Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

lulupopo
18. nov 2011

@deniskaka dakujem za info, homeo nedam, bude mu musiet stacit moj homeo prsnik🙂

endzi30
18. nov 2011

@lulupopo - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelicefo
18. nov 2011

@lulupopo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

deniskaka
20. nov 2011

@lulupopo Plně tě chápu, nedávno jsem letěla a viděla maminku s jen několika měsíčním miminkem, které bylo nesmírně klidné a ona mu i přesto dala homeopatika a k tomu ještě přes kyslíkovou masku uspávací léky, přišlo mi velice líto toho drobka, jelikož to vůbec nebylo nutné 🙂 😉

mondza81
20. nov 2011

@cukrikk ahoj chcem sata spitat ties mato caka lietat smalov 4,mesacnov a 9,hodin,chcem sata spitat zeci ju budem mat na kolenach bojim sa nigdi som este nelietala adokonca z detmi ako to mam zvladat prosim ta o niejaku radu diki

nelicefo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
14. dec 2011

ahojte...pokial budem letiet s najmensou v ramci EU, staci, ked ju mam zapisanu v pase? alebo je potrebne, aby mala vlastny pas? dakujem

pattie
16. dec 2011

Nevím jak je to v SR, ale v ČR platí, že do června 2012 můžou být děti zapsané v pase rodičů. Pak už musí mít vlastní pas

jankalac
22. dec 2011

ahojte cestovatelky. neviete mi povedat, ci mozem v kociku nechat fusak? letime v januari ryanairom do birminghamu.... kocik budem odovzdavat az pri lietadle... dufam ze mi ho nebudu chciet pchat do prirucnej batoziny... ci?

ikke
23. dec 2011

@jankalac neviem ako ryanair, ale nerobim si iluzie, ze by boli opatrni... ak nechces mat fusak ako z hnojiska,nenechavala by som ho tam. rozhodne nie, ak nie je aspon na niekolkych nmiestach pevne spojeny s kocikom.

endzi30
23. dec 2011

@jankalac - presne @ikke napisala to, co som mala na jazyku 😀 pokial ten kocik nebudes este balit pod lietadlom do nejakeho obalu, ci saklu, tak to neriskuj....tomu pozemnemu personalu je suma fuk, ci ti kocik zaspinia, oni su schopni ho polozit na zem (ak nie hodit, alebo nahadzat nan 30 dalsich tazkych kufrov) aj s tym fusakom naspodu na mokru zem alebo ti pride kocik bez fusaku, ktory bude poletovat niekde pri lietadlach....

Radsej ten fusak vyber a zober si ho so sebou hore na palubu 😉

zzuzana82
23. dec 2011

@sirinka ahoj my sme boli nedavno zapisat maleho do pasu a bolo nam povedane, ze len co budeme najblizsie na sk mame mu dat spravit vlastny pas, ze sa to bude menit niekedy teraz a ze aj deti budu mat vlastne pasy lebo je to viac bezpecnejsie 😉

veronikam
23. dec 2011

My letime s malym zaciatkom aprila do USA, mam ho zapisaneho v pase, no kvoli vizam (esta formular) musi mat svoj pas, takze musime mu vybavit. Neviem ci dieta zapisane v pase rodica nahodou neakceptuju len v ramci Europy, mimo uz asi potrebuje vsade vlastny pas.

luciebx
23. dec 2011

@veronikam no nevim jak evropy ale vim ze v uk musi mit mimi svuj pas.. zapsani treba do myho pasu malyho neexistuje.. to uz snad fakt funguje jen v cr nebo na slovensku.. v jinych zemich proste maji deti svoje pasy

estterka
24. dec 2011

@jankalac ja som minuly rok fusak v kociku nechala,s ryanairom a nic sa mi nestalo-a to bol snehobiely. ale ja kocik a v tomto pripade aj s fusakom,vzdy balim do velkej smetnej plastovej tasky-sacku.

jankalac
24. dec 2011

@estterka jeeej to ste ma potesili, uz zacinam rozmyslat ze ked sa mi fusak nezmesti do prirucnej napchat, zoberiem len deku... a to mozem zbalit do sacku az pri lietadle???? alebo vy ste kocik odovzdavali pri check-ine?

pattie
24. dec 2011

@jankalac to záleží na věku dítěte. Když lítáme s miminem, tak dávám kočár až u letadla, když jsem lítala už s větší dcerkou, která chodila, dávala jsem ho na check-inu a měla jsem volné ruce, ale to už mi k letadlu sama došla

ducci
26. dec 2011

my sme leteli prvy krat ked mala mala 6 mesiacov... a bolo to celko v pohode,k vrestala len pri vzlietani a pristavani.. zevraj je na to dobre at flasku s mlieckom alebo vodou, aby prehltala...mali se so sebou autosedacku - aj ked se za nu neplatili a na ceste tam nam ju dovolili mat, tak sedela v nej a na ceste spat bolo plno, takze sedela na kolenach cely cas 🙂

estterka
26. dec 2011

@jankalac balila som do sacku vzdy pred lietadlom. ja lietam vacsinou sama,teda malu mam na letisku uz v nosici a kocik pouzivam na prirucnu batozinu,lebo mam len dve ruky 😀 a potom to balim pred lietadlom. teraz sme leteli obaja minuly tyzden a sli sme bez kocika,lebo uz je vacsia a nosic na cestu stacil. zalezi od toho,ci idete obaja alebo nie,vies,ze klietadlo moze meskat ked uz si za kontrolou tak to treba zvazit,ci vtedy by bodol kocik alebo nie. ja osobne si myslim,ze aj neskor,vzdy ked pojdem s kocikom,pojde kocik az k lietadlu,tam ho ako posledny nalozia a prvy vylozia,s tym pasom na ktorom ide batozina nemam take dobre skusenosti.

sara07
26. dec 2011

@jankalac leteli sme cca 4 krát. prvý raz ked mal 8 mesiacov, kočík som si vždy nechala, predsa len ked zaspal bolo mi to lahšie,, ...ak meškal mohla som sa s ním hrat ...tiež sa mi lahšie presuvalo s kočíkom, tesne pred lietadlom som kočík poskladala, kým všetci nastupili som to v pohode stíhala, pomohol aj personal a bud ak sa dalo priamo niekomu z personalu odovzdala alebo tam už sa robila kôpka z kočikov, ked sa vystupovalo a neboli ešte von tak som si ich vypytala a hned mi ho priniesli, respektívne doniesli všetky čo mali,...na Kréte napr, batožina ide tak že ju vyhodí z cca metra výšky na pás

ked sa ešte chceš niečo spýtat kludne napíš čo viem odpoviem

mimave
26. dec 2011

celkom som sa vam tu zacitala, zaujimave veci pisete🙂 my planujeme obrovsku cestu tak o rok, ale uz teraz nad tym velmi uvazujem, maly bude mat nieco pred 2rokmi ked pojdeme, dufam ze tu aj o rok najdem tuto temu 😀 inak len tak pre zaujimavost, takym detom okolo 2rokov musime kupit letenku aby malo svoje sedadlo, ze?lebo do tusim 18m? sa len priplaca nejaka ciastka co som si pozerala... to vtedy asi sedi len na mne alebo manzelovi, nie?

veronikam
26. dec 2011

@mimave Myslim ze je to do 2 rokov, dovtedy dieta nemusi mat letenku, a sedi na kolenach, priputane specialnym pasom. My tak budeme letiet za par mesiacov, maly bude mat 11 mesiacov vtedy. Do 9 kg moze mat na dlhych letoch aj taku postielku v lietadle, ale to je len taky maly "valov" 😉 , neviem ako by som to inak nazvala. S kocikom (golfkami do 10 kg) mozeme ist az ku lietadlu.

anjelicek26
26. dec 2011

@mimave - je to urcite od dvoch rokov ;) Maxi letel teraz 17x a zatial nema vlastne miesto 😅 A co sa tyka vahy kocika, ta kravka, ktoru mame teraz zo sebou ma 14 kg a pohoda, nikto to nevazi 😕 Mozes brat aj kocik s vanickou, alebo sportak ako treba, bud daju dve etikety alebo jednu, leteli sme tak aj tak....

mimave
26. dec 2011

@veronikam
@anjelicek26 dakujem🙂 ja neviem ci budeme brat kocik, to este budem musiet vymysliet. keby to s tou letenkou bola ozaj pravda, idem si to nastudovat hned, tak by nam to usetrilo aj kopu penazi, ale zas na druhej strane my pojdeme skoro dva dni po letiskach a lietadlach, tak veru neviem ci nieje lepsie aby mal maly sedadlo tiez, aj na vyspatie... no kazdopadne s tym ako to je nic nenarobim, popozeram sa na to vecer ked budem mat cas. bojim sa toho dost kvoli malemu lebo ked si spomeniem na to co s nami dospelymi spravila takato cesta, tak nechcem vediet ako to maly ustoji... ale nie sme jediny, tak to budeme musiet vydrzat. a ozaj tak ma napadlo, pre deti nemaju asi nejaku inu stravu co? to som moc naivna? 😀 vsetko si beriete pre deti?

veronikam
26. dec 2011

@mimave No ja mam na letenke napisane "baby food", takze dostane specialne jedlo, ale sestra mi povedala, ze si mam vsetko vziat so sebou, lebo ze to su iba take suche hovadiny nejake. 😉

anjelicek26
26. dec 2011

@mimave - ja beriem vsetko nase plus pitie väcsinou dokupim, ved uz ma 1,5 roka, dzus vypije cez slamku, raz ho to nezabije, vodu neberiem, nelubi sa im to pri kontrole a on pije inak len cistu vodu, dzus - ked cestujeme. Na jedenie mam vzdy pokrajane ovocie, müsli tycinky, kukuricne chrumky, ryzove vafle a detsku vyzivu v takych tych plastovych cestovnych sacikoch, hipp to predava, je to fajn, maly to cele vysaje 😅 Ono jasne, mam na to mega velku kabelku, ale da sa to v pohode, oblecenie na prezlecenie mam fakt len bodyno, mikinu ma na sebe aj bundu uz do lietadla, potom vyzlecieme a hore odlozime, deku ma v kociku, tu vyberieme nez vbehneme do lietadla, tym ho vzdy prekryjem, on na 90% uz po starte zaspi 😉
@veronikam presne ako pises, baby food objednat sa vobec neoplati, radsej vziat to, co vies, ze dietatu chuti, aj keby to mali byt slane pracliky, keksiky, kravinky, tie niekedy berieme tiez, proste to ma rad, ukludni ho to a pri cestovani je to vynimka od bezneho stravovania, hlavne nech je v klude, pokoji a zabavi sa.

No a vlastne sedadlo, pre let nad 5 hodin by som to zvazila, ja si neviem predstavit spat s dietatom na kolenach taku dlhu dobu, clovek totalne strpne a ani sa hnut nemoze, posledne sme sedeli teda 4 na 3 sedadlach a decka spali uprostred obaja, no nic moc a to boli len nieco cez 4 hodky, hlavy mali na mne, nohy cez draheho, aj tak sme boli ako dobity 😖

estterka
26. dec 2011

@mimave
@veronikam lietame tiez velmi casto a mozes s hocijakym kocikom ist k lietadlu,nikto to nikde nevazi. len sa ta spytaju pri checkine,z kolkych castu je,aby vedeli,kolko visaciek treba na oznacenie(komu patri).

k jedlu,ak letis normalnou spolocnostou,nie nizkonakladovkou,dostanes tak jednu vyzivu. ja nosim komplet vsetko,minuly tyzden konkretne som mala 2 litre cistej vody(jednu 1,5 litrovu flasu a jednu pollitrovu),niesla som asi 2 zeleninove vyzivy a tri ovocne,ale uz sa mi stalo,ze som niesla v prirucnej aj okolo 8-9 vyziv(nezmestili sa vahovo do kufra) a nikto nikde neprotestoval. plus som brala chlieb malej,ryzove chrumky,banan,mandarinku,jablko nakrajane a cestoviny uvarene,len take suche-ona vela nezje,respektivne tazko povedat co kedy zje,takze som brala viacej radsej,nikdy neveis,kde zostanes nahodou trcat.

musim povedat,ze mame zatial stastie a vzdy je vedla nas to jedno volne miesto pre malu,teda po starte sedi sama(odkedy vie sediet) alebo sme mali baby postielky. raz sa stalo,ze cez ryanair bolo len jedno volne miesto v celom lietadle,letela som sama s malou,mala som priority boarding a hned som letuske vysvetlila,ze by sa mi to volne miesto hodilo vedla mna a poposuvala vsetkych ludi dalej od nas 😝 inak ak je viac miest,tak normalne posadim malu na sedadlo vedla mna,cez airberlin a austrian som si vzdy telefonicky rezervovala celu trojku sedadiel uplne vpredu s tou postielkou. vseobecne,zatial musim povedat,mam velmi dobre skusenosti s lietanim s malou. lietame od jej 5 dni,teda sme uz zvyknutni skutocne.

nelicefo
26. dec 2011

@mimave je to do 2 rokov. Ak sa smiem spytat kam budete letiet?
Kocik mozes kludne brat az ku lietadlu 😉
A s jedlom...mozes brat,ale take mnozstvo ktore zje pocas letu (dufam ze som to dobre napisala) 😉

@estterka dievca kam ty chodis na to stastie na lietanie??? 😅 😉

estterka
26. dec 2011

@nelicefo uz som to tu raz spominala,ze asi vyzeram velmi zufala sama s dietatom,tak su ku mne vsetci mili 😀 😀 ale teraz som s muzom letela a jedine,co som z tasky vylozila pri kontrole bola ta velka flasa vody,vsetko ostatne mi povedali,ze nemusim a pani za pocitacom sa len spytala,ci ide male dieta a bolo. raz chceli niekde v nemecku,neviem kde vybalit jednu celu tasku a potom si vsimli malu a spytali sa,ci su v nej jej veci a ja ze hej a oni,ze tak netreba.
ale aj mimo malej,ja som uz s takou vselijakou nadvahou presla kontrolou,raz aj 9 kil som mala navyse v kufri a nic mi ani vtedy nepovedali.. 😕 😀 😀

nelicefo
26. dec 2011

@estterka 😕 😀 😀 😀 😀 bože šťastná žena toto...tuším začnem praktizovať ´tvoju metódu lietania bez muža. 😀 A budem to hrať na šedivú matku zničenú jej pubertiačkou 😀 😀 😀 😀