Chorvatsko - cesta s 1,5 ročným

dominika168
20. máj 2022

Ahojte, koncom jula ideme do Chorvatska so 1,5r. synom, prvy krat, co by ste mi odporucili ako zvladnut cestu? Ako ste riesili, ked ste isli na noc, naspat cez den? dakujem

cecilia29
20. máj 2022

@dominika168 my sme šli cez deň . Stále som sa.snazika ho niečím zavavat, pozerať rozprávky, robiť prestávky. Určite mať zásobu nejakých kreatívnych hračiek, chrumiek, tyčiniek a pod. Náš má rád cestu, bežné cestujeme 3h autom, toto však boli určite 14 h a dalo to zabrať. 3 ročná zvládala cestu bez problemov

lenuska9999
20. máj 2022

@dominika168 ahoj, my sme išli s malým keď mal cca rok autom do Nemecka. Tiež cca 14 hodinová cesta. Našťastie on sa vozi v aute rad, ale jasne, ze po pár hodinách mu bolo dlho. Odporúčam vziať nejaké hracky, detskú hudbu do auta, jedlo, pitie, tablet s rozprávkami.. no a už to nejako zvládnuť. Véd niečo si aj pospinká. No počítaj s tým, že budete musieť robiť častejšie prestávky a cesta zaberie o pár hodín viac ako bežné. No podľa mňa sa to dá zvládnuť. Záleží qj od dieťaťa. Niektoré vyslovene neznášajú auto..

pribinak
20. máj 2022

Ja odporúčam ísť na noc. Dieťa cestu po väčšine prespí

macalau
21. máj 2022

Išli sme na noc, takže celú noc prespal akurát pauza cikanie.

ukulela
21. máj 2022

My sme sli cez den s dvoma detmi a spali na polceste. Dedinska chata v madarsku s bazenom, parada. Zaplavali si vecer aj rano, oddychli a hajde dalej. Casto sme stali, aj cielene kvoli zaujimavostiam.

lily14
21. máj 2022

@dominika168 určite cez noc ..môj vtedy ročný pekne prespal a naspäť sme šli cez deň katastrofa.....

lily14
21. máj 2022

@ukulela ahoj nemáš kontakt na tu chatu?

pondelok01
21. máj 2022

@dominika168 my sme sli s rocnou minule leto na noc, a nakoniec sme ostali spat kratko po polnoci v hoteli v Ljublane, a ked sme sa vsetci vyspali normalne v posteli sme pokracovali na druhy den v ceste. Uz by som na noc nesla, to su potom unaveni vsetci, aj dospeli.