Chorvátsko - Omiš alebo Makarska vlastnou dopravou

tarja76
2. apr 2013

Ahojte maminky. Chceli by sme ísť v lete na dovolenku do Chorvátska. Ja som tam už raz bola ( Tučepi) a veľmi sa mi páčilo. Myslím, že na dovolenku s dieťaťom úplne ideálne. Ale tentokrát by sme chceli ísť autom a bývať na priváte a nie ďaleko od mora. Neviete mi niečo poradiť v okolí Omišu, prípadne Makarskej. Alebo aj iné miesta, ak máte skúsenosti. Budem povďačná za každú radu 🙂

redhairy
2. apr 2013

@tarja76 blizko makarske m ale stredisko Drvenik- o polovicu lacnejsie nez v makarskej a je to cca7km od makarskej presnu vilku kde sme byvali ti napisem večer lebo nepamatam presny nazor, ale izby ciste utulne, more s pozvolnym kamienkovym vstupom.

josenka
2. apr 2013

@tarja76 Fajn je Baška na Krku a nám sa najviac páčil Hvar, mám aj kontakt na jednu pani z Čiech, ktorá tam býva a sprostredkúva ubytovanie, len Hvar je dosť ďaleko - záleží, či máte auto s klímou a trúfnete si. Inak, neviem, ale Drveniku by som sa trošku obávala, odchádzajú odtiaľ trajekty práve na Hvar, teda neviem, možno je tam viac pláží...

doma1
2. apr 2013

@josenka jeej, asi to bude stredisko ID? tam chodievame aj my,,, 😉

@tarja76 ak si budes planovat ubytko v Omisi, mysli na to, ze omnoho vyhodnejsie je byvat "pod" cestou, nakolko je tam frekventovana hlavna cesta,,,my sme boli ubytovani v Duce Luka, hned pri mori,,,popozeraj, posielam kontakt na cesku cest.agent. do IP 🙂

redhairy
2. apr 2013

@josenka drveniky su vlastne dve- maly a velky,a trajekty plavu len z velkeho.

josenka
2. apr 2013

@doma1 Áno, ID a bolo úúúúžasne.

zuza20
2. apr 2013

ked tam ides s malym dietatom rozhodne by som isla do omis duce - su tam pieskove plaze, velmi pozvolny vstup do mora, super pre take mensie deti, je tam sice dost ludi ako v chorvatsku, ale v auguste na konci je super voda a uz nie je tolko ludi o ubytko by som sa moc nestrachovala na kazdom kroku tam mas vilky kde ponukaju ubytko ked v jednej nie je volne v druhej je a hlavne plus ta pieskova plaz a nie kamene 😎 a severnejsie v crikvenici je tiez pieskova plaz tie by som vyberala pre take male dieta a jej citlive nozicky

doma1
2. apr 2013

@josenka nuz, my ideme aj tento rok,,,, 😉

jojo76
2. apr 2013

Na túto tému tu už toho bolo viac...
Zase sa vám dievčatá ospravedlnujem, že sa vám do toho montuje chlap.
Ale aj mna občas zaujímaju veci týkajúce sa mojich detí a tu na MK sa dá dozvedieť toho vela....
Čo sa týka chorvátska môj názor a aj moje praktické skúsenosti sú také že:
1, nikdy nie je skoro ísť aj z malým babom...
2, nikdy neolutuješ že si tam vybral-a...
3, pokial je nejaká alegia alebo exem nikoho nepočúvaj a choď a choď a Choď!!!
4, Čo sa týka výberu miesta to je ťažko radiť lebo kažý preferuje niečo iné...

Ja mám prejdenú celú istriu(Umag,rovinj, poreč,pula,medulin, ale aj dedinky na východnom pobreží) dalej- rijeku, krk, pag až po zadar.
Od 3-4* hotelov cez kempy....
Taja 76 neboj len smelo do toho 😵

josenka
2. apr 2013

@doma1 Aj my by sme radi... ale drobec má len 7 mesiacov, trochu sa bojíme dlhej cesty, tak sa rozhodneme asi až v lete a pôjdeme niekde bližšie. Ale o rok, ak sa nič nestane, ID bude. 🙂

tarja76
autor
2. apr 2013

@redhairy
@doma1 ďakujm vám krásne 🙂

tarja76
autor
2. apr 2013

@josenka ďakujem 🙂 Na Hvare som bola, je tam nádherne, ale na prvý-krát s dieťaťom chceme asi niečo ľahšie na cestovanie 🙂

tarja76
autor
2. apr 2013

@zuza20 ďakujem...o Omiš duce som počula tiež v dobrom. Chceme ist koncom júla, mm má vtedy dovolenku 🙂 Len severnejšie je vraj studené more. Kamienkové pláže by až tak nevadili, len to teplejšie more... 🙂

vierka0
2. apr 2013

blizko pri omisi je nemira, je to tam super pre male deti, ak idete vlastnym autom je to blizko pri omisi na "zivot" 😉 v omisi je studena voda kvoli tej horskej rieke co tam vteka

tarja76
autor
2. apr 2013

@jojo76 ďakujem za povzbudenie 🙂 Radi by sme sa zastavili aj na Plitvických. Ja som zatiaľ bola len v Tučepi a na Makarskej, výlet na vodopádoch Krka, ostrovoch Hvar a Brač...ale max. spokojnosť. Preto som ako prvú rodinnú dovolenku vybrala Chorvátsko 🙂

tarja76
autor
2. apr 2013

@vierka0 ďakujem, veru studenú vodu radšej nie 😀

sherynkamalinka
2. apr 2013

no mne na omisi vadili dve veci...neskutocny bordel na plazach -same spaky- a velmi rusna cesta nad hlavami...magistrala na makarsku...inak priroda krasna

sherynkamalinka
2. apr 2013

este si pozri nin

vierka0
2. apr 2013

@tarja76 my sme boli ubytovani tu http://www.globtour.sk/dovolenka/chorvatsko/omi... akurat sme boli vtedy bez dietata, no ubytko bolo velmi slusne, a od mora nas delilo iba schodisko 🙂 jedine co v nemire trosku chyba je taky dovolenkovy zivot - restiky, obchody, tam je skor taky klud 🙂 ale omis je odtial par kilometrov, my sme tam chodili peso v ramci prechadzky 😀

tarja76
autor
2. apr 2013

@sherynkamalinka ďakujem 🙂

tarja76
autor
2. apr 2013

@vierka0 pokukám, ďakujem 🙂

vodnicka
2. apr 2013

Ahoj Ja som bola v chorvatsku august 2009 v Omisi-Nemira bolo tam pekne ale boli sme aj jeden den so znamymi na Makarskej -Brela no tam je ako v raji velmi sa mi tam pacilo.Zaplatila som za 2 osoby 500€ isly sme tam autobusom ,poistenie,polpenzia,9dni a z toho 7 noci myslim zajazd Omis-nemira cez Cestovku frankatour vila zovko.to bola moja prva dovolenka pri mori v zivote.S dietatom by som isla radsej autom nakolko si urobis prestavku kedy ty chces.Busom je to blbe ani sa natiahnut v spanku cestovali sme presne 16 hod.

zuza20
3. apr 2013

@tarja76 tam je super more a plytke aj 10 m donutra to sa neboj a ubyxtko ked je auto urcite tam najdes )))

marika2282
3. apr 2013

@tarja76 My sme boli s malym prvy krat na dovolenke ked mal 2 a pol roka. aj ja som vtedy zistovala co a jak... a kazdy mi vravel, ze deti cestovanie dobre zvladaju. Nasa trasa bola: Chorvatsko-ostrov Krk-mestecko Baska (od nas 800km), po tyzdni z Basky smer Talianko - Benatky (300km) a po troch dnoch v Benatkach smer domov (960km) a mozem povedat, ze nase dieta to zvladlo na 1* 😉
Ak pri Makarskej, tak mozno Baska Voda, brat tam bol 2x a chvalil si to tam, tiez boli na private.

kamonika
3. apr 2013

Aj ja riešim dovolenku,malý bude mať 10 mesiacov v july a vtedy by sme aj chceli ísť.So starším sme chodili na Makarskú ,je tam naozaj super,ale teraz by som chcela niečo kratšie na cestovanie.Pred 2 rokmi sme boli v Trogire.Ubytko bolo super,pláž tiež,ale chýbal nám tobogán.Na nete som našla nejaký pri hoteli Medena,tak asi pôjdeme tam.Cesta je o 1,5 ´hodiny kratšia ako na Makarsku a nové miesto sa bojím risknuť kôli ubytovaniu,aby tam nebolo hlučno.Tiež by sme chceli ísť jeden deň na Plitvické jazerá.Ak budeš chcieť kontakt na ubytko ozvi sa,tam kde chodíme sú 3 apartmány 1x3osoby,1x4osoby a jeden véééľky apartmán pre 6 ľudí.

kukucka310
3. apr 2013

Dievcata ja odporucam Pisak , klud hned dve minuty na plaz , neni preplnene ludmi bola som na makarskej sa pozriet ale Omis je krasny a ta makarska no neviem na mna to je strasne moc ludi a spiny co tam vtedy bola odpadky vsade po plazi no neurobilo to na mna pekny dojem .

obcansr
3. apr 2013

@tarja76 ahoj my sme boli s malým pred 2 rokmi v Baška ostrov Krk a bolo super, more bolo síce trocha studenšie ale nam to vobec nevadilo ani malému 🙂 je tam super pre deti , minulý rok sme boli v Baška Voda a tam je tiež super pre deti aspon nám sa tam páčilo🙂 ubytko ak nájdeš blízko pri mori to už neviem lebo je to horšie v sezone , pohybujú sa tam ceny od 20e nahor a čím dalej od mora tak je to lacnejšie , v Omiši sme boli na 4 dni a poviem ti už by som tam nešla, Omiš ako mesto je fajn ale na pláž hroza tak tam by ma už nik nedostal, ešteže sme mali auto a chodili sme preč, Pisak je fajn ale tiež ubytko blízko pláže inak šlapeš do kopca prípadne schody ale tam bolo najteplejšia voda 🙂 Ja som chcela ist tiež bližšie ale nakoniec ideme do Podgory je to daleko ale to čisté more 🙂) ak nechcete rušno krásne je aj v Promajne a Bratuš su to také menšie dedinky kde nie je rušno ale more krásne 🙂

tarja76
autor
3. apr 2013

@marika2282 Tak to ste pekne pocestovali, to by sa mi pačilo 🙂 Ale asi až keď bude malá veru trošíčku väčšia, teraz má 17 mesiacov 🙂 Takže budúci rok by to bolo ideálne 😉

tarja76
autor
3. apr 2013

@kamonika Super 🙂 a môžeš mi poslať aj ten kontakt do IP, ďakujem 🙂

jojo76
3. apr 2013

Tarja76 , kamonika , čo sa týka plitvíc, je treba si na to vyčleniť celý den.
My sme to riešili takto: V den odchodu sme vyštartovali hned ráno po ranajkach, tam sme si našli taku menej náročnu trasu, samozrejme sme neprešli všetko. (manželka bola v 4. mesiaci a malý mal 2r.a 2mesiace).
pokochali zme sa previezli na lodkach dali sme si lahší obed. Potom sme sa zhodli že sme všetci zrelí do postele tak sme si kúsok odtial našli ubytko u jednej velmi príjemnej pani, tam sme oddýchli cca od 14:00 do 19:00 a potom šup -šup domov. Stretli sme tam viac rodin detičkami, vozili ich aj tých lahších buginkach, ale tam asi ide hlavne o to aku kondičku maju rodičia. Taká kratšia trasa má asi nepamatam si presne ale cca 4-5 km po drevených chodníkoch kamenných chodníčkoch chvilku aj po ceste lodou atd...
Ale je tam kááááásne!!!!!!!!!

tarja76
autor
3. apr 2013

@jojo76 Aj my tak planujeme...cestou domou sa tam zastavit. Takze ale asi bez oddychu by sme to nezvladli, pravda? 🙂 Mala je zvyknuta na nosic, tak snad to nejako zvladneme 😉 ďakujem za rady...už teraz sa teším 🙂