Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

famfrla
29. mar 2007

ahoj babule tak my sme leteli aj sky aj ryan. u oboch to bolo vzdy to iste maminy s detmi skor do lietdla ziadna autosedacka nic kocik si mozte necht a ako sa vchadza do lietadla tam ho nechate pri vystupovani z lietadla vzm ho nechaju pri schodoch. za kocik sa neplati ryan. len 15 kg 1 kg naviac teda kazdy stoji nieco cez 350 korun so sky som mala 10 kg naviac a nic sa nestalo zalezi na tom kto tam sedimy sme s ryan. nemohli mat autosedacku ani ked bolo volne miesto takze je to super ak letite s 2 mesacnym miminom musite ho mat na kolenach priputane a to chuda este ani nedrzi hlavicku no horor 😒 ale da sa

olianko
1. apr 2007

famfrla teda ked pojdem skyeuropeom 🙂 tak nemozem zobrat do lietadla autosedacku? Ja kocik neberiem.tie pohariky su dobry napad ale moze babatko aj nieco pit alebo cumel mat v ustach.to by malo tiez pomoct,nie 😅 🙂

mrenka
2. apr 2007

olianko, jasne, ze moze pit, tym, ze prehlta, pomahat mu to vyrovnavat tlak, ale vypytaj si aj pohariky, uz som o tom pisala,my sme to u nas tiez davali ked lietali maminy s babatkami ale aj s vacsimi detickami a urcite to pomoze 😉

famfrla
2. apr 2007

olianko no qutosedacku mozes mat len do lietadla tam ti ju letusky zoberu ale myslim ze ked bude miesto a poprosis ich tak moze sedkat v autosedacske myslim 0-9kg

olianko
2. apr 2007

dnes som volala do skyeuropu, tak mi povedali ,ze nemozem mat autosedacku ☹ tak neviem co urobim 😅

famfrla
2. apr 2007

ale neboj ked su dobre letusky tak sa s nimi da uvidis ked ich poprosis 🙂oficialne to nemozes mat ale ja som to videla vela krat ze to tak urobili tak neboj 😉

olianko
2. apr 2007

no tak to teda vyskusam.ved co prinajhorsom mi to vezmu nasi domov 😉

famfrla
3. apr 2007

olianko ale ked tam nebude moct sediet tak oni ti ju zoberu a odlozia k letuskam normalne si ju zober do lietadla a pri vchode ti letusky povedia ze si musis mimo proputat o seba tak tak ja som ju normalen zobrala s autosedackou aj ostatne maminy do vnutra a ked sa vsetci usadili prisla letuska aby zobrala autosedacky a ked mamule poprosili ze je volne miesto ci si mozu sadnut tam aj s autosedackou tak pohoda si nieco vymysli ze mala je hyperak; a ze ti nevydrzi sediet oni chcu mat ties klud 😀 tak to nejako zahraj nebooooooj tak drzim palce 😉

domca21
6. apr 2007

ahojky cestovatelky,
my sa tiez chystame na daleku cestu do US co bude asi 16hod aj s prestupmi.Terezka bude vtedy mat 16mes.Priplatili sme si aby aj ona mala miesto lebo neviem si prectavit ze by som ju tak dlho mala na rukach 😝
Chcem sa ale spytat, ci mate dake skusenosti ako to prezit aby nas za letu nekatapultovali ak bude dcera nervozna.Ci sa moze po lietadle aspon volne pohybovat a tak.
Dost sa toho obavam a to este nehovorim ze mesiac budeme na lodi..

famfrla
6. apr 2007

domca no mozes sa v lietadle pohybovat ale myslim ze len obmedzene:( ked ti bude mala plakat tak v pohode oni su na to zvyknuty ja ked som cestovala posledny krat tak dam bolo asi 6 deticiek a vsetky zborovo plakali 😀 no co s nimi narobis nic 😉

i1079
10. apr 2007

ahojte,
my sme akurat zaplatili dovolenku-let cca 10h, mam babo 7 mesiacov a povedali mi, ze budem mat v lietadle nejaky kosik, zaveseny na strope, spusteny predo mnou, v ktorom bude mala...akurat musime prist skor na check in,aby nas usadili dopredu,kde je viac miesta...

tini
3. máj 2007

Ahojte, mna tiez caka cesta lietadlom s malym, bude mat presne 4 mes., poletime so Sky, informovala som sa a davam tu odpoved zamestnanca Sky:

Babatka vo veku do 2 rokov maju stanovenu pevnu cenu letenky 12 EUR (490 SKK). Dietatko je prepravene a usadene do lona sprevadzajucej osoby a priputane specialnym pasom.
Preprava detskeho kocika je bezplatna. Je mozne prist s dietatkom a kocikom az k lietadlu, kde sa kocik premiestni do batozinoveho priestoru a dietatko spolu s vami pojdete na palubu k sedadlam.
Je vsak moznost usadit dietatko do autosedacky, vtedy je vsak nutne zakupit dalsiu letenku.
Prepravu babatka je treba vopred nahlasit telefonicky na 02 4850 4850.

Uz sa zacinam obavat tej cesty, poletim s malym sama a uz vidim tie pohlady spolucestujucich, ked zaplace ☹

dadulka2000
3. máj 2007

caute babky,...
my s letom uz skusenost mame a ta bola dost traumatizujuca (lebo sme leteli vecernym letom o 19.00 - vtedy je elka uz unavena), mala 4 mesiace (tini ako tvoj drobec bude mat), a poviem ti ze 75% z letu prerevala ,.... a nic sa s nou nedalo robit, az nakoniec 15 min pred pristavanim zaspala od vysilenia - chudatko. ☹
takze nerobte chybu a nebookujte vecerne listky.
cesta spat bola (a to som sa jej velmi obavala) oproti tomu uplne v pohode, vysmiate babatko, spokojne (lebo sme leteli rano o 10.00). 🙂
v lete ideme na sr opat, tak uvidim co sa zmenilo,.... 😀

elliana
22. máj 2007

tak, piatok sa blizi a cesta lietadlom tiez, som zvedava, ako pochodime....
inac, MM volal na letisko, tam sa informoval ohladom flase a tekutin pre babo. Povedali mu, ze max. 1 liter na osobu, ale v jednej nadobke moze byt dokopy 1 dcl. Takze asi tak, ak chcem 1 liter, ponesiem 10 priehladnych nadob, divne, ze?

milhaus
22. máj 2007

no to je teda dobre prisne elliana
ja som ešte v živote nikdy neletela, chcela by som ist na dovolenku a malu nam nema kto stražit takže by sme si ju museli zobrať

mrenka
22. máj 2007

elliana, vezmi malej vodicku normalne do jej flasky, prip.si potom na letisku za pasovkou kupis.oni ti akurat pri kontrole povedia, aby si z toho ochutnala, povies, ze to mas pre babo a hotovo, mna napr.v parizi pustili aj s flasou pre malu a este som mala aj malu flasku mineralky 😉

milhaus
22. máj 2007

fuj, keby som mala ochutnat malej mlieko asi by ma naplo, neznesiem mlieko

elliana
23. máj 2007

dik, mrenka, uvidim, ako pochodim, dam vediet
milhaus, ked budem ochutnavat to mlieko a zatvarim sa tak, ako vzdy, ked ho ochutnam, ani ma nepustia... Tiez sa mi dviha zaludok

elliana
24. máj 2007

inac, teraz ma napadlo, ze ked bude mala pri starte priputana ku mne, v sede, neviem, ako bude moct cucat flasku, no neviem...

tessa
24. máj 2007

my letime za tyzden do Dublinu a kamoska mi povedala, ze malemu mozem zobrat pitivo 1 liter, ale len deci v 1 flaske... 😖 to je trosku blbe, nie, aby som trepala x-flias 😖

Mam normalne uz strach ako to maly zvladne... a kedze tu je hic, tak pojdeme s kratkymi rukavmi a v Dubline je 14 stupnov, tak to bude iny teplotny sok 😀

elliana
24. máj 2007

tessa, aj ja som zirala, ked mi to o tekutinach povedali...
tiez budes mat maleho u seba, alebo budete mat autosedacku?

kaciatko81
24. máj 2007

ahojte, ja len k tym poharikom, co pisala mrenka... vazne to pomaha, mne to dala letuska raz pocas pristavania, mala som zapal stredneho ucha, tak si viete predstavit. trpela som cely let, ale ako som si dala tie pohariky, po chvilke som skoro ani nevedela... stastnu cestu 🙂

tessa
24. máj 2007

eli,
niee, na co by som platila dalsiu letenku?? Aj ked, mozno ked priletime, pochopim, ze som mu ju predsa len mala kupit 😀
neviem, ako vydrzime 2 hodiny letu, maly mne alebo muzovi na kolenach a ja navyse bacula, budem rada, ked zapnem svoje pasy, uz ani vobec netusim, ako ku mne pripevnia aj maleho 😀 😀
No bude to vsetko jedna velka komedia... 😎 😀

elliana
24. máj 2007

tessa, alebo tragedia 😖

kaciatko, to si mam normalne pytat pohariky s horucou vodou? Nebudu na mna pozerat, ako na blbca?

olianko
25. máj 2007

ahojte 🙂
chcem sa opytat na ntie pohariky.to vam ich da letuska automaticky alebo si ich treba vypytat? lebo nie kazdy to moze vediet , ze nieco take pomaha.
my letime 21.juna cez Sky a letim tiez sama z Alex tak som zvedava ako to obe zvladneme 😕
ved potom dam vediet 🙂

mrenka
26. máj 2007

tessa - deti maju svoj vlastny baby belt(pas, ktory sa pripevnuje na tvoj)

olianko - nedavaju ich automaticky, musis si vypytat, my sme ich davali, ked som videla, ze nejake dieta na pristatie place(bolest usiek),inak nie, to sa neda obchadzat cele lietadlo, ze "dobry, nechcete nahodou pohariky na uska?"nie je na to cas, ale ked si to vypytas, nemali by s tym mat problem,teda aspon u nas to tak bolo, v sky robia tie pohariky troska inak,takze efekt nie je az taky, ale aspon nieco...

olianko
26. máj 2007

mrenka dakujem.ja to asi vyriesim tak, ze dam Alex pit ked budeme startovat a aj pristavat 😉

kaciatko81
31. máj 2007

ja som hovorila s letuskou pocas letu, ze mam zapalene usi, a ze to dost boli. povedala, ze sa jej mam prihlasit, ked ohlasia, ze ideme klesat. potom mi ich doniesla sama od seba...

luculienka
12. jún 2007

ahoj mamulienky
mam na vas dotaz.letime do australie 15 hod do prveho medzipristatia a potom este 9 hod. maly ma rok a este sme neleteli.je dost zivy a neviem ako to zvladneme lebo sedi na kolenach.berieme aj kocik a neviem komu ju mam dat kedze ho v tom medzipristati potrebujeme, ostaveme tam 2 dni.ake a kolko jedla si mozem do lietadla zobrat pre maleho?kolko tekutiny je povolene?co mam robit ak mi zacne plakat pri bolesti usiek?ako to zastavit?nemate nejaky dobry typ cim ho zaujat?dakujem mamulienky 🙂

emjee
12. jún 2007

luculienka • 1d • Dnes o 19:56
ahoj mamulienky
poradte mi prosim vas ako mam prezit let s jednorocnym chlapcekom, ktory nevydrzi sediet sekundu, a to doslovne! 🙂
ideme do australie kde trava let 24 hodin, do prveho medzipristatia je to 15 hod a zostavame tam dva dni a potom 9 hod.cim je najlepsie ho zabavit?co si mozem do lietadla zobrat na papanie pre drobca?
ako mam utisit bolest usiek pripadne nevolnost?je vhodne pouzit diazepam na umely spanok?ak s tym bude problem?kde mam dat kocik ktory chcem mat v lietadle pri sebe pri medzipristati?dakujem mamulienky