Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

erikasadek
19. dec 2009

bihan, na , obhajobu meleri, no , tamnebol pult a chudera musela prebalit na zemy spinavej a to by som ja uz zabijala, prebalovat babo na spinavej ocikanej zemy. 😠
ale to je mimo.. inak ak je pult tak urcite na pulte na zachode; 😉
no, ide do spanielska moja, ale , snazila som s aod toho odhovorit, najprv vakom 12 hodin, !! tak to som skoro zabijala, ako mozes ist s tehotnou co chces aby porodila,; ale ta dozivotna letenka je dobre. 😀 😀

denkolc
3. jan 2010

Toto je veľmi vďačná téma....dočítala som sa tu aj to, že poniektorí letíte teraz v januári...tak prosíííím, dajte vedieť, ako to prebiehalooooo....

Ja by som s malou chcela letieť síce až v júni, to bude mať 15 mesiacov, do USA....a okrem letu sa obávam časového posunu....keď z USA priletela švagriná s 18 mesačnou dcérou sem, na Slovensko, zabalili to po troch dňoch, lebo malá vkuse plakala...nezvládala to absolútne... ☹

magda22
3. jan 2010

Ahojte,
prosim vas neletel niekto v poslednej dobe, alebo nechysta sa letiet s RYANAIR s viac ako dvojrocnym dietatom?
Dakujem velmi pekne za pomoc! mam v tom zmatok.
Magdus.

magda22
4. jan 2010

nenajde sa tu teda nikto s podobnou skusenostou?

newyorkgirl
4. jan 2010

magda, my tak lietame v septembri som bola naposledy, dcera uz teraz mala 3 roky co potrebujes?

magda22
4. jan 2010

ahoj, dik, ze si sa ozvala, mne len nie je jasne to s tou batozinou, ak nechcem nic za batozinu platit, tak mam narok len na jednu do lietadla s max 10 kg?

magda22
4. jan 2010

do lietadla - myslim tym do kabiny so sebou

xzaje01
5. jan 2010

Denkolc, ja jsem prave u rodiny v Mexiku, let byl teda narocny, ale kupodivu s casovym posunem mel maly uplne minimalni problem. Behem 3 dnu uplne v pohode a plakal tak stejne jako jindy.
Jinak s tim prebalovanim na sedadle, taky me to napadlo, ale pak jsem si uvedomila, ze je kolem vsude v malem prostoru spousta lidi a ten zapach by je mohl obtezovat - precijen se v letadle nevetra, ze. 😅 Takze docela chapu letusky, ze posilaji maminky prebalovat na wc. Ale na zemi, to bych taky odmitla! 😕

Jinak co tu psala (ted nevim kdo) o neprijemnostech cestovani v letadle, zamene sedadel - nam se stalo, ze jsme byli v letadle 4 pary s kojenci, vsichni jsme meli zarezervovane misto s prostorem pro nohy a malou postylkou, ale jelikoz na posledni chvili zmenili typ letadla, na jeden par postylka nevysla. Bylo mi jich fakt lito, 12 hodin meli dceru na rukach. Ony tam ty deti sice nevydrzi nejak dlouho spat, ale je to obrovska pomoc, mit tu postylku k dispozici a dite tam na chvilku ulozit.

lula5
5. jan 2010

Denkolc, mala mala 2 roky ked sme tam boli a s posunom ziadny problem. Prvu noc som ju dala spat neskor, v case jej zaspavania sme totiz prileteli a spala do rana, na obed nabehla na obedny spanok. No a po prilete domov rada spominam, sla spat uplne normalne ako chodi (19,30h) a vstala bez jedineho zobudenia o 10,15h rano!!! Postupne sa to skracovalo a uz vstava klasicky o 7, ale tie prve dva tyzdne boli genialne. takze kazde dieta je ine a nemusi to byt ako u svagriny!

kacenkalm
6. jan 2010

ahojte baby,konecne som sa dopracovala niekam,kde mi niekto poradi ako to je teda s tymi autosedackami...letime z Irska aerlingusom..mala ma 4 mesiace,a niekde som citala ze si sedacku mozem vziat,ale mi ju odlozia tam kde kociky,ale ten neberiem,lebo ho posiela autom...tak mi prosim poradte.... 🙂

kacenkalm
6. jan 2010

samozrejme mam klasicku autosedacku,nie 5 bodovu,a vraj iba tie 5 bodove akceptuju...tak ja neviem uz... ☹

magda22
8. jan 2010

no teda newyorkgirl vdaka za radu 😒

newyorkgirl
8. jan 2010

magda prepac, ale ano iba jednu 10kg na palubu a musi sa ti vmestit do urcitych rozmerov

denkolc
8. jan 2010

xzaje01 - v Mexikuuu? Tak to je super!!! A teším sa, že to Miláčik zvládol tak dobre....a je o niečo mladší od mojej, takže už som pokojnejšia... Ďakujem Ti pekne... 🙂 🙂 🙂

Lula5, tak o niečom takom môžem iba snívaať...... 😲 ...že by moja Tánička práve vďaka presunom spala viac ako inokedy...to by bol ozaj zázrak...ona ani teraz nespí vkuse viac ako dve-tri hodinky a potom je každú hodinu hore...takže vlastne - môže to byť ešte horšie??? 😅 ...díky za povzbudenie... 😉 🙂

magda22
8. jan 2010

a prosim ta, co sa nej nemoze nachadzat? viem, ze by v nej nemali byt ostre predmety, ako noznicky a pod., ale docitala som sa aj o chemikaliach, to znamena, ze v nej nemozem mat ziadnu kozmetiku? alebo len nejake spreje?
a dostala som informaciu, ze ani ziadne tekutiny, ze mi to vyleju, to si nemozem zobrat ani pitie pre syna?
prepac, ze tolko otazok, ale chcem si byt ista, vies ako...
ja si totiz len tuto jednu batozinu chcem brat, lebo idem len na par dni, takze tam musim mat vsetko potrebne...
a dakujem za odpoved.
pa

xzaje01
8. jan 2010

Denkolc - neni vubec zac, snad vam to taky dobre probehne!

Magda - co se tyce zavazadla carry on (prirucni = beres si ssebou na palubu), tak tam je hodne omezeni. Pokud cestujes sama, tak krome ostrych predmetu nesmis mit zadne tekutiny ve vetsi lahvi nez 100ml a dohromady nesmis mit tech tekutin vic jak 1l. Za tekutiny se povazuji i kremy, zubni pasty, lesky na rty a nevim co vsechno. Teoreticky bys mela mit vsechny tekutiny v pruhledne tasce pohromade - pro usnadneni prohledavani zavazadla, ale co vim, tak na tom posledni dobou uz tolik nelpi.
Kdyz cestujes s ditetem, tak jediny rozdil je v tom, ze muzes mit pro dite piti (vodu, mliko..) ale letistni kontrola ma pravo si te otestovat a pozadat te, aby ses tech tekutin napila. Opet, nevidela jsem nikdy, ze by to praktikovali, je to jen jejich pravo. Co vim, pousteji rodice s detmi i pitim bez problemu.

Jinak bych vam poradila, nejlepe je se informovat na www strankach aerolinek, se kterymi letite. Ja jsem ted koukala na Air France a tam dovoluji rodicum vzit si k diteti autosedacku, coz je super. Sice nam ji daji do zavazadloveho prostoru, ale i tak. Dokonce dovoluji vzit si na palubu male golfky, toho ted vyuzijeme.

magda22
9. jan 2010

dakujem pekne za rady, ja som si dlho studovala, co maju na stankach, ale napriklad ohladom pitia pre dieta som nic nenasla, ale povzbudila si ma 🙂, lebo sa bojim, ze mi kadeco povyhadzuju, dlho som uz neletela a este nie so synom, tak sa bojim trosku
diki moc
m.

martinano
9. jan 2010

ahojte
tak ja lietal s malym velmi casto cca kazde 2mesiace, co sa tyka pitia pre dieta, v prahe na letisku, som otvarala flase a davala mu napit, niekedy to vyzaduju niekedy nie, tak len aby ste neboli prekvapene mnozstvo mi nikdy nezredukovali.mavam pre nho do lietadla,aj jedlo, keksiky a zatial pohodicka 😉

susanne.k
14. jan 2010

je tu nejaka baba z kanady? ja som momentalne v irsku a chcela by som vediet nejake informacie.

dakujem

marryaa
16. jan 2010

ahojte holky 😉
neviete mi niekto poradit,ci mam mojej 10 mes dcere kupit do usi alebo na usi nejake chranice alebo stuple,kedze vo febr letime lietadlom?je alebo nie je to nebezpecne,bez alebo s? 😕

martinano
24. jan 2010

marryaa tak ja to pocujem prvy krat, maly mal bud dudku,alebo pil cajik,naposledy dudku uz nemal,cajik nechcel kecal, ked sme vzlietavali, nikdy sa nestazoval na uska

laskonka1
28. jan 2010

ja som letela teraz spolocnostou Ryanair a mozem povedat, ze vsetko prebiehalo uplne super.Pre maleho som mala dve flase caju, z ktorych som pri kontrole odpila a nic viac, to sa tykalo aj letiska v BA aj v Birminghame v UK.Co sa tyka jedla, v pohode mi dovolili zobrat banan, bebe brumik a aj male monte. Tiez som mala obavy, ze mi vsetko vyleju a jedlo zahodia, ale nestalo sa.

prplitko
4. mar 2010

Ahoj, ja som cestovala s mojou Sofi ked mala 11 mesiacov do Irska k segre, do 2 r. mala letenku za 1Oeur a sedela na mne, mala špeci pás cezomna, letušky boli zlaté ochotne. Ked som odlietala z Irska, mala som buginu, za ktoru som neplatila a pri vystupeni z lietadla už ma čakala rozložená vedla schodov, to je servis, letela som z aj do BA podotýkam a cez Ryanair. Teraz ma dcéra takmer 4 roky a v auguste letíme do Irska o5, letenku ma rovnako "drahu" ako ja, stála nas pri bookovaní vo februári 2O eur pre každú, akurat nema svoju batožinu, len mini rupsak na kt.má nárok. Moja sesternica lieta ako letuška pre Ryanair, takže viem o tom dost, ale zdá sa mi blbé, že si do lietadla nemožete vziat notebook a rupsak, ale len jedno zavazadlo, ostatne ide dole.. Ale inak som spokojna, majte sa pekne..

lenam
4. mar 2010

Chtěla bych se zeptat, když letím s dítětem do USA a je zde omezeno zavazadlo myslím na 30 kg, znamená to, že se počítá 30 kg na mne a pak 30 kg zvlášť na syna, když budu mít jeden kufr? Takže může kufr vážit např. 50 kg? Tam pojedeme s lehkým kufrem, ale mám obavy zpátky 😀

erikasadek
4. mar 2010

lenam , deti do 2 rokov nemaju narok na batozinu. 😉
len na prirucnu detsku; 😉
znamena ze len tych 3O kil pre vas dvoch. 😉

lenam
4. mar 2010

Erika, tak to jsi mne vůbec nepotěšila, já jsem to tušila, takže se budu muset krotit 😀

erikasadek
4. mar 2010

no budes este ze nemas dvojicky. 😀 😀 😀

jaaty
4. mar 2010

... a pokiaľ viem, tak by to nemal byť jeden kufor s váhou 30 kg (nosiči by to nezdvihli na prepravný vozík).
To si však zisti u prepravnej spoločnosti 😉

briketa
4. mar 2010

Lenam, od minuleho roka v oktobri (rijen) zase dost spolocnosti menilo limity na batozinu bud jeden alebo dvakrat 23kg. Ak mas nadvahu, moze byt do maximalne 32kg a vtedy platis 50.- za kus poplatok (cize za dva kufre v nadvahe stovku). Vela spolocnosti vsak povoluje iba batozinu jedenkrat 23kg na osobu.
Ku tomu mozes mat jednu prirucnu na osobu. Kocik, pokial nie je typu skladaci superlahky golfac (napr. Maclaren) musis ho zacheckovat ako batozinu, do lietadla ho nepustia. Tie superlahke ti poskladane odoberu pri vstupe do lietadla.
U vacsiny spolocnosti moze mat novorodenec sediaci v sedadle rodica jednu velku batozinu (do 23 kg)
AKou spolocnostou letis?
Inak nemusis toho vela brat, v Statoch je ludom uplne srdecne jedno co kto ma na sebe a nikto sa nepozera ci je dieta vyobliekane, alebo nie. ;)

briketa
4. mar 2010

Este chcem dodat, ze nacheckovany kocik nie je kusova batozina. Cize novorodenec nemajuci vlastne sedadlo moze mat nacheckovane nasledovne batozinu: jedna batozina do 23 kg, plus jeden zlozeny kocik, plus autosedacka ak beries.