Cestovanie s trojmesačným bábätkom

tinka_14
23. mar 2013

O mesiac cetujeme s malinkou do Nemecka, budem rada ak sa podelite o svoje skusenosti - ako sa cestuje s malym babom, na co mysliet a nezabudnut... Vopred dakujem za vsetky uzitocne info 🙂

lilysk
23. mar 2013

@tinka_14 Ahoj
Cestovala som s dcerou do Japonska mala presne 3 mesiace -cesta trvala 31 hodin a dodnes nechapem ako som tam dosla s kocikom -hlbokym (+ prislusenstvo tj ,sportova cast -fusaky ,prsaky a vsetky hovadiny ) a 60 kg batozinou 🙂)
Hlavne nestresuj a zober si len tie najnutnejsie veci 🙂
nepises na ako dlho tam ides ...ci tam zostanes ,alebo ides len na par dni ...ci letecky ,alebo autom ....ci kojis ,alebo davas UM ....no nicmenej nemecko je super krajina a najnutnejsie veci pre dieta zozenies aj na benzinke ,takze nic moc neber ....akekolvek oblecenie kupis v prvom obchode za par eur ....🙂

nadula01
23. mar 2013

ahoj ,my sme zacali od dvoch mesiacov pravidelne jazdit autom do Nemecka,kedze mi tam pracuje manzel .v prvorm rade si nezabudni pas pre malu 😉 no a co sa tyka ciest s tak malickym babom je to celkom v pohode,ked sme sli prvy krat mala cca 2 mesiace tak prespala s vynimkou jedneho kojenia celych 6 hod.Momentalne ma uz skoro 1,5 roka a stojime cca 2x za cestu.Nezabudni si nabalit do auta nahradne oblecenie ,ak sa pocura,alebo pozvracia.

tinka_14
autor
23. mar 2013

@lilysk ideme cca na tyzden, najprv do mnichova a potom k manzelovej sestre na sever bavorska, pojdeme autom a nastastie kojim - sice na cestu neviem ci je to vyhoda alebo nevyhoda...chceli sme ist na noc, ale jotelsme az od 15-tej tak vyrazime rano...

lilysk
23. mar 2013

@tinka_14
Hlavne ty aby si bola v pohode je najdolezitejsie .
V 1 rade je dobre mat kvalitnu sedacku pre dieta a pre teba dostatok tekutin ked kojis .Moja kamoska tak nosila dceru autom a kazde tusm 4 hodiny stala a ju vybrala na 30 min aby nebola viac ako 4 hodiny v tom vajicku .
Lepsie je rano vyrazat ,lebo noc moze byt este taka zradna -prizemne mrazy a pod .To ,ze kojis je vyhoda -kdekolvek zastanes a nakojis -nemusis trepat termosky s teplou vodou ,alebo zastavovat niekde a prosit aby ti dali prevarenu vodu -nikdy nevies aku vodu ti daju ...
... zaklad je netsresovat 🙂)
Drzim palce a stastnu cestu 🙂