Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

zuzma
6. dec 2009

garfie - otazka znela rozdielne priezvisko matky a dietata... samozrejme ze nikto nie je taky diletant aby cestoval s dietatom bez akehokolvek dokladu...

laskonka1
6. dec 2009

Marco ma svoj pas, islo mi len o to priezvisko, ako pise zuzma. Jasne, ze si zoberiem aj rodny list, keby nahodou zistuju, ci je vlastne to dieta moje, lebo nemienim neletiet v pripade nejakych komplikacii. Ale dakujem za rady

garfie
6. dec 2009

omlouvám se, nedocvaklo mi to-mě zase nenapadlo, že by někdo měl řešit jestli je tvoje 🙂

meleri
15. dec 2009

čaute holky
je z vás někdo z Prahy kdo by poradil v prekérní situaci..

přilétáme do Prahy v 18 35 do Ruzyně a v 19 30 nám jede z Hlaváku vlak. Myslíte že je šance to stihnout taxíkem z té ruzyně na nádraží? za jak dlouho asi ten taxík dojede a přijme nás s dítětem když třeba nebude mít autosedačku?

dík

len
15. dec 2009

Mel, vážně si myslíš, že se z letiště vymotáš tak rychle? Já teda obzvlášť s Prahou nemám v tomto ohledu dobré zkušenosti, někdy člověk čeká dvacet minut jen na kufry, letadlo může mít zpoždění, deset minut nic není 😒 Jinak teoreticky taxík tu trasu za půl hodiny urazí, nejsou-li zácpy, ale prakticky bych se bála všech těch zdržovaček kolem. Další věc na Hlaváku - i tím maximálním sprintem doběhneš od taxíku an nástupiště nejdřív za pět minut, a to odhaduju bez dítěte a za předpokladu, že vím, odkud přesně to jede a není tam moc lidí. Takže popravdě - já bych si to asi takhle plánovat netroufla 😖 Čímž neříkám, že za optimálních podmínek se to stihnout nedá 😉

meleri
15. dec 2009

len

a večer to není s dopravou v Praze lehčí? bude to neděle večer. já vím...právě proto píšu že bude ještě lapálie s kufry...jako nic se nestane když to nestihnem v 8 15 jede další vlak ale jedem s děckem tak to bude asi o hubu..

jaksi jsme neměli na výběr..bud tato pozdní letenka anebo ráno za 800 euro.. 😖 proto musíme cestovat tak pozdě...mám strach jak to vezme malý, je zvyklý v sedm večer spát..

len
15. dec 2009

Tak jestli vám jede další ve 20:15, tak bych to neřešila - buď stihnete, nebo ne. Naštěstí u vlaku nemusíš stíhat konkrétní spoj - opačně (chytnout letadlo) by to bylo mnohem horší 😉 Jestli je v neděli večer menší provoz, toť otázka, asi záleží i na okolnostech, popř. stačí, aby někde bylo něco rozkopanýho, bouračka, objížďka, to neodhadneš, náhoda je blbec. Třeba na mrňavých letištích vím, že jsem do 15 minut od přistání letadla venku před letištěm, ale Praha je občas docela organizačně náročná (i když jsou i mnohem horší letiště, to jo), naposledy nám to trvalo asi 40 minut. Jo, jinak s taxíkama by problém být neměl, je jich tam dost, teď si nejsem jistá, ale sedačku by snad měly mít všechny (?) - bez ní by vás vzít nesměl.

meleri
15. dec 2009

Len myslíte že večerní vlaky jsou bezpečné? když pojedem až v 8 11 večer jezdí ve vlacích nějací podezřelí lidi? s tím ž eje to navíc neděle? máme celkem strach z toho jet tak pozdě vlakem....jako jedeme až do Ostravy takže to je cesta do půlnoci..

len
15. dec 2009

Tak toho bych se nebála 😉 Minimálně v tom vlaku bude dostatek lidí na to, aby si tam někdo příliš vyskakoval, ale snad zase budete mít možnost si vybrat, kam si sednete 🙂 Já teda takovýhle dálkový trasy moc nejezdím (ale párkrát už jsem jela v nelehátkovým i přes noc), ale nočníma vlakama jinak celkem dost a většinou se tam sice najde někdo "pod vlivem" (ale takoví stejně většinou cestu prospí 😀), ale celkově z toho strach nemám, lidi už jsou unavený a maj všeho plný zuby a navíc budeš mít s sebou chlapa, ne? 😉 Jako od Českých drah se člověk dočká ledasčeho, nepříliš čisto, záchod pochybných kvalit, ale že by to nebylo bezpečný, tak to zase ne 😉 Pokud tím vlakem nepojede zrovna tlupa fotbalovejch fanoušků po prohraným zápase 😝

meleri
15. dec 2009

právě naši tim jeli a prý byl ten vlak prázdný a pak si tam sedla paní k nim protože měla strach být sama...jsou tam vůbec policajti ve vlaku? jinak zas to není ten mezinárodní co jede do polska končí myslím v bohumíně tak to snad bude v klídku...jo chlapa budu mít! 😀 ale kdoví.. 😝 já mám teda akorát strach ze zlodějů, ožralců, úchylové si dají v našem případě snad pohov....není lepší sedět za lokomotivou?

len
15. dec 2009

Tak vidíš, to mají vaši víc zkušeností, já se tu na rovinu přiznám, že jsem v Ostravě nikdy nebyla, natož vlakem 😀 I když kecám, jeli jsme přes ni do Krakowa, tuším, taky v noci a byl klid 🙂
A policajti tam nejsou, jenom průvodčí a kdyby se něco dělo, on si přivolá policii na další stanici. Zloději, tak to si snad ohlídáte - cennosti u sebe a s kufrem vám asi nikdo nezdrhne, když není kam 😀 Ožralové - tak když už, tak si holt přesednete. No a úchylové snad ne, ti by kdyžtak obtěžovali osamělou slečnu a ne spořádanou rodinku 😉 Jinak moje maminka razí teorii, že všecka tahle sebranka se zásadně slejzá v úplně posledním vagónu, ale osobně si myslím, že je to blbost 😀

meleri
15. dec 2009

len dík snad to nějak zvládnem! 🙂 tak nějak za lokomotivou se budu cítit bezpečnější..🙂)

len
15. dec 2009

Pak poreferuj 😉

garfie
17. dec 2009

meleri: určitě v tom vlaku bude vagon pro matky s dětma, běžte do něj. Průvodčí z něj vypakuje všechny co tam nemají co dělat....sedačky v taxi nejsou povinné (pokud nevyjede na dálnici), takže pokud to riskneš, můžeš vézt dítě v náručí. Neboj, to zvládnete

simicak
17. dec 2009

meleri,ja litam pres prahu a z prahy do ostravy. My jezdime pendolinou,tusim ze to neni z hlavaku a na let vzdycky mam pripoj autobusem,co nas zaveze primo na nadrazi a tam je pripoj na pendolino,to jezdi pres den tusim co dve hodky a autobusem to tmm trva pul hodiny.
A vlak vecer do ostravy urcite neni uplne bezpecny,takz sedej tam kde budou lidi nebo do jidelniho vagonu..... A zjisti jinou moznost v laku,kdzy let bude mit zpozdeni,me uz tak jednou ujel vlak a stravila jsem na nadrazi dve hodiny,kde bylo uplne nakoureno,bylo tam plno prostitutek a pasaku.
Tak at mate peknou cestu 😉

meleri
18. dec 2009

garfie
fakt vagon pro matky s dětma? a to i vnormálním rychlíku nebo jen v tom pendolínu? dík s tím taxíkem.

Simicak,

takže jídelní vůz, no asi mě budete mít za blbce ale jak ho poznám?? vlakem zas tak moc nejezdím a jídelní vůz jsem nikdy nepotřebovala. pitomé je že už nahlásili že 20.12. autobus z letiště na nádraží nejede...
no třeba budeme mít štěstí, letadlo přiletí na čas, u kufrů se moc nezdržíme a nakonec stihnem to Pendolíno..ale moc velké naděje si nedělám..

jo hlavní nádraží v Praze je s prominutím ostuda Prahy. to samé i autobusové nádraží Florenc. Ostuda pro nás, a co je tam cizinců! je to přecejen hlavní město a měli by s tím něco udělat..i když jsem slyšela že prý se Hlavák snad opravuje?
ach jo jenom si vzpomenu na tu cestu a už mě bolí břicho.. ☹

erikasadek
18. dec 2009

meleri ahoj. 🙂

baby , ja ma otazku , stretli ste sa , s tehotnou v 9 mesiaci aby mohla cestovat v lietadle;. 😅
teda podla mna je to lne do 6 mesiaa potom uz nie, ale niekto sa mi tu snazil s rodiny nahovorit , opak , dakujem voprd za vase skusensoti.. 😉

lula5
18. dec 2009

Erika ahoj,

pokial ja viem, potrebuje potvrdenie od lekara, ze letiet moze, ale nemusia ju pustit na palubu z obavy porodu v lietadle.

Prednedavnom som pisala, ze nas caka let do ameriky. Mame ho za sebou, dieta to zvladlo bravurne, ale voci British airlines mam velke vyhrady. Hned na uvod mi "omylom" ako to nazvali, nalozili kocik priamo do usa, takze 5 hodin na letisku medzipristatie, kedy zrovna dieta malo spat, som bola bez kocika. Dva mesiace vopred som mala rezervovane miesta urcene detom a ludom so zdravotnymi problemami s vacsim priestorom na nohy, tak sme sedeli radu za nimi, pretoze sa zamestnankyna, ktora rezervaciu robila pomylila. Pri roznasani jedla mi oznamili, ze pre moje dieta uz detske menu nemaju, ale nieco vymyslia. Tak vymysleli chipsy a hubove rizoto. Parada.
Po prilete som narobila cirkus a cestou spat bolo vsetko ok.

meleri
18. dec 2009

eriko,

no tak to je teda dost! já měla za to že letecké společnosti to berou jen do 6 měsíce pak už ne..ale možná že když jim nakecáš co chceš tak ti tu letenku prodají..🙂

Lulo,

jo tak to je blbé...no hlavně že nazpátek to bylo fajn..

já zas s Lufthansou, normálně mi zakázali přebalit na sedadle dítě..poslali mě na záchod kde byl miniaturní přeblovací pultík tak dobrý pro novorozence...tentokrát jestli budou mít kecy tak už je s..u. prostě přebalím na sedadle a basta...

erikasadek
18. dec 2009

dakujem ak mate niekto tiez neaku skusensot tak mi napiste;.
JA SI tiez myslim ze len, do 6 meisa potom j eto riziko, oni predat predaju to som si ista, ale ci ta pustia a palubu v 9 mesiaci tehotenstva tak , som si ista ze urcite nie, ale , niekto s ami snazi nahovorit aj ked nema skusenost nieco ine;. tak radte..

garfie
18. dec 2009

já myslím že vagon pro matky s dětma bývá v normálním rychlíku naprosto běžně-jako matka jsem ho zatím, ale z dob za svobodna pamatuju, že mě vždycky prudil 🙂) průvodčí nás z tama vážně vyhazoval.

wild.horses
19. dec 2009

osobne by som neriskovala letiet v 9 mesiaci tehotenstva 😎

erikasadek
19. dec 2009

aby ste chapali ja nie som tehotna, ale niekto iny.. 😉 a ta dotycna si to ani neuvedomje slepo poslucha svojho muza.. mala by ist rodit do inej krajiny kvoli papierom.. 😉

bihan
19. dec 2009

Erika, tak ja mám čerstvé info 😀 záleží na spoločnosti.. napr. Air France alebo Berlin Air (linky, ktoré ma zaujímali 😅 😀) bez ďalších papierov zoberú na palubu ženu 4 týždne pred jej termínom pôrodu - samozrejme majú nárok pýtať od nej papier potvrdzujúci štádium tehotenstva.

Ak sa nemýlim, Air France (a zrejme aj iné spoločnosti) prepravujú aj tehulky v 9. mesiaci, ale musia mať posudok od lekára, ktorý má s leteckou spoločnosťou zmluvu.

Ale ako píšem, väčšina tých "lepších" spoločností do 36tt úplne v pohode bez papiera.

erikasadek
19. dec 2009

bihan si poklad;; 😉

ona m atermin na 2 januara. 😠 no co ti budem hovorit , bud lietadlo alebo vlak. do spanielska;. pre mna je to strasne riziko ale nechce si dat povedat..
al eaj tak dakujem.. 😉 🙂 🙂

poletucha
19. dec 2009

erika-vetsina spolecnosti to ma takto: do 28.tydne tehotenstvi muze letet bez lekarskyho potvrzeni, pak s lekarskym potvrzenim (ne starsim nez dva tydny) muze litat do 36.tt...pak uz ji nikdo nevezme 😉 Proboha a kam leti porodit kvuli papirum??? 😕
meleri- 😅 no to je normalni,ze ti nedovoli prebalovat na sedacce,stejne jako na tech skladacich stoleckach...proste to je z hygienickych duvodu a ja vim,ze cestovani s detma je v takhle stisnenych prostorach hrozny,ale zase se vzij do ostatnich lidi,kteri zrovna nepovazujou detsky pliny plny hovnousu za roztomily 😉 ...a byla jsem tisickrat svedkem toho ze si nejaka mamina zacla prebalovat mimi na tom stolecku a ostatni lidi jedli vedle ni 😕 nebo soupli nocnik s ditetem do ulicky a nechali ho tam kadit...mne tohle teda hlava nebere,uz jenom to ze na to dite cumi sto dalsich lidi a dalsi ho preskakujou by mi bylo fakt neprijemny...proste od toho tam jsou ty zachody(i kdyz s malym prebalovakem)

bihan
19. dec 2009

Erika, no.. to vieš.. tiež som mala v pláne let v 35tt...a s malou.. ale zmenila som názor 😝 A to má Fr. termín na 2.1.? Asi chce pre dieťa doživotnú letenku zadarmo 😀

To, že ju nikto na palubu nevezme, by som rozhodne netvrdila.. Air France nemá žiadne! obmedzenia pre tehotné ženy, ale v poslednom mesiaci už cestovať lietadlom neodporúča (ale ani nezakazuje).

http://www.airfrance.fr/FR/fr/common/guidevoyag...

Takže záleží od cestovnej spoločnosti a ako som spomínala, napr. Air Berlin bez problémov prepravuje do 36tt.

Meleri, nechcem byť hrubá, ale keby mi nejaká mamina za chrbtom (alebo predo mnou) prebaľovala pokakané dieťa, tak by ma to asi slušne vytočilo. To, že som matka, neznamená, že mi pokakané plienky alebo smrad hovienok nevadí. Na záchode a tých prebaľovacích pultoch som malú v pohode prebaľovala viackrát poča 11h letov, takže v tom fakt nevidím problém. 😉

poletucha
19. dec 2009

bihan-fakt jo? to jsem netusila...ale zajimalo by me jakou maji statistiku poctu porodu na palube 😀 ...my jsme na to sice byli skoleni,ale nikdy jsem si to nedokazala predstavit v tech hroznych letadlovych podminkach 😅

bihan
19. dec 2009

Priznám sa, že aj mňa to prekvapilo, lebo som si tú info zisťovala už keď som bola tehotná s malou, ale vtedy ešte mali obmedzenie, že v 9. m prepravujú len s povolením lekára.. teraz už ani to nemajú 😅 Podľa mňa aj keby sa rozbehol pôrod, tak je veľká pravdepodobnosť, že by lietadlo stihlo pristáť, kým mamina porodí.. predsalen väčšina letov nie je zaoceánska, tak do 5h by sa to malo stihnúť.. si myslím 😅 😀

poletucha
19. dec 2009

no piloti maj v postupech pristat na nejblizsim letiste stejne tak jako kdyz ma nekdo velky zdravotni problemy...ale kdyz u nekterych ten porod postupuje rychle..no fakt bych to zazit nechtela 😅