Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

trixi
31. aug 2009

ahoj lucaska, neviem aku chorobu ma Lucas, ale urcite antibiotika zaberu do 48 hodin a doktorka ma pravdu. Letite az v sobotu, co je za tyzden, syncek bude este chraneny ATB, ja by som isla, ak mas pochybnosti este sa porad s doktorkou, ja nie som doktor, takze moj nazor je cisto laicky 😉

lucaska
31. aug 2009

trixi, ma zapalene hrdlo................dufam ze bude vsetko ok, v stredu ideme este k doktorke aby ho kuk a uvidime........ 😒

lotris
31. aug 2009

lucaska ja by som sa spolahla na usudok lekarky. Ak ta ubezpecovala ze bude fit tak by som sla. Uvidis co ti povie v stredu. To uz je asi jedno ci to zrusi dnes alebo v stredu keby nahodou bolo treba. Ak ale idete cez cestovku tak to neviem to vam asi aj tak uz vsetky peniaze nevratia.

lucie.krajcarova
10. sep 2009

lucaska, tak jak jste to zvládli?
my byli na týden na mallorce a paráda, malý zvládl let super, cucal čajík. nazpět jsme letěli v noci, tak brečel, že chce spinkat.. ušička v pořádku.

rimmel
10. sep 2009

aj ja som letela ked mal maly 5 mesiacov a uplne super bol..prespal vsetko co mal 🙂

jarus1
18. sep 2009

ahojte,o dva týždne bude mať naša malá 8 mesiacov. čo poradíte? čo všetko si mám vziať do lietadla na 2 hodinový let?

trixi
18. sep 2009

ahoj jarus, vodu, cajik - nieco na pitie, zalezi v akom case letite, nieco na jedenie hlavne pri vzlete a prilete, ja nosim tie tucne chrumky. Zober si to ako je mala zvyknuta, aky mate rezim. Ja sa riadim podla casu. Ak sme vo vzduchu v case jedla tak si to jedlo beriem so sebou. Inak vzdy mam taku zasobu aby sme prezili na letisku niekolko hodin v pripade meskania, ak by som letela so Seagle air, tak si beriem zasoby min. na 12 hod. Clovek nikdy nevie. Hlavne ak nekojis, tak mlieko, ak este kojis, tak to mas vyriesene a v case hladu mas co ponuknut.

betka1
18. sep 2009

jarus, myslim, ze nic specialne nepotrebujes. K tomu, co pisala trixi este dodam, ze dobre mat nieco na zakrytie babatka, lebo obcas je ta klimatizacia v lietadle neprijemna.

jarus1
19. sep 2009

no letíme s sn brussels...robia okolo jedla na letisku vo vIEDNI nejaké ceremonie?

lily1983
19. sep 2009

ahojte, aj mi letime vo stvrtok, a malinka ma len tri mesiace, tak sa bojim, už mam žaludok na vode. 😨 nikdy som s nou este neletela, dufam, ze to zvladne zlatinko moje, budeme mat vela caju a mliecka pre istotu, a hracky, beriem si aj zavinovačku, lebo ked je jedovata, nechce byt narukach normalne, ale v zavinovacke mi aj lepsie zaspinka..tak sa modlim, nech to dobre dopadne 😉

zuzkaab
19. sep 2009

My sme s dcerkou prvykrat leteli ked mala 4 mesiace. Velmi som sa bala ako to zvladne,ale bola uplne v pohode. Pri pristavani a vzlietani som ju dojcila, aby sa jej vyrovnal tlak v uskach. Urobili sme si sukromie tak, ze som si na rameno pripevnila obycajnu latkovu plienku. Nikto sa na nas nedival a mala sa mohla pekne v pokoji napapkat. Okrem toho som jej pribalila cumlik a zopar hraciek. Ked sme leteli ked mala pat mesiacov, to uz z nej bola hotova letuska 😀 . Baby nebojte sa decka to zvladaju lepsie ako by sme si mysleli.

jarus1
20. sep 2009

ale čo ked nedojčím? 😕

lotris
20. sep 2009

My sme leteli ked mala dcerka 3 mesiace a 2 tyzdne. Na Slovensko sme leteli zavcasu rano takze vela casu prespala a (kedze som sama mlieko nemala)tu sa da kupit urobene mlieko v krabickach tak som si ho preliala do flasky a letuska mi ho prihriala. a spat sa to tiez dalo vydrzat. Deti to naozaj znasaju lepsie ako by sme si mysleli. Teraz pojdem s malou sama koncom oktobra to bude mat 7 mesiacov a mlieko si zahrejem ked prejdem cez kontrolu v bezcolnej zone. Vzdy ochotne pomozu alebo v najhorsom pripade v horucej vode a dam si to do polystyrenovej flase ktora by mala udrzat teplotu tak 2 az 3 hodiny. Este neviem co bude uz papat tak potom uvidim.

tictactoe
20. sep 2009

ahojte, ja som letela s drobcom uz dva krat a musim povedat ze to ozaj zvladol lepsie ako som cakala. prvy krat mal 4 mesiace, a dovolili mi autosedacku do lietadla. na vzlet a pristavanie som ho musela mat priputaneho a aspon som ho aj kojila na vyrovnanie tlaku ako iste viete. ak nekojite, pomaha aj cumlik. druhy raz sme leteli ked mal maly 8 mesiacov, to uz bolo troska horsie lebo je to sidlo a veru mi neobsedel ani chvilku, nastastie som poprosila na check in-e ci by nas nemohli nechat samych v rade, tak si tam maly mohol lozit a hrat sa. to kojenie alebo cumel na vzlet a pristavanie je dost dolezite, videla som aj 5 rocne deti ako im mamy vtlacili cumle do ust, ja sama som mala velke bolesti a cely den som na ucho nepocula. a co sa tyka tekutin, mala som pre maleho caj, viac ako 100 ml a stacilo ak som ho pred nimi ochutnala. myslim ze cim mensie babo tym jednoduchsie! prajem vam vsetkym bezpecny let!

lily1983
20. sep 2009

tictactoe..ja letim s malinkou prvy krat o styri dni..mam hrozny strach ako to zvladneme...ale chcela som sa len spytat, ten cumlik asi pomaha, ale nie tolko ako ked babetko pije, ze prehlta, a moja mala, ked je syta, proste nechce a hotovo..budem jej to musiet rozdelit na dva krat, ked mi to nevyjde casovo dat jej papkat..caju mi vypije tak 20-30ml, to vse.. 😠
ved uvidime..bojim sa o nu, neskutocne!!!

jarus1
21. sep 2009

no ved, aj naša malá bude mať 8 mesiacov, letíme o 10 dní, nekojím, tak stačí ked jej dám piť čaj???ak teda bude chcieť, lebo čaju pije veľmi málo. Dudlík tiež pomáha? Kočík mi zoberú až tesne pri vstupe do lietadla, tak? a čo na bezpečnostnej kontrole? čo môžem vziať do lietadla? aj čaj aj mlieko?

lotris
21. sep 2009

Moja mala ked nechce pit cajik tak viem ze ked jej dam ovocnu stavicku tak ju pit bude urcite. Tu pije na jeden dych. Ja asi skusim vziat flasticku s ovocnou stavou pre deti. Ked bude v original baleni tak myslim ze ma pustia. A ked budu chciet aby som ju otvorila tak sa da zasa zatvorit. Minule nemali problem ani s mlieckom ani s cajikom. Horsie je to s prebalovanim v lietadle. Tak to uz sa tesim. Neznasam stiesnene priestory. 😖

trixi
21. sep 2009

ahoj jarus, nemusis sa obavat, staci aj cajik, nedavaj jej pit pred odletom, nechaj ju trosku vysmadnut a ked lietadlo zacne stupat po starte, tak jej daj pit cajik, zvladnete to v pohode aj ked nekojis. A ak pouzivate dudlik, tak ten pomaha. Predsa ked ho dietatko dudle, tak musi aj prehltat, a o to ide. Neviem ci uz papa aj nieco ako su tie kukuricne chrumky, nas maly si to hryzkal a aj to pomohlo. Teraz je uz z neho "velky" cestovatel, uz mal svoje sedadlo, dostal aj v lietadle gumove cukriky, takze teraz uz to bola pohodicka.
Jarus, do lietadla pre dieta na pitie a jedenie mozes vziat co potrebujes, neboj sa, uz som to tu niekde pisala, ze ja nosim 0,75 l ruzovu lucku, 0,5 l detsky dzus a 0,3 l cajik zarobeny vo flasi. Naposledy som mala aj 0,5 l hotoveho mlieka, co predavaju v krabici. Takto vystrojena lietam z Viedne a este nikto nikdy odo mna nechcel aby som nieco pre dieta vyhodila, pred nimi skusala. Teraz pri navrate z dovolenky sa ma na letisku v Catanii (Sicilia) len spytali, ci je to dzus pre dieta (nepoznali nas detsky dzusik) a ked som povedala, ze ano, tak v pohode som si ho mohla vziat.
Kocik nahlas pri check in, oznacia Ti ho tak ako kufor a mozes s nim az k lietadlu. Doslova. Tesne pred vstupom, ho musis poskladat, nechas ho tam a oni ho odnesu do batozinoveho priestoru. Pri prilete, ked budes vystupovat sa spytaj, ci Ti prinesu kocik (stalo sa mi totiz na Lanzarote na Kanaroch, ze kocik mi dali az spolu z batozinou, ale to bolo len raz, inak ho daju hned pri vystupovani z lietadla), niekedy musis chvilu cakat kym ho donesu.
lotris, s tym prebalovanim je to naozaj horsie, ja som zazila lietadla, kde neboli prebalovacie pulty na zachodoch a to bola radost maleho prebalovat. Ale to sme leteli slovenskym prepravcom, s nimi vsak uz roky nelietam.
Nas maly uz nema plienky, nocnikujeme, na cestovanie mam skladaci nocnik, je to super vec. Teraz som ho dala na nocnik normalne na sedacke. Nikam som sa s nim nemusela trepat, rozlozila nocnik, maly sa vycikal, sacok som potom hodila do kosa a bolo.
lily, neboj sa, naozaj nie je coho. Zvladnete to bez problemov.

tictactoe
21. sep 2009

lily naozaj sa nemas co bat, len pozor na to vzlietanie a pristavanie, inak take male babo ani nebude vediet co sa s nim deje. co sa tekutin a kociara tyka, to vsetko zavisi od letiska a tych co ta budu kontrolovat. v lutone kamoske kazali otvorit este aj vyzivy, ja som len pred nimi musela ochutnat vodu. ked som letela z popradu, tak sa ma len opytali ci je to jedlo a pitie pre drobca, nic viac. tak isto je to aj so sedackou v lietadle, raz mi povolili, inokedy nie, potom mi zase kociar brali na check in, v lutone som ho nechavala hore pri gate a ku lietadlu ho priniesol uz niekto iny, niekde zase kociar dostanes na pase s batozinou, inokedy rovno ked som vysla z lietadla. to sa len musis pytat lebo vzdy je to inak. skor je to tak ze ti nepomozu spolucestujuci, co sa mi stalo zakazdym ked som letela - obvesana ako vianocny stromcek, drobec na rukach a oni len cumeli a telce na nove vrata 😠
nebojte nic, zvladnete to lepsie ako same ocakavate!

jarus1
21. sep 2009

trixi, dakujem za praktické informácie, vidieť, že si skúsená cestovateľka 🙂

trixi
21. sep 2009

jarus, nemas za co 😉 , rada poradim, su to vsak len moje skusenosti, najdu sa maminky, ktore maju ine skusenosti. Co sa tyka pomoci ako pise tictactoe, tak to ma pravdu. Cestujuci malokedy pomozu, zato vzdy mi pomohli letusky.

lily1983
22. sep 2009

trixi, tictactoe - dakujem pekne za rady..už balim,som este trošku nervozna, ale ako som si prečitala prispevky, som kludnejšia 😵 🙂
zajtra este ideme na trojmesačnú kontrolu,dobalim veci..a vo štvrtok fly away 😀
🙂 😀 🙂
hrozne sa tesim, mala sa privita s prarodičmi,konečne ju uvidia 😵 😵 😵 ..dokonca ma pradedko 80-ku, a možno stihnem aj krštenie, čo by sme velmi chceli 😅
jaaaaaaaaaj 😎

lotris
27. sep 2009

Jaj baby tak ja som mala s malou letiet az koncom oktobra a sli sme uz vcera. (nahle okolnosti), mliecko som si zobriala v bezcolnej zone a dala som si ho do termo tasky. Takze super. Hned bolo po ruke. Ovocna stavicka tiez zabrala nie len pri vzlietavani ale aj pri umlcani 😀 tak na zaciatku plackala moc trochu som sa divila lebo predtym problem nebol a doma som jej nasla prerezany zubcok. 🙂 zvysok cesty bola ale super

pavla.bebe
13. okt 2009

Mam na vas dotaz, ma nekdo zkusenosti s letanim s 2mesicnim miminkem?
Nejde mi ani tak o letadlo jako o meziprestupy. Letim do Australie a budu prestupovat dvakrat. Nejsem si jista ci zvolit klokanek,... nebo kocarek? Ma s tim nekdo zkusenosti? Dekuji

sophie1981
14. okt 2009

my letime v sobotu.......prvy krat s malou....snad to zvladneme,...nejako zacinam mat strach...... 😕

trixi
14. okt 2009

pavla, zalezi kolko casu mas pri prestupoch. Ak mas cas okolo hodiny, tak Ti kocik netreba, ale zasa ak mas casu viac, tak by som volila kocik. Ja osobne by som zvolila kocik. V pripade meskania je to urcite pre mimi pohodlnejsie. Aj pre Teba.

macka23
14. okt 2009

pavla,
nas mal sice 6mesiacov ked sme leteli, a ani sme neprestupovali, ale pri cakani na pasovej a na batozinu som ho mala v nosici a mozem povedat ze bol spokojnejsi ako v kocari, boo tam bol hluk, vela ludi a predsa citil mna 🙂 Ale mali sme ja kociar, len sme ho na letisku nepouzili 🙂

bibi78
14. okt 2009

ako riesite cestovanie lietadlom s babatkom? neviem si predstavit cestovat s malym sama. ved len z tych objemnych veci potrebuje aspon autosedacku, kocik, presnosnu postielku... neviem si predstavit to vsetko so sebou tahat a ci vobec by mi to vzali koli rozmerom... navyse autosedacku dat do carga, tak pride ako srot...
ja som chcela letiet s malym, ked bude mat okolo pol roka do USA, ale neviem, ci to zvladnem... 😅
ako to riesite vy?

eviska83
14. okt 2009

Ahojte,
Baby vobec sa cestovania s babetkami nebojte - ked sme to zvladli my s dvoma tak to zvladne kazdy 😀 😀 😀
My sme mali kociar a v prirucnych batozinach klokanky. kociar sme odovzdali az pri lietadle- deti sme si ale do klokaniek dali skor,aby sme potom nemuseli stresovat.Cestu na svk sme zvladli super- lietadlo nebolo plne cize sme zabrali 6 miest 😀 😀 My sme to mali o to tahsie ze mame este 3 rocneho syna 😒 ale fakt pohoda.Cesta spat bola trochu dobrodruznejsia- kedze letisko evakuoval kvoli bombe- stali sme von 2 hod a mrholilo ☹ potom strasny chaos a tlacenica- lietadlo plne az na prasknutie 😒 Nemohli sme spolu sediet- kedze sme boli 2 dospely+ 2 kojenci + 3r.syn.(kvoli kys.maskam)Takze chudaci spolucestujuci- ale inak sa to dalo zvladnut 😉
Hlavne si fakt pripravte viac jedla ,mlieka pre babetka 🙂

kafulienka
14. okt 2009

ahojte,

jedna rada:
ak budete letiet s malymi babatkami (pomaha to aj vacsim detom), tak skuste poprosit letusku, nech vam pocas startovania a pristavania poda pohariky z umelej hmoty, v ktorych bude namocena servitka do horucej vody a pridrzte to - podla moznosti - babatku pri uskach. Vyrovnava to tlak v uskach a v dutinach v hlave - prave ta zmena tlaku pocas pristavania a startovania zvykne byt bolestiva pre babatka, preto casto placu...

🙂