Cestovanie s 2,5 mesačným bábätkom autom na dovolenku

kacena55
2. apr 2012

Cestovanie s 2,5 mesacny babatkom autom na dovolenku. Ako najdalej ste cestovali?

viki2912
2. apr 2012

toto je prilis male babo,vacsie vzdialenosti sme nerobili...

ilona3
2. apr 2012

@kacena55 neviem sice kam sa chystate cestovat(predpokladam ze niekde ku moru na dovolenku), ale z vlastnej skusenosti mozem povedat za je to jednoduchsie s 2,5 mesacnym babatkom ktore ti vacsinu casu prespi, nema specialne naroky na stravu (mm, alebo umele) a nepotrebuje sa pocas cesty "prebehnut" lebo mu je v aute dlho, nemusis ho nahanat po plazi... my s nasimi detmi cestujeme odmalicka autom. najmensi mal 6 mes ked bol s nami prvy krat v dolomitoch na lyzovacke (980km) a bolo to lepsie ako tento rok ked mal 1,5 roka a ja sa tesim o rok lebo to bude uz zase lepsie.
moje skusenosti: radsej s 2,5 mesacnym ako 1-2 rocnym a po dvoch rokoch je to uz zase lepsie. podla mna najhorsie na cestovanie su deti cca od 1 roka do dvoch, ale je to individualne zalezi od dietata, kam cestujes a ako. 🙂

zu2za3na
2. apr 2012

no neviem či nie je ešte veľmi maličké na také dlhé cesty, predsa len bábo potrebuje vystrieť ten chrbátik, aby sa správne vyvíjalo a tie autosedačky, tzv. vajíčka sú dobré praktické, tak na hodinku a dosť, rýchly prevoz

zahara
2. apr 2012

ja by som sa skusila poradit s pediatrom, ale co mam kamaratku, bola v lete v Chorvatsku s chlapcekom narodeným v aprili. A taktiez znami cestovavali s takou malou vzdialenost Praha - Kosice, chodili tak na noc a mala im to prespala, my sme v tom veku isli s malym max. 4,5hodiny za rodinou, to ani doktorka nenamietala. A samozrejme, stale lepsie ako cestovat s rocnym, co v sedacke uz dlho neobsedi...

bubelko
2. apr 2012

@kacena55 ak bude babo zdrave, mozes cestovat kamkolvek. ak mas vajicko, tak robte pravidelne pauzy, aby sa babo vystrelo, ponatahovalo a kedze budes urcite kojit-krmit, tak vas tie pauzy neminu.
ak sa obavas sedacky a polohy v nej, existuju kocikove vanicky, ktore maju certifikat aj na upevnenie do auta. vo vnutri maju pasy, aby babo z nich nevyletelo. mozes si skusit zaobstarat taky kocik-vanicku, ak to vas nema a potom tam to babo len lezi.
my cestujeme bezne cez den. sice sme isli az ked mali 6mesiacov, ale nie preto, ze sme si skor netrufli, ale preto, ze sme skor nemali deti zapisane v pase 😉

daniela242
2. apr 2012

@kacena55 my sme cestovali s mesačnou dcérkou cca 5 hodín, nebol žiaden problém, väčšinu cesty prespala, ke´d bola hladná zastali sme, dala som jej papať a pokračovalo sa ďalej. Zato teraz je to s ňou v aute na nevydržanie 😀