Chceme ísť do Paríža, ale sú tam štrajky

nadaa1
5. máj 2019

Ahojky chcem sa poradiť či je dobré a bezpečné ísť teraz do paríža ? Strašne tam chceme ísť ale nevieme sa rozhodnúť lebo tam štrajkujú neviete ako je to tam bol tam niekto z vás teraz ? Je to bezpečné ľudia tam štrajkujú stále každý deň či ako ? Ďakujem

mogaa
5. máj 2019

@nadaa1 veď choďte na poznávačku cez cestovku, tí vás na rizikové miesta nebudú vodiť.....ak chcete ísť ale súkromne tak určité riziko tam je ak neviete ktoré miesta sú potencioálne rizikové. To nie je že každý deň sú po celom Paríži demonštrácie, býva to v určitých oblastiach a tam je potom aj väčší počet policajtov.

nadaa1
autor
5. máj 2019

@mogaa mi chceme súkromne na 2 dni eifelovku pozrieť a Basilique du Sacré-Cœur tie dve pamiatku a ke# zvýši čas aj múzeum inak nikde už nevieš kde sa nachádzajú tie mesta alebo miesta kde štrajkujú ?

mircalla
5. máj 2019

@nadaa1 Tak za 2 dni toto vsetko ani nestihnete

beky1813
5. máj 2019

@nadaa1 ved ti pise, ze nie sú kazdy den a ak su, tak vzdy inde

janinka007
5. máj 2019

protesty žltých viest bývajú každú sobotu už pol roka

c_est_la_vie
5. máj 2019

Sacre coeur nie je prave najbezpecnejsie miesto ked idete samostatne. Nachadza sa v bezprostrednej blizkosti tzv. Vykricanej ulice ( strip bary, bordely, kabarety, sexshopy), je tam plno cernochov ktorych sa nebudete vediet zbavit a budu vam ponukat ich produkty ( podobne ako nasi romovia)...

sapetka
5. máj 2019

Kamoska teraz bola na vikend v parizi a uplne v pohode. O protestoch ani nevedeli a uzili si to.

barbellka
5. máj 2019

Presne ako pise
@c_est_la_vie ...ja by som tam sama nesla....je to v "erotickej stvrti".. .ked sme tam boli zo skoly so sprievodkynou nepustili nas samych...cela trieda sme mohli ist len spolu.. chodia tam predavaci, ktorí ti zacali pliest naramok na ruke a ked si mu zan nechcela dat peniaze daval to tak dole , ze isla krv z ruk... a podobne

dskjhfdlkdjhl
5. máj 2019

V Parizi som bola viackrat a teda mne okolie Sacre coeur az take nebezpecne nepride. Naramok by som si na ruku pliest nedala nikde, takychto "predavacov" treba ignorovat vzdy a vsade . A nepokoje mozu nastat kedykolvek, kdekolvek. To by clovek nemohol z kuchyne nos vystrcit.

eva8
5. máj 2019

Syn bol v Parizi v ten vikend, ked horelNotre Dame. Vitazny obluk kvoli strajkom nevideli, na Champs Elisees sa nedostali. Vsade boli policajti, same kontroly pred navstevou muzei, Eifelovky, ziadne ostre predmety nemohli mat pri sebe, aj detsku vyzivu v sklennej flaske museli vyhodit. Nic sa nestalo.

zuzanka.zuzu
5. máj 2019

@nadaa1 ja som v paríži žila a doteraz tam chodíme pravidelne (akurát - neplánovane - keď bol vraj ten "najväčší" pochod žltých) a tam sa protestuje stále!!! len niektoré sú väčšie, tak sa dostanú aj do našich médií... chápem, že v mojom prípade je to iné, lebo ja to tam poznám a máme svoje trasy, ale neobávala by som sa... ako hovorím, tam sa protestuje stále.

ps.tie horiace autá a iné výtržnosti sú väčšinou za parížom (tam turisti nechodia, nie je dôvod, asi ako petržalka)

queen_mary
5. máj 2019

Ak chces vidiet len tie 2 veci tak v pohode stihas aj za 1 den 🙂 nemas sa coho bat. A bat sa pri sacre coeur? Prosim vas 🙂 ako mladi na erasme sme tam chodievali popijat, aj teraz s muzom sme sa tam prechadzali a uplna pohodka

jania023
5. máj 2019

@nadaa1 Teraz tam casto buchaju bomby. Radsej by som nesla a ked uz tak cez cestovku.
Ja som asi 500km od pariza a netrufam si tam ist

queen_mary
5. máj 2019

@jania023 wtf 😁 muz tam jazdi kazdy druhy tyzden na sluzobky a uplne v pohode 😁

dskjhfdlkdjhl
5. máj 2019

@jania023 no, len bomby buchaju aj necakane na roznych miestach, tak to by sme nemohli nikde chodit. Ja som sa nedavno vratila z Noveho Zelandu, krasna kludna krajina a vidis, aj tam sa nasiel jeden kreten.

fleur1111
5. máj 2019

@nadaa1 ahoj my sme tam boli s manželom minuly týždeň a všetko v pohode sme obehali. Treba dávať pozor na osobne veci, je tam rušno ako v každom veľkom meste, inak žiadny štrajk sme nezažili.

siska53
5. máj 2019

@c_est_la_vie a prosim ta, to sa kedy takto zmenilo?? Uz som tam.davno nebola, baposledy v 2005 a vtedy sme v pohode boli aj tam..
@nadaa1 ja som tam.zazila.strajk pracovnikov metra, ale ja som tam vtedy bola ako au-pair..strajkovali tyzden.. no Francuzi vseobecne radi strajkuju, aspon moj pocit, takze to by ma az tak netrapilo.

janinah
5. máj 2019

určite by som nevyhodila pár stoviek cez cestovku,ked letenky stoja minimum.....bola som s dcérou a všetko v pohode....na eifelovku si kúp lístok z domu cez net,vyhneš sa radom......bazilika v pohode....ale pochoďte čo sa len dá,mne sa strašne páčilo Versailles

darinkal
5. máj 2019

ahojte 🙂 tato tema ma velmi zaujala ... tiez sa chcem ist pozriet do pariza .... naozaj velmi ... len manzel nechce ani pocut .. koli tomu co davaju v spravach .a este aj v tych luxusnych miestach,kde su drahe modne domy ................. sledujem IG ... a zrovna ked to davali v spravach .. normalne na instarame si zeny davali fotky odtial z tych miest ,ako keby sa nic nedialo ... nechapala som to .. ci si z nas telka striela ci fakt tak neskutocne nafukuje a snazi sa o vzbudenie strachu ? tiez by ma zaujimalo .. ako to vlastne je .. dakujem 🙂

queen_mary
5. máj 2019

@darinkal nepozerajte tolko telku a bezte 🙂

janinah
5. máj 2019

@darinkal koncom marca sme boli v Londyne,štrajkovali v jeden večer v oblasti westminsteru,bolo to v správach....,tak sme tam vtedy nešli,až na druhý eň a ani známka niečoho...však vidím aj zdialky,že kdesi čosi sa deje a vyhnem sa tomu miestu....a určite choď,stojí to za to....

darinkal
5. máj 2019

@queen_mary ja telke neverim .... chcem manzelovi ukazat tu napisane cierne na bielom od cloveka co tam zije ..alebo bol ked sa to dialo a ci to bolo take ako nam ukazovala telka 🙂 to ma FEST zaujima ,nechcem tu dohady od ludi co v Parizi nikdy neboli 🙂

darinagod
6. máj 2019

ako ja by som sla. ono aj ked nejaky ten strajk je, tak zakazdym na inm miest, takze vas to vobec ani nemusi zastihnut a nebudete ani vedie, ze sa tam nieco take deje. ono netreba hned malovat certa na stenu

eva8
6. máj 2019

žlté vesty dlhodobo štrajkujú v okolí Víťazného oblúka v sobotu

pauli_cka
6. máj 2019

Urcite sa dobre poistite,my sme boli v parizi s manzelom na svadobnej ceste a kvoli strajku nam zrušili let domov :D Zistili sme to v posledny den dovolenky,nastastie sme nasli iny let ale riadne nam ten strajk teda skomplikoval ten posledny den. same zistovacky neprijemne... oni strajkuju takmer na dennom poriadku

trdelnik234
6. máj 2019

@darinkal

Ahoj, zijem v Ile de France uz viac ako 10 rokov, nebyvam priamo v Parizi ale na okraji.
No tak ti poviem, dobre robis, ked neveris mediam a telke. Pariz je velkomesto, opatrnost je urcite ne mieste. Co sa tyka strajkov, zlte vesty demonstruju kazdu sobotu popoludni a tak ti poviem, ze je lepsie sa tym miestam vyhybat ( strajky silne potlacovane ozbrojenymi zlozkami, nasilnosti zo strany policie, provokacie). Zlte vesty same o sebe nebezpecne nie su.
A nie, nestrajkuju kazdy den. Ale ked mas tanieri kazdy mesiac nejaku super novelu zakona, ktora je proti zdravemu rozumu, tak bud sklopis usi a budes sa modlit, aby to nepreslo, alebo sa aktivne pokusis dat najavo svoj nesuhlas. Joj to by dalo na elaborat.
Inak co vam ukazovala telka? Ze protestujuci vtrhli na kardio kliniku? Horiace auta, rozbite vitriny?

trdelnik234
6. máj 2019

Uplne v pohode, chod.

eva8
6. máj 2019

Ttreba tiez vziat do uvahy, ze v utorok zacina Ramadan

simca06022011
6. máj 2019

Bola sestra počas veľkých štrajkov v decembri museli ísť na letisko hneď v sobotu ráno a čakať tam zavretí celý deň, keďže od rána boli špeciálne "opatrenia". Teraz neviem ako to tam vyzerá 🙂

trdelnik234
6. máj 2019

@eva8
Prosim?
A co ma byt ako?