Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

ninule
11. júl 2008

Ahojte holky!!!
Prosim vas, muzte mi nektera objasnit, jak je to s tim pasem pro miminka?Letim s 8 tyd. mimcem-to jako musi na tom kline sedet, nebo je to tak volny, ze muze i lezet, abych ho kojila pripoutany???Dekuju!!!!!!(Letime s Ryanair, takze sedacka nehro 😠 )

hedunecka
11. júl 2008

ninu to dostanes pas ktrory si pripnes o svoj tiez som mala haluz ze malu nebudem moct kojit ale letuska mi doniesla vankus pas som si prisposobila ze som si malu mohla dat na bok polieziacky podopretu vankusom a v pohode som kojila a dokonca mi tak hodinu prespala pocas letu

ninule
11. júl 2008

JE, Hedu, diky...Ja si rikala, jak to jako udelam 😀 , kdyz tam bude privazana..Takze muze lezinkat, ne ze sedet..tak to je fajn, ja mela strach, jak donutim taky miminecko sedet na kline 😀 .Diky za info!!!

hedunecka
11. júl 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mozes pozret mam aj taku fotku a pytaj si tu vanicku mne ked mala zaspala potom som ju tam prelozila a ku koncu sa tam prehrala s hrackami

gretulka
11. júl 2008

ahoj kocky...v auguste budem prvy krat letiet s malym a mam z toho strach...
Niekto mi hovoril, ze sa babatka takzko vyrovnavaju s tlakom v uskach a ze potom placu...Je to pravda?ako tomu mam zabranit? ☹
Dakujem za radu

hedunecka
11. júl 2008

preco si zapamatame iba to najhorsie..tak isto ako ked niekto opise porod tak vsetky baby sa boja ze to bude straaaasne boliet a co ja viem co
gretulka cim mensie babo tym lepsie lebo moc nevnimaju a ked bude pit/ja kojim ja davam didu/alebo mozes aj caj alebo proste nieco ked vzlietne lietadlo a aj pri pristavani tak maly nebude vediet ze tam je..mozes prilozit na uska aj pohrariky a tlak sa vyrovna 😉

luciaj
11. júl 2008

adikasb, ak by si mala platiti kvoli autosedacke za nadvahu, co je bruuuutalne veeeela penazi, tak ti radsej odporucam poslat nejake veci, prip. aj autosedacku UPSkou alebo inou dorucovacou sluzbou, je to omnoho lacnejsie (alebo aj postou). Ved ked tam ides na 2 mesiace, asi toho potrebujes dost.

ninule
11. júl 2008

Hedus, dekuju moc! 😉

digysa
11. júl 2008

Inac baby, ked tu spominate ten tlak na usi....ja si teraz vybavujem, ze ked som letela s malym (7 mesiacov) a to sme vzlietali 2x, kdeze sme prestupovali, tak on vobec pocas vzletu nepil, nejedol, ani som ho nekojila a nic mu nebolo...ani nezamrcal.

Inak este mi vysvetlite, ako chcete kojit dieta pocas vzletu, ked musi byt pripasane a sediet na vasich kolenach?
Ja som dokonca povinne musela syna zobudit, ked sme pristavali, nemohol ani spat. 😒

bihan
11. júl 2008

Hedu, ja som čakala, že to bude horor a bol to horor 😅 Ale to skôr kvôli tomu, že moja malá je naučená na svoju postieľku a inde jednoducho nezaspí.

Digysa, ja som tak isto pri vzlietaní a pristávaní dojčila.. malú som mala pripásanú a naklonenú k prsníku a nikomu to nevadilo.

tanja61
11. júl 2008

baby pisala som aj do temy ovcie kiahne ale odpoved nikde len som chcela vediet nazor co si myslite o tom ze ked ma bano ov.kiahne ci mozem s nim letiet?lebo 16teho mame bukovanu letenku domov a maly dostal ov.kiahne pred 6dnami......takze kym pojdeme bude 11den lekarky mi povedali ze nevidia dovod sa obavat cesty ale predsa n iektore mamicky maju nazor taky ze je to nezodpovedne,hmm?

hedunecka
12. júl 2008

digysa preco by sa nedalo kojit pocas vzletu pozri hore link co som hodila je tam fotka ako sme boli skoro celu cestu a este aj cestou domov..a teraz letime v pia a planujem presne tak isto lezat a kojit

bihan no ono je pravda ze deti su odlisne a este ked ma kazde svoj harmonogram ja mam jedno stastie ze mala je stale nalepena na mne a aj zaspava na dide/jednu vyhodu to ma ale inak uz to postupne odstranujem/

tanja no ja ti asi neporadim ale domov predsa musite ist nie?je to nebezpecne pre male deticky ze sa mozu nakazit ale asi iba kontaktom s dietatom nie??neviem uz si to nepamatam ako som to dostala od sestri ci sa to siri aj vzduxom..preistotu si zisti ci leti nejake male dieta a drz sa dalej od nix..a ked sa lekar vyjadril ze nevidi dovod tak normalne xodte 😉

tanja61
12. júl 2008

hedunecka:ano siri sa to aj vzduchom.....ale infekcne by to malo byt iba ak su tie kiahne hnisave ale pokial uz su zaschnute tak malo by to byyt ok vraj po 10dnoch je to poho tak neviem

adikasb
14. júl 2008

Gretulka, my sme prvykrat leteli s malou minuly rok zaciatkom septembra, to mala vtedy 9 mesiacov a krasne sme to zvladli 😉 Pri vzlete pila cajik, aj pri pristavani som jej dala cajik, no moc nechcela, ale ziaden problem nebol, naozaj to krasne zvladla, potom som ju aj nakojila a takmer cely let pekne prespinkala 🙂 Ale neleteli sme dlho, nieco vyse hodinky.
A pisala som do Austrianu, ako je to s tou autosedackou a hned dnes mi aj odpisali, takze autosedacka sa da prepravit ako batozina a je to bez poplatku 😉 Takze rovnako ako kociar, tak uz mame o problem menej 😀

serafinka1
14. júl 2008

Ahojte leteli ste niektorá spoločnosťou Ryanair?

adikasb
14. júl 2008

serafinka, my sme leteli so Sky Europe, teraz budeme Austrianom, ale myslim, ze tu ktosi pisal, ze leteli Ryanair...

tintin
29. júl 2008

ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s tekutinami v lietadle, trocha som to nepochopila. ja malej davam Lucku v jej flasticke...tak neviem ci si mozem zobrat celu 1,5l zatvorenu flasu do lietadla a tam jej to preliat do poharika..ale zase sa niekde pisalo, ze mozem len 100ml...a ako je to s papanim, mozem jej zobrat banan, chrumky....? dakujem za odpoved

mkr
29. júl 2008

tintin - tak dlouho neletíš, aby dítě mělo hlad, jinak flašku s pitím mít můžeš myslím kojeneckou, pet. teda nevím, ale za tu cestu taky nevypije 1,5 l

tintin
29. júl 2008

no jasne, ze nevypije, len neviem ci jej mozem naliat vodu do jej flasticky..ci to nebudu chciet vyliat a potom jej co dam? asi som sa to zle napisala..skusim si zajtra do sky zavoat aby som nebola prekvapena.

mkr
30. júl 2008

tintin tak už to měj v tý lahvičce a pak to řešit nemusíš tu určitě vylít nebudeš muset

listicka20
30. júl 2008

ahoj tintin, v její flaštičce to mít můžeš, klidně měj těch flaštiček i víc, jediný co po tobě můžou chtít, abys to před nima ochutnala. Banán apod. je taky v klidu.

binki
31. júl 2008

podle IATA se může vzít 1litr stravy a tekutin pro dítě

petaba
1. aug 2008

Ahojte neviete ako je to so stravou a vodou zbalenou v batozine? ideme totiz na dovolenku na 11 dni a nasa mala zje len vybrane hippky a neviem ci zrovna budu tie mat v tych marketoch 😒 inak neviete niekto ako to je teraz ked zmenili vahu batoziny na 15 kg a dieta nema ziadnu... uz nemoze mat ani prirucnu?

Ked ste leteli niekam na dovolenku kolko vam vazila batozina spolu s babo (cca 15 mesiacov)?

bihan
1. aug 2008

Tekutiny v kufri nie sú obmedzené, zobrať môžeš, čo len chceš. My sme s malou cestovali s 22kg a to som ešte mala pocit, že som zobrala fakt len tie najnevyhnutejšie veci a len pár kusov pohárikov s jedlom.

Príručná je väčšinou obmedzená rozmerom a váhou 5kg.

Neviem o tom, že by "po novom" všetky spoločnosti znížili váhu batožiny na 15kg, ak si dobre pamätám, toľko má len Ryanair.

mkr
1. aug 2008

my jsme mohli mít kufrY s váhou 20 kg zeptrej se v cestovce, jinak jidlo a pití v kufru můžeš mít, ale dobře ty přesnívky zabal, aby se to nerozbilo

binki
1. aug 2008

1litr je do příručního, to jsem nenapsala, když to chceš nacpat do kufru, dobře zalep víčka/otvory širokou izolepou a pro klid duše to pošli jako křehké (fragile)
15kg tipuju spíš na chartery a těma nelítám, normálně je 20kg na osobu plus 5-8kg příruční, obvyklé je taky to, že ti při cestě s dítětem povolí o jednu příruční tašku navíc

jaja0110
16. aug 2008

Ahojte , potrebujem poradit...
Na vianoce budeme letiet s dvoma 10-mesacnymi detmi s Britishom, let bude trvat 3 hodiny.

Mame moznost si vybrat sedadla v lietadle, neviete mi niekto poradit ktore su najlepsie?

Momentalne sme vybrali uplne vzadu pri toaletach (koli prebalovaniu) (este sa to da zmenit) ale napadlo ma ci tam nebude smrad, resp. ked stale niekdo z pasazierov bude chodit na WC-ko ci nebudu moc trieskat s dvermi... 😒 no neviem 😕

Ake mate skusenosti s Britishom? Kde je najlepsie sediet s 2 malymi detmi?? Dakujem 😵 😵

dididi30
18. aug 2008

ahojte
tak moj syn ma 2 mesiace a uz sme leteli, parada, skoro vsetko prespal a bol zlaty....
jaji nebude tam ziaden smrad neboj, 😉 to je jedno kde budes sediet......
mi sme boli s rynerom, nic moc 😒

sylvar
19. aug 2008

Mám dotaz, jak je to s otevřeným sprcháčem, pytlíkem se sunarem atd.jako ne origoš zabalené... 😅 jsem natvrdlá asi a pořád na to myslím...může to být nebo ne?a jak je to s udělaným mllíčkem?můžu ho mít v lahvičce? a plast.lahev s vodou pro malou?používáme ty s pitítkem...

aussiegirl
19. aug 2008

ano mliecko mozes mat vo flasticke, len ti to da colnak ochutnat, pri security check-u. aj vodu ktorou pripravujes babu jest. pytlik so sunarom myslis praskovy este, vsak? tak to na letisku vobec neriesili 😎
..jedna perlicka: vriacu vodu v termoske na zarobenie UM nam nedali ochutnat vobec... bude to pohode uvidis 🙂 vacsinou boli na letisku velmi mili!!!