Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

mrenka
15. júl 2007

hanka prevazne europu,moskva,afrika,chartre letne a dialkovky sme lietali indiu,ble 😝

jaja0110
22. júl 2007

Chcem sa opytat, co sa potom robi s tym poharikom v ktorom je tepla voda s mokrym servitkom? Ako sa to priklada? To sa vybere ta mokra servitka a prilozi sa dietatu na ucho, alebo ako to funguje? Sorry ak blba otazka, ale neviem si to nejako predstavit... 😖

mrenka
22. júl 2007

jaja nic len das pohariky na usko,babo vyzera ako satelit - vysielač 😀

boldy
22. júl 2007

🙂 jaaaj mrenka si ma rozosmiala.... tak to som este nevidela

mrenka
22. júl 2007

boldy,no daj si na usi pohariky a kuk do zrkadla 😀

boldy
22. júl 2007

ani nemusim, uz len ta predstava stoji zato 🙂

musko
22. júl 2007

Baby, v sept. letíme so Sky do Chorvatska, malý bude mať 2 roky. To s tými pohárikmi je super - lebo Peťo je tvrdohlavý a keď raz nechce piť tak nechce 😠 ....Ale zaujíma ma - dávajú tam nejaké občerstvenie, alebo si mám pre malého zabaliť nejaké jedlo? A kočík (označený menom a adresou?) - mám ho v ňom priviezť až k lietadlu a odovzdať zriadencovi? Alebo ho mám dať klasicky k batožine? Dík ( mám z toho stres už teraz 😠 )

mrenka
23. júl 2007

musko sky-jaci maju predaj na palube,mozes si kupit trebars bagetu,muffiny...cez pasovku kontroluju aj napoje,ale vo free zone si kludne nieco na jedenie...
kočík ti označia na check-ine a pod lietadlom ti ho vezmu,daju do bagaze a na destinacii ti ho vylozia bud pod schodiky alebo ak bude gate tak potom na pas s batozinou..

mrenka
23. júl 2007

...na jedenie kupis...(to mi tam vypadlo) 😉

danona
24. júl 2007

babulky, kto poradí?? 4.8 letím s 9-mesačnou dcerkou na cyprus. z ba letíme o 18h, malá mi o cca 19-20h zvykne piť mlieko, alebo kašu z flašky.. pomôžu mi s tým letušky - dajú mi prevarenú vodu, alebo si nejako zobrať so sebou už hotové mlieko?? 😕

mrenka
24. júl 2007

danona daju ti prevarenu vodu,ale ja by som tu vodu malej nedavala...

danona
24. júl 2007

mrenka - diky, aj nad tým som už rozmýšlala.. asi dám mlieko doma na olovrant a večer v lietadle bude výživa.. originál kúpenú detskú výživu môžem mať v príruč. batožine so sebou??

verus
24. júl 2007

danona, aj obycajnu vodu mozes mat. ale musi byt v dojcenskej flasi, kludne aj vo velkej, ta moze mat aj vacsi objem ako povolene max. 100 ml nadoby na ostatne tekutiny v prirucnej batozine. toto mi preslo vzdy bez problemov. Pre babatko mozes mat cokolvek na jedenie a pitie v mnozstve primeranom dlzke casu straveneho cestou, ja mavam aj dvojnasobok a na ziadnom letisku som s tym nemala problem (ved treba ratat s moznym meskanim, dieta musi jest aj po prilete, co ak sa hned nedostanes k zaregistrovanej batozine atd). nanajvys ta mozu na kontrole batoziny poziadat, aby si to pred nimi ochutnala.

verus
24. júl 2007

este pre doplnenie, tu flasu som si kupovala specialne kvoli tomu, lebo moje dieta z flase s cumlom nikdy nepilo. no raz som mala vodu v normalnej velkej originalnej flasi, hoci len trosku, mozno tych 200 ml, a chcela som ju preliat do detskeho poharika, no tu mi nepustili, musela som ju pri kontrole zahodit. tak ak nechcem byt odkazana na ladove, pripadne aj sytene mineralky z letiskovych bufetov, riesim to takto a fakt je odvtedy pokoj.

cicka193
28. júl 2007

ahojte mamicky. ja som iba nastavajuca mamicka, babatko by sa malo narodit zaciatkom novembra. kedze zijeme v severnom irsku, tak uz teraz rozmyslam, ze ako to bude s cestovanim domov. moze mi niekto poradit od kolkych mesiacov sa odporuca letiet s babatkom? radi by sme leteli uz na Vianoce, ale myslim si, ze je to priskoro pre take mesacne babatko. a zalezi aj od toho kolko trva vybavenie papierov ohladom babatka. a este sa chcem spytat, ci si teda mozem zobrat autosedacku do lietadla? i ked nebudem mat zvlast miestenku pre babo. dakujem 🙂

emjee
19. nov 2007

tanja61 1d Dnes o 13:12
ahojte nema niektora z vas skusenosti ako babatka znasaju let,nezalahne im v uskach alebo nedava sa im nieco specialne aby zvladli let?dakujem

trixi
19. nov 2007

tanja - mam skusenosti s cestovanim s 9 mesacnym babom (synovcom), psom, unavenou sestrou a 6 kuframi. Cesta nam trvala asi 15 hod. a 3 hod. sme stravili po prilete este na letisku, lebo sa im nepacil moj pas. Predtym vsak maly priletel do Europy, tyzden pobudol u nas, hups a letelo sa do Grecka a po navrate po tyzdni zasa do Turecka (to mal len 6 mesiacov) na a za 3 mesiace zasa spat cez ocean. Cestu znasal lepsie ako jeho mamina. Pocas 10 hodinoveho letu ani chvilku nespal, ked lietadlo startovalo pil mliecko, potom mu dali taku postielku, v ktorej vystrajal a pri pristavani sme ho nalievali cajikom. Dolezite je aby pri starte a pristavani prehltal. Moje skusenosti su take, ze mimina znasaju let velmi dobre. Skor maminky su vystresovane. My sme mu dali este homeopatikum aby bol kludnejsi, ale to skor posobilo opacne 🙂 .

sisulik
19. nov 2007

ahoj tanja...ja som letala s dvojmesacnym babom v auguste vyse hodiny z kosic do prahy a o hodinu na to 5 hodin z prahy do kuvajtu...ked mal styri mesiace tam sme leteli vyse hodiny z kuvajtu do bahrainu a samozrejme aj naspat do kuvajtu sme leteli...vacsinu ciest mi vzdy prespal...ked nahodou bol hore, tak som mu dala cajik alebo mliecko aby tahal z flasky..ked spal, tak som ho nechala spat...
ale moja trojrocna dcerka ked nespala, tak plakala pri pristavani lebo ju boleli uska... ☹

shiju23
20. nov 2007

ja by som ani takou spolocnostou neletela,kde nedovolia mat autosedacku, sak prave tak edieta, co nema nai rok si vyzaduje vacssiu pozornosy, ako moj, ma 10 a pol mes a je dost aktivny neposedi, v autosedacke je priputany, tam posedi a hra sa aj zaspi, nevie ja by som nezvladla mat ho stale na rukach, navyse dieta nie je bezpecne priputane, my ideme do amerik a jedine s autosedackou,

mrenka
20. nov 2007

shiju,to sa teda sakra mylis,ked hovoris,ze dieta nie je bezpecne priputane,ver tomu,ze je a okrem toho pri bezpecnostnej polohe ho ty chranis vlastnym telom,kdezto v autosedacke ti pri nudzovej situacii ani nevies ako moze odletiet na druhy koniec lietadla..to je podla teba bezpecne?prepac,ale treba dbat viac na bezpecnost ako pohodlie,vies?

ivush
30. nov 2007

Maminky chcem sa opýtať, neviete náhodou či SKYEUROPE dáva detičkám pri odlete a pristávaní poháriky na ušká ? ďakujem

lili91
30. nov 2007

ivush, my sme leteli so skyeurope v lete, malá mala skoro 8 mes. a nic take nam nedali. to si musis podla mna zobrat sama, ak to chces pouzit. malej sme dali pri vzlete pit a bola pohoda, ale po par minutach, ked uz neobsedela to zacalo byt horsie...skoncilo to obrovskym placom, ktory trvala asi 45 min.a potom vycerpana zaspala. pristavanie tiez prespinkala. no, kazde dieta to zvlada inak. ci ju boleli uska alebo plakala pre nieco ine, tazko povedat. drzim palce!

mrenka
1. dec 2007

ivush,nie,to si musis vypytat..

janka196
1. dec 2007

ahoj ivush, ja som letela s malou ked mala 4 mesiace a dva tyzdne a tiez nam nijake pohariky nedali. ja som si ju dala na cicu a cely let mi tak aj prespala. akurat ze sa napila este pred vzletom a takisto pred pristanim. ale vobec neplakala aj ked nepila priamo pri pristavani. akurat potom trosku ked sme cakali kym vsetci vystupia lebo nas samozrejme nikto nepustil 😖

ivush
1. dec 2007

Ja len či si nemám nejaké plastové poháriky zobrať sama z domu...no skúsim ho akože kojiť pri vzlietaní, snáď to pomôže...

janka196
1. dec 2007

ivush podla mna to pomoze. sice nase lietadlo meskalo takze ona sa nacuckala este pred vzlietnutim 😅 , ale spinkala pekne cely cas. po hodinke som si ju dala na druhe prso a spala dalej.

megg
1. dec 2007

ahojte maminy, no mne uplne super zabralo kojenie pri odlete a prilete. Inak plastove pohariky mojho drobca len rozhnevali ☹

cmulinko
1. dec 2007

ako je to s tymi tekutinami v lietadle?hadam to pre babatka neplati dufam.ja letim zo synom vo febr a neviem ci to obmedzenie 100ml tekutiny patri aj pre mlieko.ako to vlastne je?

tini
1. dec 2007

Mne sa stala taka zvlasta vec, leteli sme z Zurichu do Prahy a spat spolocnostou Cirrus (tak nejako), patri to pod Swiss air, a v lietadle nemali bezpecnostne pasy pre dietatka! Nikto mi nic nepriniesol, tak som zavolala letusku a ona mi povedala,ze dieta ma sediet mne na kolenach, ( vtedy mal 6 mes), ale ziadne pasy nemaju, tak som ostala uplne vypleskana 😲 A ako som si vsimla v tom ich letaku o bezpecnosti na palube, tak na obr. je matka s miminom na kolenach. Pride mi to divne, ved keby nejaka prudkejsia turbulencia, kludne mi vypadne z narucia.
Inak Swiss air v pohode, dali pasy aj hracku a podbradnik pre Alexa.

mrenka
1. dec 2007

tini 😕 😕 boze,to co malo ako byt? 🤐 to je des,ze nemali pasy,kriste,to co bola za spolocnost?v bezpecnostnych instrukciach mas nakreslene dieta na kolenach matky,lebo to je bezpecnostna poloha,ale dieta musi byt v kazdom pripade priputane vlastnym babybeltom..