Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

marketnieuw
30. mar 2012

@veronikam do USA to bude urcite prisnejsi... 😕
jinak se detska strava brat muze - original baleni, neotevrene
a co se tyka UM, tak ja jsem ho mela normalne v davkovaci a nikomu to nevadilo - pripadne te muzou pozadat to ochutnat... ale pri letu do USA bych se radsi informovala u aerolinek
a sunaru si vem urcite vic nez jednu davku - nikdy nevis - letadlo muze mit velky zpozdeni, nebo se ti to nekde vysype, nebo to zrovna dite chtit nebude atd. ... lepsi je mit rezervu

veronikam
30. mar 2012

@marketnieuw Dakujem za info, uz som si zohnala vzorky suseneho mlieka, tak zoberiem to. Letime cez den, a maly pije sunar len v noci uz, to si beriem len pre istotu.

veronikam
30. mar 2012

Prosim vas este taka vec, cestujem s malym sama, mate skusenost s tym, ze od vas na letisku niekde pytali suhlas otca dietata, ze mozete vycestovat? My ideme totiz sami, a manzel pride za nami az o 3 tyzdne. Dakujem vopred.

prasiatko30
30. mar 2012

Pokial maju deti vlastny pas pripadne su zapisane v tvojom tak by si problem mat nemala predpokladam ze ste slovaci a mate vsetci aj rovnake priezvisko tam by ziadny problem byt nemal inaksie by to bolo krbyze je medzi vami vzdialenejsi pribuzensky vztah - babka - vnuci, teta - synovci/netere ale zase plati informuj sa radsej priamo na velvyslanecte aby si predisla zbytocnym komplikaciam

prasiatko30
30. mar 2012
monika15
31. mar 2012

@veronikam
nie som si ista ze kde letis... som to nenasla... ale ked letis do USA a kanady alebo australie tak potrebuejs papier od notara.....
mi to teraz riesime ideme z kanady do kosic..... 🙂

monika15
31. mar 2012

baby co s detmi ak cakate na prestup 6 hodin :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

maly bude mat 22 mesiacov... akurat kde vsade chce zaliezt kde sa len da...
vsetko chytit... objavovat...... (p.s. uz to robi)

jankasramka
31. mar 2012

@casdante
@monika15 baby prosim vas potom mi napiste vase skusenosti ked docestujete. mna caka koncom maja cesta mexico- bratislava
najprv bus do mexico city 5hod , a lety mx- madrid-vieden. uz teraz sa hrozim co len pomysliet. syn bude mat 22mes. a dcera 4mes.
prvy krat sme boli len so synom ked mal 5 mes. ale teraz je jedno z najaktivnejsich deti co som kedy zazila takze sa bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😒

ivka_marek
31. mar 2012

@jankasramka budeme spolu kočíkovat??😉 ides aj s mm,nie? Ak ano, nech on dohliada na Matea, a ty na Sofinku.

monika15
31. mar 2012

@jankasramka
ja idem v juni takze ty nam napises skor 🙂)
drzim palce 🙂
mexico wow krasny vylet !! 🙂)))

bonaquaba
31. mar 2012

@veronikam ja ked som letela sama s detmi, tak ziaden papier sme nepotrebvali o suhlase otca dietata, cestovali sme v ramci Europy a vidis ani by ma to nenapadlo, ze take nieco niekde pytaju

jankasramka
31. mar 2012

@ivka_marek ja uz nekocikujem....ja skor lietam s kocikom za mateom 😀
ale uz ti asi mamina moja povedala kedy budem na slovensku takze dufam ze sa uvidime 😉
a vraj si riadna kocka, vychvalila ta velmi a ze petka je velmi zlatunka a tiez sa jej zdala aj velika 🙂

jankasramka
31. mar 2012

@monika15 ja zijem v mx takze my ideme vyletovat na slovensko 😝

acer11
31. mar 2012

@veronikam existuje perfektna vyziva v plastovom obale-myslim ze je to HIPP a aj caj v plastovej flasi.my sme s tym leteli.kupovali sme v DMdrogerii

monika15
31. mar 2012

@jankasramka
WOW SUPER zavidim v dobrom ehhehehe 🙂
mi sme v kanade 🙂
v mexiku je krasne ja viem 🙂
si sa tam vydala 🙂 su tam slovaci 🙂)))

zvedavamt
31. mar 2012

Leteli sme prvykrat ked mala Lala 2,5r. Hlavne som jej nabrala do lietadla bezpecne hracky, knizky, aby sa nanudila, predsa 1.5h bolo na nu dost. Mala urobenu kasu vo flasi, na kontrole som musela odpit, ze je tam ozaj jedlo pre dieta. Hadajte kedy ju pila? Ked sme pristavali,kazali nam zapnut pasy,ale ona sa odopla a lahla na ma a pila o 106. Plienky uz nemusela,ale tam som jej pre istotu dala. V polke letu kcela ist cikat.ale von do travicky 😀
Pobavili sme sa dobre.
Osvedcil sa nam detsky kufor z DEDRY - odrazadlo, ludia mali hadam vacsiu šou ako mala, ked som ju na nom tahala po letisku. Aspon sa mi nikam nezatulala. Mali sme sice pre istotou take pipatko, keby dakde zabehla,ale bolo to vpoho. Treba si v lete vziat dake veci na prezlecenie, lebo ked kazdy pustil klimu, bolo nam chladno.
Ozaj a malu som mala v mojom pase,tak sa nik nepytal. Teraz uz ma svoj pas.

katarinajurikova
31. mar 2012

Mamicky ako je to s let.spol.Travel service?Leteli ste nou niektora?Ako to tam prebieha s detickami ,letime v juni maly bude mat 21mesiacov.

ivka_marek
31. mar 2012

@jankasramka zlatu mas maminu,lichodtnicku 🙂 hej spominala ze prides, Jani,teda odvaha ist s tak malymi detmi, drzim palce, koniec maja je tu za chvilkv. Petka mala v poradni po 3 mesiaci 60 cm a 5 950g. Uz ale som je zacala obliekat 68cku a dnes na vahe ale oblecena mala 6 500g. No proste jej chuti mliecko 😉)

jankasramka
1. apr 2012

@monika15 hej vydala som sa tu ale nezijem v mexico city ale v Leone. a tu som sa pytala na cudzineckom a vraj slovaci sa neregistrovali, len zopar poliakov . neni to ani turisticke mesto takze tu nemam moc kontakt s cudzincami....

@ivka_marek fuha tak to teda riadne rastie. ja som zvedava tiez ako bude na tom sofinka lebo sa mi zda ze rastie ovela rychlejsie ako mateo...

monika15
1. apr 2012

@jankasramka
ahaaa 🙂)))
tak to skoda... alebo mozna i tak dobre heheh e🙂

karamel
1. apr 2012

My ked sme leteli na Kos, maly mal rok aj tristvrte cestou tam pozeral z okna a potom ked sa uz zacal nudit som mu na notebooku pustala rozpravky a ked sme leteli naspät, tak prespal celu cestu, takze my mame len a len dobre skusenosti 🙂

edie63
1. apr 2012

Ahojte mamicky. Potrebovala by som od vas radu/ povzbudenie. V maji asi pojdeme na dovolenku (zatial velmi vaham kvoli dcere), vyzera to tak, ze na Kanarske ostrovy a ja si neviem predstavit ako sa bude dcera spravat, co bude robit pocas 5hodinoveho letu. Dcera bude mat v maji 20 mesiacov a dokaze byt dost hystericka, tak sa bojim, co ked v lietadle sa jej nieco nebude pacit a zacne robit sceny (ona je schopna sa tak nahnevat, ze sa nenadychne a uz je takmer fialova, potom sa uvedomi, robi to od malicka a take hystericke zachvaty ma napr. aj vtedy, ked ju chcem prezliect a ona to nechce alebo ked jej nieco nedovolim a pod.). My sme uz raz boli na Gran Canarii a pamatam si, ze aj pre mna to bolo dost narocne, tak dlho tam sediet, tak si to neviem predstavit s dcerou. Co sa da robit v lietadle s 20mesacnym (niekedy dost hysterickym) dietatom? Dakujem.

katarinajurikova
1. apr 2012

@edie63 Ahoj moc ti asi neporadim ,lebo ja budem tiez letiet s rodinkou ja uz som letela ,ale nikto z mojich chlapov neletel .Maly bude mat vtedy 21.mesiacov tiez mava take stavy,ale vies co?Treba si povedat,su to len ludia a ti ktory to nepochopia nech sa strcia 😀 😀 Jasne ,ze to neni prijemne ked nejake dieta place,ale sme len ludia a aj ti ostatni cestujuci s tim musia ratat. 😎

veronikam
1. apr 2012

@acer11 Dakujem, ja som kupila vyzivy v plastovom obale tusim Hame, ale to su len ovocne. Masovo zeleninove som nasla len v sklenenych poharikoch.

baklik
1. apr 2012

@edie63 a preco vlastne idete tak daleko, ked vies, aka vie byt? nebola by vhodnejsia radsej nejaka dovolenka na Slovensku v takom pripade?

acer11
1. apr 2012

@veronikam tie čo sme mali sú aj mäskove-existuje viac druhov,stoja cez 2e,su naozaj výborné,myslím že sa dajú zohriať rovno v tej miske,je to praktické...

edie63
1. apr 2012

@baklik chceme ist k moru, a toto je jedna z moznosti na kvalitnu/ civilizovanu dovolenku (Egypt, Tunisko, Turecko neprichadza do uvahy, mame zle skusenosti a na dovolenku mozeme ist LEN v maji, takze vela moznosti nemame). prave kvoli dcere rozmyslam ci ist alebo nie, neviem ako by zareagovala. preto som chcela vediet skusenosti mamiciek, ktore uz leteli tak dlho s dietatom vo veku mojej dcery (ci uz je to dieta hystericke alebo nie).

pattie
2. apr 2012

@edie63 ahoj, my letěli na pozdim na Gran Canarii z Norimberka. Synkovi bylo 10 měsíců, dcerce 3 roky. Dostali jsme pro malého závěsnou postýlku, část letu v ní prospal a bylo to v pohodě. My docela dost lítáme a naposledy obě děti dost řvali, malá i zvracela.... ale zvládli jsme to, hodně mi pomohl personál. Holt když dítě řve, tak řve a nedá se s tím nic dělat

lauraa
2. apr 2012

@edie63 porad sa s detskou lekararkou, mne predpisala lekarka cipky na cestovanie proti nevolnosti a nepokoju, takze v pripade potreby sme mali pouzit, pri lete tam bolo vsetko ok a naspät mala zacala plakat len co lietadlo vzlietlo a nedala sa upokojit , dostala cipok , za 20 minut spala ako drevo az po prilet do Ba , takze z niekolkohodinoveho letu si nepamätala nic.... Hipp menu sa predava aj v plastikovych nadobach a urcite ti to letusky prihreju, rovnako ako mlieko a pod....

katarinajurikova
2. apr 2012

@lauraa ahoj prosim ta a ako sa volaju tie cipky?diky