Chorvátsko verzus Taliansko s ročným dieťaťom

tinka77
16. jún 2014

Ahojte. Zvažujeme dovolenku v Chorvátsku alebo v Taliansku. Najviac uvažujeme z Chorvátska nad ostrovom Krk alebo Crikvenicou a z Talianska nad Caorle, Bibione alebo Lignanom. Plánujeme ísť autami a ideme veľká partia 10 dospelých + dieťa. Ubytovanie chceme určite v apartmánoch. Na Chorvátsku má láka krásne, čisté more. Boli sme tam 2x ešte bez malej, vo Vodiciam a bolo super. Na Taliansku piesočnaté pláže, bola som v Bibione asi pred 13 rokmi, takže aktuálne info veľmi nemám.🙂 Teraz k otázke.🙂 Neviem sa rozhodnúť kam ísť. Poprosím Vaše rady a postrehy. Kde sa Vám páčilo, aké je tam vyžitie, kde ste boli ubytovaní. Viem, že tu už takáto téma tuším je, alebo niečo podobné, ale ja poprosím aktuálne info. Ďakujem. 🙂

kaja01
16. jún 2014

Ja by som si vybrala určite Chorvátsko, v Taliansku v Bibione sme boli len raz, pred dvoma rokmi na 3 dni (zastavili sme sa cestou do Chorvátska) a nikdy viac. Človek príde na pláž, hneď ho ohúri more lehátok, kráča 10 minut a konečne zbadá more a ďalších 10 minút kým je voda aspoň po pás. Do Chorvátska chodím už 7 rokov na to isté miesto, úzka pláž, stromy na pláži, pozvoľný vstup do vody, malému dieťaťu stačí a dosplený je po pár krokoch vo vode. Toľko moje postrehy.

michaelkanr
16. jún 2014

my sme boli minuly rok na 2tyzdnovej dovolenke s polrocnym krpcom a boli sme aj v tal aj v chorv🙂 viac sa nam pacilo v taliansku, paradoxne v bibione, co som necakala (vobec sa mi tam nechcelo ist, ale isli sme este s kamosmi a ich dcerkou, tak som sa prispobila). piesok bol super pre deticky, upravene okolie, dobre sluzby, teple more - naozaj sme boli spokojni. jasne ze je to masovka, ale myslim ze muchy su tam vychytane 😉
v chorv nebol dobry vstup do mora, more je tam vacsinou premenline aj co sa teploty tyka, v podstate sme nenasli ani extra dobru plaz. ak do chorv tak uz len na istotu ze je dobry vstup do mora a asi by som sla juznejsie aby bolo teplejsie more 🙂 s malym dietatom nemam chut na experimenty 🙂

tinka77
autor
16. jún 2014

Ďakujem pekne za odpoveď. Veď práve. Tiež mám z dovolenky v Taliansku v pamäti preplnené pláže a veľa veľa slnečníkov. 🙂 a kam chodíte v Chorvátsku?

tinka77
autor
16. jún 2014

@michaelkanr Ďakujem pekne za odpoveď. Veď práve. Tiež mám z dovolenky v Taliansku v pamäti preplnené pláže a veľa veľa slnečníkov. emoticon a kam chodíte v Chorvátsku?

tinka77
autor
16. jún 2014

@michaelkanr hop, táto odpoveď nemala ísť Vám 🙂 Nejako mi utekajú prsty po klávesoch. 🙂

tinka77
autor
16. jún 2014

@kaja01 Ďakujem pekne za odpoveď. Veď práve. Tiež mám z dovolenky v Taliansku v pamäti preplnené pláže a veľa veľa slnečníkov. A kam chodíte v Chorvátsku? Kde zvyknete byť ubytovaní?

tinka77
autor
16. jún 2014

@michaelkanr r A kde ste boli ubytovaní v Bibione?

michaelkanr
16. jún 2014

@tinka77 mne zas nepridalo odpoved 🙄
neboli sme v hoteli ale v apartmanovom dome, mali sme samostatny vchod, ubytovanie bolo v pohode, ziaden luxus ale bez tazkosti 🙂

tinka77
autor
16. jún 2014

@michaelkanr Aj my chceme určite apartmán, malej chcem sama pripravovať jedlo, nepotrebujeme tiež žiaden luxus.

michaelkanr
16. jún 2014

@tinka77 v tomto je to podobne ako v chorv, rozdiel je v mori a pristupe do mora, mnozstve ludi...ja mam chorv rada., ale minuly rok bol lepsi pobyt v taliansku, samu ma to prekvapilo. v tom bibione je vsetko ok, ziadne neprijemne prekvapenia, kym v chorv, ked ides na blind, tak nevies ake bude more, plaz, okolie...ak do chorv s malym dietatom tak jedine na overene miesto (teda ja by som tak sla).

tinka77
autor
16. jún 2014

@michaelkanr Chceli by sme ísť tak maximálne do 700 km, som z okolia Nitry. Zatiaľ som asi viac naklonená pre Taliansko a čo som tu čítala tak maminy si chvália Caorle, tak by sme išli možno práve tam.

michaelkanr
16. jún 2014

@tinka77 ja som priamo z nitry 🙂 caorle nepoznam, na plazi v tal som bola jedine v tom bibione (2x). myslim ze taliansko je s dietatom lepsia volba nez chorv 🙂

danielita18
16. jún 2014

ja by som doporučila Lignano Sabiadoro je to len pár km od Bibione a je to novšie letovisko a je tam možnost Aquaparku, podmorský svet a Guliverlandia je super pre deti a ozaj je vyhodnejsie pre malé deti piesok a clovek sa lahsie zloží hoci kde na pláži na piesku ako niekde na kamenoch mne Chorvátsko pripadá ako keby som bola pri váhu nemôžem si pomôct u mna je len taliansko na prvom mieste

kaja01
16. jún 2014

@tinka77 Chodíme 20 km pod Omiš, dedinka Stanici, ubytovanie máme v apartmáne, 20 schodov od pláže.

midka
16. jún 2014

ahoj, my sme boli s malym aj v Ch, aj v Tal., ale ovela viac nam a hlavne malemu vyhovuje Taliansko. Boli sme v Bibione, Caorle, Lido di Jesolo aj Lignane. Ovela viac nam vyhovuje to, ze plaze su upravene, mas tam prezliekarne, sprchy, WC, chodnicky pre kociky - hlavne tie chodnicky a WC na plazi sme v Ch. nenasli 🙂. Tiez nam viac vyhovuje, ze kazdy ma vlastny slnecnik, lehatko a nelezi sa krizom-krazom, co sa nam v Ch stalo, ze na mieste, kde bol jemnejsi piesok, vsetci boli natlaceni na jednej strane a bezne nam cez deky chodili ludia. Piesok je pre male deti ovela lepsi, s formickami sa prehra dlho, moze chodit bosy, nas maly mal problem s topankami v Ch, do sandalok sa mu stale stale naberali drobne kamienky, vkuse sme ich vytriasali a tie latkove mu zas vadili, ze mal vkuse mokru nohu. Mame radi ruch a vyhovuje nam aj sposob rusneho zivota v tychto strediskach, v pohode sa mozes presuvat aj o 01. v noci a stale je okolo teba vela ludi, co v Ch sa nam vela krat stalo, ze uz pred polnocou boli prazdne ulice a nikde nikoho 🙂