Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

jedina30
4. máj 2011

caute,
tak my sme boli s nasim prvym synom(mal vtedy 10.5 mesiaca) na Malorke..V lietadle bol o.k..mala som cajik a tak som mu ho pri odlete davala pit,aby mu premkli uska..Potom zaspal a spal celu cestu.Bolo super a brali sme ohlad na hotely rodinneho typu,cize s detskym ihriskom..Malinky bol uzastny a tam zacal prvykrat sam chodit... 😉 😉 😉

dana_l
4. máj 2011

@zdeniii mozes ist vsade. tie deticky to zvladnu. ale ak chces mat istotu ze ak by bolo dietako mrzute tak sa pozeraj po niecom "nablizku". 😉 ale tvoje je uz velike. aj papat moze vsetko ak by bol dlhsi let.

zdeniii
4. máj 2011

@dana_l ahojky děkuju, což to já nemám strach ani tak z letu spíš nevím kam, jaký hotel nebo apartnámy... prostě je toho spousty a já bych rráda něco někým ověřené 🙂

@jedina30 a kde na Malorce jste byli?

cicimon
4. máj 2011

@vodnarky si pisala, ze nosi pre dieta caj a musis z neho odpit.... nevies poradit ako je to s jedlom pre dieta - vyziva a pod? mozu sa niest v prirucnej tie sklenene vyzivy a ak hej, je nutne ich otvorit a z nich odjest?

jedina30
4. máj 2011

@zdeniii ...my sme boli na zacialtku juna(6 mesiac) 2007 v meste CALES de MALLORCA a hotel sa volal Calas Park..bolo tam super..detske ihrisko,strava a prechadzky po okoli a aj popri mori vedie strasne dlhy chodnicek,kde sme sa prechadzali s kocikom.. 😉 😉 😉 mam na to uzastne spomienky...

vodnarky
4. máj 2011

@cicimon -co sa tyka vyzivy tak to ti neviem presne povedat..prepac..ale ja som malej (aj sebe) vzdy nosila a aj stale nosim nejaky oblozeny(masielko,paprika,alebo rajcinka atd) chlebik,alebo roztek co jej spravim doma...a to moze byt,to ti nechaju..alebo cerstve ovocie,ako jablcko,bananik..to mozes...snad som ti aspon troska pomohla... 😉

cicimon
4. máj 2011

@vodnarky aha, tak moja take este nezje a myslim ze za mesiac ani nebude schopna take este jest, ona je len taky rozok na kusky ... a myslis ze banan prip vyziva preliata do plastoveho kelimku by bola ok?

dana_l
4. máj 2011

@cicimon my sme mali vyzivu - ovocie a aj jedlo vo flaske a nebol ziaden problem. nikto nas nepytal pit z vody alebo caju aj balenia dzusu pre malu sme mali. ani vyzivy sme neotvarali. leteli sme kanada, rakusko, rakusko nemecko a spat. a nebol nikde ziaden problem.

dana_l
4. máj 2011

@zdeniii ja som byvala na malorke a mozem odporucat tu vychodnu cast - teda nie Arenal pri Palma de Mallorca ani velmi zapadnu cast. na vychode maju ten vstup do more velmi plytky a je perfektny pre male deti. aj voda tam bola ovela cistejsia ako pri PM. ale ktore hotely ti nepoviem. pozri v cestovkach co ponukaju.

vodnarky
5. máj 2011

@cicimon -nie som si ista...a nechcem ti zle poradit...ale myslim,ze co sa tyka deti,tak to beru uplne inak,ako s nami dospelymi..ale ako vidis,tak tu maju kocky skusenosti aj z vyzivami a ze to je asi v poriadku..tak vyskusaj...este raz prepac...nech sa dari.. 🙂

cicimon
5. máj 2011

@vodnarky V poho, diki, este som s malou neletela tak nemam skusenost 🙂

pipussa
9. máj 2011

prosim vas, co mam robit so synom, ktory ma uplne rozhadzany rezim spinkania a fungovania. Boli sme v Amerike, rozdiel 9 hodin a on mi vobec nespi... place v noci, cez den ho nenechavame vela spat, spi ako pred tym... len rano dlhsie... Ako ho vratit do normalnych kolaji... ?????????????????
ja uz som zufala, nedokazem sa kukat na dieta, ktore place... Muz mi kaze, aby som ho nechala tak...

dana_l
14. máj 2011

@pipussa nepisala si kolko ma rokov maly. nase mali 6 mesiacov a rok a pol a obe zvladli let sem a tam a dvojtyzdnovy pobyt bez problemov. tiez neviem ako dlho to uz u teba trva. ak je to este len tyzden tak by som nechala nech sa maly sam preorientuje. inak by som len poradila aby si skusala v noci citat knizku pred spanim, alebo si k nemu lahnut. mozno pomoze pocuvat nejaku rozpravku z cd.

estterka
14. máj 2011

@pipussa no tak ak sa na to nevies pozerat,tak ho nechaj spat cez den,respektivne vtedy,ked je unaveny. lebo to nie je riesenie,nechavat hore unavene dieta,lebo je den. sam sa musi vratit naspat k rezimu,aky mal.

monikabe
27. máj 2011

Ahojte, leteli ste niektora v poslednom case do USA, teda JFK? Letim sama so synom a chcem to zvladnut bez kociarika, tak ma zaujima, ci mate skusenost. 😢 V USA nas cakaju 2 kociariky a nechcem tam dotrepat dalsi uplne zbytocne a tiez neviem ako budem manevrovat 2 kufre, syna a............poradte, kto ma skusenost. 🙂
Pri prilete je tam vozik k dispozicii? A moze tam aj dietatko sadnut? Musim mat stvrtdolar 😀 alebo je to zadarmo?

dana_l
2. jún 2011

@monikabe no ja nie som v usa ale za voziky sa urcite musi platit. ohladom batoziny si nerob velku hlavu. po prilete vlastne ides len so synom zobrat kufre na "pas" a tam si zoberies aj vozik. neviem ako daleko budes mat prilet od pasu ale urcite pojdete nejaku chvilu. ak mas uz kocik v usa tak by som to tu chvilu nejako vydrzala na letisku. voziky nie su urcene pre deti na sedenie.ak sa dobre pamatam. len taky maly kosik na kabelky a tak. takze si budes musiet maleho pohliadat. mozno keby si mala nejaky ruksak na chrbat zeby si ho tak mohla niest a mat volne ruky na ine veci.

bluff
2. jún 2011

@dana_l
to co je za zakon, ze potraviny nemozu obsahovat hracky? to je nejaka blbost nie? 😀 to ma celkom zaujalo.

a k tej vode, ze ty si si brala vodu v termoske. tak ja som musela vzdy vsetku vodu vyliat, si pamatam ako sme z nej narychlo zarabali umele mlieko, to sa preniest mohlo. inak len voda potom zakupena na letisku.

bluff
2. jún 2011

@monikabe
aj ja som takto manevrovala 2 rocnu dceru a dva kufre a poviem ti bolo to velmi tazke, kedze som ju nemohla pustit lebo by sa mi stratila. kocik som sice mala, ale kedze sa nemohol vziat na palubu dali mi ho az uplne nakoniec. zatial uz boli kufre na tych otocnych pasoch a musela som si zavolat jedneho z tych pomocnikov na letisku, aby mi kufre vytiahol z pasu a nalozil na vozik a odtlacil az von (kedze jednou rukou sa vozik nedal tlacit a dieta nemozes na vozik vylozit). odporucam zobrat pre maleho nosic az mas, alebo aspon ten ruksak s voditkom. aby si nemala nervy, ze sa ti v dave strati.

luciask
2. jún 2011

@monikabe po prilete na JFK budes musiet dost prejst pesi so svojou prirucnou batozinou prejdes cez pasove/imigracne, co moze byt tiez chvila, potom vyzdvihnes batozinu(vtedy myslim, ze mozes zobrat ten taky kosik, kde si batozinu nalozis a ak mas potraviny(to vypises v tlacive, co ti daju v lietadle) prejdes este cez jednu kontrolu, kde vsetku batozinu vytiahnes na pasy a oni ju zoscanuju. potom si uz volna a s vozikom prejdes von do lobby. Ja by som asi vzala ak mas nejaky lacny kocik, golfac, co je spratny. Lebo ak ti maly zaspi, ked akurat vystupite, nebude to nic prijemne nosit ho a snazit sa vytahovat papiere, pasy, vytahovat z pasov batozinu.Inak turisticka nosicka ako bola spomenuta, je velmi sikovna mas potom volne obe ruky.
Myslim, ze za voziky sa plati, ale nie mince, s papierovymi, tusim 1 alebo 2$ za vozik.

bluff
2. jún 2011

a este tu tak rozmyslam nad tou horucou vodou.. naco je vlastne dobra pre dieta horuca voda v lietadle? ved vyzivy sa daju jest pri izbovej teplote a umele mlieko tiez. 😕

bluff
2. jún 2011

@luciask
s kocikom je akurat ten problem, ze nemozes tlacit aj kocik s dietatom aj vozik s batozinou. jedine ze ten kocik potom zlozis a vylozis na batozinu. a potom este dieta za ruku. preto je asi ten nosic najlepsi.

bihan
2. jún 2011

@monikabe ja som manévrovala dva kurfre, 3r dieťa, mesačné dieťa v šatke a ešte kočík s nakliknutou sedačkou (teda to mánevrovala staršia 😅) ale len ten krátky úsek od pásov k výstupným dverám...

Odporúčam zobrať ergonomický nosič (boba, manduca, ergo, čokoľvek), v ktorom môžeš dať dieťa na chrbát a rýchlo zložiť/vyložiť, ak treba. Väčšina obchodov, kde ich predávajú, ponúka aj možnosť prenájmu.
Turistický nosič neodporúčam, sú pomerne ťažké a hlavne obrovské. Ergonomický nosič zbalíš bez problémov do príručnej batožiny.

monikabe
2. jún 2011

@bluff ta to je moja nocna mora. ze nebudem vediet kde mi hlava stoji a cely cas budem strazim maleho.
@luciask Asi si kocik zoberiem, lebo prirucnu si budem moct ulozit dole do kociarika a zaroven tam bude maly sediet. Lenze co ak sa to skomplikuje ako pisala bluff? 😒 Od poslednej navstevy v USA mam stale v penazenke 1 dolar, konecne ho vyuzijem 😀 😀 😀
@bihan klobuk dole pred tvojou sikovnostou 🙂 a ty si letela sama s 2 detmi?Tak ty si STAR. A za kolko mi predas ten svoj nosic? 😎

monikabe
2. jún 2011

@dana_l Vies, ja som sa prave preto pytala konkretne na JFK v NYC.

luciask
2. jún 2011

@bluff no od pasov von to je uz dost kratka cest, cize aj so zlozenym kocikom prejdes, horsie je to od lietadla ku pasovemu, ak si dobre pamatam, tak to sa chodilo dost vela.
@monikabe odporucam vziat viac hotovosti, ak by ten vozik bol viacej, na to si nespomeniem, kolko to presne bolo, lebo bez vozika sa isto nepohnes s batozinou(ratam, ze beries 2 check in batoziny a prirucnu, neviem, ci aj sedacku do auta). Letis priamo, ci s prestupmi, z ktoreho letiska? neviem ako rychlo sa da zlozit zo seba nosic aj dieta, ale isto bude musiet ked pojde cez ten ich scan zlozit dieta, nosic cez scan ako ostatna batozina, dieta samostatne prejst cez scan a matka tiez. Cize ak priamy let, tak dva krat to budes musiet absolvovat, raz v europe, raz v usa.
Ja letim cez JFK na buduci tyzden, ale to mam tam len prestup, takze iba s prirucnou, kedze letim opacnym smerom ako ty.

slnecnica26
2. jún 2011

ahojte maminky chystam sa na slovensko z anglicka aj s mojim teraz 10 tyz.syncekom spolocnostou easyJet...mate niektora skusenost s touto spolocnostou?Vajicko mam nasadene na sportaku-mozem ist s tym az k lietadlu,alebo mi vajko zoberu spolu s batozinou?Uplne naj super by bolo keby som maleho mohla mat celu dobu pocas letu vo vajku 😀 ...dakujeeem

dana_l
2. jún 2011

@slnecnica26 vajicko ti nikdy nepovolia zobrat do lietadla len ak by si mala zaplatene za sedacku pre dieta. ak ho drzis tak musis odovzdat bud na check-in alebo pri vstupe do lietadla. ale rataj viac s check-in. kocik si mozes zobrat az k lietadlu. potom pri vystupe ho dostanes hned po vychode z lietadla.
ohladom tej spolocnosti - neviem.

dana_l
2. jún 2011

@monikabe nejaky turisticky nosic by som neodporucala. ale ak mas nosic co mozes mat dieta vpredu tak ten by sa urcite hodil. oni su vyrabane do 10-15kg. a tvoj maly urcite tolko este nema alebo je presne na hranici. takto by nemusel ist po svojich a ty by si mala stale ruky na ine veci. a hodit to na pas pri colnej kontrole nie je problem. 😉
vela stastia.

monikabe
3. jún 2011

@luciask
Letim priamo, bez prestupu. Cele dni premyslam ako to vyriesim, keby len syncek vedel co ho caka 😝
@dana_l Moj maly ma cez 12 kg, urcite by sa mu pacilo byt na mne zaveseny 😀
Dakujem vam za rady, vsetky moznosti zvazujem, najhorisa je ta cesta tam, lebo spat uz pojde s nami aj manzel, cize aj ked bude viac kufrov, o vsetko sa postara on a ja len o maleho. Teda, aspon ja si to tak predstavujem. 😎