Chorvátsko - Primošten

milanchemik
17. jan 2022

Ahojte. Už som sem dal jedno vlákno ohľadne dovolenky v Chorvátsku na blind. Teraz už upresňujem a fakt by som bol vďačný za všetky názory ohľadne Primoštenu.
Boli ste tam niekto?
Dá sa nájsť ubytko na blind? Aké boli vlani ceny?
Ktoré pláže sú naj?
Sú v meste alebo okolí nejaké pamiatky?
Vopred ďakujem.

dominidi
17. jan 2022

Ja by som na blind nesla, ak nie str velmi dobrodruzni ludia..Primosten je vzdy plny, ale minuly rok bol fakt natrest a kludne sa stalo ze sa na blind naslo ubytko, ale ludia museli den-dva prespat v aute.. aka bude teraz sezona tazko dopredu povedat, predpokladam ze podobna, kedze HR je co sa covidu tyka benevolentnejsie...
Plaz je najlepsia ta klasicka miestna, kazdy rok si davaju pred sezonou zalezat a na miesta kde je treba navozia novy strk..
Co sa paniatok tyka, stare mestecko obchoditr pomerne rychlo, ale vyhodou je blizkost peknych destinacii na denne vylety..presjt sa mozete aj na Gospu, ak nemate velmi male deti super su denne vylety rychloclnmi na okolite ostrov a jaskyne atd.

milanchemik
autor
17. jan 2022

@dominidi Ten nástresk je celé leto? My by sme išli najradšej začiatkom júla ak bude fajn počasie. Pamätám pred nejakými 6 rokmi keď sme boli na Baške Vode, tak na pláži bola doslova hlava na hlave. Ľudí ako v mravenisku. Ale ubytko sme našli do 15 minút.

dominidi
17. jan 2022

@milanchemik samozrejme ze najhorsie to je kazdy rok na prelome jul/august, ale minuly rok sa sezona rozbehla uz v juni a turisti bez deti boli aj v septembri a to veru viac ako pominule roky.
Ale vyhodouje ze plaz v primosteni je obrovska takze sa da najst miesto pre seba..

milanchemik
autor
17. jan 2022

@dominidi No... potom už len dúfať že to vyjde s ubytovaním :D Nechcem si ho zajednávať dopredu, pretože počasie vie byť sviňa (a teraz aj tie opatrenia meniace sa zo dňa na deň) a pri ubytovaní na blind to zvykne byť aj lacnejšie ako takto cez net, hoci aj s priamym kontaktom na ubytovateľa.

milanchemik
autor
18. jan 2022

Inak, prípadne by potešil aj kontakt priamo na overeného poskytovateľa ubytovania v Primoštene 🙂

milanchemik
autor
27. jan 2022

Nikto nič? :(

zuzinabila
1. feb 2022

@milanchemik ano,boli sme v 2021.Primosten je nadhera,ale rataj s drahym parkovanim,cca 2 eura na hodinu,takze ked budes na plazi pol dna ,vyjde ta to aj na 13 eur,co ti moze vyrazne navysit cenu dovolenky🙂.plaze nadhera,cistucke upravene

zuzinabila
1. feb 2022

@milanchemik A na blind sa este chodi?ved co pozeram tak uz teraz maju dost plne rezervacie . ..

jjanulienka
1. feb 2022

Ja som tam bola dva krát ale boli sme na lodi takze tam sme len kotvili čiže s ubytovaním ti neporadím ale za mna najkrajšie miesto v Chorvátsku ❤️
Určite sa tam aj ja raz chystám aj na dlhšie ☺️

akvi
1. feb 2022

@milanchemik túto destináciu by som veru neriskovala ísť na slepo. Ja som vlani pozerala cez booking aj airbnb, chceli sme ist na poslednú chvíľu a všetko vybookovane a to sme boli dva páry a ani spoločný apartmán, ani osobitne sme nenašli. Som nechápala, ze bolo fakt všetko total plne. Ak na slepo, tak nejaké menšie zastrcene lokality si pozri. Ale ja by som veru v dnešnej dobe neriskovala, ze budem dva dni hľadať ubytko. Treba si pozrieť cez booking, do mesiaca ma väčšina storno bez poplatku, aspoň teda co som ja pozerala.

zuzinabila
1. feb 2022

@milanchemik znami hladali ubytko raz 36 hodin,nespali,len sa striedali v soferovani,hruza.skoncili nakoniec v Ciernej Hore,co presli cele chorvatske pobrezie bezuspesne 🙂

mooonika1975
1. feb 2022

boli sme na blind, s deťmi, malými, našli sme za hodinku, po intenzivnom hľadani. Primosten je náááádhernýýýý, mne sa tam neskutočne páčilo. Pláž bola pekná priamo v meste, my sme chodili na taku aj mimo, ale tam bolo veľa ježkov, tam sa mne teda až tak veľmi nepáčilo. To už lepšie pláže boli na Pagu. Ale celkovo je nádherny, večer sme si vždy vyšli, bolo to rušné mesto, ešte teraz mám vždy nádherný pocit z toho mesta.

mooonika1975
1. feb 2022

@milanchemik ja som mala kontakt ale teda už by som ho dlho hľadala ,bol to taký starši pán, apartman by som ale našla podľa ulice , ak by si nič nezohnal, tak ja sa zadivam na mapu a najdem ti to . Apartman bol dole, dve spalne vari a kuchynka s gaučom. Dole my, hore domáci pán. Veľmi zhovorčivý a milý.

zuzinabila
2. feb 2022

@mooonika1975 a v ktorom roku ste boli na blind?kedysi sa chodilo len tak ale posledne roky neviem o nikom..pocet turistov sa zvysuje

mooonika1975
2. feb 2022

@zuzinabila chodíme stále na blind, iba na blind, vždy mame možnosť prespať niekde v hoteli keby sme nenašli . 3 roky dozadu, cez koronu sme neboli. Vždy nás odrádzali, že práve teraz je full a to chodíme vždy cez plnú sezónu. Keď Taliani okupujú Chorvátsko . Na Pagu sme našli za 15 minút a v Zatone hneď .

akvi
2. feb 2022

@mooonika1975 my sme sa pred 10 a viac rokmi tiež nebáli ísť na slepo, vzdy sme tiež našli, aj keď uz aj vtedy často so šťastím. Teraz by som sa nebála do vzdialenejších, alebo zastrcenejsich miest ísť tak, ale zrovna Primosten patrí asi k naj lokalitam a veru by som neriskovala. Kamoška takto šli na Vir, tri dni nevedeli nič schopné nájsť, dve noci spali natlaceni v mini apartmane 6 ľudí. Akože ďakujem, neprosím. Ak by som mala na dovolenku v Chorvátsku 2 mesiace, tak jasné, to mení situáciu. Ale ísť ma 7-10 dní a z toho 3 hľadať ubytko... 🙄

zuzinabila
2. feb 2022

@mooonika1975 ok, no neviem si to predstavit so 4 detmi, teda 6 ludi dokopy takto hladat. ja ked pridem do Chorvatska, som rada, ze som konecne v cieli a ze sa mozem zvalit na postel🙂 na blind sme chodili dvaja s muzom, ale velka rodine niee🙂

mooonika1975
2. feb 2022

@zuzinabila tak áno, zase 4 deti je dosť, ale pre mňa za mna, my sme boli dve rodiny, 4 deti , a našli sme fakt rýchlo, no treba vedieť kde sa pýtať, a neodisť, skúsiť tak a onak, ako na tržnici 😉

mooonika1975
2. feb 2022

@akvi čo je Vir, to môže byť aj v Zatone, aj v Zagrebe, to je kúsok odtiaľ, a tam väčšinou chodili autom len vyslovene na pláž, neviem, nám to nikdy nevadilo, ja celkovo trpim, keď mám niečo zajednané, nemám to rada, rada idem len tak, my sa balime tak, že za jeden deň a ideme, koľkokrát ani nevieme kde, cestou ssa rozhodneme.

mooonika1975
2. feb 2022

@akvi ježiši, to je NIN ,sorry, furt sa mi tieto dve miesta pletú😝

akvi
2. feb 2022

@mooonika1975 inak to aj my tak robievame, ale to si dovolíme vtedy, keď ideme napríklad do Poľska. Minule sme zacali v Krakove a skončili na polostrove Hel, trasu sme riešili za jazdy, tým pádom aj ubytovanie. Alebo Čechy, tam neriešim nikdy dopredu nič, proste sa zbalíme a ideme. Lenže to je iné, v Chorvátsku sa chcem vykotiť na pláž 😁 a nič neriešiť. A inak k tým chorvatskym názvom, Zaton je tam tiež každá tretia dedina . 😅. My sme boli v dvoch 😁 A Vir som myslela ten ostrov, nie daleko od Zadaru.

mooonika1975
2. feb 2022

@akvi hej, len je tsm aj nín. Ten je fakt blizko

milanchemik
autor
5. feb 2022

@zuzinabila Mám v pláne chodiť na pláž pešo z ubytovania :D

milanchemik
autor
5. feb 2022

@zuzinabila To je pravda.... faktom je ale aj to, že nie všetci ubytovávatelia majú svoje ponuky na nete..... Viem z toho ako sme sa prechádzali po Chorvátskych mestách v ktorých sme boli a bolo tam veľa domov s ponukou ubytovania vyvesenou na dverách..... preto sa pýtam na skúsenosti s ubytovaním na blind v Primoštene 🙂

milanchemik
autor
5. feb 2022

@mooonika1975 Kedy ste boli?

mooonika1975
5. feb 2022

@milanchemik 2 roky pred koronou, teda rátam 2018

milanchemik
autor
5. feb 2022

@mooonika1975 Budem sa asi spoliehať na to, že ubytovanie tam poskytujú aj starší ľudia, ktorí nemajú ponuky na internete.... a že začiatkom júla to tam ešte nebude preplnené 🙂

mooonika1975
5. feb 2022

@milanchemik jasné, tento pán bol skvelý, fakt a na začiatku júla ozaj nebude problém, my sme chodili vždy v sezone

milanchemik
autor
6. feb 2022

@mooonika1975 Som o tri roky starší, tak si hádam môžeme tykať 🙂 Ak by sa ti dalo a mala by si trošku času, tak by si mohla na google mapách pohľadať že ktorý to bol dom.... ak si ešte pamätáš 🙂

mooonika1975
6. feb 2022

@milanchemik no neviem ako si vydedukoval moj vek, ale kľudne, 😂. V číslach pri mene mám meniny a narodeniny. Ok, pozriem . Kľudne do mna drgni aj zajtra , ak zabudnem