas. Ale myslim, ze je to zbytocne aby si niekto dal teraz zapisat do pasu ked o mesiac uz to nebude platit. Ani tie zapisy co sa spravili v minulosti nebudu platne. A dieta bez vlastneho cestovneho dokladu nebude moc cestovat

endzi30
14. máj 2012

@lillah - ano, uz som to dnes citala 😉 ale ja pas nepotrebujem pre malu, ona ma ID kartu (obciansky), to nam zatial staci, pokial nepojdeme mimo EU 🙂

@garfie - no hladala som kade tade a nic som sa nedozvedela, ze je potreba menit foto 😅 no a ja zmenu radikalnu nepotrebujem 😀 😀 krajsia uz veru nebudem 😀

@rebecca16 - najlepsie by bolo, ak by si napisala do Austrianu, nech mas jednoznacnu odpoved.....ale ako ty pises, medzi zakazanymi vecami nie je, nemas tym ako komu ublizit 😅 a aku mas odsavacku? elektricku?

kachen
14. máj 2012

Jak je to s detmi, pokud cestujete v ramci EU? Staci je mit zapsany v OP? Na pasovym v Brne je totiz totalni apokalypsa.

ksichtikk
14. máj 2012

Ahoj baby, nemali ste problem s dojcenim pocas letu s Ryanair? Cestujem prvy-krat sama s malou /6 mes./ domov na SVK. Pomohli vam aj s pouzitim bezpec.pasu pre babo?

endzi30
14. máj 2012

@ksichtikk - Ahoj 😉 S kojenim si nerob starosti, nie je ziadny rozdiel ci na zemi ci vo vzduchu (akurat trosku menej miesta). Ak ti mozem poradit, tak si sadni k oknu (ak by bolo plne lietadlo). Ak by si sedela s mimcom pri ulicke, tak by si musela vstavat zo sedadla, ak by cestujucuci vedla teba chceli ist povedzme na zachod. Kojit mozes keeeeeedy len chces, hocikedy babo bude chciet.
Velmi dobre je kojit / pit z flase / dudlovat pocas startu a pristatia, lebo vtedy prehltaju a tym im mozes pomoct, aby im tak nezaliehalo v uskach a neboleli ich.

Pas pre babo ti da letuska bud pri vchode do lietadla, alebo az ked budu vsetci usadeni v lietadle. Na tom pase je ako keby oko a cez neho prevlecies svoj pas. Babatko ti bude sediet, pololezat na lone. Ak by si to nevedela zapnut, tak letusky ti pomozu 😉

Prajem stastny let 😵 😵 😵

rebecca16
15. máj 2012

@endzi30 ďakujem. Asi im skúsim radšej napísať, lebo ak by mi ju náhodou zobrali mám dost pruser... Mám klasickú manuálnu avent🙂

ajka2323
15. máj 2012

ahojte dievčata vie mi niekto povedat bližšie cestovanie so spoločnostou AIR Berlin.
Letim s drobčekom prvy x a v tom čase bude mat necelych 6 mesiacov.
Zaujima ma stravovanie,nakolko nekojim,čajik a tiež či mi zoberu aj autosedačku 🙂
Kočik viem,že zoberu,dakujem

ducci
16. máj 2012

no my sme isli austrianom, mala mala presne 6 mesiacov a bolo to super 🙂, zobrali na na palubu aj autosedacku, uplne bez problemov a dokonca na ceste tam v nej aj mohla sediet medzi nami - lebo bolo malo ludi.. na ceste spat bolo vela ludi, tak sme ju dali do horneho priecinku lietadla...inak urcite bez vodicku alebo cajik - pri zlietnuti malej davaj pit, pomaha to na uska - ked to mas v takej malej deckej flasticke tak sa z toho musis len napit a kludne ta pustia dalej 🙂

prasiatko30
16. máj 2012

@ajka2323 - ja som letela s autosedackov len raz ale veru ja som ju fakturovala - neplatila som nic navyse ale v podstate vo vnutri lietadla ti je na 2veci - na nic a na este vacsie nic - dieta aj tak musis mat posadene na sebe - pri vzlietani aj pri pristavani - pokial bude miesto tak ho radsej posadis alebo ulozis na volnu sedacku pri tebe a bude sa hrat. potom to vajce - predpokladam ze budes mat vajicko - je dost velke a v dnesnej dobe ked ludia nosia vela prirucnej batoziny tak neviem neviem ci im to tam vojde do tych priestorov a ak ti ju zoberu spred dveri lietadla a buchnu ti ho do batozinoveho priestoru tak by ti ho mohli aj poskodit - podla mojho skromneho nazoru a pokial ides sama s dietatom je lepsie ist s co najmenej batozinami ku lietadlu - ja sa vzdy snazim niest max ten kocik + jeden ruksak s jedlom, oblecenim pri pripadnych nehodach, plienky + starsia dcera nesie svoj ruksacik s hrackami - lebo sa ti moze stat ze nebudes mat ten rukav az ku lietadlu budes musiet zist po schodoch ku autobusu alebo pod a ptom musis vsetko niest ako taky tazny kon. vajce radsej zabal do tej plastikovej folie a zafakturuj a o starost menej.

bubelko
16. máj 2012

@ajka2323 autosedacku ti vezmu aj na palubu. ale - pocas vzlietania-odlietania v nej moze sediet len ak je certifikovana aj do lietadla - t.j. da sa uchytit ich 2-bodovym pasom. ak je plne lietadlo, tak ju aj tak musis dat hore medzi batozinu.
http://www.airberlin.com/site/flug_service_fami...
mrkni pod eigener kindersitz am bord 😉
my sme vajicko vzdy odovzdavali ako velku batozinu - kedze dieta bolo s nami, neplatili sme nic na vyse a mali sme o jednu prirucnu haraburdu menej. ale ked uz sme mali letenky na miesto (od 2 rokov), tak som bravala a budem brat nasu sedacku na palubu a bude sediet v nej. 🙂
s cajom a vodou, detskou vyzivou a celkovo stravou pre babatko mi nikdy nerobili problemy. 😉

ajka2323
16. máj 2012

@bubelko si moc zlata dakujem Ti,moja nemčina je super na prekladač viet,ale už viem,že si nemusim robit starosti a kupovat autosedačku tam 🙂

ksichtikk
17. máj 2012

@endzi30 Dakujem

katarinajurikova
21. máj 2012

Baby mozno budem za trubku,ale spytam sa,ako je to z kuframi ?Ked mame traja narok na batozinu do 15 kg na osobu ,tak v kazdom kufri musi byt do 15kg?alebo keby sme mali dva kufre tak moze byt v jednom kufry aj viac kg?Dufam,ze ma chapete 😅

slaviq81
21. máj 2012

@katarinajurikova mozes mat 1 15-kilovy kufor ale aj 5 3-kilovych tasiek, 1 ks by vsak nemal mat viac ako 15 kil. Je to uz na tebe 😉

endzi30
21. máj 2012

@katarinajurikova - ahoj a s akou spolocnostou letis?

katarinajurikova
21. máj 2012

@slaviq81 aha uz chapem ,ale to na figu ja ze kupime jeden velky kufor +maly no ale co uz nevadi ,rozlozime to nejako dakujem 😉
@endzi30 ahoj travel service

endzi30
21. máj 2012

@katarinajurikova - asi myslis 15kg zapisanej batoziny (tu, ktoru odovzdavas pri check-in pulte)...zalezi od druhu letu (domaci, zaoceansky) a od leteckej spolocnosti, ci mozes tie KG rozdelit

u niektorych spolocnosti je to mozne, ale u niektorych nie...a hlavne davaj pozor, aby ste neprekrocili povoleny limit, aby ste neplatili peniazky navyse 😉

katarinajurikova
21. máj 2012

@endzi30 aha no letime do Tuniska ,ale ved nakoniec uvidime kolko coho bude ....a ked tak zredukujeme 😉

endzi30
21. máj 2012

@katarinajurikova - aha...takze idete na dovcu asi, hej? 😉 kazda spolocnost to ma inac...najlepsie bude, ak si pozries ich stranku, alebo sa spytas v cestovke....aby si sa vyhla tomu, ze nakupis tri kufre 😅