Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

pipussa
9. apr 2011

@estterka
ahoj, no, len z vlastnej skusenosti viem, ze kym sa okreje vyziva, ta voda aj vychladne... Mozno mliecko sa da zohriat tymto sposobom trosku, ale na vyzivu to nestaci

estterka
9. apr 2011

@pipussa nezohrievala som este vyzivu,myslela som si,ze to bude podobne,tak ti poradia ostatne baby urcite 😉

nikak23
10. apr 2011

ahojte, ani som sa neozvala, ze ako sme zvladli 7.5 denny let s 15 mesacnym dietatom, skratim to PEKLO. Maly ani na chvilku nezaspal, bol strasne unaveny, do baby basketu som ho dala len na par minut, lebo tam nechcel sediet a vyliezal odtial, potom nam ten baby basket v podstate len zavadzal. Najhorsie bolo, ze som ho nemala ani kam dat, ked som potrebovala ist na WC, spolusediaca spala skoro cely let ( teda aspon sa tak tvarila), tak som maleho brala este aj na WC so sebou, prebalovaci pult bol na druhej strane lietadla a kedze maly odmietal akukolvek stravu, akurat pil a pil cajik, tak sme chodili po lietadle hore dole, aby som ho prebalila. No ale teraz v piatok nas caka 8.5 hod let spat ( kvoli vetru je to dlhsie do Europy) a potrebujem nejaku prakticku radu. Letime 01.50 v noci, cize na letisku musim byt najneskor o 23 hod. Ako mam malemu zariadit den? chodi spinkat cez obed okolo pol 1 a spinka do 16 hod a potom okolo 21:00 nocny spanok. To ho mam drzat pri zivote do 22:30? uz teraz sa desim, ze ako to bude, ale asi mu dam nejaky kinedril alebo co, aby aspon v lietadle nieco pospal aj ked neviem ako, lebo nema narok na sedadlo, tak len verim a dufam, ze bude vedla mna volne miesto. Dakujem za radu. Nika

beruska2x
10. apr 2011

@nikak23 pres den at se poradne vyspi, pak si schrupne cestou na leiste jestli to pujde, vem mu hracky, bombonky, co treba DVD prenosny nebo pohadku na mobilu .. nevydrzi koukat?
ja mela prcka na sobe a spal v poho, vzala jsme mu bavlnenou deku slabou a tim jsem mu podlozila hlavu..
ja jsem byla jak prkno ale on v poho vyspalej 😀

pipussa
15. apr 2011

Kocky, moze sa brat termoska s horucou vodou do lietadla ??? ( u britsh airlines) Dovolia to v prirucnej batozine ??? odlet z Viedne...

vodnarky
15. apr 2011

@pipussa -my sice lietame ryanairom(irsko-bratislava) a airlingusom(irskko-vieden) a vzdy nosim malej caj zo sebou..este mi ho nikdy nezobrali,len si musim z neho pred nimi odpit.. 🙂 ..snad ti to pomohlo.. 😉

pipussa
15. apr 2011

@julianna78
ahoj , prosim odkial si mala odlet, ked ti povolili termosku s vodou ? a kam si letela ?? dik za info

pipussa
15. apr 2011

@lodgermaniacka
ahoj, prosim, potrebovala by som poradit,alebo teda informacie, ohladom vasho letu
ja letim do canady, s british airl, letime cez lodnyn
mozes mi napisat, ako vam prebehla kontrola vo viedni na letisku ?
co ste mohli mat, termosku ? susene mlieko ? mineralku ? hippky ?
vdaka

julianna78
16. apr 2011

ahoj@pipussa ,my sme leteli Budapest-Cairo-Bangkok a Bangkok-Vieden.V Budapesti som len musela otvorit termosku a pozreli či je tam voda,nemusela som ochutnat,mala som hippky,vodu,hipp čajík,sušienky,krabicu nutrilonu a žiadný problém.
Pre istotu keby mi vyliali vodu z termosky,tak som mala so sebou malú rýchlovarnú konvicu 3dcl.

emode
17. apr 2011

Ahoj,
my letime s takmer dvojrocnou dcerkou airberlinom z Dusseldorfu do Male (10h), viem, nie su to uz vyslovene take miminkovske starosti, ale mne to starosti robi 😉 za ten tip, ze jej stravu musim zobrat, kedze za nu neplatime, dakujem 🙂 ... mate este nejake ine tipy pre taketo dieta? tiez dufam, ze nebude uplne plne lietadlo a vystrieme sa aspon na chvilu, nastastie vydrzi sledovat rozpravky, beriem jej nejake nove hracky do lietadla a tiez dufam, ze nebude vyvadzat 😝 tak prosiiim, drzte nam palce a budem vdacna za akekolvek tipy ...

marrakech
17. apr 2011

@emode, do Male letam docela casto. A vzdy si beru s sebou vsechno (hracky, dvd prehravac, pleny, jidlo, piti,...) taky doporucuji nejake obleceni na prevleceni. Jednak se muze stat nejake nehoda behem cesty a potom v Male je uz zdocela horko. Pokazde mam v prirucnim zavazadle letni obleceni pro sebe i syna. Nevim, jestli dal pokracujete hydroplanem ci lodi, ale asi to jeste chvili zabere, nez se dostanete do hotelu. Je nutne s tim pocitat! Jestli Te zajima jeste neco dalsiho ohledne Malediv, napis mi do IP. Stastny let!

dana_l
18. apr 2011

@pipussa neviem ci ta moja odpoved este stihne ale dufam ze hej.
musim ta sklamat. ale v lietadle ti neohreju vodu - nemaju mikrovlnku len ruru na ohrievanie jedla. my sme leteli s 21 mesacnou a 8 dcerou do Kanady a tak viem ze to neurobia. my sme zobrali termosku s horucou - horucou vodou a flasku s obycajnou vodou a tak sme to tam mixovali. na colnici nam nerobili ziadne problemy, ani z kanady von ani cestou spat vo viedni. videli ze mame male deti a ani sa nas nepytali co tam mame v termoske alebo tej plastovej flaske. upozornujem ta ze pri prilete do kanady ti mozu zobrat zvysne susene mlieko co budes mat so sebou. my sme mali otvorenu uplne novu krabicu a vravel ze tentokrat nam ju necha ale v buducnosti nam ju zoberu. takze si zober radsej par odmeranych odmeriek a ked tak celkom zavrete balenie aby si mala po prilete a prechode cez colnicu. a tiez nam zobrali ovocie ale oblozene chleby nejako "usli" pozornosti. tak sme mali nieco na ceste domov.
tie hipps jedlo o neviem, ale asi tiez nezohreju. ked tak si tam dolej z tej horucej vody a tak to budes mat na izbovej teplote.
uz si ani nepamatam co sme davali mensej. a vacsia uz mohla jest normalnu stravu tak dostala z nasej porcie.
inak ak mate zarezervovanu malu na kolenach tak necakajte nijake jedlo pre nu. je to na pocet sedadiel a nie pocet ludi v lietadle.
viem co sme robili tesne pred boardingom. isli sme do restiky a dali sme malej ohriat jedlo v mikrovnke a nakrmili sme ju aj starsiu pred nastupom do lietadla. oni v lietadle budu aj tak spat a mala mala aj ovocne pohariky takze to nebolo take strasne.
vela stastia a ak mas nejake dalsie otazky len napis.

dana_l
18. apr 2011

@emode ten dvd bude najlepsi. zober najoblubenejsie rozpravky a mozno nejaku co este nevidela ale uz sa na nu pytala. zober nieco na kreslenie, mozno nejaku knizku so samolepkami - nech sa hra cim dlhsie. a samozrejme oblubene hracky - my mame macka a delfinov. ak sa uz hra s legom tak nieco malinke na skladanie. a mozno aj karty, nech si preklada. my sme leteli kanada - vieden. starsia bola podobne stara a nebol ziaden problem. a samozrejme behajte po lietadle, ked nebudete musiet byt priputani. urcite tam budu aj ine male deti tak sa budu nahanat.

moni
18. apr 2011

@pipussa
Pred tyzdnom som letela z Viedne (10h let), pre malu sme mali flaskovu vodu a letusky nemali najmensi problem zohriat ju. mali sme aj niekolko flasticiek s prikrmami, tie zohriali vo vodnom kupeli.
Citam ze dievcata maju rozne skusenosti takze asi uvidis az sama. Stastnu cestu!

dana_l
18. apr 2011

este pridavam perlicku pre cestujucich do usa alebo prestupujucich v usa. nech vas ani nenapadne zobrat so sebou kinderegg - detske vajicko. maju zakon ze potraviny nemozu obsahovat hracky a mozete sa dostat do riadnych problemov aj s pokutou, ak sa pamatam tak okolo $500.

krprtka
18. apr 2011

Baby, ahojte, zaujala ma témička, chceli by sme cestovať v novembri do Filadelfie, malý bude mať 7 mesiacov...teda chceli by sme všetci ísť, čiže 2 dospelí a 3 deti...všetky rady pomôžu🙂

slaviq81
18. apr 2011

@pipussa na tvojom mieste by som termosku nevlacila. Ja to s dcerou praktizujem takto - pred odletom ju nakrmim tuhou stravou, do lietadla si beriem iba nadavkovane susene mlieko (nie celu skatulu) a uzavretu pollitrovu mineralku. Horucu vodu si vypytam od letusiek, dolejem mineralku kvoli teplote. 😉 Niektore aerolinky poskytnu aj baby food (hippky) ale na to by som sa 100% nespoliehala 😝

slaviq81
18. apr 2011

A urcite si treba pri check-ine vypytat bulk seat, ak sa nebude dat, tak aspon 1 aisle seat (pri ulicke) aby ste mohli kedykolvek vstat a nestalo sa to ze ostanete zakliesneni medzi spiacimi spolucestujucimi 😀 😝

emode
18. apr 2011

@slaviq81 ake je bulk seat?

endzi30
18. apr 2011

@pipussa - na 99% mozes mat u seba termosku s horucou vodou pre babatko....to 1% ide pre colnikov, ktori maju mizerny den a budu buzerovat a vodu ti vyleju.... 😠

na tvojom mieste by som si tu termosku zobrala...najhorsie co sa stane je, ze ti vodu vyleju...potom si mozes kupit balenu vodu vo flaske vo freeshope a tu si daj prevarit niekde v kaviarni, alebo si rovno od nich vypytaj prevarenu vodu a nalej si ju do termosky..

ja by som svojmu babu vodu z LIETADLA nikdy nedala, respektive dokym je take male...ta voda je humus (ta voda ide z nadrzi, ktore bohvie ako a cim a vlastne ci vobec cistia atd) a plus nie je prevarena, len horuca

hippky ti maximalne mozu zohriat vo vodnom kupeli...maju velke kanvice (na kavu/caj)...takze ak by ti povedali, ze sa to neda, tak sa to da a povedz im, ze minule ti to takto ich kolegyne zohriali 😉

dana_l
18. apr 2011

@endzi30 suhlasim s tebou. ja by som si vodu v lietadle nepytala. ono to nie je sterelizovana voda. radsej zobrat tu termosku a vieme co davame detom.

@emode ak sa nemylim je to hned prva rada za stenou. maju viac miesta od steny ako sedadla hned za sedadlami.

emode
18. apr 2011

@dana_l tak co som pozerala ten let s airberlinom tie miesta su uz davno rezervovane ☹

estterka
18. apr 2011

@emode si to pozerala na nete? oni su automaticky vyznacene ako rezervovane,treba tam zavolat a rezervovat ich. my to tak robime.

dana_l
19. apr 2011

@emode ja by som si nerobila starosti s letom vramci europy. tie 2 hodiny alebo kolko to trva vydrzite aj na obycajnej sedacke. tam sa mozes pytat aj pri okno lebo to su male lietadla a budes musiet ist len cez jedneho cloveka "von". pozeraj na to lietadlo cez more.
my sme mali zlu skusenost. letenku sme mali cez internet a nie priamo cez letecku spolocnost a tak sme si nemohli rezervovat miesta. pri checking nam dali miesta kde mozes dostat aj tu postielku na zavesenie. ale potom ked uz sme cakali pri lietadle tak nam tie miesta zobrali a nas s manzelom a detmi rozsadili - bolo medzi nami 20 radov a este aj stena. robila som tam taky krik ze povedali ze ma nepustia do lietadla. potom v lietadle letuska vymenila miesta s jednym "samocestujucim". ale sedeli sme rozdeleni cez ulicku.
kedy letis? a kam?

dana_l
19. apr 2011

@krprtka ty to budes mat lahsie lebo dve deti su uz velke a mozu ti pomoct zabavit male a tiez nepotrebuju ustavicnu opateru. precitaj si prispevky trochu vyssie. ono to plati aj na teba. pre babo zober vodu so sebou a aj jedlo - ale ono to bude len zacinat s kasami a tak ti to staci zamiesat s mliekom alebo vodou. budes ok. len si uz teraz pozri ci mozes dostat sedacku kde sa da zavesit postielka. cim skor tym lepsie. mozes ho tam dat spat a nemusis ho drzat na kolenach. pokial mu nekupujete sedacku 😉

emode
19. apr 2011

@dana_l pozerala som cislo letu na stranke airberlin.com, ako keby som si isla kupovat letenku teraz a ponuka mi tam rezervaciu sedadiel a taktiez vidim, ktore su obsadene, takze si myslim, ze su naozaj obsadene. Mame 10 dni do odletu a su tam niektore cele rady volne, takze asi uplne plne to lietadlo nebude. Ked budeme odchadzat z domu, vytlacim si to a na checkingu budem pytat konkretne sedadla podla toho, co budu mat volne ... takyto mam plan, tak dufam, ze to vyjde ... ja som uz volala do airberlinu, ten basket maju len do 8kg 😢

ved my letime najprv z viedne do dusseldorfu a potom z DUSS do MAle, ten kratky let vobec neriesim ... ide mi to ten nocny let, odlietame o 20:25, co je super, potom by mohla spinkat, len bude nervna, lebo nebude mat svoje pohodlie, ale sme si povedali s mm, ze vsetko bude zavisiet od nas, ako budeme my naladeni, taka bude aj Sofia, tak sa musime obrnit a brat to tak, ze kazdy den raz konci 😀

minuly rok sme leteli do Egypta, mali sme katastrofalne casy letov, ved chartre ... a zvladli sme, sice prvy den sme boli asi vsetci viac podrazdeni ... a to sme este 6 hodin cestovali do Prahy, potom 5 hodin na letisku, lebo nam meskal let, sofia nie a nie zaspat v kociku na letisku, tak sme si uzili a ked horko tazko zaspala, tak nam zacal boarding 😠

dana_l
19. apr 2011

@emode ked by ti pri checking nechceli povedat kde su volne rady tak si mozes aj tak presadnut v lietadle kde chces. letusky budu vidiet ze mate male dieta a nebudu robit problemy. ved im je to aj tak jedno kde kto sedi. musia sa starat "tam ci tam". ked mala nebude chciet spat tak ju len nechajte hore. ved vy uz viete ako na nu. a hold ak bude aj trosku nespokojna, chudatko narusil sa jej rezim tak sa stazuje.
prajem dobry let a krasnu dovolenku.

ja si to nechcem predstavit ked my budeme niekedy do dvoch rokov letiet domov cez more so styrmi malymi detmi. bude veselo

emode
19. apr 2011

@dana_l som si pozerala v pase 😀 neboj, zvladnete 😀 ale caka Vas perne obdobie 😀 drzte sa ...

dana_l
19. apr 2011

@emode vdaka, uz utekam do prace. som neskoro. ako vzdy. 😕

zdeniii
4. máj 2011

Ahojky, když jsme u toho létání, kam letět s prckem rok a půl na dovču? Doporučte prosím 😵 dostalajsem za úkol něco vybrat a vůbec nevím kam...