Chorvátsko - Tučepi

vanessm
16. jún 2013

Ahojte maminky, boli ste niektorá v Tučepi? Ideme po prvýkrát, tak uvítam nejaké info, ďakujem

veronka30
26. aug 2013

@ultra a aka vychadza cena na apartman 3+2 ?dakujem

veronka30
26. aug 2013

@ultra a aka vychadza cena na apartman 3+2 ?dakujem
@martinake ahoj,mne sa tiež velmi pači to prostredie,nahodou kontakt na ubytko nemaš,budem vdačna,dakujem

stanislavao
26. aug 2013

@veronka30 my sme mali app 2+3 za 70e na noc v polovici jula - app. Tri palme, Tucepi

veronka30
26. aug 2013

@stanislavao a mala by si aj kontakt na majitela,to ste išli cez cestovku?

stanislavao
26. aug 2013

@veronka30 neboli sme cez cestovku. my tam chodievami pravidelne. majitelova manzelka je slovenka. mail kontakt vam poslem do IP.

ultra
26. aug 2013

@veronka30 ceny su na stranke - 3+2 v sezone 90 € - obyvacka s TV, internet, klimatizacia, kompletna kuchyna, spotrebice, 2 spalne, balkon - fotky na stranke

martinake
27. aug 2013

@stanislavao mohla by si aj mne poslat cez ip kontakt na majiteľov. Kde sa kontrétne nachádza ten apartmán -nieco mi to hovorí

martinake
27. aug 2013

aké sú ceny v tučepi napr. pivo, pizza, jedlo v reštike? Bol tam niekto tohto roku?

stanislavao
27. aug 2013

@martinake pivo je tam drahsie, ale ine ceny su ako u nas. kava je 11-14 Kn, denne menu v restauracii Kamena bolo 40-45 Kn, Pizza 40 Kn. 1Kn je cca 7,40 eura. ceny su tam uz skutocne, ako u nas. resp. u nas je uz tak draho, ako v Hr.

stanislavao
27. aug 2013

app Tri palme Tucepi, app 2+3 za 70e. pekne, ciste, TV, klima, 50m od plaze, za restauraciou Kamena na konci Tucepov. krasne prostredie, pekne byvanie, super majitelia. odporucam.

macka06
4. mar 2014

Ahojte,mate niektora skusenosti s hotelom Bluesun Neptun v Tucepi?...Viete mi poradit nejaky skvely hotel v Tucepi s all inclusive resp. nejake ine stredisko?Mame 5r. dcerku a hladame nejake stredisko s atrakciami pre deti...Dakujeem

halit13
5. mar 2014

@macka06 úžasný hotel, prostredie, jednoducho hneď by som to zopakovala, aj deti, kuk veľa fotiek z neptunu mám vo fotoblogu, kľudne sa pýtaj 🙂

erzulik
25. apr 2014

@janinka444 mozem ta poprosit ako sa volalao ubytoanie a cena? 2 dospely 1 doeta do 3 r.

janinka444
25. apr 2014

@erzulik Neviem ako sa volalo ubytovanie, pretože sme si to našli priamo na mieste, cena apartmánu bola 110 eur za noc...

alami
26. apr 2014

@erzulik neviem, čo od ubytka očakávaš, ale keď pozerám v tej krásnej pokojnej oblasti Tučepi, tak by som si vyberala niečo z tohto napr. http://www.adriatic-home.cz/Chorvatsko/Tučepi/A...
http://www.adriatic-home.cz/Chorvatsko/Tučepi/A...
to znamená pozeraj tie ubytká pod cestou, teda to všetko je väčšinou 20m k moru a čím bližšie k Podgore - ten kraj pláže je prekrásny. I keď celé Tučepi je krásne,tam asi nemáš kde zle vybrať, len by som sa držala toho, že pod hlavnou cestou. No a k tej Podgore - píšu tam že piesočná pláž, no nie je to piesok, to isto nie. Je to len také piesčitejšie. Končí to lesíkom, v ktorom je nudapláž, ale tá je trochu oddelená takými väčšími skalami. Tučepi je inak nádherné mieato na dovolenku, sú síce plnšie pláže, ale prekrásne, čistučké + promenáda s obchodíkmi a kaviarňami. No fantázia🙂

erzulik
26. apr 2014

@alami nasla som toto ubytovanie je volne pre 2 dospely dieta do 3 rokov, cena 80€ den. Viete mi poradit ci cena zodpoveda tomuto ubytku, ci je dobra poloha ubytka. Idem prvy krat do Chorvatska tak chcem rady......

alami
26. apr 2014

@erzulik ktoré? asi si zabudla dať link, či to čo som ja dávala?

erzulik
26. apr 2014

@alami Apartman Grozdana Tucepi

alami
26. apr 2014

@erzulik no, cena zodpovedá, za tých 70 Euro sa čo to nájde, ale aj na tejto úrovni, ale nie je toho veľa a Tučepi je drahšie. Mne sa viac páči, resp. pokojnejšia oblasť je časť Kamena tu to vidíš na mapke http://www.tucepi.net/grozdana/contact.htm. Tam totiž nie sú obchodíky, cukrárne, reštiky, takže večer je tam kľud a je tam asi aj menej ľudí na pláži, keďže je to už taký kraj. Ale keď chceš ísť k rušnejšiemu životu máš tých 5 min krásnou promenádiou popri mori. My sme bývali práve v tej miniuličke, kde je označené to auto. To bolo presné rozhranie - vpravo živšie + obchody, vľavo klídek. Poloha toho tvojho ubytka je dobrá, apartmán pekný, cena v pohode, len teda rátaj s tým, že do tej polnoci budete počuť ruch z promenády. Ste úplne blízko pri prístave, teda to je také absolútne centrum. Ale pláž, či more je všade rovnaké, v celej Tučepi, nie sú v tom nejaké extra rozdieli.

alami
26. apr 2014

prejdi si Tučepi na goglemap, zadaj si tú adresu ubytka kraj 90, tučepi a nájdeš sa na promenáde. Prejdi ňou, smerom na Kamenu je to také pekné, jemné prírodné a na Kraj už také viac o tých stánkoch, ale ako vravím, všade je pekne a fajne, toto už len vyberáme z dobrého ešte lepšie 😀 určite nebudeš ľutovať, ani ak vezmeš to ubytko, čo si si našla 🙂 🙂 🙂

nadenka8
1. máj 2014

Ahojte, nepoznate nahodou ubytovanie v Edo Despot apartmany? dosť nam vyhovuje v termine a v blizkosti k moru, ale neviem najsť ani jednu recenziu

luciferkax
2. máj 2014

@alami ahoj - čítala som, že ste boli v Tučepi minulý rok :D v akom termíne ste boli? nebola voda studená? Chysstáme sa ísť koncom júna.... v centre Tučepi bol ten detský park? a čo pláž? aké boli kamienky? malé? bol aj piesok? a boli vo vode ježkovia? :D

alami
2. máj 2014

@luciferkax vlani sme boli inde, ale v Tučepi sme boli dva roky za sebou pred tým. Jeden raz koncom júna, druhý raz v auguste. V júni bola voda chladnejšia, ale nebola nepríjemná ani neznesiteľná. Len nám chvíľku trvalo, kým sme sa namočili a teda vošli, potom už sa zdala fajná. Inak, rovnako studenšia bola aj vlani v Srime v auguste a veľa ľudí vravelo, že vlani bolo more studenšie, takže aj keby si išla v sezóne, nie je záruka, že more bude teplé.
V centre je jeden detský park + ešte kúsok ďalej (smer Makarská, ale stále na promenáde v Tučepi) sú hojdačky a šmýkačky.
Pláž je krásna, čistá, okruhliaková. Tie kamienky sú super, niekde miestami menšie, niekdy väčšie. my sme nakoniec mali radšej väčšie, nenaberali sa nám do crocsov 😀 😀 😀
Pláž celkom na samom kraji Tučepi smerom na Podgoru je uvádzaná ako piesková, ale od piesku to má hooodne ďaleko. Len je popod kamienky taký piesčitý základ. Ale deti sa vyhrali aj s kamienkami a pomedzi ne sa dajú nájsť malé mušličky, tak sme hrabali a hľadali 🙂 Ja som prešla komplet celú dĺžku pláže a je fakt dlhá a nikde žiadneho piesku nebolo, pláž je všade úplne rovnaká, žiadne rozdieli, jedine na tom kraji od Podgory, ako som už písala, je borovicový lesík, v ňom je nudapláž, potom je kúsok akoby more bez pláže, lentaké veľké skaly, tam ráno odorúčam ísť inhalovať, ak máte deti astmatikov, ako ja. Tam je ráno vzduch presýtený jódom 🙂 úžasné. Potom je kus takej krásnuščkej pláiže s malými borovicami, tak to je trochu iné a podľa m§a je to teda najkrajšia časť Tučepi a potom je to už všetko rovnaké. Dá sa to všetko krásne prejsť na Googemap - odporúčam pozrieť.
Voda je tam čistučká, priezračná, ježka sme videli jedného, ale obuv do vody odporúčam kvôli kameňom vo vode.
Inak, ráno si tam treba ísť na pláž obsadiť miesto, tak to tam beží, lebo pláže sú dosť plné, uteráky sme nechávali cez obed tam, nikdy nič nezmizlo, ľudia to tam robili bežne, len si ich nenechávajte pri kraji mora, lebo poobede bola pláž vždy užšia - more vymylo 😅 😀
Krásnu dovolenku prajem, Tučepi je nádherné miesto 😵

luciferkax
2. máj 2014

@alami Ďakujem, povzbudila si ma :D na dovolenke som bola len v BUlharsko, ale s rodičmi ako dieťa... ako dospelák, čo má baliť veci a riadiť ešte nie :P tak mám z toho akési obavy, že polovicu vecí zabudnem, e deti ochoejú... akopu dalších hih.. astmu síce nemáme na papieri, no obe moje deti "fičia" na antiastmatikách :D hlavne kvôli nim by som tam chcela ísť.. dakujem ti za informácie :P

adka12
2. máj 2014

Baby mi chodíme do Tučepov a Bašky Vody často, tak ak niečo, kľudne napíšte do IP 😉

alami
2. máj 2014

@luciferkax a v ktorej časti máte ubytko? V centre je veľká lekáreň, ja som prvýkrát niesla kopu liekov - ak by bolo treba čokoľvek 😅 druhýraz som sa spoľahla na lekáreň. Ani jedlo som neniesla, záleží síce, kde budete ale my sme mali obchod blízko a je tam taký veľký, niečo ako naše Coop jednota, bolo tam všetko tak, ako u nás. Jedine ovocie je drahšie, inak aj ceny dosť podobné, teda - už by som neniesla potraviny. Platiť sa dá v obchode kartou, takže pohoda.
A všetko na kúpanie je v stánkoch, teda osušky, karimatky, bazény, lopty, nafukvačky, obuv do vody, klobúky, tričká, kraťasky...všetkého namraky. nemá ti čo chýbať, neboj 🙂

luciferkax
2. máj 2014

@alami a tie osušky sú za prijateľnu cenu, ? aj topánky do vody ? aké odporúčaš :P stačia crocsy? či tie čo sú ako neoprén?

alami
2. máj 2014

@luciferkax neoprénové mál syn, ale nechcelo sa mu to obúvať(navliekať) crocsy nastokneš rýchlo. Obuv bola za dobrú cenu, osušky som nepotrebovala, tak som ceny nepozerala. Nafukovačky dostať u nás v Tescu pred sezónou za veľmi nízke ceny, tak to sa oplatí viac tu kúpiť, ale veru, kupovali sme aj tam, lebo tie sa deťom viac páčili. Aj bazénik sme tam kupovali, lebo krpec sa bál poobedňajších vĺn, tak sedel pri mori v bazéne 😀

luciferkax
2. máj 2014

@alami tiež somc hcela zbaliť čln aleob detský baz=n, ale ked sa to dá kupiť tam, tak asi zbytočne nosiť :D čiže neoprenové zbytočne? a ty si pre seb mala niečo či na boso?

alami
2. máj 2014

@luciferkax na boso sa nedá chodiť. Všetci majú obuv, kamienky dosť tlačia. My sme mali teda crocsy, pod uterák tiež potrebuješ karimatku. Inak sú kamienky fajn, ja som strašne túžila po piesku, myslela som, že kamienky nie sú dobré, ale teraz už veru po piesku ani netúžim. aspoň sa na nás nič nelepí... Za čln sme v Chorvátsku dali myslím 40 Euro, taký pre 2 deti alebo + dospelého. Neviem, koľko stojí tu. Tieň je v tučepi z borovíc, tak nad hlavu netreba nič riešiť.