Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

kikimaruska
18. apr 2009

Jinak že řeším plenky, letíme na 2,5 měsíce, takže se jich něco málo spotřebuje 😉 😀

martinano
18. apr 2009

no vidis, kludne to urob aj tak ja si myslim,ze nebudu robit problemy pri malych detoch
plienky,ked kupis aj tam tak zober len na cestu ved to je vaha,aj ja bravam na cestu, oblecenie na prezlecenie, odsavacku na soplik, balzam na pery maly decky cestovny krem, nikdy mi to zatial nevyhodili, odsavacku taku tu obycajnu hadickovu, lebo malemu sa raz pustil soplik z tej klimatizacie a este nevedel smrkat,tak preto ju bravam keby nahadou

kikimaruska
18. apr 2009

dobrá rada-odsavačka, ta by mě nenapadla, díky 😉

martinano
18. apr 2009

nie je zac, moja skusenost malemu sa pustil soplik a nemohol dychat ani sa najest ani dychat,tak od vtedy ju nosim

anaid
18. apr 2009

My ledva zvladame lety po europe, nedokazem si predstavit transantanticky, je moc neposedna. Ja jej vzdy nakupim jedlo a pitie v bezcolnej zone, v drogerii maju aj potravu pre babatka. Ale teraz ako najblizsie letime pobalim nejake ovocie a kekse uz doma, nepovolene su len tekutiny. Mama k nam vzdy prileti s priucnou batozinou plnou keksikov, ovocia, dokonca aj snicle minule mala. A nasa nasich suseda chodi k synovi do uk, a vraj na v prirucnej batozine 10kg zemiakoveho salatu a snicli ( reznov).

A vzdy sa nam v lietadle pokaka, to prebalovanie v tych stiesnenych priestoroch je priserne.

mamacat
19. apr 2009

kikimaruska, ja lietam z CA na Sk pomerne casto s malou (doteraz uz 4 krat, 2 krat bez muza). minuly tyzden sme leteli tiez a to mala 22 mesiacov cize este bez sedadla. dobre je vypytat si "bulk head seat row" cize sedadla hned za prepazkou, je tam viac miesta na nohy. deti do cca 11kg (25lbs) mozu byt v takej postielke co sa na tu stenu namontuje. tvoj maly sa do nej mozno este zmesti. (ked sme isli minule mala mala 16 mesiacov a este sa tam vosla). a ak ti nedaju tu positelku, bdes mat miesto na zemi, hodis tam par diek a maly sa ti tam moze hrat alebo aj spat. jedlo si zober kludne, naprikald piskoty my vzdy berieme do lietadla a nikto nam ich zatial nezobral. takisto nam ani vodu ci mlieko nezobrali. raz mi zobrali a vyhodili krem na zadocek, odvtedy beriem do lietadla iba taku malicku tubu. aj ked tvoj maly nema sedadlo, ma narok na jednu batozinu. (ty dve) ak ides s Lufthansou tak tam budu vediet letusky aj po nemecky. ak mas este nejake otazky kludne mi napis do IP.

trixi
19. apr 2009

kakamaruska, preco nesmies vziat zvukove hracky do lietadla? Lietame s malym do Vancouveru, nie je to USA, je to Kanada, nie su take prisne predpisy, ale vzdy sme mali nejake zvuky vydavajuce hracky. Teraz nosim aj DVD, a ako pise mamacat, pytaj si pri check in tie sedadla hned za oddelovacou stenou. Ja som sa stretla aj s tym, ze letusky dali tu skladaciu postielku aj pre 2.5 rocneho chlapca. Lietam prevazne Lufthansou a vzdy som stretla ochotny personal. Co sa tyka jedla, este sa nestalo, ze by nieco vyhodili a ani ochutnavat sme nemuseli. Lietame z Viedne cez Frankfurt. Ale zasa zalezi asi na akeho usilovneho uradnika natrafis. Co sa tyka kakania v lietadle, nas maly uz nocnikuje, takze nosime cestovny skladaci nocnik, nema ho velmi rad, ale je to vzdy lepsie ako mu umyvat prdelku v tom malickom umyvadle.

myskapipiska
19. apr 2009

prasiatko, autosedacku uz mam kupenu, teda objednanu z nemecka, tak dufam, ze dojde v priebehu buduceho tyzdna, a chcela som ju zato, ze nejake baby tu spominali, ze ak su volne miesta tak mi babo dovolia nechat v nej aj pocas letu, neviem si predstavit, ze by som ho dve hodiny drzala na rukach, pri dcerke to nepojde, ved musim aj onu sa starat a s babom na rukach, no nic moc, no teraz som akurat citala na stranke easyjet, ze autosedacka je povolena pre deti co maju viac ako pat mesiacov, co ma dost nahnevalo, no a s tym kocarom, mam sportak (kuk album) + fusako tasku, tuto ale nechcem brat, takze by som na kociar dala autosedacku,

baby, jak je to? naozaj povolia autosedacku len babatku starsiemu ako pat mesiacov, alebo robia aj vynimky?

kikimaruska
20. apr 2009

Moc všech děkuji 🙂 . Na ty sedla u stěny se určitě zeptám a tech 11 kg budeme mít asi určitě, to bychom se vešli. Je i malý na délku (nevím jak velká je ta postýlka). S postýlkou se prý ta místa u stěny dávají automaticky, aby šla zavěsit...vy co máte zkušenost, když by byla turbulence ap., je nutno třeba spící mimi v postýlce vzbudit a vyndat, připoutat k sobě? Asi ano...?

trixi
21. apr 2009

kikimaruska, zazila som, ze pocas dost silnych turbulencii, personal nechal miminka spinkat a zasa na inom lete pri slabych turbulenciach sa museli mimi vybrat a priputat k maminam. Ono to vsetko zasa zavisi na personale, ako si plni povinnosti. Ja som vsak vzdy pri turbulenciach mala maleho priputaneho k sebe. Tie miesta za predelovaciu stenu nedavaju automaticky (moja skusenost), vzdy sme ich ziadali. A postielku nam tam uz dali automaticky, kamaratka, letela s vascou dcerou, a ta si poziadala, hoci nesplnala predpisanu vahu ale personal jej ju dal.

krista
11. máj 2009

vilca • 1d • 10. červenec 2008 v 07:59
Ahoj holky, potřebovala bych poradit, jak vyřešit jeden problém. Dnes v noci odlétáme na dovolenou s naší 22měsíční dcerou. Let bude trvat 5 hodin. Na místo doletíme nad ránem a zrovna v tu dobu je malá zvyklá na Nutrilon z kojenecké lahvičky. Jenže podle pravidel můžeme mít s sebou v letadle jen výrobky v originálním obalu. Tak bych potřebovala vědět, jestli mi tam dovolí už připravený Nutrilon v lahvičce, nebo prostě jak to vyřešit... Nevím, jak bude let snášet (asi bude spát, ale spoléhat na to nemůžeme), takže je možné, že bude mlíčko vyžadovat... Ještě mě napadlo, že bych vzala balenou vodu a celý nenačatý Nutrilon - obojí v originálním obalu. Ale nerada bych to při kontrole před odletem někam vyhazovala...
Máte s tím nějaké zkušenosti? Můžete mi prosím poradit co nejdřív? Díky.

terkaz • 1d, 14tt • 10. červenec 2008 v 08:07
ahojky , my jsme leteli s Filipkem do Rima, mlicko jsme nepotrebovali, to zustalo v kufru, ale mela jsem s sebou v avent flasce jeho caj. Pri kontrole se jen ptali ci to je a kdyz videli , ze je to nase normalne nas pustili. Nic jsme nevyhazovali. Myslim, ze pro deti jsou nejake vyjimky, ale na 100% to nevim.

nensy • 2d • 10. červenec 2008 v 08:09
ahoj takovéhle podobné téma bylo v kojencích tak se tam podívej 🙂

terkaz • 1d, 14tt • 10. červenec 2008 v 08:10
asi zalezi i na tom kam letite, kazda zeme kouka na bezpecnost trochu jinak, znas to 😉

adikasb • 1d • 10. červenec 2008 v 08:43
Kuk sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

sofik • 1d • 10. červenec 2008 v 08:47
Ahoj. my sme sa pred mesiacom vrátili z dovolenky z Grécka a pitie pre deti je dovolené. Može sa staž ako nám že budeš musiet sa napit z tej flaše. Ale inak sa neboj je to povolené. 🙂

androna • 2d • 10. červenec 2008 v 08:47
vilco co sa tyka kojeneckeho jedla ta to je vynimka ktoru mozes vziat sebou akurat sa musis pred kontrolou z toho napit aby videli ze to je fakt iba mlicko.kludne mozes urobit mliecko a aj vodu sebou.max ale do 1Litru

vilca • 1d • 10. červenec 2008 v 08:53
Děkuju, takže to zkusím vzít obojí, případně to hotové mlíčko prostě před odletem budu muset vylít. Tak nám držte palce, bude to asi náročné... 😅

unka7 • 1d, 35tt • 10. červenec 2008 v 09:36
Vilco, mi když jsme letěli do Tunisu, tak jsem měla sunar ve flašce pro malou připravený a na té kontrole jsem se musela napít, takže v pohodě si myslím, že to proneseš

prasiatko30 • 10. červenec 2008 v 10:11
ja som to robila tak ze som si pripravila do davkovaca 4 davky mlieka - 2 polovicne a 2 cele a brala som vodu bud pripravenu a odmeranu v kojeneckej flasi alebo som bravala male flasky vody - 50ml zatvorene od vyrobcu.

ja som sa ale raz aj pohadala s tymi pozemnymi letuskami - lebo ma chceli presvedcit, ze na hodinu letu nemusim dcere - 9m - brat nic do lietadla - skoro ma trclo - som sa jej len opytala, ze ako si predstavuje ze budem vysvetlovat 9m batolatu pocas letu, ze to je len hodinovy let ked bude hucat od hladu alebo pre zmenu tlaku v uskach a nebude si mat co cuckat????? - ale to bol fakt len jediny raz aj to sme leteli z maleho letiska a dievcata si asi neprecitali vsetky vyhlasky co mali - a ja som ich musela presviedcat co mozem a nemozem 🙄 - nakoniec muz to este zaklincoval - lebo poslal staznost riaditelovi letiska aby vedel aky maju bordel na letisku 😅 😝

zany • 2d • 10. červenec 2008 ve 12:38
Vilco, my jsme se teď vrátili z Řecka a letěli jsme už v 6 ráno, takže jsem pro prcka potřebovala taky mlíčko. Měla jsem v jeho lahvičce odměřený jen ten prášek a v pohodě jsem s tím prošla 😵
Ale můžeš to mít i zalité, na stravu pro děti se to nevztahuje!!! 😉

bihan • 1d • 10. červenec 2008 ve 12:40
V Paríži som niesla pre malú tri príkrmy a štvrť litra vody vo fľaši a ani mi to neskontrolovali 😉

vilca • 1d • 21. červenec 2008 ve 23:25
Ahoj holky, tak v pátek jsme se vrátili z dovolené. Při kontrole zavazadel nebyl vůbec žádný problém, ani jsem nemusela ochutnávat 🙂 Evička těch 5 hodin v letadle zvládla úplně bravurně... Po cestě tam celou dobu spala - měli jsme tam volné sedadlo, takže to bylo jakž takž pohodlné. A po cestě zpět byla vzhůru, ale úplně zlatá - hodná, veselá, naopak ještě bavila ostatní cestující 😵 Takže jsem měla zbytečné obavy

krista
11. máj 2009

jakoubka • 1d • Včera v 18:29
Ahoj,

Chystám se s malým letecky k moři a zajímalo by mě ,jak vaše dítě let snášelo?
Myslím nevolnosti,vzlétávání letadla a přistávání.

Já sama mám problém se zalehlýma ušima při přistávání a pak půl dne ještě neslyším 😒

asanaa • 1d, 30tt • Včera v 18:35
jakoubka náš Matýsek to snášel lépe než my 😀 😀
Byli mu 2 roky a úplně super.Při vzletu jsem mu dala pití,kvůli uším.Celý let bez potíží,v půlce letu totiž usnul a probudil se až po přistání 😀
Myslím že děti to snášejí daleko lépe,ale asi taky záleží na jedinci.Někomu to nevadí a někdo to celé propláče.

poletucha • 29tt • Včera v 18:37
jakoubka ...jestli ti muzu poradit,tak pri vzletu az do hladiny a pak uz od zacatku klesani az do pristani kojit (nebo krmit) 😉 jinak miminka breci pac je boli ouska,neumeji si vyrovnavat ten tlak samy polknutim,zivanim atd... Jinak na nevolnosti mimca netrpi 🙂
A jeste si zjisti u cestovky kde si budes kupovat dovcu jestli ta letecka spol. poskytuje pro mimco postylku a pripadne si to zarezervovat (jde to jenom u prvnich rad)
Preju peknou dovolenou 😵

asanaa • 1d, 30tt • Včera v 18:39
A jak dlouhý budete mít let??

peppapig • 1d • Včera v 18:52
jakoubka...myslim, ze deti s tim letanim problem nemaji, teda nasi M teda nikdy nic nevadilo atd. Usi zalehnou a odlehnou, zacpi si nos a pusu a zkus jakoby vydechnout a je to.

Pokud mate dlouhy let nezapomen na knizky, hracky a tak, jinak se zblaznis 😎

jakoubka • 1d • Včera v 18:59
Holky,žádný dlouhý let to nebude,plánuji Krétu,takže tak 2-2,5 hodinky letu 🙂
Děkuji moc za rady 🙂

jaja0110 • 2d • Včera ve 20:48
jakoubka, s 2-rocnym dietatkom bude let viac zabava ako stres, neboj len si vsetko naplanuj 😉 my sme s nasimi dvojickami leteli uz asi 6x, naposledy teraz ked mali 1 rok...cez Vianoce sme leteli 3 hodiny, na SLK sme leteli 2 hodiny...do prirucnej si podel tasky, v jednej budes mat hracky- par novych kt. este nevidel, knizky, omalovanku, pastelky, nieco blikajuce a hrajuce sa vzdy zide 🙂 do druhej tasky pitie a papanie, podbradniky a tak aby bolo vsetko po ruke 😉 a do tretej tasky plienky a vlhcene (ak este treba 😉)
Nase dve herecky polku letu pobehovali po ulicke a zamestnavali ostatnych pasazierov, nieco aj zdriemli a potom jedli, takze to rychlo uslo... a to sme ich museli mat na kolenach, nemali este narok na vlastne sedacky 😅
Ale ak tvoj drobec bude mat uz 2 roky v case letu, uz musi mat vlastnu sedacku, tak to bude este pohodlnejsie 🙂 🙂 S nevolnostou alebo zalahnutymi usami sme nemali ziadne problemy 😉

janinah • 3d • Včera ve 20:58
odporúčam novú hračku,knižku,skladačku,autíčko....a pri vzete aj dolete dávať piť,aby prehltal a tebe odporúčam žuvačku kvôi ušiam, a ak sa dá tak sedenie pri okne, do lietadla som niesla čaj a mlieko v kojeneckých fľaškách,prešla som bez problémov,len som pred pracovníčkou musela odpiť z každej fľašky 😀 a ešte keksy som mala pre malého

danu • 1d • Včera ve 21:39
Tema tu uz je skus pozriet tu 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jaja0110 • 2d • Včera ve 21:41
Nam sa osvedcilo urcite sedenie pri ulicke, kedze take batola chce stale chodit hore dole, co by doost obmedzovalo spolusediaceho ak by ste sedeli pri okne a taktiez zo sedacky pri ulicke je na neho ovela lepsi vyhlad 😀 ... taktiez pri chodeni na zachod s malym dietatom je urcite vyhodnejsie miesto pri ulicke

myskapipiska
22. máj 2009

baby, neviete ako to funguje, ak by som letela s dvoma detmi na obciansky preukaz? ako legitimujem deti? rodne listy stacia?

trixi
22. máj 2009

deti musis mat zapisane v pase, alebo musia mat svoj vlastny pas. Rodne listy nie su cestovny doklad.

prasiatko30
23. máj 2009

moja ma pas uz od 3m a obcianku sme vybavovali teraz v 2r6m - takze ja som za aby dieta malo vlastny doklad - a ked je to aj mozne preco nie - teraz mame doma pamiatku - prvy pas a sme celi radi 😀

shaula
23. máj 2009

myskapipiska, nemám s tím zkušenost, ale selský rozum mi říká, že buď bude muset mít dítě vlastní pas nebo ho musíš mít zapsané ve svém pase nebo minimálně OP (pokud letíš do země EU, ale nevím, jestli to u letecké dopravy stačí). Asi těžko budou stačit rodné listy, to opravdu není cestovní doklad. Proč se nezeptáš rovnou v CK nebo u leteckého dopravce?

myskapipiska
23. máj 2009

dakujem za rady,

zuzana76
28. máj 2009

ahojteee, kto ste leteli Skyeurope? maly v auguste dovrsi 2 roky, my letime par tyzdnov pred jeho 2. narodeninami tam a 2 dni pred 2. narodeninami naspat, objednali sme mu letenku od 2-14 rokov, teda nie batola do 2 rokov, a teraz som citala, ze do 2 rokov nie je mozne objednat letenku pre dieta, ale je priputany na rodicovi, jedine ak by mal vajicko, ale do vajca ho uz nenasukam, a nechapem preco by nemohol mat letenku, ked sme za nu zaplatili

yasmina
28. máj 2009

zuzana super ze ste kupili letenku....od 2 - 14 rokov bude mat samostatne sedadlo a zaroven aj narok na batozinu 15 kg...keby si male letenku do 2 rokov bol by k tebe priputany a ziadna batozina takze si na tom urcite super 😉

zuzana76
28. máj 2009

yasmina, no ale teraz citam, ze do 2 rokov nema narok na sedadlo , tak neviem ci nam uznaju, ze este nema 2 roky a daju mu vlastne sedadlo

prasiatko30
28. máj 2009

zuzana - ale ak ty si mu kupila a nahlasila pri kupe ze dieta ma uz dva roky - a tak si vlastne aj kupovala tu letenku tak narok na to sedadlo ma - vsak aj plati plnu sadzbu ako dospely - len oni potrebuju pri tom check-in vediet ze ide o tak male dieta. pokial si za to dieta zaplatila normalnu letenku tak ma narok na sedadlo, iba ak by si ho pri plateni letenky bola hlasila ako batola do 2 r tak by ho nemal. 😉

femmefatale
31. máj 2009

ahojte, o 2 týždne letíme s ani nie 2-ročným synom (bude infant bez sedadla) na floridu, so spoločnosťou British airways.. letime najskor z budapešti do londýna - z tohto letu strach nemám, z londýna potom o 3 hodiny nás čaká 10 hodinový let cez oceán..
máte niekto skúsenosti s British airways, ako sa chovajú k deťom, a tak? čo si mám žiadať, prípadne na čo nemám zabudnúť.. ako kocik? planujem zobrat quinny zapp, ktory ma aj svoju cestovnu tasku, do ktorej kocik komplet zbalim a chcem si ho zobrat na palubu, aby som ho mohla pri prestupe v londyne vyuzivat a netrepat maleho 3 hodiny na rukach ☹ da sa to?
pri kúpe leteniek som telefonicky žiadala o prednú radu sedadiel, poslali mi mailom plánik lietadla, aby som si vybrala s tym, ze to mam povazovat za vybavené.. nemám tam predsa este raz zavolat, aby som mala tie sedadla naozaj zabezpecene??? velmi mi na tych sedadlach zalezi, pod nimi je viac priestoru, maly sa tam moze prehrat aj pospat.. strasila som cestovku, ze maly je hyperaktivny a tak 😀
letime rano 7:20, noc predtym planujeme v budapesti prespat na hoteli, ako skoro pred odletom musim byt na letisku? musim ziadat tieto sedadla este aj pri check-ine, pripadne u letusiek??

pre zaujimavost - minuly rok sme leteli do egypta, maleho mi komplet vyzliekli az do pampersky, aj tu mu ohmatavali (mozno pre to meno - Nathan, neviem ☹ ) v bratislave som musela odpit aj z termosky s vriacou vodou ☹ odporucam pre tieto pripady zobrat si aj poharik, naliat do toho, trosku pofukat a potom odpit - ja som sa v strese riadne opalila ☹ leteli sme nasimi aerolinkami, letusky mi zobrali kocik- golface pri vstupe do lietadla a ked sme vystupovali, odovzdali mi ho pri dverach 😉
lietadlo malo volne miesta, tak aj ked nemal sedadlo, letusky mi umoznili najst 2 miesta pre mna a manzela nahradne blizko a maleho sme mohli ulozit na 2 sedacky pri sebe spat.. len sme ho museli kvoli turbulenciam trosku komplikovane tym detskym pasom priputat, ale pospal si 2 hodiny 😉 ten let zvladol bravurne, ludia sa ma pytali, ci lieta kazdy den, ked je tak zlaty..

slaviq81
31. máj 2009

Femme, kočiar si môžeš vziať až do odletovej haly, tam ti ho pred vstupom do lietka vezmú a po prílete ti ho zasa pri výstupe dajú 😉 Takže bez problémov. Ohľadom tých predných sedadiel, radšej si ich pri checkine opäť vypýtaj. A na letisku by si mala byť minimálne 2 hodiny pred odletom. Nezabudni malému pribaliť do batôžka hračky 😉 Prajem príjemný let 🙂

sasenkah
31. máj 2009

Femmefatale - tu Floriu ti zavidim 😉 . Ja pojdem az v decembri
Sedadla tvrdo vyzaduj, oni vedia byt na tych letiskach pekni hajzlici, uz sa mi parkrat stalo, ze mi zmenili miesto, aj ked to nebolo British Air.
Urcite teda na check-ine povedz ake mas mat miest, prip. si vytlac doklad o tom, ake miesta mas rezervovane.

Mna s mojou malou kontrolovali /osahavali za paravanom 😀 / snad pri kazdom lete. V poslednej dobe sa mnozia pripady paserakov s detmi, tak asi preto... Osobne mi to nevadi, je to hlavne pre nasu bezpecnost.

btw. ja som s malou letela na Floridu ked mala 5,5 mesiaca a v pohode 😉

femmefatale
1. jún 2009

mne ide hlavne ohladom toho kocika o to, ze ked mi ho v budapesti vezmu, aby mi ho na prestupe v londyne zase dali, nech mozem po letisku maleho vozit, nie aby mi bol na rukach 😖 v londyne nech im ho mozem zase odovzdat.. pocula som, ze mi ho v budapesti vezmu a daju az v Tampe, co by ma teda nahnevalo 😝

trixi
1. jún 2009

pri check in nahlasis, ze mas kocik ale nedas im ho spolu s batozinou. Beries si ho so sebou az k lietadlu, pri vstupe na palubu ho odovzdas a oni ho bocnym schodiskom odnesu do batozinoveho priestoru. Pri vystupovani v Londyne Ta bude kocik cakat hned pri vystupe z lietadla, takze hned ako opustis palubu lietadla, tak mozes dieta dat do kocika. A pri nastupovani do dalsieho lietadla ho zasa odovzdas az pred vstupom na palubu lietadla. Dokonca pri nastupovani do lietadla Ta uprednostnia. Taka je moja skusenost s British, Lufthansou a Austrian.

femmefatale
1. jún 2009

aha, super ohladom toho kocika.. dakujem.. cize dam si ho oznacit labelami, ked ho aj tak potom strcim do prenosnej tasky?? 😉 ale asi pre istotu ano, vsak?

volala som prave s cestovkou, co mi rezervovala letenky ohladom tych miest, ubezpecili ma, ze som za stenou, cize predomnou nikto, len vacsi priestor.. chcem sa ale spytat (ja viem, troska stresujem, ale predsa je to 10 hodin letu 😔 ), to sedadlo je oznacene cislom 15 (cize rad 15) sedadĺo A, a nad tymi sedadlami su na planiku zaznacene nejake znacky COT (to je co? nie nahodou tie kyslikove masky?) nevidim tam na tom planiku nejake predelenia lietadla, tak sa chcem uistit, ci budeme naozaj pri tej stene, kde je viac miesta.. kedze vsetci tu pisete aj rozne webky upozornuju, ze s detmi treba ziadat sedadla vpredu kvoli vacsiemu miestu.. tak neviem, ci rad 15 je zrovna vpredu, alebo tym myslite vpredu za stenami 😉
ked som letela tymito velkymi boeingmi, tak bez deti a vobec som sa nestarala, aby som si vsimala, ci je lietadlo predelene nejakymi stenami, kedze je to rad az cislo 15..
chapete ma, co chcem povedat 😉
za mnou bude manzel so starsim synom a slubili aj sedadlo vedla mna volne, tak super.. dalsie sedadla v tychto radoch 15 a 16 uz nie su, az cez ulicku, za nami su uz po 3 sedadla

aj na elektronickych letenkach, co mi mailom zaslali, uz mame tieto miesta zarezervovane 😉

tak vam dakujem za vsetky ubezpecenia 😉

trixi
1. jún 2009

Podla mna oznacenie COT (urcite nie pre kyslikovu masku) je pre tu postielku, ktoru tam mozu po vzlietnuti pripevnit na stenu. Ja som si to tam nikdy nevsimla 😀 . A to cetujem casto. Neviem akym boingom letite, ale ked mas uz zarezervovane miesto na letenke, byva to tam napisane, tak sa nestrachuj a pri check in si ich len skontroluj. To vies, aj pri check in sa mozu pomylit, su to len ludia.
Ja Ta chapem, ked je to Vasa prva taka dlha cesta (10 hod. let). Ja lietam do Vancouveru.

trixi
1. jún 2009

a este poznamka, nespoliehaj sa, ze miesto vedla Teba bude volne. To Ti nemoze zarucit ziadna cestovka a ani predajca leteniek. Ak bude lietadlo plne (co si myslim, ze bude), tak Ti tam urcite niekoho posadia. Pretoze to lietadlo sa neobsadzuje len z Budapesti, do toho lietadla mozu nastupit ludia co letia z Viedne a pod. a tam na letisku nevedia, ze ho chces mat volne. Pokial za neho nezaplatis, tak ho nikto nemoze pre Teba drzat.

femmefatale
1. jún 2009

trixi - to mi je jasne.. ale zatial je uz dllllhhhooo volne, letenky sme kupovali v marci a dnes mi potvrdila, ze je volne.. ved ak nahodou bude volne miesto inde, tak ak nahodou niekto vedla mna sediet bude, velmi rad si kvoli mojmu malemu teroristovi presadne co najdalej 😀 😉