Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

bubelko
5. sep 2010

@sussanah ak pouzivate cumlik - daj ten. ak nie, hocijaka voda z flasky. neboj on bude sat dovtedy, pokial bude potrebovat. daj hned ako zacne lietadlo startovat, ale ked sa pohnete z gate. ak sa ti bude zdat, ze cmula alebo pije kratko, tak sa riad sebou - dokedy potrebujes ty vyrovnavat tlak v usiach. ja vzdy zujem zuvacku - cely let - takze sa riadim manzelom. ked povie, ze hotovo, tak je ok 😉
inak mne jonas jednu cestu cumel odmietal a sal moj prst, takze aj ten mozes pouzit 😉

newyorkgirl
5. sep 2010

@sussanah ja som letela pred tyznom, kojili sme sa pri odlete aj pristavani aj s pasmi uplne v pohode... a vystupanie fakt trvalo iba chvilocku nie pol hodiny... takze isto mozes skusit aj to kojenie a nemyslim si ze to male deti zvladaju tak tazko predsa ako my dospeli... moji boli obaja v poho a letela som sama s nimi z anglicka...

sussanah
6. sep 2010

@newyorkgirl @bubelko diky za rady, dame cumlik, to by mohlo zabrat, doma ho ma jen na spani, tak mysloim ze bude cely stastny ze muze cumlat jen tak 😀 Kdyz tak nakojim, uvidime. Dik 🙂

ikulkaaa
6. sep 2010

@sussanah my sme leteli dva tyzdne dozadu na sardiniu, let trval 1,5 hod a mala to zvladla super... pouzili sme len cumlik, obcas som ponukla pitie, ked bola smadna, trosku si cucla...ja som sa bala, aby jej nebolo zle od zaludka, ked toho vypije vela...radsej ti odporucam na pitie cistu vodu, nech zbytocne nezatazujes malemu zaludok niecim sladkym...ale bola taka nadsena pohladom z okna, ze ani nevnimala, kedy sme vzlietli...let prespala...Deticky to zvladaju ovela lepsie ako my 😉

luthien.k
6. sep 2010

Naše zkušenost s letem není bohužel až tak pozitivní, letěli jsme až na Madeiru s přestupem v Lisabonu (na začátku července) a to, že by to malej zvládnul líp než my, tak to bohužel ne 😖 Cesta tam jakž takž, vylétali jsme brzo ráno před šestou, vzlety a přistání by proječel, protože musel sedět připoutaný a to se mu vůbec nelíbilo, kdybysme ho všemožně až do (našeho i jeho) úmoru nezabavovali - knížky, jídlo, hračky a pořád dokola. Poté přes moje všechna bezpečnostní předsevzetí lezl v uličce sem tam (ještě nechodil). A to dvakrát během jedné cesty. Let zpátky byl ale horor, páč jsme letěli až pozdě odpoledne a malovali si, jak bude malej spát - houby houby. Z toho hluku letadla, té spousty zajímavých obličejů a kdoví čeho ještě prostě ne a ne usnout a naopak tendence neustále ječet. Takže jsme střídavě nosili uličkou sem tam, sem tam, přes hodinu a půl druhé části večerního letu...

sussanah
6. sep 2010

@luthien.k tak takhle presne to vidim ja jak dopadneme.. Protoze udrzet ho pripoutaneho na mem kline po dobu pristani a vzletani, to jsem fakt zvedava. No ale hlavne ze jste to prezili, snad taky prezijeme a neubijou nas spolucestujici cestou z letadla ven 😅

juju
6. sep 2010

aj nas caka let teraz v sobotu, ale moj maly je strasne zvedavy a rad sedi, takze hadam to nebude take hrozne 😅 ideme s brussels airlines, tak nam hadam vyjdy pekne so vsetkym v ustrety; mam dat na nieco estra pozor pri takom malom bejby?

luthien.k
6. sep 2010

@sussanah, já myslím, že hodně záleží, jak dlouho letíte, kdyby to byl jeden let hodinu a půl, tak pohoda, ale tohle byly dva lety za sebou, jeden hodinu a půl a ten druhý dvě a půl a to bylo na něj (i na nás) prostě moc.
@juju, ahoj 🙂, myslím, že na cestování čím menší, tím lepší, v tomhle věku byste mohli myslím využít i závěsnou postýlku, co by vám měli pro let nabídnout (hlavně teda místo, kde může být), i když jestli je spokojený na klíně, tak je to velké plu (ten náš teda není)... Jak poletíte dlouho?

sussanah
6. sep 2010

@luthien.k no ceka nas let 2,5h a pak transfer 45min busem, no snad to pujde. Mam nachystany dudlik, trosku oslazeny caj, jablko vcelku (to ho vzdycky zabavi na docela dlouho, nez ho okouse), krupky a spoustu spoustu knizek na cteni a casopisu na trhani 🙂

luthien.k
6. sep 2010

@sussanah, to bude OK, to se zabaví a mohl by i usnout 🙂 Náš asi u dvou letů usnul, ale až na konci a na chvilku, ale i to bylo pro nás spása 🙂

sussanah
6. sep 2010

@luthien.k tak na usnuti nespoleham vubec, sice po obede (letime ve 12 a on chodi spat v 13h) chodi pravidelne spavat a usina krasne a rychle, ale jak je neco kolem, tak neusne ani za nic. Obcas mi neusne ani v kocarku. Takze beru nositko, to je jedina sance, ze by zadrimal, ale spis se jen zklidni a to mu bude stacit na zbytek dne misto spanku 😒

luthien.k
6. sep 2010

@sussanah, to je u nás stejný, v kočárku pořádně nespal od pěti měsíců a nosítko ho zklidní lépe, to jsme využili maximálně při těch přestupech na letištích, v golfkách jekot, v nosítku jakž takž. Taky jsem si myslela, že neusne, ale když byl utahanej (ale ne přetaženej, jako při tom letu zpátky), tak na chvíli zabral, tak se třeba taky zadaří 😉

lucyliu77
8. sep 2010

My sme leteli s Diankou ked mala 14 mesiacov a uplne v pohode to zvladla. Pred odletom som jej nedala pit a potom ako sme zlietli som jej dala flasu s cajom aby pila a aby ju neboleli usi preventívne.

miska73
9. sep 2010

My poletíme s malým příští týden...bude mu 10 měsíců, ale jak tady čtu, tak to všechny dítka zatím zvládly dobře, tak snad budeme mít taky to štěstí 🙂

estterka
14. sep 2010

no my mame za sebou neplanovane prvy let a napriek vsetkym mojim obavam to dopadlo super,mliecko materske odsate mi bez problemov dovolili preniest a v lietadle bolo vela prazdnych miest tak malu nechali v maxi-cosi na sedacke pri okne vedla mna.len ma upozornila letuska,ze ju tam musim nechat celu cestu a ked ju chcem vybrat,musim jej povedat a da mi pre nu pasy.bolo to len 40 minut,ale mala prespala,ani si nevsimla,ze letime,kedze mala ledva dva tyzdne.

nexuska
17. sep 2010

ahojte baby, potrebujem zabookovať letenky ale manžel aj syn majú rovnaké meno a priezvisko, stále mi tam vyhadzuje okno, nech doplním stredné meno,lebo mená sú rovnaké.Nestretli ste sa s takým??? A ako spravím online check in pre syna, keď nemá pas, ani OP, iba ten jednorazový cestovný doklad???Ďakujem, veľmi by ste mi pomohli.

zdeniii
21. sep 2010

Ahojky, letěl jste někdo na Madeiru? Jak se tam letí dlouho a je to vůbec pro 8 měsíčmí mimi v pohodě? Kam tam s ním?

luthien.k
22. sep 2010

@zdeniii, viz. pár příspěvků nahoře - my letěli na Madeiru, ale s ročním 🙂 Podle mě hodně záleží na temperamentu dítěte, jak to zvládne, s naším čertem to bylo dost náročný a takhle dlouhý let bych si už podruhé nedala... My letěli z Mnichova a s přestupem v Lisabonu, takže 2,5 hodiny a 1,5 hodiny plus čas na letištích = skoro na celý den. Jeden let z Prahy může trvat cca 5 hodin...? Asi tak.
Kam tam s ním myslíš na Madeiře? Tam to na kočárek moc není, pokud byste chtěli něco vidět a neležet jen u hotelového bazénu (v moři se víceméně koupat nedá, samé skály a útesy a míst na koupání minimum a nacpaných), my jsme víceméně jen nosili v nosítku po kopcích a v kočáru (golfkách) jen na krátké pochůzky po městě a kolem hotelu.

zdeniii
22. sep 2010

@luthien.k noo manžel by tam moc chtěl , ale já si nejsem jistá moc takový dlouhý let a potom co tam, nosit v nosítu to joo, ale nedá se všude, přece jen se člověk bojí...

luthien.k
22. sep 2010

@zdeniii, ono se všechno dá zvládnout 🙂 Ale určitě doporučuju jet tam na jaře, tak v květnu, to je to tam nejkrásnější, všechno kvete a už je hezky. Přes zimu tak sice není "zima", ale bývá dost zataženo... Kdybys chtěla, dám tipy na dva hotely, které jsou moc fajn 🙂

erikasadek
22. sep 2010

@nexuska doplni len J.R; junior.. 😉

kubaka
23. sep 2010

já letím s Mariánkem zítra do Turecka a už se těšíme - ve 4 ráno odlet z Ruzyně 😀 Ještě že bydlíme u ní. Ale dál, než do dvouhodinového letu bych se s dítětem do 5 let asi nepouštěla.Tak akorát Řecko, Turecko, Itálie. Loni jsme byli na Zakynthosu a naprosto v klidu - usnul v letadle cestou tam i zpět. Je to chvilička - nějaká hodina a půl letu.

pattie
24. sep 2010

@kubaka dá se i na delší let, ale moje zkušenost je, že je lepší letět na noc....

kubaka
24. sep 2010

@pattie 😝 , jenže to si u cestovky nevyberu - odlet dostanu přidělený - což je většinou noční hodina. Loni to byly 3 ráno, letos 4 ráno - možná se tímhle stylem dopracuju k ranímu odletu. 😀 Na noc je to ideál, to by chtěli všichni - 😉 Od těch tří let už delší cesta určitě není problém, ale ne s naším raráškem - sice při odletu z řecka v poledne usnul na hodinu a pak už s ním druhou hodinu šili čerti - nadšený byl, ale už chtěl pomáhat letuškám s rozvozem jídel. 😀 Miminka ovšem cestu tam i zpět prořvala - doslova 😢
Přijde mi prostě, že ty dva roky si odpustím daleké dovolené a zapíchnu se někde po malebných čechách, kam dojedu autem za dvě hodinky s přestávkama. Miminka z moře nic nemají... ale je to na povaze dětí a schopnosti rodičů. Já se nechala vklidu, až v jeho 2,5 letech jsme loni v září odletěli na Zakynthos a bylo to už úplně bezvadné - chodí, hraje si na písku s vodou, zkoumali jsme zákoutí, procházky v kočárku - miminka tam pořád jen někdo nosil v náručí,na pláží se nudily, prostě ty maminky si to až tak neužily a vypadaly narozdíl ode mne dost schváceně 😅 😀 Ještě se divily, že jsem sama s batoletem, že to zvládnu? - ale to právě že nebyla už vůbec starost. Jen sami dva - paráda.
Starší je ve škole, táta v práci..

morgan
24. sep 2010

ahoj holky, vydržet se to určitě dá. My jsme letos zažili teda jednu nepříjemnou zkušenost. Byli jsme na Kanárech v době kdy zrovna vybuchla sopka na Islandu. Takže jsme tam museli zůstat o 2 dny dýl a to, že pak druhý den brzo ráno odlétáme nám volali v noci. Bylo to dost hektický takže jsme nikdo ani neměli žádné zásoby jídla. Na letišti nás hned nahnali do letadla, kde se čekalo na povolení. Takže místo 4,5 hoďky jsme v letadle strávili hodin 9! Personál měl pro každého na tu dobu připravený jen jeden sendvič, protože taky nečekali, že se poletí. No docela síla! Synovi bylo tehdy přes rok, dětí tam bylo spoustu. Nejvíc mě štvalo, že jak si lidi z nudy kupovali alkohol, tak tam pak byli věčné fronty na toalety a děti neměli pořádně ani možnost se proběhnout v uličkách...Hodně nepříjemnej zážitek, ale zvládnout se to dalo 🙂

miska73
24. sep 2010

My se teď vrátili z dovolené a byli jsme tentokrát jen s nejmladším synem. Je mu 10 měsíců. Let tam jsme měli v pět ráno, to si hrál, stál na sedadle, pak jsme si prohlíželi knížky. Byl hodnej 🙂 Cesta zpět byla na noc, přiletěli jsme o půl druhý ráno a to byla paráda, protože celou cestu spal... Letěli jsme teda jen 2,5 hodiny... A z moře zážitek rozhodně měl, nešlo ho dostat z vody, byl nadšený, hrál si v písku a my s ním a byla to paráda. Já za nás doporučuji. Dovolenou jsme si užili všichni 🙂 , Ale před pár lety v Turecku s námi byli manželé s asi 2 roky starým chlapečkem a vůbec nechodili k moři a kluka vozili celé dny okolo bazénu v kočárku...když odjížděli, tak říkali, že to byla děsná nuda.. 😕

sussanah
24. sep 2010

@miska73 my si teda dovolenou s nasim 11m taky moc uzili a maly s more mel teda ohromny zazitek. Chtel bytporad ve vode a jak videl vlny, tak jsem ho sotva udrzeli 🙂 A na dece se taky nenudil, hral si v pisku, no proste balad. Podle me to je proste na rodicich, jakou si tu dovolenou udelaji, takovou ji budou mit 🙂

morgan
25. sep 2010

To souhlasím, my jsme si jinak dovču taky užili 🙂

zuzanka7834
25. sep 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenosti aj s dlhsim letom (do USA) v rannom stadiu tehotenstva... Nemoze to ublizit dietatku? Raz som niekde citala, ze dlhy let (napr. cez ocean) = 1 rontgen. A ja by som mala ist iba na 6 dni, teda dva rontgeny...

marrakech
25. sep 2010

@zuzanka7834 - ja jsem opakovane letela ve 2.-7.mesici tehu - pokazde trasa Evropa-Asie (cca 10 hodin letu). Konzultovala jsem to i se svym lekare. Jedine riziko, ktere zminoval byla tromboza. Mela jsem nakazane kompresni podkolenky, pohyb a dostatek tekutin. Nic vic.