Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

snehulienka
9. feb 2009

caute, rozmyslam nad dovolenkou v usa u rodiny, mala by mala 4a pol mes. myslite ze je to ok????

3558
9. feb 2009

ja som uz s malym cestovala 4 krat a o tri tyzdne idem zase. mam termosku s horucou vodou a jednu plastovu pol litrovu flasu s prevarenou vodou. prasok mam oddelene uz na porice a len vo flasi to zmiesam. najskor dam horucu, dolejem ztudenou tak aby to malo dobru teplotu a vysypem prasok mliecka.
ale uz sa mi aj stalo, ze mi dovolili iba termosku a vodu v umelej flasi som musela zahodit. tak som ju potom kupovala v bezcolnej zone. evianku som kupila,lebo som nevedela. a asi to spravim aj teraz tak.
no samozrejme ze som z tej termosky musela trochu odpit. 🙂

ssara
9. feb 2009

ahojte ja by som sa chcela spytat ako je to s kocarom ? A tiez ci nema niekto skusenost ako je to v Grecku s prikrmami a vodou pre babetka dcera bude mat 9 mesiacou. Dakujem 🙂

majsan
9. feb 2009

ahojte ja sa chystam domov v lete a prvy krat budem letiet s dvoma detmi.7 rokov a pol roka.letel niekto s agenturou austria aerlines?

krista
26. feb 2009

m.a.r.t.i.n.a • 1d • Dnes v 11:20
Ahojte maminy,

neviete mi povedať, kedy je možné po prvý krát letieť s bábom lietadlom?
Let by mal trvať 11hodín.

Dakujem za od 😵 povede.

kikimaruska • 1d • Dnes v 11:23
Nevím, ale určitě záleží na stavu miminka, zda je zdravé ap. Tchyně létá z USA a vždycky tam mají malá miminka, nejměnšímu bylo snad 3 měsíce. Dali jim pak takovou jakoby postýlku, sezení měli hned první sedačky (před sebou stěnu s pultíkem, kam se dala ta postýlka(koš). Určitě je to jiné s nedonošeným mimi co má dýchací problémy a se zdravým miminkem....ale taky by mě to zajímalo, tchyně nás chce do USA pozvat...ale nevím nevím...

kikimaruska • 1d • Dnes v 11:30
Někde jsem snad tenkrát i četla, že záleží na letecké společnosti, některá si stanovuje, odkdy smí mimi létat...nejméně je to ale po šestinedělí...myslím.

m.a.r.t.i.n.a • 1d • Dnes v 11:33
Kiki, ďakujem....

Ja sa bojím toho dlhého letu.Nejaký čas to malý prespí ale čo so zbytkom ako ho zabaviť? A prebalovanie.... Nie každé lietadlo má pultík alebo niečo také. Jasné, možno v I.triede 🙂
A tiež neviem kde by bolo, veď sedadlo takému mrňaťu kupovať nebudeme a mať ho na rukách stále nemožem....

Ale je asi pravda, že záleží na leteckej spoločnosti....

bihan
26. feb 2009

Spoločnosti, s ktorými som letela, prepravovali deti staršie ako 2 týždne.

So 4m dieťaťom (tak do pol roka by som povedala) je let v pohode... dieťa má svoju "nacvakávaciu" postieľku, väčšinou sú to nočné lety, takže podstatnú časť letu prespí.

Každé lietatlo na zaoceánske lety má niekoľko toaliet s prebaľovacím pultíkom, ale občas si prebaľovanie vyžaduje akrobatické schopnosti :p ale dá sa.

Do prevej triedy nemajú deti prístup.

zukab
26. feb 2009

lietame british airways, u nich je minimum 48 hodin stare babo. cize lietat moze uz dvojdnove. ci sa na to niekto da, je samozrejme ina vec.
nasa letela prvykrat, ked mala necele dva mesiace a uplna pohoda.
pri vzlietani a pristavani som ju krmila, pocas letu spala.
a personal bol zlaty, povedali nasmu susedovi, nech si presadne inam, nech mame viacej miesta.
o dva tyzdne letime zasa, tak som zvedava ako to zvladneme tentoraz 🙂

cerstvamama
1. mar 2009

Rada bych se zeptala zkusenych letcu, jestli je mozno pri kratkodobem letu (konkretne s CSA) prijet az k letadlu s autosedackou nacvaklou na golfky a pak odevzdat kocar pred letadlem a mimi si vzit v sedacce dovnitr. Neni tam treba omezeni, ze si muzu vzit bud jedno nebo druhe? A muze to byt jakekoli vajicko nebo je to nejak omezene? Mame Peg Perego Primo Viaggio. Diky za odpovedi.

zuzik_p
13. mar 2009

Cerstvamama, konkretne csa sedacku na palubu nedovoluje, musis ji odbavit uz s kuframi. S kocarkem muzes az k letadlu. Tedy alespon takhle to pisi, ja jsem se na to informovala, protoze jsme s nema meli take letet. Nakonec jsme vyuzili sluzeb Travel Service a obe sedacku i kocarek jsme vezli az k letadlu. Kamaradka letela take s Travel Servicem a ti meli sedacku primo na palube. (Ja ji na palube nechtela, protoze let byl 4 hodinovy a stejne bych v tom miminko nemela).

stvura
13. mar 2009

Ahoj, mi sme prave pred tyzdnom prisli s kratkej dovolenky. Na moje prekvapenie, aj kocik nam vzali hned pri cekine. Autosedacku sme mali pripravenu, zabalenu {tu vacsiu, nie vajicko}, no kocik nie a dobre nam ho osvacali. Tieto veci sli do lietadla ako posledne, vychadzali ako prve. Mi sme cestovali s Ryanair, ti beru ako detske vybavenie len kocik, sedacka sa plati zvlast.
Na palube mas len cerveny pas, ktory si pripnes na seba.

janka_fr
13. mar 2009

Majsan ja som letela austria airlines, bol to 22 hodinovy let, vtedy som nemala este babatko, ale vedla mna bol manzelsky par s mesacnym babatkom a dcerkou(predpokladam ze do dvoch rokov) ona sedela rodicom na kolenach a to mesacne babatko malo svoju postielku zavesenu na stene.
Osobne som letela s malym 5 a pol hodiny, ked mal 8 mesiacov, bola to ina letecka spolocnost a takisto sme mali pre neho zavesnu postielku, ta je tusim do 9 kg( nepamatam sa uz presne).
Ked sme isli na spat, mali sme smolu, pretoze v lietadle bolo dost vela malych deti a my sme prisli na odbavenie neskor a tym padom uz tie miesta boli obsadene. Je teda lepsie prist na letisko skor.

cerstvamama
13. mar 2009

zuzik_p
Tak jsem na CSA volala a sedacku mi nedovoli, musela by mit nejakou "spesl" certifikaci pro leteckou prepravu a jeste bych platila 3/4 ceny za sedadlo,protoze bych tu autosedacku musela nekam polozit, ze. Jinak letime za nejakych 10 dni, tak pak uz budu chytrejsi 😀

meleri
13. mar 2009

jé Janko,

no zrovna to řeším taky...máme letenky od Lufthansy, a řekli že nám kočárek vezmou, ale že v tom nesmí během letu být....prý taky na kolenou! jenže v pěti měsících? on vůbec nesnese takto být, max. pár minut a už pláče, ale je fakt že jsme se ptali jenom na tu korbičku (je pořád v korbičce, slouží místo autosedačky), a na tu autosedačku ne, tak snad by řekli jo..

sice letíme jenom 1,20h a pak s přestupem zas, ale i tak..

no dost mě to štve, že vůbec nevím jak to bude!

erikasadek
13. mar 2009

ahojte janka meleri, janka, lenze ti epostielky su len pre lety, mimo europske... 😒 a tieto , vnutrozemne, nie.. len na rukach... aj male babatk alen na rukach.; sedacka zaberie miesto takze bude platene.; 😒
kolko krat som letela, tak to bolo vzdy takto.. 😉

meleri tak budes moj achodit mmedzi sedadlami a prechadzat sa... 😉

trixi
13. mar 2009

ahojte, my letime za tyzden, let 5 hodinovy, s Austrian. Kocik mozme mat az k lietadlu, pred nastupovanim na palubu nam ho poskladany vezmu dolu do batozinoveho priestoru a po pristani nam ho hned pri vystupovani daju. Maly bude na rukach, kedze uz nesplna rozmery pre tu postielku (a ani by nam ju nedali), skor si myslim, ze bude problem ho udrzat a ze bude chciet behat po lietadle. Bude to pre neho prvy let. Ja som si let s babatkom vyskusala so synovcom, a zvladli sme to, tak verim, ze to zvladnem aj s vlastnym synom 🙂 .

zuzik_p
13. mar 2009

Meleri, myslim, ze ti reknou ne jak na korbicku, tak autosedacku. Na palube akceptuji jen autosedacky s leteckym certifikatem a navic by jsi musela zaplatit za misto. Psala jsem zde, ze kamaradce Travel Service dovolil autosedacku na palubu, ale to bylo proto, ze let nebyl plny a taky to samozrejme zalezi na personalu. Na to bych ale urcite nespolehala. My jsme leteli s 4 mes holcickou a byla uplne v pohode, i cestujici pak ke me chodili a rikali, jak byla hodna 🙂

janka_fr
13. mar 2009

Meleri ja som prvykrat letela s malym ked mal 3mesiace a zvladol to v pohodicke, skoro cely let prespal. S kocikom nemas problem, ides az k lietadlu,ale nie vzdy ti kocik vylozia pri lietadle. V Ba mi ho dali pri lietadle, ale co sme leteli do Senegalu tak tam nam ho dali s batozinou a tak isto je to stale aj v Parizi-Orly a aj CDG. Autosedacku som nikdy so sebou nebrala tak to neviem.
Uvidis Samson to zvladne.

Erika ano viem ze to je len na dlhsie lety.

meleri
13. mar 2009

tak to je psycho.... 😖 hodinu na rukách....
já klidně za tu sedačku připlatím, přece to není tak moc??

no a šátku nebo klokanku snad povolí?

hele já nikdy letadlem neletěla, ale skáče to nějak? já měla za to, že člověk musí sedět celou cestu..jinak to procházení snad zvládnu když je to dovolené..

dík holky, ste zlaté..no čekala jsem, že budou teda schovívavější.... 😒

janka_fr
13. mar 2009

Meleri, akurat pri vzlete a pristavani musi byt maly priputany detskym pasom, ten je pripevneny o tvoj bezpecnostny pas. Ak nie su turbulencie, tak lietadlo nehadze a mozes sa s malym aj prechadzat.

erikasadek
13. mar 2009

janka prepac.. 😉 zle to nebolo myslene.... 😉

trixi
13. mar 2009

meleri, zalezi s akou spolocnostou letis. Ja mam velmi dobre skusenosti s Lufthansou, Malaysia Airlines, Deltou a aj Austrian, zle skusenosti mam s Canadian Air a slovenskou spolocnostou. S tymi sme leteli pred 3 rokmi, ziadne uprednostnenie pri nastupovani pre rodiny s malymi detmi, naopak, v lietadle nebol ziadny ani sklapaci prebalovaci pultik (obycajne to byva aspon v jednom WC). Samozrejme, ze sa synovec (vtedy mal 7 mesiacov) pokakal hned po starte a potrebovali sme ho prebalit, na sedacke to neslo (kvoli zapachu) a tak sme to vyriesili tak, ze ja som si sadla na zachodovu misu do takeho pololahu, sestra ma oblozila tymi jednorazovymi podlozkami, polozila maleho na mna, ja som ho pridrziavala a ona cistila a prebalovala. Samozrejme, ze zachodove dvere sme mali otvorene a letuska nam za to vynadala. Na co som sa rozculila a vynadala som jej naspat.
Citam, ze letite Lufthansou, tak to by ste mali zvladnut v klude a v pohode. Ja som sa u nich stretla s ochotou a milymi letuskami. Vzdy nam ochotne pomohli. V poslednej dobe som zazila, ze na kratkych letoch nemaju radi, ked sa im ludia prechadzaju, na dlhych letoch je to v pohode. Iba pocas turbulencii, Ti nedovolia prechadzat sa a musis si sadnut a priputat sa a tak isto aj mimino. Ale vsetko zalezi na posadke. Urcite to zvladnete v pohode.

meleri
13. mar 2009

letím právě tou Lufthansou..

dík za uklidnění...no moc se na to netěším.. ☹

prasiatko30
13. mar 2009

babeny - ak su normalne letusky tak vacsinou ak je prazdnejsie lietadlo tak tie letusky pri check-in ti neposadia nikoho ku tebe a tym padom mas aspon jedno sedadlo volne a mozes sa po vzlietnuti rozlozit - my sme uz leteli asi 10krat a len jeden krat sme mali obsadene vsetky sedadla pri nas - lietadlo islo napraskane - inaksie nam vzdy dali aspon jednu sedacku naviac a viac krat tak ze sme boli same na nasej casti.

inak ak ti mozem poradit ked vidis ze je velky rad pri check-in tak sa chod opytat na costumer service ci maju preferentny check-in pre rodicov s malymi detmi - ja tak zvycajne checkujem potom cez bussines classe - len sa na to treba informovat a oni su potom velmi ochotne 😉

prasiatko30
13. mar 2009

inaksie na to volne miesto pri tebe sa mozes aj opytat ja som sa prvy krat aj opytala ci maju moznost mi nechat el asiento de cortesia - neviem presne ako sa to preklada a babula mi len povedala ze ak nebudu mat plne lietadlo tak sa bude snazit 😉

trixi
13. mar 2009

prasiatko, Ty mas stastie, ja lietam vzdy natrieskanymi lietadlami. Uz sa mi par krat stalo, ze mi ponukli financnu ciastku aby som letela dalsi den. Aj za tyzden co letime, je uz plne lietadlo. ☹ V pondelok boli volne uz len 2 miesta. Ja si pamatam jeden check-in, ked nas zbadali vo Viedni, dve gracie, mimino, pes a nekonecne vela batoziny, ze nas hned vzali bokom a prednostne zacheckovali, zabudli nam zapocitat poplatok za psa a za nadvahu batoziny. A skoro nam dali prvu triedu, ale pani sa potom zbadala. Skoda. Ale aj tak sme usetrili.

meleri
14. mar 2009

já nevím holky, letím s přestupem..Lyon Duseldorf a pak Duseldort Katowice...možná že do těch Katowic to bude prázdné, bo kdo by tam letěl že.. 😀 ale do toho Duseldorfu to asi bude plné hádám..

jo tady to je taky, že mají matky s dětmi přednost při odbavování, no uvidím jak to pak bude....

dík za informace...

stvura
14. mar 2009

Mne maly "sedel" na kolenach a to ma cochvilka ukoncenych 7 mesiacov...xixi, viacej stal ako sedel, bolo to fakt narocne a dve hodiny som si odtrpela. Prechadzat sa nebolo velmi kde, to je mylna predstava, lebo pocas letu ak som to dobre zratala tak asi 12x palubna posadka nieco predavala, chodila hore-dolu.
Prednost pri odbavovani sme mali jedine v Bratislave, to sme dostali tu priority bording kartu, v Anglicku nic {plati sa za nu tusim 5 libier}, krasne sme sa tlacili s malym s ostatnymi...
S tym prebalovanim to bolo tiez strasne - prebal pokial sa da na letisku v Bratislave/Prahe/Viedni. Su tam sice minimalne pultiky, no da sa. Na moje prekvapenie, vyspele Anglicko malo miesto na prebalovanie na klasickom WC. Tak si vies prestavit ako sa moje 6.5 mesacne dieta vrtelo a nechcelo sa ani nakojit {nemali nic stranou, i ked nie som hanbliva, kojit sa v letistnej hale medzi milionmi fakt nedalo...}

prasiatko30
14. mar 2009

my lietavame vacsinou z viedne - tam som sice isla na drzovku do iberie costumer service, v madride tam maju vela counters tak tam sa necaka vela a v amsterdame tam tiez bolo fajn - to sme leteli klm a tak v amsterdame bolo tiez dost counters od klm - je to ich domovske letisko 😉 najhorsie to bolo hadam len z barcelony 🙄 ostatne letiska neviem 😒

slaviq81
14. mar 2009

Baby, ja som pred necelym mesiacom letela s malou. Hrozny zazitok, sesthodinovy let sa mi zdal byt nekonecny. Lietadlo natrieskane, ani jedno volne sedadlo. Malu som mala cely cas na kolenach, vo vanicke nechcela byt, pol letu som ju mala nalepenu na cicke aby bola kludna 😔 S prebalovanim problem nebol, v toalete je pultik. Ale bola som nesmierne sklamana viedenskym letiskom, prisli sme tam totiz skor a nemali sme si kde sadnut 😕 😔

trixi
14. mar 2009

slaviq, ked pridem skor na VIE letisko tak hned po odbaveni si idem dat hore do samoobsluhy kavu, nejaky ten dzus alebo apfel strudlu 🙂 . Mas pravdu v odbavovacej hale si nema kam sadnut, ale po check - in ked uz ides ku gate, tak je tam dost laviciek pozdlz celej tej chodby a potom v gate sa da sediet. Ja len neviem ako udrzim nasho maleho sediet na mne. On neobsedi, takze uz som kupila nejake nove neopozerane knizky, berieme farbicky, papiere na kreslenie (nejake dostane v lietadle) a DVD prehravac. Nejako to musime zvladnut 🙂 .