Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

zuzanka7834
26. sep 2010

@marrakech a všetko v poriadku? To som veľmi rada 😉 Ďakujem za reakciu 🙂

marrakech
26. sep 2010

@zuzanka7834 - letalo se mi uplne normalne, stejne otravne a dlouhe lety, jako kdyz jsem letala ne-tehotna. 😉
Jedina zmena - k lepsimu - vetsinou mi vsude davali prednost, nemusela jsem stat dlouhe fronty, dostavala jsem o trosicku lepsi mista v letadle (ta u exitu - jsou mirne prostornejsi).
Nezapomen pit dost vody a chodit nebo si alespon kazdou chvilku protahnout nohy.
Leky proti srazeni krve mi lekar neodporucil - mohou zpusobit krvaceni.

pattie
29. sep 2010

@zuzanka7834 domluv se s lékařem, určitě Ti to doporučí či nedoporučí i dle aktuálního zdravotního stavu. Letěla jsem jen na kratší lety (3,5 hod v cca 23 tt a 2 hod cca v 12 tt) a obojí bylo v pohodě.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
9. okt 2010

@zuzanka7834 mam skusenosti aj v rannom aj v neskorsom stadiu. lietas uplne normalne 😉
na letsiku neprechadzas rontgenom ;) to iba batozina. ty ides iba detektorom kovov, co je uplne ina zalezitost. nie je o nic skodlivejsi ako tvoje elektrospotrebice doma.
detektor kovov pracuje na nizkofrekvencnych elektromagnetickych vlnach.
je uplne bezpecny pre teba aj dieta v tebe.
nezabudni pit vela vody. a ked chces zober si svoje jedlo so sebou, jedlo na lietadlach je vacsinou dobry humus. len ziadne tekutiny a gely.

ved si zober keby to bol rontgen ako by dopadli ludia co pracuju na lietadlach a letiskach, co musia tadial prejst niekolkokrat denne. po piatich rokoch v sluzbe by svietili 😀

pipussa
13. okt 2010

kocky,
ake mate skusenosti letiet s 10,esacnym dietatom do USA, kanady ?
je tam aj medzipristatie, a teda let je dost dlhy, nakolko sa leti az na zapadne pobrezie
da sa to zvladnut ??
ja viem, ze kazde dieta je ine... ale teda, nemozem ocakavat, ze mi dieta bude spat 13hodin

bubelko
13. okt 2010

@pipussa skusenost nemam, ale ako viem, tak pre take male deti sa da objednat cestovny kosik, v ktorom dieta moze lezat. skus si zistit priamo v leteckej spolocnosti, ci ho mozes mat a za akych podmienok 🙂 a zvladnut sa da vsetko, len niekedy to chce viac trpezlivosti 😉

briketa
23. okt 2010

@pipussa kupit novu hracku a vyzbrojit sa bozou trpezlivostou. medzipristatie mas v Europe, to je nic. Zabrat da potom tych 11 hodin. potesim ta, ze cim mladsie je dieta, tym lepsie sa lieta. ked mal syn 10mes, to bol najpohodovejsi let (lietam Los Angeles, z Viedne bud cez Londych, alebo Zurich) ja som to prakticky prekojila.
Zvladnut sa to da, co tu byvame, lietame s detmi takmer kazdy rok. Neboj, bude v pohode.
V zasade si nekupuj listok s prestupovanim v USA, aj keby mal lepsiu cenu!!! Tu sa lieta ako u nas chodi autobusovou dopravou. Vratane ze sa nemusis zmestit na lietadlo, lebo bolo prebookovane (to sa bezne robi) alebo budes mat meskanie a nestihnes lietadlo. Urcite prestupovat v Europe!

sofia2008
28. nov 2010

ahojte..o tyzden ma caka let s dcerkou, bude mat prave 7 tyzdnov..chcem sa vas opytat na nejake dobre rady na let..ak bude pri pristavani alebo vzlietani spat, aj tak treba dat nieco pit, ci nie? kludne mi napiste IP, ak mate skusenosti..dakujem

kiwinka
2. dec 2010

@sofia2008 ahoj, my sme leteli s malou do Greck ana dovolenku ked mala 5 mesiacvo a bola uplne ukazkova, spinkala skoro cely cas. A cim mensie babo tym je to vsetko lahsie. V tvojom pripade ked bude mat len 7 tyzdnov to bude absolutne bez problemov, predpokladam ze bude hajat. keby bola hore mozes kojit, alebo dat jej pit cokolvek, pripadne dudlik, bude to bez problemov, uvidis a vobec sa neobavaj.

sofia2008
2. dec 2010

@kiwinka dakujem..potesila si ma 🙂

marrakech
3. dec 2010

@sofia2008 ahoj, letela jem se synem, kdyz mu byli 3 mesice (2 hodinovy let) a tento tyden, kdy mu je 6 mesicu (prestup, celkem 9hodin letu plus cekani na letistich). Ten prvni cely prospal, ani nevedel, ze leti. 😀 U druheho jsem se bala, ale zbytecne, bud spal nebo si hral. Kazdopadne pri vzletu i pristavani jsem mu pokazde dala bud najist nebo neco cucat. I kdyz spal, tak se chytnul. Budeto v pohode, neboj! Stastnou cestu!

sofia2008
3. dec 2010

@marrakech dakujem pekne 🙂

evicka289
13. dec 2010

Ahojte milé mamičky chcem sa spýtať, ze či ste mali niektorá z vás skusenosť s tým, ze na letenke ste mali zle vytlacené meno ide o jedno písmenko . Mne ju vytlačili rodicia v zahranicí a poslali na slovenko lenze si nevsimli ze na miesto O tam mám A v prizvisku ..... vraj by to nemalo vadiť lebo pod kodom budu moje udaje z OP. Viete mi povedat ze ci sa za letenku bude platit tých 40 €? vopred vam dakujem

estterka
15. dec 2010

@evicka289 akych 40 euro? ja by som zavolala leteckej spolocnosti na infolinku a spytala sa,ci je ta letenka ok.

anjelicek26
18. dec 2010

Mne maly vcera zaspal tesne pred startom (prespal start), cely let, a zobudil sa po pristati... bud das cucat cajik, ci prst, ci cumlik, alebo zakryjes uska a prinutis ho smiat.

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenockap
3. jan 2011

vie mi niekto poradiť ako je to s batoľatom počas letu? A so stravou ako ked pije ešte dojčenské mlieko, dá sa kúpiť na letisku pred letom alebo to poskytuje letecká spoločnosť? Malý má 8 mesiacov a neviem ako to zvládneme, nakoľko cesta bude trvať okolo 11hodín ocením všetky informácie

ikke
3. jan 2011

@alenockap dojcenske mlieko si urcite zober vlastne, je velmi malo pravdepodobne, ze aj keby predavali mlieko na letisku alebo v lietadle, ze by mali prave tu vasu znacku. odporucam davkovac s praskom, termosku s horucou vodou a do dojcenskej flasky samotnej zobrat studenu vodu. namiesas pred alebo pocas letu. neodporucam brat flasu s vodou, tie casto zoberu s odovodnenim, ze vodu si mozes kupit aj na letisku 😝
niekedy ti aj letusky mozu zohriat mlieko v lietadle, ale nie vzdy su ochotne. nespoliehala by som sa na to. pripadne zavolaj do konkretnej leteckej spolocnosti pre viac informacii 😉

a ako tu uz bolo viackrat napisane, na taky dlhy let si mozes poziadat o kolisku pre dieta, treba to ale ziadat vopred, nie az na letisku.

estterka
3. jan 2011

tu kolisku,napriklad do airberlinu treba zavolat dva dni predtym a ohlasit sa,ze mame zaujem a taktiez aj balic pre deti maju-plienka,flasa,podbradnik.
ja by som sa vas ale chcela opytat,preco je dolezite,aby rodiny s detmi isli do lietadla prve?pojdeme prvykrat s ryanairom a tam to neplati,mame si sadat co najviac dopredu?

alenockap
4. jan 2011

my ideme airberlinom do Miami, takže asi s tým mliekom bude problém, nemôže sa brať prášok, si budú myslieť že sme teroristi 😉

estterka
4. jan 2011

@alenockap ja by som tam zavolala asi radsej 😉 aj tak treba zavolat par dni dpredu,ak chcete tu kolisku

http://www.airberlin.com/site/flug_service_fami...

alenockap
4. jan 2011

určite tam zavoláme, inak ďakujem za link, ten nám pomohol 🙂

pattie
4. jan 2011

@alenockap Mléko si můžeš vzít s sebou, kolik potřebuješ, stejně tak jako přesnídávky, pitíčka atd. Vodu na mlíko Ti dají letušky
@estterka podle mě je to pro to, abys s dítětem tak dlouho nečekala ve frontě a mohla v klidu odevzdat kočárek a první Tě usadili a dítě se nepletlo. Nemyslím, že by to mělo jinej důvod. A nízkonákladovky to opravdu nedělají....

annalena
4. jan 2011

@alenockap ahoj, ja pravidelne lietam s malou airberlinom, mlieko si stale beriem v prasku, rovnako mam vzdy aj presnidavky a papanie, minimalne 2 pohariky s pitim (voda, detsky caj -moja mala je hrozne narocna 😝 ), termosku s prevarenou vodou (vodu od letusiek by som ja osobne nedala, do akej miery je prevarena, skladovana a cize nezavadna pre babo, tomu velmi nedoverujem) a minimalne aj 1-2 tie hotove mliecka s kasou co sa predavaju v tych tetrapakoch (ako rezervu ak by nieco). Nikdy som nemala problem, dokonca raz som mala aj velku Lucku a nic mi nepovedali. 🙂
rezervacia miesta je zadarmo, dieta moze mat vlastnu batozinu rovnako ako dospely, kocik je samozrejme zvlast a zadarmo.
kvoli koliske, ako baby radili, treba zavolat dopredu 🙂

alenockap
5. jan 2011

Ďakujem za odpoveď, včera sme tam aj volali a tiež povedali, že mlieka si môžme zobrať koľko chceme, ale že to musí byť v osobitnej taške pre malého a označiť ju. No, už len prežiť let..... ☹

nikak23
21. jan 2011

Ahojte, zaciatkom februara budem sama letiet s 15 mesacnym chlapcom, ktory neposedi ani minutku. Do kolisky pre dieta sa uz nezmesti, narok na sedadlo nema, tak kde bude spinkat? bude to let austrain airlines, kt. trva 7,5 hodiny. este som sa chcela spytat, ze ked do rezervacie letenky "objednam" baby food, tak co mam cakat, ze maly dostane? alebo si mam brat uplne vsetko so sebou? a este🙂 ma maly narok na "cabine luggage"? alebo sa vsetko aj jeho zaratava do mojej palubnej batoziny? no a posledna otazka: pomoze mi niekto na palube a na letisku s malym a batozinou? technicky si neviem predstavit trepat kocik, batozinu a tak sama. dakujem za vsetky rady a tipy. Nika

pattie
21. jan 2011

@nikak23 neboj, to zvládneš! Hlavně se toho neboj, ono to jde! Na check-inu si vyžádej celou "trojku" sedadel pro sebe, když nebude let úplně narvanej, tak Ti vyhověj. V nejhorším, malá mi jednou spala pod nohama na zemi v první řadě na dece.... a taky jsme to zvládly (bylo to 6,5 hod). S baby food zkušenost nemám, podle mě je lepší si vzít s sebou nějaké jeho oblíbené jídlo a spoustu dobrůtek. Můžeš si vzít normálně skleničku s hotovým jídlem, v letadle Ti ho ohřejou. jak je to oficiálně se zavazadlem do kabiny, to nevím, já vozívala vetší batoh (30 l) a přebalovací tašku.
Na letišti s největší pravděpodobností nikdo nepomůže, ale zvládnout se to dá, lítala jsem s malou od necelého roku sama, s kočárkem i všema zavazadlama....
Hlavně se toho neboj, takhle lítá spousta maminek 😉

marrakech
22. jan 2011

@nikak23 zavolej si do letecke spolecnosti, urcite Ti se vsim poradi. Ja letela naposledy s Emirates a tam ma i dite bez sedacky narok na kabinove zavazadlo. Ale kazda spolecnost to muze mit jinak. Jidlo bych si urcite vzala svoje, presne jak radi pattie. V letadle Ti urcite rady pomohou letusky. Na letisti to zvladnes, ja taky letela sama, bez kocarku a v pohode. Hlavne klid. Stastnou cestu.

briketa
22. jan 2011

@nikak23 napis potom ako to dopadlo, moja mala ma 16 mesiacov a tiez cakam kym bude starsia, lebo lietadlo by asi rozobrala. ale u mna to uz bude let sama s tromi detmi, takze trosku ine.
Nika, jedlo si vzdy beriem, grilovane kura a ryzu, ovocie. Akurat pri vystupovani uz musi byt vsetko zlikvidovane.
Na letisku si sama stale ziadaj pomoc, to nie je tak, ze niekto Ta uvidi ako sa trapis a priskoci ku Tebe. Aj pri bookovani letenky hned na zaciatku chod k okienku, nie v PC a pytaj si asistenciu. Musis byt papulnata (ale myslim slusne) a vsetko bude OK.
Ja som tu postielku objednavala aj ked ju uz maly prerastol, ale mal pod dva roky. Dala som mu tam vankus, mal pokrcene nohy a bol OK.