Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

deni80
6. jún 2008

Ja mam naopak s Air France najlepsie skusenosti....uvidim ako to dopadne teraz v novembri, ked poletime s dcerkou na SVK....cca 17h...mam aj trochu obavy...snad vsetko dobre dopadne.....potom napisem svoju skusenost....

prasiatko30
6. jún 2008

digysa - pozri si kolko ta vidi tie tax - alebo jak to tam volaju - ono niekedy samotny listok ta stoji mozno len 40% ceny a niekedy aj menej ale ked k tomu pripocitaju taxes tak to mas ako keby si platila este za jednu letenku aj bez sedacky ☹

tanja61
8. jún 2008

ahojte baby nevedeli by ste mi poradit ako je to s kocikom?ja budem letiet cez easy jet a neviem ci nieje nutne si za kociar priplatit?hmm....budeme letiet prvy krat tak by som nerada ze mi nezoberu kocik kym ho nemam zaplateny....dakujem

bluff
8. jún 2008

ja som zatial s Air France tiez nemala ziadne vacsie problemy, ale uz s nimi nelietam lebo letisko de Gaulle je najhorsie letisko ake som zazila. takze sa mu snazim vyhybat.

margaret1
8. jún 2008

tanja 61- za kocik sa neplati

margaret1
8. jún 2008

my sme leteli uz vela krat a za kocik sme nikdy neplatili...s kocikom pojdes az pri litadlo, tam ho pri schodikoch zlozis a ked budete vystupovat, bude ta tam cakat 😉
aspon ja mam taketo skusenosti

digysa
11. jún 2008

bluff: jaaaaaaaaaaj, este aj to letisko De Gaulle je hrozne....to mas pravdu..... aj na to som zabudla...

Ja uz mam mindraky, ktory kufor zase nepride- ten s hrackami, alebo ten, kde mame tie najdolezitejsie veci ? ☹

Prasiatko, ja som platila vazne letenku za babatko, lebo to mam rozdelene na AIR FAIR+ TAX = TOTAL.
So synom som platila iba tax a vyslo ma to na nejakych 89 dolarov. Kdezto "neviditelne miesto" na sedenie pre malu ma vyslo na 475 dolarov. Zaujimave... 😨

Kocik je v pohode- tak ako margret pise. Pred letom zoberu, po lete daju naspat.

lienka79
13. jún 2008

my sme leteli pred 3 tyz do fr a v pohode...Maly mal 13 mes....Sedel mi na kolenach a mal taky bezp.pas,ktpory sa pripol na moj.....V pohode

bihan
13. jún 2008

Uf, za týždeň nás čaká 11h let, prestup v Paríži a ďalšie dve hodiny do Viedne, ale ak ste to zvládli ostatné, snáď prežijeme aj my, ale bobky mám celkom slušné 😅

Čo sa týka Air France, letela som s nimi len raz a bez dieťaťa. K "nám" na ostrov lietajú tri spoločnosti z FR ale vraj jedine Air France s večným meškaním, letenky sú 2x také drahé ako u iných spoločností.
Malej som nekupovala letenku, platila som len taxy, čo bolo asi 60 eur pri spiatočnej letenke

midka
13. jún 2008

My tiez planujeme letiet s kocikom, ale myslella som,ze kocik musim zlozit a odovzdat na pas spolu s ostatnou batozinou, tak sme sa bali, aby sa nam nahodou nestratil ( kedze batozina sa obcas strati), alebo aby sa neznicil, ked bude cestovat s inou batozinou.
Ale ak som spravne pochopila Margaret1, tak by to malo byt inak, teda fajn.

bihan
19. jún 2008

Potrebovala by som praktickú súsenost 😀
Doplácali ste pri lete so Sky Europe za nadváhu pri ceste s mimčom? Ja som už nad 20kg, tak aby som si vedela predstaviť, aké to bude mastné 😅

katkal
19. jún 2008

bihan moja prakticka, mesiac stara skusenost je, ze 2 kg navyse ujo na check-in prehliadol. 😎 😉 Mozno aj preto, ze lietadlo bolo obsadene na 50%. V Sky ma v tarife 290 Sk alebo 8 eur za 1 kg nadvahy.

digysa
20. jún 2008

Baby, otazka. Rata sa aj dieta za osobu? Kolko kufrov na osobu si mozem zobrat? Zda sa mi, ze to uz zmenili z dvoch na 1 kufor na jednu osobu.

blumka
24. jún 2008

digysa, ty si v usa, ze? tam tusim je teraz novinka ze mozes mat jeden kufor a za dasli priplacas, ale len na vnutrostatnych linkach. Neviem ako je to u deticiek. co sa tyka zahranicia, my sme teraz leteli ceskymi aeroliniami a moja 4 mesacna babula mohla mat 10 kg batozinu 😉

bihan
24. jún 2008

Tak mi prehliadli 2,6kg 😀

Digysa, záleží na spoločnosti. Ja som letela z Reunionu do Paríža, ja som mala nárok na 25kg a malá 10 - myslím, že počet kusov kufrov nebol obmedzený, len výsledná váha.
Z Paríža do Viedne so SkyEurope dieťa nemá žiadny nárok na prepravu batožiny, ale tak isto nie je počet kusov obmedzený, len výsledná váha.

blumka
24. jún 2008

bihan citala som v tej predoslej teme o vasom leteni...chudinka mala ☹. S nami tiez letelo take osemmesacne babo a to sa tiez nevedelo ukludnit..ani v koliske ani na rukach. potom ked uz zaspalo tak sa kazdu polhoku budilo s placoom..no a o tych starsich ani nehovorim..tie nespali asi vobec..takze asi je to fakt pravda, ze cim ensie dieta, tym menej problemov

adikasb
25. jún 2008

A brali ste niekto so sebou do lietadla autosedacku ako batozinu? Ideme totiz na 2 mesiace do zahranicia a budeme ju potrebovat a este som nezistovala, ci sa da vziat ako batozina a kolko to samozrejme zas bude stat... Mate s tym niekto skusenost? Minuly rok sme brali len kociar, s tym problem nebol, mali sme v nom malu az kym sme nenastupovali do lietadla, tam nam ho vzala letuska a potom sme si ho zas vyzdvihli. To sme leteli so Sky Europe. Teraz by sme mali letiet s Austrian.

blumka
25. jún 2008

adikasb, my sme so sebou brali aj autosedacku a tu sme takisto ako kociar odovzdali pri vchode do lietadla. 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewellin
7. júl 2008

ahojte chcem sa spytat.. cestovali ste niekto KLM spolocnostou? to su holandania.. patria teraz pod air france..
cestujeme do dubaja s rocnou dcerkou .. mam stresy ako to zvladneme, dufam nam daju volne sedadlo navyse lebo nasa mala je neposedna.. tak cakam vzruso no ale co uz.. dako vydrzime.. 😅 😀

binki
8. júl 2008

ewellin, klm ne, letěli jsme s Emirates a od té doby na ně nedám dopustit

hedunecka
8. júl 2008

cawte mi xodime s niki a som spokojna ked uz sme hore tak na stenu oproti mamicky zavesia taku jak vanicku z kocika a dieta sa tam moze hrat..mne sa tam minule hajka krasne prehrala

teraz letime 18.7 tak uvidime ako to zase bude lebo mala je uz vacsia

ewellin
8. júl 2008

jaaaj to by bolo fajn keby aj my taku vanicku dostaneme.. alebo aspon volne vedlajsie miesto.. 😅 😖 😎

bihan
8. júl 2008

vanička sa rezervuje pri medzikontinentálnych letoch (podľa mojich info).. nám ale bola naprd, lebo malá v nej chytala hysáky a nechcela spať 😖

binki
8. júl 2008

malý v košíku taky mrčel, nemusela jsem ho držet celou dobu letu, když to srovnám s dalším kratším letem, byl tento "košíkový" o hodně jednodušší

ronit
10. júl 2008

adikasb ako to vyzera s babatkom ked letis skyeurope?ides s kociarom k lietadlu a babo sedi na tebe?dakujem, caka nas to za dva týždne do Nice

luciaj
10. júl 2008

ronit, skyeurope si povoli ist s kocikom az k lietadlu, tam ho nechas zlozeny pod schodami a ked budes vychadzat z lietadla, zasa ti tam kocik donesu. Malu si pripnes na seba pasom a sedi na tebe. Zatial sa mi nestalo, ze by vedla mna na sedacku dali sediet niekoho, takze som mala zatial vzdy vedla seba volne na vsetky hracky, pitie a pod.

adikasb, ja som cestovala so syeuropom tak, ze som si nacvakla na kocik autosedacku a brali to ako jeden kocik zlozeny z dvoch casti bez problemov. Skus si precitat prepravne podmienky Austrianu, urcite to tam bude.

adikasb
10. júl 2008

ronit, tak ako pisala luciaj, s kocik k lietadlu ku schodikom, odtial ho vezme letuska a potom pri vystupovani by Ti ho mali zas priniest k schodikom - ale teda nam nedoniesli 😔 Normalne sme cakali na batozinu, ktora ide na pase a cakali sme tam, ze aj kociar teda pride na tom istom pase, ale isiel na inom pase trochu dalej... Takze sme si ho museli pohladat, a keby ze cestujem s malou sama, tak uz by som tam iste panikarila 😝 Ale inak sme boli spokojni, jedlo pre malu vziat mozes aj pitie, aspon my sme s tym nemali problem.
Luciaj, lenze my uz nemame autosedacku vajicko, ale tu vacsiu od 9-18 kg, tak neviem ako to budu brat... Na stranke austrianu som prave ohladom toho nic nenasla, asi tam skusim este zavolat. No tu autosedacku potrebujeme tak ci tak, takze ak by sa aj platilo za nu, tak budeme musiet zaplatit 😝

adikasb
10. júl 2008

A este ronit - pre malu Ti daju este taky detsky pas - baby belt sa to vola myslim, to si nackanes na svoj pas, mala Ti sedi na kolenach a obe sa priputate - letuska Ti urcite s tym pomoze 😉

ronit
10. júl 2008

dakujem vam pekne 🙂