Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

sarinka2012
30. apr 2014

Baby chystame sa absolvovať s dvojročnou dcerkou prvy let lietadlom,všetko mame pozistovane a zvladnute 🙂 len stale uvažujem nad tym ako najlepsie zabraniť aby jej zalahlo v uškach pri vzlete ,my si davame cukriky ale to samozrejme u nej este nepripada v uvahu,rozmyšlala som nad lizatkom,alebo mozno dat jej počas vzletu napiť,čo pomohlo Vašim detičkam?

kuwait
30. apr 2014

@sarinka2012 povedz jej aby vela prehltala a davaj jej napit a na uska sluchadla s nejakou hudbou jemnou,

andelok
30. apr 2014

@sarinka2012 Ahoj, my sme cestovali s dcerkou, ked mala 1,5 roka a tiez som dost riesila vzlietanie, chcela som ju pri tom kojit, ale kedze bola priputana na mne, nedalo sa. Takze som mala o ruke vodu a tu som sa jej snazila dat pri vzlietani, ale odignorovala ma, nechcela pit...a nic, ani nezamrncala, vobec jej to nevadilo. Ja na tvojom mieste by som skusila tu vodu, lizatko neviem, ci ma vyznam, mala by prehltat. A mozno to ani nebude potrebne 🙂

sarinka2012
30. apr 2014

@andelok Dakujem,viem že je to individulane ,dufam že naša je jedna z tych čo jej to vadiť nebude 🙂 lizatko nam odporučila pediatrička,lebo podporuje rovnako ako cukrik tvorbu slin a tym samozrejme aj prehltanie,ale skusim si zobrat aj tu vodicku

andelok
30. apr 2014

@sarinka2012 Aha, mas pravdu, to s tymi slinami mi nenapadlo 🙂 Skuste vodicku, ale mozno to bude v pohode aj bez nej, ja som z tohto mala stres a nemali sme problem ani po ceste tam, ani naspat. Aj ked je pravda, ze naspat zaspala este pred startom 🙂

milan_branik
7. máj 2014

@yanni jasne ze som isiel spravi sa par prestavok, pustia sa rozpravky, zahraju sa hry v pohode......... chce to len kreativitu a detom sa pocas cesty venovat........

potemkin
12. máj 2014

ahoj @briketa, mozem sa Ta spytat, preco je lepsie prestupovat v europe? a vazne musi mat dieta v lietadle autosedacku? 😲 to je nejaky predpis? neviem si predstavit trepat sa s dietatom, kuframi a este aj sedackou... mna caka v septembri let na Floridu, dcera bude mat v tom case skoro 3,5r. A este ak by si mi mohla napisat, ake jedlo zhruba davaju detom v lietadle, nech viem nad cim mi bude ohrnat nosom... :-P
uvitam akekolvek rady, kedze som prvy a poslednykrat letela este ako student pred 13 rokmi, cize to je ako keby nikdy.... vopred dakujem za Tvoj cas. 😉

vevesh
12. máj 2014

@potemkin nie, netreba autosedacku - ide o to, ze ked ju mas, musis kupit extra miestensku/listok, ak ju nemas, dieta sedi na tvojich kolenach - to je pre deti do 2 r., deti 2r.+normalne sedia na sedadle priputane..
a co sa tyka stravy, tak nad 2r. dostanu to iste ako dospeli pasazieri - preto nosim pri detoch nejake snacky pre nich, kedze ony mi zo velmi nezjedia... (kupujem to az za pasovou kontrolou, ale da sa aj pred, ale v tom pripade musis davat pozor na tekutiny...) 😉

sisaka
12. máj 2014

@potemkin autosedacku urcite nie, ak letecky prepravca povoli autosedacku musi to byt schvaleny typ, ja lietam s detmi od mala a vzdy bez sedaciek. Suhlas s @vevesh - deti dostanu rovnake jedlo ako dospeli, zvacsa vyber z vegetarianskeho a masoveho, ak je specialna dieta, da sa objednat pri kupe letenky, treba urcite pribalit nejake snacks, pitie podla mna nie je problem, kedze na palube maju vzdy vodu, pripadne dzusy.- klasika jablkovy, pomarancovy a paradajkovy, predpokladam, ze taka mala nepije bublinkove napoje, ale maju samozreje aj cola, sprite, ginger ale a pod ....

diorka
12. máj 2014

baby, ako riesite pitie, kolko sa moze zobrat pre deti, aby nam ho nezobrali na letisku, do coho davate vodu?

potemkin
12. máj 2014

tak to mi odlahlo baby, @vevesh @sisaka. dakujem za info. a mozu mat aj deti kufor a prirucnu batozinu, ked maju vlastnu letenku? ci to zavisi od let.spolocnosti?
a este k tym tekutinam. ked jej vezmem original zabalene, napr. krabickovy maly dzus so slamkou alebo pol litrovku detskej vody neotvorenu s tym ma pustia na palubu? alebo taky zabaleny croissant na svacinu?

vevesh
12. máj 2014

@potemkin odkedy je Croissant tekutina 😅 -tuhu stravu si normalne mozes zobrat,doteraz som s tym nemala problem. Avsak s tekutinami a flaskami Problem robia.ja kupujem az za kontrolou jednu flasku vody, dokym nevzlietneme.potom ti normalne daju vodu,dzusy a co len nechces letusky 😉
Batozina je vzdy zavisla na spolocnosti, ktorou letite..

extrate
12. máj 2014

@potemkin mne nezobrali ešte nič, mala som so sebou liter mlieka v krabici, otvorenú vodu v malej flaške, krabičkové džúsiky, ovocie, zeleninu, keksíky....(dlhý let a niekolko prestupov 😀 )
vždy tú tašku s jedlom zastavili, prehladali, vypytovali sa, ale neopovážili sa mi nič vyhodiť lebo som povedala že to je pre bejby 🙂

nikuska124
12. máj 2014

@potemkin ahojko aj s otvorenou vodou ta pustia a dzusiky tiez, mne nikdy s nicim nerobili problemy a to lietam kazde 2 mesiace takze taka moja skusenost 🙂 pre deti ti vzdy vsetko prejde

sisaka
12. máj 2014

@potemkin podla mna tie napoje nepustia, vynimky platia len pre deti do 24 mesiacov, neviem ako v Europe, ale tu v zamori - USA, Canada sa nese...u, leti to do kosa, treba si kupit az ked prejdete cez security.
@extrate nevyhodili, lebo si mala dieta mladsie ako 24 mesiacov, tu ide o starsie dieta, ovocie zelenina nevadi, nesmie sa ale privazat do mnohych krajin napr. USA, Canada, takze taketo veci musia byt zjedene pred pristatim, inak moze byt problem

sisaka
12. máj 2014

@nikuska124 Potemkin leti do USA, som si ista, ze to neprejde pre take velke dieta, Europa je mozno benevolentna Severna Amerika urcite nie

prasiatko30
13. máj 2014

@sisaka ono pokial odlieta z eu letiska tak tie tekutiny jej mozu prejst aj pri vacsom dietati - zvycajne z toho nerobia halo - i ked bacha na amsterdam tam nenechaju ani tekutiny a v poslednej dobe ani jedlo ani pre male dieta 🙄

tenerifka
13. máj 2014

@potemkin dieta, ktore ma svoju letenku ma narok na tolko kg batoziny ako dospely.
Neviem, akou spolocnostou letite, ale vela lepsich leteckych spolocnosti ma moznost objednania cez net detske menu, no mne sa to neosvedcilo, moje decka su uz velke a detske menu bolo typu mleta fasiraka+pyre, k tomu mrkva+hrasok; alebo parok a zasa nejake pyre + k tomu papayovy salat, k tomu, vzdy dzus, nejake keksy, slane krekry, chipsy a nejake cokolady.....takze ja pre ne taketo jedlo neobjednavam, no ale zalezi na tom, na co mas dieta navyknute

extrate
13. máj 2014

@sisaka
@potemkin no bolo to pred 2 týždňami, takže dieťa malo presne 25 mesiacov. ale neleteli sme cez USA ani Kanadu takže k tomu sa neviem vyjadriť. ja by som to aj tak zobrala no a prinajhoršom ti tie džúsiky vyhodia. záleží aj od personálu a na amerických letiskách som ešte príjemného pracovníka nestretla.

kuwait
13. máj 2014

@prasiatko30 nechaju tekutiny ak si ich kupi tam na letisku a tam predavaju vsetko mozne ,lietam cez Amsterdam niekolko krat do roka,,tam je skor problem ze pri vstupe do lietadla radi beru prirucnu batozinu tak aby nemala tasku s vecami pre malu nejak velku lebo oni su schopni jej to vziat a dostane to az po prilete.

prasiatko30
13. máj 2014

@kuwait minuly rok som letela do a z amsterdamu a segra tiez s detmi a musela som vzdy vodu nechat pred prechodom cez security clearance - pred asi dvomi rokmi som letela este s dietatom mensim ako 2r a ta z letiskovej bezpecnosti mi bez lutosti prikazala vyhodit dzusy ktore som na inom letisku pre deti do pohody preniesla. segra viezla rocne dieta a viac menej dtto a nenechali jej ani jedlo pre krpatu normalne jej skoro prekutali cely ruksak lebo sa im objavil na displey nejaky cudny objekt (segra pasovali cerealie 😀 ) a oni chceli aby to vyhodila 🙄 - ako je jasne ze ked uz prejdes cez security clearance a kupis - uz im robis business im a to im uz je jedno co si zoberies na palubu

kuwait
13. máj 2014

@prasiatko30 no ved to hovorim len jedlo u nich na letisku kupene prejde,nam tam presvecovali stangle pick salamu a to sme kupovali tam na letisku,normalne zvlast to islo cez scanner ale pustili nas s tym,preto nic ziadne jedlo tam nebrat odinakial len tam vsetko kupit a musite si to dat zalepit v sacku inak vyhodia,oni sa predavacky pytaju ci to budete konzumovat na letisku alebo v lietadle a podla toho zalepia sacik alebo nie,Nam pri vstupe do lietadla niekolko krat vzali prirucnu batozinu nebola velka ani tazka ani jedlo v nej nebolo,proste vzali

prasiatko30
13. máj 2014

@kuwait no vsak preto upozornujem na to, lebo na inych letiskach v ramci eu je normalne ze ta nechaju preniest jedlo - uplne do pohody a tekutiny pokial ides s detmi aj trochu vacsimi tak zvycajne na to prizeraju a nechaju ta prejst ale holandania su velmi striktni 😉

kuwait
13. máj 2014

@prasiatko30 ja som bola prekvapena ze na Heathrow v Londyne velmi neprezerali,mali sme flase coly co sme si vonku kupili aj sendvice z pret a manger z mesta,vselijake sladkosti a dzus z mesta a nevzali nam to

potemkin
14. máj 2014

@vevesh no ved ked zubna pasta je podla nich tekutina... 😉 pre mna nutela vnutri skoro to iste.
@extrate @sisaka @tenerifka baby dakujem vam vsetkym za rady, vezmem teda zo vsetkeho pre istotu po 1kuse a prinajhorsom necham v kosi na letisku... letime inac urcite z Viedne, snad budu mat zlutovanie. urcite budem mat este nejake otazky, ked sa nam to bude blizit, takze na stopro budem este s niecim otravovat.
co si myslite o tomto kufriku?

prasiatko30
14. máj 2014

@potemkin kup normalny samsonite do kabiny so styrmi kolieskami v nejakej farbe co sa malej/mu bude pacit a mas kvalitny kufor na najblizsich 20r

vevesh
14. máj 2014

@potemkin ja to neodporucam, lebo:
- je to male - nevojde sa ti vela batoziny
- neda sa to otvorit v lietadle (ak nahodou tam budes mat hracky, nahradne oblecko a pod.)
- deti to zaujima tak 5 minut..potom to musis vlacit ty 😒

co odporucam je, ked najdes nieco podobne:
http://www.google.de/imgres?imgurl=https%3A%2F%...

to od lufthansy kufor+ ruksak - pustia ta s tym normalne do lietadla (a rataju to ako jednu batozinu), vojde sa ti to aj pod sedadlo
do ruksaku mozes nabalit hracky + jedlo, ten mozes mat pri sebe stale a do kufrika veci a ten si das do batozinoveho nad hlavu..
velmi prakticky su vo vnutri delene, mas vela priecnikov na ulozenie pier, malovaniek plienok, 2 kulturne tasticky su integrovane
+ +++koliecka su led, cize pri chodzi svietia....a deti sa idu za tym zblaznit... 😎

sisa79
30. jún 2014

my sme pred rokmi používali toto http://www.oopp.sk/sk/katalog/ochrana-sluchu/sl... syn v pohode spinkal

barbarka
13. júl 2014

ahojte, letime prvykrat s detmi na dovolenku cez Ryanair, jedno dieta ma do 2rokov druhe4, budeme mat iba prirucnu batozinu, keby ste mi niekto skusenejsi cestovatel, vedeli odpovedat na tieto otazky
1. chceme vziat autosedacky kedze ich na mieste urcenia budeme potrebovat, starsiemu podsedak a mladsiemu normalnu, ze vraj by mala byt jedna autosedacka zadarmo, mate skusenosti?
2. ak bude autosedacka, mozem brat aj kocik zadarmo?
3. ako je to s tekutinami pre drobca, mozem mu vziat malu flasku vody, napr Lucku? kedze potrebujem taku cim sa neoleje, neviem ci sa taka da na letisku kupit.
4. jedlo pre deti mozem brat? dake pecivko, ovocie?

habibi78
13. júl 2014

@potemkin my sme leteli z Bostonu na Floridu ked mala moja dcéra 4,5 roka, žiadna autosedacka, to je blbosť, riadne si dieta zaplatí od dvoch rokov miesto v lietadle, pri vstupe na palubu majú prednosť rodiny s deťmi, ti nastupujú ako prví, preto treba ísť dopredu, predbehnúť sa, jest dostali na palube detski pasažieri ako prví, na vyber boli kuracie nugetky s hranolkami alebo vegetariánske penne, každé dieta dostalo pri vstupe na palubu omalovanku a malé puzzle... Ale vela záleží aj od toho s akou leteckou spoločnosťou letite 👍