Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

ainik1
14. jún 2011

Ahojte baby,ako je to s batozinou pre dieta do 2 rokov? Ideme do Turecka,ma narok na nejaku batozinu,ci len my ako dospeli?

estterka
14. jún 2011

@ainik1 musis si zistit priamo u spolocnosti,ktorou letite,kazda to ma inak.

bubelko
14. jún 2011

@ainik1 v normalnej leteckej spolocnosti, teda nie nizkonakladovej, maju deti do 2 rokov vo vacsine narok na 10kg batoziny. pri chartrovych letoch a nizkonakladovych spolocnostiach si to treba zistit priamo u leteckej spolocnosti - tak ako ti radi estterka.

brulka
14. jún 2011

@hajanka jasne treba sa informovat v konkretnej leteckej spolocnosti 😉 my sme leteli v obrovskom lietadle dialkovy let. lietadlo bolo rozdelene na niekolko usekov stenami. takze vzdy prva rada za stenou mala moznost zavesenia detskej postielky. v tychto miestach ziadne unikove miesta neboli takze nebol problem ... mas pravdu ze do unikovej cesty nemozes dat vobec nic, ani postielku ani batozinu. takisto ak ti dovolia dat na sedadlo autosedacku musi byt pri okne, pretoze ak by bola v strede je to blokovanie unikovej cesty 😉

len to som chcela upozornit ze tie miesta s postielkou maju obmedzeny pocet a treba si ich rezervovat vopred - hlavne na dlhe lety !!!! ja som si myslela ze ked mas male dieta ze ti take miesto pridelia automaticky a zistila som ze to tak nie je az 3 tyzdne pred odletom. chytro som tam volala a mali posledne miesta ... uf sme mali stastie.

inak myslim na take kratke lety ze 2 hodinky ani postielky nezavesuju ... ale zalezi isto od spolocnosti ... my sme na taky kratky let postielku ani nepytali. ved dve hodky vydrzim drzat malu ked zaspinka 😵

o speci autosedackach do lietadla som nepocula ale su znacky ktore su pre lietadlo alebo lepsie povedane pre tu ktoru letecku spolocnost certifikovane. my mame maxi cosi a ta je v lufthanse certifikovana takze sme ju mohli pouzit 🙂 aj v austriane sme ju mohli 😉

brulka
14. jún 2011

@monikabe najlepsie ked si zavolas priamo letecku spolocnost a sa spytas, ale pre dvojrocne dietatko si myslim ze autosedacka nie je nutna. to je skor prakticke pre malinke babatka co pouzivaju este vajicko. zelam prijemnu a bezproblemovu cestu - let 😵

brulka
14. jún 2011

@ainik1 v lufthanse sme mali na dieta 1ks batozina á 23kg, dospelaci na osobu 2 ks batoziny á 23 kg. takze sme mohli vziat so sebou 5 kufrov co bolo fajn 🙂 ale musis sa pytat konkretne vo vasej spolocnosti ako to u nich funguje, ale klikni take info by mali mat aj na web stranke 😉

bubelko
14. jún 2011

@brulka postielky su len na tzv. zaoceanske lety, t.j. na dlhe lety. na kratke lety neponuka postielku ziadna spolocnost - aspon co viem. 😉

@hajanka jedna sa o normalne autosedacky, ktore maju cerifikat aj na lietadlo. nesuvisi to so spolocnostou, ale so znackou autosedacky. su rozdiely medzi sedackami na kratke a na tzv. zaoceanske lety. letecke spolocnosti maju uvedene, ktore sedacky su pre ten ktory let certifikovane.
napr. romer a maxi cosi maju urcite certifikat na niektore sedacky do lietadla. my mame konkretne romer duo plus a pouzivali sme ho pre starsieho syna od 2 rokov az doteraz aj v lietadle 😉

brulka
14. jún 2011

@bubelko no my sme leteli vramci juznej ameriky jeden kratsi let (2hod) a postielku sme dostali lebo sme leteli v noci. ja si myslim ze je to velmi individualne a treba sa poinformovat v tej spolocnosti s ktorou clovek leti. lebo my tu kazdy piseme nejake skusenosti ale tie nemusia platit vsade 🙂

bubelko
15. jún 2011

@brulka neviem, juznu ameriku nepoznam. lietam len kratky let v ramci europy a ked som si zistovala tu postielku (ked bola este relevantna), tak som nenasla zo spolocnosti, ktore som brala do uvahy (lufthansa, airfrance, swiss, austrian a airberlin), ani jednu, co by ju tu ponukala na kratke lety. vsade uvadzali, ze len na dlhe. ale je pravda, ze to nie su vsetky letecke spolocnosti, tak mozno nejaka existuje, co ponuka aj na kratke 😉

brulka
15. jún 2011

@bubelko asi mas pravdu ale kratky let sa da zase vydrzat aj s dietatkom na rukach 😉 aspon pre mna to nie je ziaden problem.

jjjb
17. jún 2011

holky nevíte jako to je? letíme s 2,5ročními dvojčaty z Brna do Bulharska (s ČSA), chtěli by jsme vzít s sebou golfky, ale vzhledem k tomu, že už to nejsou děti do dvou let, tak nevím jak to je. Můžu si ho vůbec vzít? musím ho odbavit jako zavazadlo? a kdyby ano, tak to mi ho zase nevezmou na palubu, že? na stránkách ČSA jsem se toho moc nedočetla...dík za odpovědi

sisaha
17. jún 2011

@jjjb urcite si ich mozes zobrat. Ja som brala pre 3-rocnu dceru tiez a v pohode

jjjb
20. jún 2011

@sisaha díky a dali vám ho hned po příletu u výstupu z letadla? nebo jste si museli počkat a vyjel až s kuframa? díky

slaviq81
20. jún 2011

@jjjb zalezi od letiska. Ak vystupite z lietadla priamo do priletovej haly tak kociar si vyzdvihnes az z batozinou.

sisaha
20. jún 2011

@jjjb my sme brali kocik do lietadla. Dovolili nam ho vziat. Pred nastupom po schodikoch sme ho zlozili a odovzdali letuske. Kam ho ona dala neviem, ale ked sme vystupili, tak nam ho hned pri lietadle znova odovzdali 🙂. ale asi naozaj zalezi od leteckej spolocnosti. To vam povedia na check in ci ho treba odovzdat spolu s kuframi, alebo ho mozte brat az do lietadla 🙂

estterka
20. jún 2011

@jjjb vsak im zavolaj na info linku a spytaj sa. ja som si vsetko,o com som si nebola ista,zakazdym overila priamo u spolocnosti,ktorou sme leteli. ak to nemali na stranke,tak som zavolala. lepsie,ako stresovat do posldnej chvilky,ci sa moze nieco alebo nie? 😉

jjjb
20. jún 2011

@slaviq81
@sisaha
@estterka holky díky za info 😉 😵

blanblan
20. jún 2011

@jjjb len si ho nezabudni potom vyzdvihnut ako ja, malu som posadila na vozik s batozinou a uplne som zabudla ze mam aj kocik 😀 😀 potom som ho bola hladat cestou spat, trubka!....

jjjb
20. jún 2011

@blanblan 😀 😀 😀 asi budu muset všechno spočítat, než odejdeme 😝 dvě děti, manžela, dva kufry a kočár 😀 .....jsem se fakt zasmála, promiň 😉

blanblan
20. jún 2011

@jjjb ved aj ja som sa na sebe smiala a cela rodina, takze kludne 😀

lilla244
26. jún 2011

baby kedy ste prvy krat leteli s babatkami a ake mate skusenosti?

mape
27. jún 2011

@lilla244 my sme leteli s malou prvy krat ked mala 11 a pol mesiaca. Let bol dlhy 4 a pol hodiny. Zvladla to na jednotku 🙂 Vacsinu casu prespala.

endzi30
27. jún 2011

@lilla244 - my sme leteli prvy krat ked mala malinka 2mesiace a vsetko v poriadku...cim mensie babo, tym je vsetko jednoduchsie....a hlavne babo vela spi 🙂 🙂 jedine co potrebuje je dudel, dida, alebo flaska 😀 a byt prilepene na tebe 😉

monikabe
11. júl 2011

Ahojte, pred 2 tyzdnami som letela 10 hodin s 2 rocnym syncekom. Bol to horor, nezartujem. Uz pri odlete mi ukazoval uska, bude citlivy na zmenu tlaku, ako aj ja. Cely cas bol nervozny, vzdy ked sa podavalo jedlo, napoje, ked zberali odpadky musel sediet priputany, pocas celeho letu aspon 10x, vzdy som ho musela odtrhnut od nejakej hry alebo od behania po lietadle. Uplne som ho nespoznavala, bol stale viac a viac nervozny, pospal len 45 min., aj to na mojich rukach, takze ja ziaden oddych a pri pristavani uz salel, krical, strasne. Potom nam pilot oznamil, ze nie je volna brana a budeme kruzit po letisku, kym sa nieco neuvolni, ze asi 10 min. Ale bola z toho 45 minutovka, po 10 hodinovom lete......on uz nemohol sediet, jasne, ze sa aj pokakal prave vtedy, chvilku som mu ukazovala lietadla okolo, ale proste bol uz tak neskutocne vycerpany, uz len plakal a kvical a toto stale dookola, jaj.......uz teraz sa bojim letu spat. Mala som pre neho aj jeho hracky, aj nove hracky, aj mliecko, aj cokoladovy kremik, vsetko mozne, ale po urcitom case uz nic nezaberalo, nerozumel tomu preco musi tolko sediet. Ved si zoberte, 2 rocne deti su okrem spania a jedenia non stop v pohybe.
Vedla nam babatko spinaklo, papkalo, hrajkali sa a opat spinkalo, pohoda.
Spat ideme na noc, dufam, ze to bude lepsie.

womenne
31. aug 2011

Kočky možeme si zobrať do lietadla hračky? Nejake auta.

ichbinich
31. aug 2011

@womenne:
Jasne, ze mozes zobrat hracky. Ale aby sa ti to pomestilo do prirucnej batoziny 😀
Ale pozor na auticka na dialkove ovladania a ine hracky na baterky! Mojho manzela podozrievali z terorizmu, ked mal raz auticko na ovladanie, a to mal asi 6 rokov a vtedy nebola ani zdaleka taka hysteria ako dnes.
Nezabudi zobrat oblubene hracky a nieco nove. My mame v aute taku tu magneticku tabulu na kreslenie, existuju aj trochu mensie, aspon nebudes musiet hladat popadane cezuzky popod sedadla 😉

womenne
31. aug 2011

@ichbinich decká maju 5 takže možu mať vlastný batoh nie? Inak to natlačím k mm, ja si beriem decentnú tašku 😎 😀

ichbinich
31. aug 2011

@womenne:
Kedze maju vlastne sedadlo, tak maju narok aj na vlastnu batozinu, ak sa dobre pamatam.
Len nech sa ten ruksak s hrackami zmesti do rozmerov prirucnej batoziny 😀

monikabe
10. sep 2011

Ahojte, uz som tu spominala moju nestastnu cestu do USA 😖 . Tento tyzden sme cestovali spat. Moj syn mal vlastnu letenku a teda aj narok na vlastnu batozinu a aj prirucnu batozinu. No a ta jeho bola plna hraciek. Vsetko nove, nevybalene. vacsinou dobnosti........ male auticka, zvieratka, knizky, farbicky,svetielko. Ale hlavne som mala vlastny maly DVD prehravac. Pustila som mu Lolek a Bolek a hned mu bolo lepsie 😉 Mala som aj rozne sladkosti a slane veci, chlebik, tycinky......vsetko mozne, male balenia.....same mnamky 😀 .
Mali sme stastie, lebo Air France ma na kazdom sedadle vlastnu TV, takze aj tam som mu pustala animovany film. No a mala som aj homeopaticke tabletky na ukludnenie. Takto som bola vybavena, pratoze sme leteli opat skoro 10 hodin a pre 2-rocne dieta je nemozne vydrzat tak dlho v klude.
Ak by ste leteli do USA, velmi rada vam dam aj nazov lieku co som mala so sebou, lebo existuje ich vela, ale tento mi poradila pediatricka.

sisaha
10. sep 2011

@monikabe ahoj, mozes mi prosim napisat nazov toho lieku? My tiez budeme cestovat do USA -LAX v priebehu roka, tak by som si to niekde zapisala. moj 2,5 rocny synovec letel tu istu cestu pred mesiacom a isli na noc, takze on skoro celu cestu prespal, zato 11 rocna neter 3x zvracala (z toho raz do vlastnych topanok 😀 ).