Chorvátsko - Umag

doli11
27. apr 2014

Ešte sme neboli s deťmi v zahraničí. Známi nám doporučili Umag v Chorvatsku. Máte s tým niekto skúsenosti? Oplatí sa to? Ďakujem.

horana
27. apr 2014

Podla toho co od dovlenky ocakavas, aka si narocna co sa tyka ktoreho aspektu.
Umag je blizko, takze vyhodou je kratkost trasy, z BA pri idealnych (nocnych) podmienkach na cestach cca 5,30 hod.
Nevyhodou napr. z mojho pohladu je vzhad plazi celkovo, mne tie severnejsie pobrezia v Chorv. pripadaju take "obycajne", ako na jazere by som povedala. Nemaju podla mna este taky ten uplny stredomorsky raz, ktory sa zacina vynarat az ked sa ide juznejsie. Su take prilis strohe, bud betonove platne, co vyzera tak technicky a neprirodne, alebo take "jezate", tvrde...Alebo teda umelo navozeny piesok do k tomu ucelu upraveneho terenu niekde to neratam, to osobne uz vobec nemusim.
Je ale kopec ludi, ktorym to nielen staci, ale dokonca vyhovuje, nakolko toto necitia, resp. citia inak.
Napr. uz len o hodinku cesty viac sa otvara okolie Zadaru a tam je uz na vyber viac plazi a aj ked to este stale nie je uplny ideal, je to uz krajsie, celkovy pocit.
Treba si zadefinovat co od dovolenky ocakavate, co je pre vas kriteriom pre dobru dovlenku, co vo vasom ponati znamena ono "oplati sa"...

saska.t
27. apr 2014

@doli11 suhlasim s @horana Umag je jednoduchsi a tym padom aj kludnejsi pre rodinu myslim v poriadku ak neocakavas nejake vazne vyzitie a luxus,ale rozhodne nie je skaredy 😉

v_alika12
27. apr 2014

to ani nie je o luxuse,tiez si myslim,ze ak idem raz za rok na dovolenku (alebo aj menej),tak nech som spokojna. Do chorvatska chodime radi,ale naj je "makarska" - vzdy zarucene pocasie, krasne sire more, ziadna haved (muchy,komare,pavuci-co je zaujimave,ze severnejsie to neplati). Naozaj je to tam take stredomorske 🙂 ALE verim,ze umag moze byt tiez pekny a tuto oblast ocenia najma rodiny s detmi (klud, cesta autom trva kratsie).

Severnejsie som bola Malinska,Rabac,Pula. Na juhu som tucepi,makarska,dubrovnik,baska voda a baska voda je teda moja srdcovka 🙂

syja
27. apr 2014

Suhlasim s tym ze chorvatsko na istrii a v oblasti makarskej riviery su dve odlisne chorvatska.na severe mi chybala ta primorska atmosfera,palmy hory v pozadi.rozdiel su nejake tri hodiny cesty po super dialnici takze myslim ze to stoji za to.a tych par eur viac za benzin a dialnicne poplatky v konecnom dosledku usetris dole na cenach v restauraciach a tak lebo ceny su tam nastavene skor pre nas sk a cz turistov ktori tam prevazuju narozdiel od severu kde prevazuju nemci a taliani a tomu su prisposobene aj ceny.zo zaciatku sme aj my chodili na sever ale po prvej navsteve makarskej riviery uz len tam konkretne sa nam pacila baska voda,brela,tucepi a podgora

lencika
1. máj 2014

ja som velky milovnik chorvatska chodime tam niekolko rokov a musim suhlasit s nazorom ze ist od makarkej dole je to najlepsie rozhodnutie kto pojde raz na makarsku rivieru vyssie uz nepojde, je tam citit tu atmosferu iny vzduch no parada