Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

marketnieuw
2. okt 2012

@mimave jinak pokud je to bezna linka, tak si o volne sedadlo rict samozrejme uz u check-inu

mimave
2. okt 2012

@marketnieuw vies co este nemame rozmyslene presne ako to bude tentokrat, lebo predtym sme boli len dvaja, to bolo lahke. teraz s dietatom ja neviem... rozmyslame ako to spravit co najlepsie , ci dat vacsiu pauzu niekde a oddychnut si, alebo len proste vydrzat a uz mas pokoj, neviem.. asi dame priamy let, nebudeme nikde stat tak na den- dva, ale teda prestup bude urcite, naposledy sme cakali skoro 10hodin na letisku na dalsie lietadlo. neviem do kelu stale to rozoberame no nevieme ako je to najlepsie urobit. bojim sa kvoli malemu. on mi neposedi, to bude zle pre nho.

mimave
2. okt 2012

a este taka otazka, odkial beriete letenky? pozeram teraz student agency, najlacnejsie vychadzaju emiraty, vieden- aucklad, 2prestupy. baby co lietate do australie, nemate nejaky tip prosim?

gabrielka
2. okt 2012

@lubi akou spolocnostou idete ? v air france ma napriklad dieta do 2 rokov narok na 10 kg batozinu, co sa zacheckuje, plus kocik, co sa da uplne poskladat. teda pchat veci do kosika na kociku neodporucam, ako ho potom poskladas ? 😕 kocik ti vezmu hned pri check-ine, tak je dobre babo potom dat do manducy alebo ineho nosica. dospely moze mat prirucnu batozinu v zlozeni jeden kufor do 12 kg plus nieco male, kabelka, pc, fotak. autosedacka je tiez zadarmo, ale ked uvidia, ze tam je milion inych veci, no, neviem 😀 good luck v kazdom pripade ! ked som cestovavala s babami, sama, mala som manducu, prebalovaciu tasku na plece s plienkami, flasou na mlieko, hrackami a pod., starsiu som tahala na jej kufriku trunki a pohoda

gabrielka
2. okt 2012

@mimave ked kupujete letenky, opytajte sa na kolisku pre babatko, vo vacsich lietadlach su urcite sedadla, hned za stenou oddelujucou napriklad premium od economy, kde sa da upevnit nieco ako koliska a tam sa babo v pohode vyspi a rodicia ho nemusia pri takych dlhych letoch mat na kolenach. je to zadarmo. ale zase, neviem, s kym planujete letiet ...

mimave
2. okt 2012

@gabrielka dakujem, neviem zatial co sme pozerali emiraty mali lacno, ale teraz som nasla aj ine spolocnosti co su blizko cenovo, neviem no ani neviem podla coho sa budeme rozhodovat, asi aj podla dlzky letu, aj ked nikdy nevies ci ten tvoj kratsi sa neskonci ovela dlhsi ako bol nevyhodnejsi na papieri... naposledy sa nam pokazilo lietadlo a ozaj sme cakali 10hodin kym prislo druhe... tak neviem ako a podla coho rozhodovat...

lubi
2. okt 2012

@gabrielka dakujem za rady. no letime ryanairom a to je o drzku ako vsetko kontoluju a vazia a meraju. pytala som sa preto, lebo som takto videla ćestovat uz ludi co mali plny kociar plny blbosti no uz som nezaregistrovala kde tie veci potom davali. no budem musiet vymysliet nejaky iny system trepania veci niekam inam 😀 .

gaga1
3. okt 2012

... deti od 2 rokov maju v lietadle vlastne sedadlo, plati to aj opacne? mozno pri vzlietani a pristavani drzat takto male dietatko v lone? dakujem

marketnieuw
3. okt 2012

@mimave tezko rict, ja jsem u toho zpatecniho letu uz ke konci odpocitavala minuty do pristani 😀 ... mozna bych to radsi rozdelila do dvou letu s odpocinkem mezi ... ono to dite toho uz muze mit pak plny zuby a nedejboze treba pekne vyvadet... ale treba to zvladne levou zadni
tohle nebudes vedet, dokud to nevyzkousis 😀
ale zase, jak pises, mozna neni spatny mit to primym letem "za sebou" ... asi taky podle toho na jak dlouho letite... abyste si nevyplacali zbytecne dny na cestu
s tou zavesnou postylkou v letadle - myslim, ze je tam limit 10kg ... na to se musis zeptat... jak stare mate ditko?

mimave
4. okt 2012

@marketnieuw no nas ma teraz 1.5roka, tak sme to chceli stihnut kym bude mat dva, kvoli tej cene letenky hlavne, ale neviem mozno nakoniec pojdeme aj tak az po jeho 2roku, na koniec sezony zas trochu letenky klesaju, aj ked nie o vela... neviem sama, no snazime sa zistovat a zariadovat co sa da, na dalsi mesiac ideme pas vybavit malemu, tak sa tesim🙂
vidis to ma nenapadlo, ze postielku by mohol mat na spanie, ale teda neviem , musim to pozistovat a aj tak zalezi nakoniec asi od spolocnosti ..

dana_l
6. okt 2012

@mimave my sme leteli ked mladsia mala 8 mesiacov a strarsia 21mesiacov. mali sme ich obe na kolenach. let trval 9 hodin a dal sa v pohode zvladnut. ani problemy s uskami kvoli tlaku sme nemali.
maly bude trochu behat po lietadle a ked sa unavi tak si pospinka a vy si ho dokonca mozete medzi sebou vymienat. najlepsie je brat let ktory bude v noci takze i jeho prirodzeny rytmus bude ze tam bude spat a nebude chciet len behat.
zobrat so sebou hracky, mozno prenosne dvd aby ste mu mohli pustit oblubenu rozpravku.
ale neboj sa, da sa v pohode zvladnut.
postielku pre neho urcite nedostanete lebo ludia si ich objednavaju hned pri bookovani a v lietadle len par postielok a veeeela babatiek

candynka
21. okt 2012

Ahoj holky, potrebovala bych poradit. Chystame se do Londyna nejspis s Easyjetem, ale nemuzu se nikde dopatrat, jestli je nutne brat pro naseho dvouleteho syna do letadla autosedacku, kdyz ji sebou brat nepotrebujeme. Jedeme jenom na navstevu znamych a budeme tam cestovat autobusem, popr. vlakem, tak si neumim predstavit, ze bysme se tahali s tezkou autosedackou.
Pokud mate nektera zkusenost, dejte mi prosim vedet. Chtela jsem napsat do Easyjetu email, ale nedari se mi najit nejaky kontakt na ne.
Diky

prasiatko30
21. okt 2012

@candynka Do lietadla autosedacku nepotrebujes deti sedia na sedackach prip na rodicoch(do2rokov) a su priputane len tymi pasmi ako dospelaci ale sedacku nepotrebuju/respektive nikto to nevyzaduje a ja som dieta v sedacke v lietadle ani nevidela aspon teda v ramci EU

candynka
24. okt 2012

@prasiatko30 diky, mozna jsem to jenom spatne pochopila z toho popisu u Easyjetu na jejich webovkach.. myslela jsem, ze vlastni sedackou mysli nejaky podsedak nebo sedacku, aby dite bylo pripoutane petibodovym pasem.. U deti do dvou let je to jasny, ty sedi u rodicu na kline.

Pisou tam tohle.. jak bys to pochopila?

Deti od dvou let musí mít vlastní sedadlo a platí stejnou cenu za let jako dospelí.

Doprovázející osoba zodpovídá za to, že nezletilá osoba bude rádne pripoutána k sedadlu letadla. Za tímto úcelem spolecnost easyJet dovolí prepravu detské automobilové sedacky, kterou prinese doprovázející osoba pro každé díte starší než 6 mesícu, pro které bylo u letecké spolecnosti zakoupeno sedadlo. Tato autosedacka musí mít kovový nebo umelohmotný rám, nesmí být širší než 42 cm, musí mít petibodové upínání – na ramenou, na bocích a v rozkroku, díte musí sedet zpríma a tvárí dopredu. Podrobnosti o zabezpecovacím zarízení pro vek detí do 2 let jsou uvedeny níže.

Age Zabezpecovací zarízení
2 týdny – méne než 6 mesícu Kojenecká/nástavná sedacka/bezpecnostní pás
6 mesícu až méne než 2 roky Kojenecká/nástavná sedacka nebo vhodná bezpecnostní sedacka automobilového typu
2 roky až méne než 3 roky Jakákoli vhodná bezpecnostní sedacka nebo sedacka automobilového typu/bezpecnostní pás
3 roky a více sedacka/ bezpecnostní pás

sandy84
24. okt 2012

Letela niektora z vas do USA s dietatkom (tak do 1 roka) ako ste to zvladli? Bolo nieco co by ste dnes uz urobili inak? dost by mi to pomohlo. Dakujem

sandy84
24. okt 2012

@candynka ja by som to tiez tak pochopila

prasiatko30
25. okt 2012

Tak tak ako je to napisane tak ano ale ja neviem aj som uz od narodenia mojich deti letela viackrat od 3m najprv s jednym potom s dvomi a ja som veru nikdy so sebou nevliekla autosedacku a ani som nikoho nevidela vliect autosedacku po letisku s detmi. Letela s klm, s iberia, spanair, ryanair, berlinair, lot a co ka viem este akymi air sme leteli a vzdy som isla tak ze do 2r na kolenach po2 r na vladtnom sedadle priputana pasom sedadla ako dospely. Ja si to ani neviem dobre predstavit ako by som po letisku behala za detmi s dvomi autosedackami na chrbte - vacsinou cestujem sama s 2 detmi je to logisticky velmi tazko zvladnutelne pre mna prakticky nemozne a este k tomu ze pre mensiu je sedacka pekne mohitna co by sa mi hadam ani ba sedadlo do lietadla bezmestila :/

Je mozne ze sa zacina hovorit o zmene legislativy v ohlade bezpecnosti prevozu deti ale ja neviem akym sposobom to vyriesia lebo rodiny s 3-4 detmi potom co robia si najmu sluzobnictvo na prepravu sedaciek????

@candynka

prasiatko30
25. okt 2012

Pisem z mt preto mi tam tie pismenka preskakuju:/

mimave
6. nov 2012

babyyyy.... neviem tu nikde zistit ci medzi konikarkami nie je niekto aj z noveho zelandu, prosim vas skusam uz aj tu, mozno sa niekto ozve, na konci januara zrejme letime tak hladam maminu co tam zije, mala by som zopar otazok okolo toho ako je to s malym dietatom tam, prosim vas ak je tu niekto napiste mi, dakujem!!!!!

mamkamarketa
6. nov 2012

Zeny, mate nektera kufr trunki?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenkah
6. nov 2012

@sandy84 letela som s dcérou do Miami ked mala 5,5 mesiaca, 1,5 roka, 2,5 roka a 3,5 roka. Ten prvy let bol jeden z tých lahsich vďaka tomu, že som kojila. Letela som so Swiss, neskôr s Lufthansou. Treba zachovať kľud a chladnu hlavu a v pohode to zvládneš. 😉

mia258
7. nov 2012

Ako najdlhsie ste leteli s malymi detmi (jedna 2r a druha 3mesiace)???

moni
7. nov 2012

@mia258 9.5hodiny (2r4m a 7m)

mia258
7. nov 2012

@moni a ako to zvladli? Tiez je starsia taka ziva? 😅 My sme uz leteli viackrat, aj autom sme cestovali 5 hodin, vo vlaku este dlhsie. Len moja starsia je cim dalej tym zivsia a zvedavsia a malicka to snad prespi cele

moni
7. nov 2012

@mia258 ziva je slaby vyraz 😀 samotny let zvladli perfektne, narocne bolo prejst kontrolami (to hucali obidvaja 😝) a boarding kedze sme mali vela veci. ale teda, bala som sa toho viac.
ja som jej dopredu rozpravala co sa bude diat, aby bola pripravena; a takisto sme mali nachystanych kopu aktivit (a uplatkov 😀)

mia258
7. nov 2012

@moni to si ma teraz trosku potesila 😀 a ukludnila
Ale budeme dvaja na dve, nejako to uz zvladneme, hlavne tajne dufam, ze ich let unavi

extrate
14. nov 2012

@gabrielka
@marketnieuw
@dana_l
@fidka79
@sasenkah
@moni Maminy cestovateľky poradíte mi? O 2 týždne letíme...malá bude mať 8 mesiacov, doma neobsedí ani chvíľu, stále chce loziť, všetko skúma, nezahrá sa sama s hračkami viac ako 5 minút. denný spánok je max 20 min, dvakrát za deň.
Letíme s jedným prestupom, ten dlhší let je 10 hodín. Bohužiaľ to je denný let, na noc sa nedalo.
Moje pomôcky: prsník, manžel, manduca 🙂 vybavili sme aj tú závesnú postieľku či čo to je. ale nedávam jej moc šancu lebo doma v postieľke nechce spať.
Takže ako ju zabaviť? Nemám nijaký dvd prehrávač ani počítač, a okrem toho malá tv nepozerá.
Poradíte mi nejaké aktivity? a ešte sa chcem opýtať: nechali ste deti loziť po lietadle? ako na to reaguje personál?
sorry za možno blbé otázky...mám nalietané fakt dosť, ale s bábom idem prvýkrát 😅

billam
14. nov 2012

@extrate nuž, nic viac ako hračky asi nepomôžu...chodiť s nou po lietadle mozes, sama určite nie...ak by bolo najhorsie daj 1/4 dithiadenu.

moni
14. nov 2012

@extrate u nas sa celkom osvedcilo jedlo, nejake chrumky do ruky..neporiadok otrasny ale aspon chvilu bol pokoj kedze spanok tiez nehrozil (vtedy mala 10mes). lozit sa velmi nedalo lebo samozrejme ze nesla v ulicke ale tymi najnemoznejsimi smermi 😅 my sme vela nosili, ukazovali si cele lietadlo (a ludi) 150x, najlepsia hracka bol plastovy poharik a flasa 😀
stastnu cestu!