Chorvátsky ostrov Pag

larouxx
19. jún 2015

Ahojte, potrebovala by som prebrat so skusenejsimi a scestovanejsimi ubytovanie na Pagu 🙂
Chodievali sme do Chorvatska cez agentury aj na blind ale vzdy skor na Istriu alebo Makarsku rivieru. A nikdy nebol problem. Vzdy sme si v pohodicke nasli apartman na mieste za dobru cenu, v podstate maximalne do hodinky. tento rok ale cestujeme aj s nasim 9mesacnym pampusikom a kedze zvazujem vsetky pre a proti, chcela by som vediet, ci sa na aj na Pagu da najst dobry apartman na mieste. Bol/bola z Vas niekto/ra spokojny/a? Viete mi dat pripadne dobru recenziu/kontakt?
Dufam, ze sa niekto taky najde 🙂
Dovolenku planujeme v auguste na cca 7noci, takze vsetko ma este cas, ale uz nie vela 🙂

horana
19. jún 2015

Cas uz moc nie je, ba skoro vobec.
Boli sme v super apt. na Pagu ale mina sa pravidelne uz na jar, vtedy treba objednavat.
Cez prazdniny, hlavne na august, uz v tejto dobe co je teraz temer bez sance.
Zhodou okolnosti sme boli v augutovom termine a rano pri nakupe v hlavnom meste Pagu sme na parkovisku pred hypermarketom postupne stretli dve skupiny unavenych dovolenkarov co sli na blind, jedni boli cesi a druhi slovaci, ze boli aj v miestnych agenturach a vsetko plne aj sa pytat po domoch plne, tak uz zufalo zastavovali nakupujucich dovolenkarov ci o niecom nevedia tam kde suubytovani resp. v okoli, noc prezili v aute.
Neviem ci nakoniec nasli, ale ked to ma byt pekne s vyhladom pri mori na dobrom mieste, treba hladat o dost skor, lebo neskor sa pravdepodobnost rovna skor zazraku.

monicm
19. jún 2015
ollski
19. jún 2015

@larouxx ahoj, my ideme na Pag 3x, 2x sme boli v Mandre, teraz ideme do Povljany, chodime cez CK Novalja, niektore ap. su beznadejne plne uz vo febr. 😕 my ideme tiez s malym drobcom, bude mat 6m v case dovolenky, tak som sa bala, ist len tak na blid...ale videla som tam obcas aj cedulky na domoch ze maju volno... 😉

belllinka
19. jún 2015

Tiez si myslim, ze na pekny apartman, vhodny aj pre dieta a blizko pri mori je uz dost neskoro. My sme boli na Pagu minuly rok, ale objednavali sme uz v janurari, vo februari uz boli vsetky dobre app. vybukovane.

mirka964
19. jún 2015

Boli sme tam uz parkrat,ale vzdy sme mali zajednany apartman.Neviem aka je situacia teraz,ale pred par rokmi ,co tam prisli na blind nevedeli najst ubytovanie,v tom case bolo vzdy vsade plno.My sme ta zvykli chodit na prelome jul-august.S malym dietatom urcite neodporucam ist len tak na blind.Ale toto bolo v meste Pag.V Novalje je situacia mozno ina.Alebo v dedinke Simuni.Ale plaze su podla najlepsie v meste Pag na tych akoze sukromnych plazach.

mirka964
19. jún 2015

@belllinka Nejde ani o najlepsie apartmany,ale o to,ze v sezone je beznadejne najst aj hociaky apartman.Mali sme raz skusenost,ze dosli znami tich,s ktorymi sme my boli a nenaslo sa pre nich nic aj ked presli skoro cele mesto.

katrinka8
19. jún 2015

@ollski - boli sme tam minulý rok (v Povljane), ale moc sa nám tam nepáčilo ☹

bbtina
19. jún 2015

@ollski jejda ahoj, ako sa Vám páčilo v Mandre? My ideme na budúci týždeň, tiež som nenechavala nič na náhodu a bookovala už vo februári ale vôbec to tam nepoznáme. Ako sú na tom plaze? Diky

rena40
20. jún 2015

@katrinka8
ahoj,môžem sa spýtať ,prečo sa Vám v Povljane nepáčilo?

horana
20. jún 2015

Nam sa na Pagu pacili plaze:
-pas malych plazi smrom od (za) mesta Pag smerom k Bosane a Sv. Markovi, male plaze pod akoby utesmi tusim oblast Vodice sa to volalo http://static.panoramio.com/photos/large/851389... , potom Bosana a plaz vnej, a nasledne plaz Sv. Marija - ta jedna z najviac
toto je pohlad na nu zhora, da sa zlozit aj napravo aj nalavo od utesu v strede
http://www.mediteranpag.com/plaze/57/sv.marija.jpg
-potom Pljanka v Novalji https://www.novalja.cz/chorvatsko/vylety-prirod... pre deticky sice navezeny piesok ale fajn aj smyklavka
-plaz Cista (podla pocasia, je velmi zavisla od vetra niekedy tam neveje kamienky, inokedy nadherny piesok, treba skusit)
-Rucica beach http://www.visitnovalja.hr/sites/default/files/...
-Jadra bech https://www.novalja.cz/chorvatsko/vylety-prirod...
napriek tomu ze podla fotiek vyzera tvrdo je uzaasna, nasa TOP dno uz vo vode prijemne, jaskynka kde sa da zaliezt na kraji, rybicky, ked maju deticky topanky do vody, budu nadsene priehladnosotu a odtienom vody

Plaz v Mandre sa nam nepacila, uzka, studensia voda, stankova atmoska okolo - pre niekoho plus, my take nemusime, ale zase je mozny odtial (da sa objednat aj ked byvate inde) vylet na ostrovy Skrda a Maud napr. cez CK Novajla kde sa kupe z lode http://www.novalja.sk/chorvatsko/informace-chor... oni to robia hlavne pre ludi ktori su ubytovani v Mande ale nemaju v zasade problem aj pribrat inych ked sa nakontaktujete ktori aj nejdu cez nich vobec

Je krasny vylet z mesta Pag do pazskeho zalivu, tento maju CK predrazeny, staci sa prejist navecer po pristave a kontaktovat mensie lode ci ho nerobia, urobia vam super cenu, nakolko ho tam robi skoro kazdy
tento link cez CK davam len preto aby sa videli scenerie ktore na vylete uvidite
http://www.novalja.sk/chorvatsko/informace-chor...
pri vylete lodou s kapitanom vas dopravi aj k jaskyni kde je pristup len z mora, vyskace sa z lode a tam sa kupe, to sa nasim detom velmi ratalo, boli tam ludia aj s malymi detickami s nafukovacimi kolesami, treba sa spytat ci lod ktora vylet organizuje tam stavia, este sme stali na plazi Malin s prirodzenym hrubozrnnych pieskom a Beritnici, treba si to zistit, lebo robia to aj vacsie vyletne lode ktore temer nikde nezastavuju, len vyhlady a to nie je o nicom

Toto su veci a plaze co sa nam pacili, inak sme presli cely ostrov durch, a ostatne aj ked mile zakutia nas neoslovili, ako pri jazere a pod. ale kazdy ma ine preferencie, toto bol pohlad nasej rodiny

darina05
20. jún 2015

Ja som bola v Pagu a bolo pekne

ollski
20. jún 2015

@katrinka8 ahojky, preco sa vam nepacilo?? no som zvedava veru...my ideme do ap. Bendzo, kde by mala byt pieskova plaz.... 😕 dufam, ze sa tam bude kde kocikovat !!?? 😅

@bbtina v pohode tam bolo, my sme skor taky cestovatelia 🙂 kazdy den sme boli inde na plazi 😉 nasim krpcom sa velmi pacila pieskova plaz v starej Novalji so smyklavkou, co tu uz bola spominana, potom Cista plaza bola super, boli sme sa aj v pagu parkrat okupat a detska vysmykat na tobogane...ja mam rada take rusnejsie mestecka, nie zase az moc, no teraz potrebujeme klud 🙂...Mandre je kludnucka dedinka, blizko je pristavna dedinka Simuni, aj tam sme sa boli parkrat kupat...Mandre je super ze je takmer v strede a ta sa z neho chodit na vylety, ...ten lodkovy na Maun a Skrdu je super!! detskam sa velmi pacilo, spominaju na to este dnes 😉...
druha rodinka co s nami bola, tak boli takmer kazdy den len v Mandre im s atam velmi pacilo...chceli sme aj tento rok ist, ale bolo uz v januari vypredane 😝 😝 v 😝 tedy sa maly narodil, tak sa mi necelo dovo riesit 😉 potom uz bolo neskoro...

tomiholjubavi
20. jún 2015

@larouxx ja byvam na pagu, tak ti mozem poradit. v auguste moze byt tazsie najst ubytko, zalezi od toho, ktory augustovy tyzden. najhorsie sa hlada prve dva... potom od 15teho do konca uz najdete lahsie. Zavisi aj od toho, kde chcete ist. V novalji byva viac ludi, v meste pag menej. V dedinkach zalezi od konkretnej.
Plazi ma pag vela, od asfaltovych, cez strkopieskove, jemnucky strcik az po piesok. Tiez je aj preplnenost a sluzby su rozne - od stankovych s obcerstvenim a atrakciami az po opustene, kde nenajdete cloveka a mozete mat intimco. Zalezi od toho, co chcete. Ostrov je dost velky na to, aby ste si mohli vyberat a zaroven dost maly, aby ste ho mohli prejst aj cely. 🙂 .Takze, ak by sa vam jedna plaz nepacila, mozete ist druhy den na inu. Co sa tyka lodi, da sa pozicat aj lod len pre seba, so soferom, alebo bez. takze sa da spravit vyletik podla vlastneho vyberu. mne sa tu paci byvat, som spokojna 🙂 videla som aj vela inych chorvatskych ostrovov, kazdy z nich je pekny, ale pag ma pre mna nieco extra...taku zaujimavu anticku atmosferu. nehovoriac o tom, aki chlapi ruči tam rastu 😝

kaja73
20. jún 2015

@tomiholjubavi pag je aj nasa srdcovka ..10 rok sa sem vraciame.....mesto Pag 7 krat a teraz 3 krat Potocnica...

tomiholjubavi
20. jún 2015

@kaja73 aj ja to tu mam rada. ked som prisla prvy raz, tak som cumela ako puk 😀 zdalo sa mi vsetko take prazdne, hlavne ked ides z trajekta 😀 a potom sa človek blizsie pozre a je uplne ocareny aka krasa...vsade rastu olivovniky a figovniky, po okoli stoja biele vily s cervenymi strechami a do toho to tyrkysove, vonave more... 🙂 uplne ma clovek pocit, ze nasiel stroj casu a transportoval sa do rimskej doby. a ked som sa bola prvy krat potapat v caske, kde je zatopene anticke mesto v stave, v akom bolo pred 2000 rokmi, tak som mala z toho zazitok este dobry rok 🙂 alebo ked sme boli na nasom prvom vylete v tisicrocnych olivovych hajoch...to bola ina romantika 🙂 ja, ked tu byvam, tak mi to ukazuje muz, ako miestny...a vzdy to vie tak inak podat, ako ked to precitas v propagacnych materialoch od cestovky 🙂

kaja73
20. jún 2015

@tomiholjubavi na casku chodievame..kde je tam zatopene mesto? aj my sa potapame ale len tak bez pristrojov...ja a starsi syn.
.tiez milujeme tu atmosferu ostrova a chodime tam ako domov...prvy aj terajsi domaci boli a su super..strasne zlati ludia...a presne to popisujes-tie pocity z ostrova....

tomiholjubavi
20. jún 2015

@kaja73 mesto je tam ako je tunarina (ta vezicka). je to trosku dalej plavania od plaze, ale oplati sa. Niektore mury sa daju vidiet aj volnym okom. Na konci plaze teraz zacali robit aj archeologicke nalezisko. Kedysi tam bolo vacsie rimske mesto Cissa. Povodne bola voda az za metajnou, ale potom prislo zemetrasenie, nejake pohorie sa posunulo a voda natiekla do paškeho zalivu az k caske 🙂

rena40
20. jún 2015

@tomiholjubavi
...prosím Ťa...aká je Povljana? Hlavne okolie pieskovej pláže pri kostolíku sv.Nikole...Dík za info 😉

horana
20. jún 2015

@tomiholjubavi krasne prispevky! 😵

kaja73
20. jún 2015

@tomiholjubavi tak toto sa synovi bude pacit...urcite sa tam pojdeme pozriet 🙂

wenka25
20. jún 2015

My sme boli v povljane a taká mala dedinka,pár restik,obchodov a pláž bola tá piesocna take bagrovisko....este sme boli druhy krát v meste Pag,pekné živé historicke mesto,veľká výhoda bol supermarket s podľa mňa dobrými cenami,pláž dlhá,široká takže to sa nam ani nezdala preplnená....a ubytko by som na mieste nezhanala...boli sme aj v Simimu,voda cistejsia a studensia ako v Pagu ale väčšie kamene....

tomiholjubavi
20. jún 2015

@rena40 vies co, boli sme tam len raz pozriet, lebo byvame na druhom konci ostrova a mame pekne plaze aj pod nosom, tak skorej chodime okolo domu. ale aj v povljane sa mi velmi pacilo. plaz bola pekna, jemnucka 🙂 ja som neni nejaky plazovy fajnšmeker, mne sa nepaci len to, ked su velke ostre spicate kameniska...ale moj muz ako rozmaznany miestny 😀 tiez hovori, ze povljana je super.

ollski
20. jún 2015

@tomiholjubavi si ma trosku ukludnila 😉 dufam, ze sa nam tam bude pacit (v povljane) 🙂 tie olivovniky su fakt nadherne, boli sme sa poprechadzat....aj ta dedinka tam uplne na konci ostrova sa mi velmi pacila...aj ta dedinka mimo mora- Kolan sa tusim vola, ma svoje caro...ku moru sa z nej da ist kazdy den inam 😉

rena40
20. jún 2015

@tomiholjubavi
díkes...pozdravuj Pag a zohrievajte nám tam more,prosím 😉

kaja73
20. jún 2015

@tomiholjubavi to ste niekde smerom k potocnici?alebo este za nou? ... ked opacna strana ako povljana.

tomiholjubavi
20. jún 2015

@kaja73 za povljanou, pred potočnicou...blizko novalje 🙂

tinushka13
20. jún 2015

My sme boli na Pag 4x a vždy na blind.. len zasa s rozdielom že ako bezdetní 😀 ale zasa v hojnom počte. Ubytko sme našli vždy. niekedy sme si síce pobehali kade tade. a zasa domáci potom aj ceny dvihú bo vedia že už všetko full tak sa im to hodí. ale našli sme. no s bejby neviem či by som išla na blind 😀 aj keď ja som povaha že keby nebolo free idem ďalej .. niekde sa free nájde 😀 😀

chjulia
20. jún 2015

@larouxx my chodievame tiež na Pag, konkrétne do Mandre, nám sa tam páči najviac......... ubytovanie zajednávame dopredu pretože hľadáme vždy 1. rad od mora, minulý rok sme boli v júli, lebo na august sa nám už nepodarilo zohnať (zháňala som v marci).
Čo som tak pozerala minulý rok v Mandre, tak mali v niektorých apartmánoch tabuľky, že majú voľné..... ale samozrejme nie v apartmánoch v prvom rade od mora či s bazénom.......... ale ďalej od mora voľné mali, ak vám teda nevadí byť ďalej od mora a nie ste vyberavý - pretože už toho toľko voľného na výber na mieste nie je, tak určite zoženiete ..........

bbtina
20. jún 2015

@ollski ďakujem tak sa teším.

katrinka8
20. jún 2015

@ollski - presne tam sme boli 😀 Apartmány sú super, naozaj krásne vybavené, moderné, čistučké, milí majitelia, dá sa vonku aj grilovať. V apartmánoch je umývačka riadu (ale zase je tam málo riadov, čiže ak by si to tam aj dala, tak nemáš sa z čoho potom najesť. A tiež tam chýba smetný kôš (museli sme mať len tie vrecia na smeti a zavesiť ich na okno. Ale zase my sme mali aj práčku, čo sme ocenili.
Apartmány sú na konci sveta, proste ďaleko za mestečkom. 😀 Cesta, ktorá tam vedie, je už pri konci taká skôr štrková (makadaimová)
Na pláž pri apartmáne ideš po tej ceste, a potom krížom cez také pole (taký trávnatý porast, čiže s kočiarom nie (neviem si predstaviť, my sme nechodili s kočiarom, synčeka sme preniesli v nosiči). Do 5 minút si na pláži, možno aj skôr. Pláž je menšia, neupravená a úzka, nič na nej nie je (WC ani sprchy, taká prírodná). Piesková. Na jednom mieste sú vo vode na dne kamene (veľké), ale až pár metrov od brehu. Dá sa im vyhnúť, nie je to všade, len na takom jednom pomerne dosť širokom mieste. Ale zase nie hneď od brehu (že napr. deťom maličkým nezavadzajú pri hre). Osobne som si tam skôr pripadala ako pri jazere ako pri mori ☹
Chodiť na pláž do Povljany - pešo s deťmi určite nie, je to ďaleko. Jedine autom. Hoci pláž v meste je zase taká, že kamenisto-trávnatá, vstup do mora bol aj po kameňoch (nie tých platniach). Proste ja som si tam pripadala ako na priehrade, či čo. U nás dovolenku vtedy vyberal môj brat, tak sme sa prispôsobili, ale už by som tam nešla. Páčilo sa mi v Pagu 🙂