Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

tini
1. dec 2007

Mrenka, nejaka Cirrus alebo tak nejak, ale let mal tiez znacku LX ako pre Swiss air. Leteli sme Nice-Zurich-Praha, Nice-Zurich v pohode so Swiss, ale potom ten Zurich-Praha, no hroza 😲 a to sme mali kupene letenky skoro pol roka dopredu, takze vedeli, ze poleti mimco. Pri lete tam som si povedala, ze asi nahoda, stalo sa, riskneme to, ale aj let spat to iste. Ja som nevedela, co na to povedat, na palube bolo este 1 mimco, ani oni neboli priputani. Ty si letuska, vsak? Ako sa zachovat, ked sa to este raz zopakuje? Mala som zavolat pilota alebo vystupit alebo co?

mrenka
1. dec 2007

tak ale toto je nedodrziavanie bezpecnostnych noriem,co chcu prist o licenciu?no v kazdom pripade by som to riesila minimalne s veducou kabiny(resp.s kapitanom)

tini
2. dec 2007

mrenka, vies, ja som aj chcela, ale moj muz zacal, ze ci mi sibe, ci chcem ostat zurichu, ze sa nic nestane. nabuduce budem bojovat!

babulka
2. dec 2007

Tini, fiha 😲 My sme leteli v juni a to mal maly uz rok a pol, a bez problemov sme dostali vsteko, co som pytala. Teda okrem poharikov, na tier som uz nemala odvahu, bol to plny Airbus, tak cabin crew mali co robit, ale dali mi hned ten babybelt a este som pytala vankusik, kedze maly hned pri strate zaspal. A funny - dali jedlo aj jemu, hoci asi na to nemal narok, dostal to co ja /tak som mu to pekne zjedla 😀 ). Inac boli vsteci mili, a zaujimave - okrem jednej zeny sami chlapi "letusaci". Isli sme s British Airways. Nizkonakladovkou by som to s dietatom neriskla.

mrenka
2. dec 2007

tini,to som rada,ved ide o bezpecnost tvojho dietata,aj mangel by si to mal uvedomit..fajn,ze si na to davas pozor,lebo je kopa mamiciek,co si chcu dieta davat do sedacky,lebo predsa na kolenach to nie je pohodlne,no vies,nie je podslatne pohodlie,ale bezpecnost,takze som rada,ze je tu aspon par vynimiek,ktore si to uvedomuju...a nabuduce sa nedaj,pytaj si belt a hotovo...ked nedaju,pis staznost!!

mrenka
2. dec 2007

babuli,matik je veliky chlapik,tak dostal jedno,no vo bude hladny?? 😀 😀

mrenka
2. dec 2007

boze co som napisala..malo byt jedlo,no co bude hladny?

babulka
2. dec 2007

Mreni, on to vsetko prespal, tak som mu to zozrala 😀 Sendvic s kuracim masom a salat. Ale nechala som mu muffin a dzus, bol rad 😀
Inac tou muzskou posadkou som bola naozaj prekvapena, to som este nevidela, sefovala im zena, taka starsia, a chlapi skakali odusu 🙂 A to mam nalietane mile a mile, ale toto...snad este v Izraelskych aerolinkach, tam to bolo pol na pol, ale to vraj musi byt, kvoli "nabozenstvu", ci co.

mrenka
2. dec 2007

to je ale iba nahoda,ja som tiez kolkokrat letela jedina baba v posadke,proste ako to planovac naplanoval,tak bolo,oni nepozeraju,ci je to chlap,zena,to sa riesi len podla skratiek(kazdu ma 3pismenkovu)a v takych velkych spolocnostiach to riesi pocitac,takze ako to vyjde,taka posadka leti,ale je to sranda,lebo ked su v crew chalani,tak by si sa nasmiala,ako sa tie mlade babulky,co lietaju na dovolenku,pri pohlade na nich roztapaju... 😀 😀

babulka
2. dec 2007

Viem si predstavit. V tej posadke bolo tiez par "peknych kuskov", kym Matik spal, som si poobzerala. 😀 😀 Ale boli to gentlemani uz na prvy pohlad, snad len jeden mal tak 25, ostatni boli starsi. Asi v British A. ani inak nemoze byt.
Ozaj, a ako to je, kto tomu sefuje? vzdy najstarsi clen posadky (sluzobne, myslim), alebo na to treba specialne "urcenie"?

sharlotta
2. dec 2007

Mrenka a co robite, ked ma niekto panicky zachvat? Ja som taky jeden mala, ale ja sa nezvyknem stazovat, tak som len ticho sedela stuhnuta, ze by sa vo mne krvi nedorezal a dala by som neviemco za to, ze by ku mne prisla nejaka letuska a rozpravala sa so mnou. Keby som nemala este posledne zvysky rozumu, tak skacem von!

mrenka
2. dec 2007

nie vzdy sefuje veduca(ci)kabiny,nemusi to byt sluzobne najstarsi clovek,lebo aj ten,co ma nalet xy hodin,nemusi byt VK,ale v pripade,ze letia 3 baby a vsetky maju titul VK,tak na tej linke je veduca ta,ktora je sluzobne najstarsia..aj ked samozrejme najvacsi sef je vzdy kapco.. 😀

babulka
2. dec 2007

hehe, ale ten my asi nedonesie oriesky a jablkovy dzus 😀 Inac , pozeravam na CT1 kazdy utorok tie letecke katastrofy, je to fantasticky spracovane, aj ked hrozive, ale ja to rada pozeravam. Len moj muz hovori, ze uza si ani nesadne do "eroplanu", ked to vidi 😀

mrenka
2. dec 2007

babuli,pod do VM..

mrenka
2. dec 2007

sharlotta IP

megg
2. dec 2007

Inak k tej posadke, my sme leteli z dovci a posadku tvorili sami mladi egyptania chalosi...no tak ti si tam inu sradnu robili z celeho letu 😔 ...ej veru nebolo nam vsetko jedno 😅 Ale leteli sme s AirSlovakia.

tini
2. dec 2007

Babulka, vidis, a ja som uz letela aj s nizkonakladovou spol. Sky Europe a bolo to vyborne, hned sa ma ujala 1 letuska, vysvtelila, dala pas, nechala mi aj auto sedacku, lebo bolo miesto, ale nevyuzila som ju, vypytala som si aj pohariky, bez problemov doniesla a este aj pcas letu sa chodila na nas pozerat. A normalna spolocnost nic 😠
Mrenka, a ako dat staznost? Ved kto dokaze, ze v tom lete neboli pasy? Vtedy som este myslela, ze si necham vystavit papier od letusky, ze mi nedali pasy. Dikybohu sa nic nestalo, je to za nami, nabuduce budem mudrejsia, odvaznejsia a drzejsia.

zuzu13
14. jan 2008

prečítala som si rady a postrehy z lietania s deťmí...my letíme v apríli, ale mám veľké obavy ako to zvládneme...nakoľko letíme z Viedne o 21,30 a prílet je o 23,55 no a späť ideme o 2,30 tak som zvedavá čo ideme robiť na letisko v noci s malou... ☹ keď že tam budeme už od 19,00 ☹ ...malá nechce spávať v kočíku, tak to bude zaujímavé...

hedunecka
24. jan 2008

ahojte tak my by sme mali letiet v marci mala bude mat 6mesiacov a velmi sa bojim..berem len stary kocik tak dufam ze sa mi postaraju o nho lebo ideme z viedne a ja neviem po nemecky..dufam ze mi mala na tyx kolenax vydrzi

mirko
24. jan 2008

ahojte, my sa chystame na dovolenku do bulharska v juli, to bude mat maly 1rok4mesiace, letime z Popradu, neviem este ziadne podrobnosti,to nam povedia az vo februári, ale mam z toho nervy uz teraz. neviem si predstavit co budem robit na letisku s dietatom 2hodiny pred odletom ☹ ...neviem co mu mozem a nemozem zobrat, no budem mudrejsia ked nam daju presne info

zuzu13
27. jan 2008

mirko, tak to neviem ani ja, čo budeme robiť s malou na letisku...7 hod. je dlhá doba a hlavne vtedy, keď má spať.... ☹

luminkasp
28. jan 2008

ahojte,nemam cas citat celu diskusiu, chcem sa vas opytat,ci ste niektora cestovali s kociarom a ako to funguje
? Ja letim v pia so swiss air a prestujem v zurichu,
dakujem

zuzu13
28. jan 2008

tuším tu písali, že s kočíkom ťa pustia k lietadlu a potom ti ho dajú pri vystúpení z lietadla...

luminkasp
29. jan 2008

dakujem

yvka
28. feb 2008

Ahojte, chyst8m sa letiet do BA z KE s mojou 4 -týždňovou dcerkou. čo to spomínate za poháriky na ušká? Myslíte že to zvlídne?

emjee
29. feb 2008

yvka • 2d • Včera o 16:29
Ahojte, chystám sa domov na pár dní k našim /okrem iného vybaviť nejaké veľmi dôležité veci/ Chcela by som letieť z KE do BA, čo trvá cca 25-30 min. Máte niekto skúsenosti s lietaním s takými babätkami? Doktorka povedala, že v podstate hej, ale že by som sa mala vyvarovať infekcii /že predsa je to uzavretá miestnosť atď../ Ešte by som to odložila ale ako som spomínala musím tam niečo súrne vybaviť a autom ísť nemôžeme, pretože muž musí zase ostať v KE.

ikke
28. apr 2008

maruskach • 1d • Dnes o 10:58
Ahojte. Mame pred sebou 2 hod let, ked bude mat drobec 2 mesiace a 10 dni. Pocula som odporucania, ze deti by mali lietat az od 3 mesiacov. Poradte. Mate skusenosti? Nechcem svojmu babu ublizit.
Ake su vlastne rizika? Ide o infekcie, tlak?

maruskach
28. apr 2008

Ahojte. Nemate niekto skusenosti s letom s 2 mes. babom? Dakujem

emjee
5. jún 2008

klaudis • Dnes o 10:32
Ahojte mamicky cakam babatko koncom juna tu v UK. O dva mesiace by sme chceli ist potom pozriet domov na SK rodinku lietadlom. Letela nektora z vas s babinkom v podobnom veku? AK ano co treba spravit aby ten len bol pre dieta co najmenej stresovy? Pocula som ze mu terba davat pit z flasky pri odlete a prilete. Uvitam kazdu radu . Dakujem 😅

incasquaw • 1d • Dnes o 15:21
ahoj klaudis, ja som s malym letela ked mal iba cosi vyse mesiaca na kanarske (4 hodiny) a zvladol to super, a v 5 mesiaci sme leteli spat, oficialne mozes lietat s babom od 3 tyzdna ale vzdy je to len na zvazeni maminy, nemalo by mat zapal stredneho ucha, a aj so soplikmi je to tazsie, my sme leteli v zime a maly sopliky nasledne dostal,ale v lete to mas lepsie, pri vzlietani a hlavne pri pristavani musi male nieco pit alebo ho treba kojit aby sa vyrovnaval tlak v usoch, inak pohoda, najlepsie je si zaistit miesto v prvej rade (rezervovat) a spytat sa na babybasket - mozny len v prvej rade a nie vo vsetkych lietadlach - tam babo krasne spinka, inak ho musis mat stale na nohach, a uplne najlepsie je, ked neletis sama!!! ale letusky su vseobecne velmi mile a vzdy rady pomozu, tak nech to zvladnes🙂

blumka • 1d • Dnes o 15:23
my sa chystame o dva tyzdne na 10 hodinovy let a to bude mat terezka 4 mesiace. tak potom vam dam vediet ako sme to zvladli. ja dufam, ze to zvladneme v pohodicke

digysa
5. jún 2008

Ja som letela s 8-mesacnym synom a ten vsetky lety prespal, dali nam postielku...takze pohoda a v teraz v lete budem letiet s 5-mesacnou dcerou, tak uvidime.

Ale rada by som vam upozornila, aby ste nelietali AIR FRANCE......fakt najhorsia spolocnost, co sa deti tyka. Ked som letela zo synom, tak som neplatila za neho nic (samozrejme to bola ina letecka spolocnost). Teraz letim s AIR FRANCE a vyvalila som skoro plnu sumu, ako keby mala mala sedadlo a pritom vobec nema zakupeny listok so sedadlom, bude mi sediet na kolenach.

Doteraz rozmyslam, preco za nu platim a nie iba to.....ale, letenky som kupovala este pred jej narodenim a upozornila som ich na to, ze dieta moze byt chlapec, alebo dievca...Oni samozrejme, ze to nevadi, dolezite, ze priezvisko sa nezmeni. Ked sa mi dcera narodila, tak som im s dobrej vole zavolala a chcela som im dat meno dietata. A co sa nestalo: vraj listok je neplatny, musim si kupit novy, ze to je nelegalne predavat nenarodenej osobe letenku....
Takze sme museli kupit novu letenku, o dalsich $100 dolarov drahsiu, staru sme poslali naspat (samozrejme nepreplatili postovne) a mesiac som cakala na refunudaciu starej. Ked mi poslali peniaze za staru, tak som zistila, ze mi poslali iba $50 dolarov (neviem ako na tu sumu prisli) a doteraz cakam na zbytok penazi....

AIR FRANCE je najhorsia letecka spolocnost na svete....a to nehovorim, ze moj otec a manzel s nou leteli asi 3 krat a VZDY sa im stratili kufre. Tak sa modlim, aby sme neprisli na Slovensko bez kufrov. ☹ 😠 😒 ☹ 😨 🙄

Asi tolko