Chceli by sme ísť Poľska - do Oswiecimu

kuzelna
20. máj 2013

neviete niektora mamicka,ako to tam funguje? ci sa tam netreba objednat ako zajazd,alebo nas pozbieranu skupinu ludi tiez vpustia do arealu?dakujem vopred za reakcie.

janamama
20. máj 2013

Nechoďte tam, ja som bola v nejakom koncentračnom tábore pred asi 20timi rokmi a stále ma to máta.

evita_g
20. máj 2013

Prave nedavno bola o tom reportaz v tv. Kvoli enormnemu poctu navstevnikov prijali opatrenia a pustaju len skupiny so sprievodcom.

tinki
20. máj 2013

@kuzelna niekedy sa dá kúpiť zájazd cez tie zľavové portály, boomer, alebo zľavoom..

yennn
20. máj 2013

@janamama to asi preto ťa to máta že si bola už pred 20 rokmi :-P

matafen
20. máj 2013

@kuzelna Zadaj si do Googla a najdes tolko informacii, ze nebudes stacit citat 🙂

fidoorkaa
20. máj 2013

my sme boli s mužom a nič sme nepatili, išli sme len sami bez sprievodcu boli sme v Osvienčime aj Brezinke bolo to pred 4 rokmi možno sa niečo zmenilo ale nemyslim si, že by nepustili aj individualne len to bude bez vykladu.

iconka
20. máj 2013

Ja som tam bola asi pred 4-5rokmi a sprievodcu sme nemali, normalne pustali kazdeho kto prisiel. Mozno sa to medzitym zmenilo, ale nebol problem a nemame z toho ani traumu ani nic. Mozno je to len nevhodne pre labilne povahy, ale inac odporucam.

marcelatje
20. máj 2013

@kuzelna my sme boli minulý rok, len tak sme prišli bez objednania.....dnu môžeš ísť zadarmo sama, alebo v skupinke so sprievodcom už neviem koľko to stálo, dostaneš nahrávku v slovenčine ale my sme šli sami, lebo s tým sprievodcom prehliadka trvala cca 4 hodiny a to sa nám zdalo dlho. V celom tábore sú informačné tabule myslím že v 3 jazykoch a môžeš si zakúpiť brožúry.

katkaseiner
20. máj 2013

my sme isli cez nejaky zlavovy portal do Krakova (meno hotela si uz nepamatam) .. hotel bol vedla aquaparku. Z hotela nam zorganizovali vylet... prisiel pre nas mikrobus a v Osviencime nas dali dokopy do jednej skupinky. Ist tam je fakt zazitok...velmi silny, ale zazitok. Urcite odporucam. Verim ze aj cez nejake cestovky sa tam da ist.

hradnapani
20. máj 2013

@kuzelna na stranke to teraz pisu tak, ze do konca oktobra pustaju do arealu Auschwitz I iba skupiny, do arealu Ausch.II - Birkenau sa da ist aj volne. Ale individualnym navstevnikom aj tak odporucaju pridat sa k nejakej skupine,aby mohli mat sprievodcu. Takze v zasade to nemusite mat zorganizovane dopredu.
http://en.auschwitz.org/z/index.php?option=com_...

miriamsipecova
20. máj 2013

my sme tam boli s manželom a dcérkou pred 2 rokmi. išli sme v skupinke, ktorú viedla sprievodkyňa hovoriaca češtinou. táto skupinka začína prehliadku o 11,45.

kuzelna
autor
20. máj 2013

dakujem vam vsetkym za odpovede, 😉

macamac
20. máj 2013

@kuzelna ja som bola pred tromi týždňami
zájazd organizovala moja škola,kde pracujem
išli rodičia, učitelia, ich partneri, pár starších žiakov, známi...aby sme naplnili autobus
sprievodcu a všetko okolo vybavoval autobusár
možno by bolo dobré pripojiť sa k niekomu, k nejakej skupine
lebo s výkladom to má to pravé poslanie,za ktorým tam vlastne človek ide
my sme mali kočku z Ostravy, máš vysielačku a slúchadlá, môžeš sa tým pádom vo väčšom okruhu voľne pohybovať a zároveň počúvať pútavý výklad

bol to naozaj "zážitok"
sprievodkyňa bola veľmi príjemná, bolo to emotívne

ja som dosť citlivý človek, tiež som sa bála,ako to zvládnem, ale dalo sa.....

len neviem, či beriete aj deti

lebo tam je aj možnosť prehliadky väzenia a to je v podzemí...no a jedna skupina tam mala asi 5 mesačné dieťa ( a niektoré aj 2 ročné), ktoré tam veľmi plakali...sa im nečudujem

takže moja rada-bez malých detí 😉

kuzelna
autor
20. máj 2013

@macamac mame aj dieta,ma cez dva rocky...a tiez si myslim,ze pre takych drobcov to nebude dobre,no nemame ho kam dat na ten cas,a vlastne tou cestou by sme radi pozreli aj nieco ine....tak budeme musiet nieco vymysliet.

macamac
20. máj 2013

@kuzelna jasné 😉
veď nemusíš v Oswienčime absolvovať všetko
návštevu napr. toho väzenia môžeš vynechať 😉

billam
20. máj 2013

Podla mna, miesto bývalého koncentracneho taboru nie je zrovna ideálne na dovolenku...a uz vôbec nie pre male deti.

kuzelna
autor
21. máj 2013

@billam ....nemyslela som to doslova...ze dovolenka,ale ked sa vyberieme na par dni hore na Oravu,a ked uz budeme tam,tak by sme nieco na okoli pozreli. 🙂

obcansr
21. máj 2013

@kuzelna ahoj ja vam odporúčam Invald - park miniatur je tam krásne, aj pre deti, my sme tam boli pred 2 rokmi a teraz chceme ist tiež, pozri si parkminiatur.com isto je tam super je to tiež v polsku

prasiatko30
21. máj 2013

ja som bola skoro pred 10timi rokmi a my sme isli tak ze sme sa zobrali a isli - ale to bolo 30.12. - ked sme dosli tak to bolo naozaj autenticke cloveku az behali zimomriavky po tele, zima, krkavce na stromoch, malo ludi, ked sme prechadzali cez branu - tu co ma napisana "arbeit macht frei" tak som len cakala ze sa tam z hmly vynori SS s ovciakom 😅

inaksie co si ja pamatam vstup sa neplatilo nic a to ani v auschwitz priamo ani v birkenau - a napr v birkenau tam je to take velke ze tam nevidim dovod aby tam limitovali navstevnost, v auschwitz hej lebo tam je to pomerne male

m.a.c.a.
21. máj 2013

ja som tam bola z pionierskeho tabora. uz som mala 13 rokov, ale boli tam deti, ktore nemali este ani 10.Vtedy sme len vynechali pavilon kde Mengele robil pokusy na ludoch, ostatne sme vsetko absolvovali.

Do Osviemcimu by som isla, aj s detmi, ale ked mi trosku vyrastu, teraz maju 2/4/6 a určite to nie je pre nich. Ale je to historia a ludia ked neuvidia tak si to nikdy nebudu vediet tak predstavit. Ja som rada, ze som tam bola, urcite tam niekedy pojdeme aj s detmi. Btw Krakow a Czenstochowa, co su v blizkosti su tiez velmi pekne miesta ktoré sa oplatí vidieť.

matozazzo
21. máj 2013

Tiez sa pripajam k nazoru,bez deti. Mozu mat z toho traumu,deti su na take veci dost vnimave,citlive. Celkove ta atmosfera tam je smutna,desiva. Ani 10r dieta by som tam nevzala. Je to dost narocne,zvazte si to.

billam
21. máj 2013

My sme boli zo školy /a to bolo az na strednej/ v Buchenwalde - Weimar...a dodnes si pamätám všetky tie instrumenty, s ktorými robili pokusy na ľuďoch...mohli sme mat tak 16 rokov a naozaj nikto cestou spat na hotel nerozpraval...boli sme v šoku z toho co sme videli, počuli...dopodrobna nám totiž vysvetlovali fungovanie nástrojov, s ktorými zažíva skalpovali, vytrhovali nechty...ukazovali nám všetky tie pece....jamy, kde vysypali kremacny popol...bolo to skutočne nieco strašne...preto ak uz by tam mali ist deti, tak az po 16, vtedy uz poznajú históriu....ja osobne netuzim ist sa cielene pozriet do žiadneho koncentraku...napriek tomu, že je to história...je to miesto s najhoršou atmosférou...tolko negativnej energie, ťažkých osudov...

lujza123
21. máj 2013

Bola som tam pred rokmi a teda zazitok fuuu...ale je dobre tam ist a vidiet..ale myslim ze tak decka 15 +..alebo potom krpci v kocari co si nic neuvedomuju

koniarova
21. máj 2013

Súhlasím, bez detí. Alebo malé, v kočíku čo si ešte nič neuvedomujú.Ako píše aj
@lujza123 .

jankaraffa
21. máj 2013

kým sú deti malé tak nie, keď sú staršie tak jednoznačne áno.. pamätám si ako sme tam boli zo strednej školy a tieto miesta by mal určite vidieť každý človek nad 15r

sintra
21. máj 2013

ja by som nedoporucovala navstevu tychto miest ani s malymi detmi. Nesuhlasim s argumentom "si to neuvedomuju". Prave naopak, prave male deti su najcitlivejsie na posobenie energii... Koncentracne tabory, hoci byvale, su miesta, kde je aj po rokoch energia miesta silne spritomnena a nie je to veru energia pozitivna.
Pre navstevu Oswiencimu by sa mal rozhodnut kazdy sam, idealne ako dospely.

kuziakova
22. máj 2013

Aj ja si mislým že to nie je pre také malé deti. Minuli rok sme s manželom boli v Family Parku
http://www.nitravel.sk/sk/zajazdy/poznavacie-za...
naše dieťa ma teraz už nad 3 roky a aj dnes spomenie na ten výlet, sú tu rôzne ponuky

billam
22. máj 2013

@kuziakova ahoj, prosim ťa, ako to tam funguje? Zaplatím vstup a tie atrakcie sa uz potom neplatia?

ukana
22. máj 2013

@billam v tom family parku sa platí len vstupné 🙂 vstup na celý den...ale sme mimo tému 🤐 🤐 🤐 🤐

dumitresku
27. máj 2013

Bol som tam 4 krat a jednoznacne odporucam sprievodcu. Je slovensky aj cesky. V tychto jazykoch chodia asi dva krat denne treba kuknut na ich stranke. Je to zazitok a nasobne vacsi efekt ako bez sprievodcu. Cez prazdniny to fungovalo takze tusim do 14.00 si musel ist len v skupine a po 14.00 uz sa dalo aj individualne.