Chorvátsko v septembri - počasie a kam

katika82
3. júl 2015

Ahojte, chcem sa opýtať či máte skúsenosti s dovolenkou v Chorvátsku v septembri. Chcela by som hlavne vedieť, či je more ešte dostatočne teplé a v prípade priaznivej predpovede počasia, či teplota tých 26-28 stupňov postačuje aj pre deti. . A ak sa vybrať tak kam. Plánujem určite niečo od Zadaru nižšie. Minulý rok sme boli v Žaboriči, max spokojnosť je to pod Šibeníkom ubytko krásne veľký apartmán blízko mora, pláže aj v júli nepreplnené skôr je to taká dedinka. Akosi sme sa nevedeli rozhodnúť či vôbec tento rok pôjdeme tak sme si nič nezajednávali, na tomto mieste sa nám páčilo ale už má všetko až do 5.septembra obsadené. Tak som zatiaľ rezervovala aj to ale neviem či teda v tom septembri už nebude chladno pre dieťa. Budem vďačná za každú radu

nevenka
3. júl 2015

my sme boli na uplnom konci septembra, po svadbe, dolu v Gradaci, ale nemali sme este deti, nam stacilo take teplo, hoci ja mam radsej julove pocasie, je to take istejsie. Ale zaciatkom septembra je podla mna tam dolu este stale krasne a more musi byt po celom lete este dost teple, a vyhoda pre deti moze byt prave to, ze nemusii to slnko uz tak prazit hlavne cez obed. Ja by som sa nebala, skusila by som 😉

mabika
4. júl 2015

V sept.je pocasie uz premenlivejsie, to je to riziko. Ked bude teplo, tak to bude urco stacit, da sa kupat aj vsetko. Len vecery uz mozu byt chladnejsie. Ale moze prist studena vlna a do vody ani nevkrocis, po par burkach a silnom vetre sa dokaze neskutocne ochladit. September je uz chorvatsko risk - uz sme zazili aj teplo a uz sme aj utekali domov z makarskej co bola kosa, dazd a vetrisko a to bol len prvy sept.tyzden. Takze ak chces istotu, nechodte, ak ti nevadi ze sa to moze zvrtnut na dovcu v bunde a s dazdnikom, chodte. A vyssie ako Zadar urcite nie, to mas pravdu. Pri Zadare mam skusenost, ze ako sme zaciatkom septembra uz odchadzali, velakrat zrovna prisla riadna kosa.

jonki
15. aug 2015

@katika82 nasa sksuenost z pred 5 rokov. Druhy septembrovy tyzden, Vodice. Burka pred prichodom...more bolo tak studene ze sa vobec neohrialo, fukalo, na ostrovoch bolo veterno, Slanica najvychytenejsia plaz na Murteri uuuuplne vyludnena, more uplne divoke, som dobry plavec ale netrufla by som si. V zatoke sme aj vosli ale pre deti to dost teple nebolo. Fakultativny vylet koli vlnam prelozeny o par dni...a aj tak sme chvilku drkotali zubami a mali na sebe jesenne oblecenie.
celkovo dovolenka super...nie sme tipy co potrebuju lezat cely den rpi vode...ale keby sme toto planovali tak velke sklamanie.

katika82
autor
16. aug 2015

@jonki no vidíš a kolega boli pred dvoma rokmi tiež vo vodičských ale od 5.9 a mali krásne aj fotky som videla vlani boli v tomto termíne na makarskej a tiež im to vyšlo.ja pozerám počasie a mám dva termíny jeden od 30.8 a druhy od 5.9 tak uvidíme ako sa to bude vyvíjať a podľa toho sa rozhodneme ale asi radšej od toho 30.8 na týždeň tento rok bol ale zasa aj oveľa teplejší ako iné aj v chorvátsku minulý rok napr sme vystihli počasie inak hodné pršalo nám asi jeden deň no uvidíme ako sa nakoniec rozhodneme ale ďakujem za info a skúsenosť

jonki
16. aug 2015

@katika82 myslela som sezonu 2009 od 11.9.

katika82
autor
20. aug 2015

@jonki aháá no tak ten 2009 rok bol vraj taký nanič aj podľa iných for čo som čítala. tento rok je vraj fakt oveľa teplejší ako iné tak uvidíme no .

mabika
20. aug 2015

@katika82 hi hi, rok 2009 bol jediny zaposlednych 16 rokov co sme neboli v HR 😀