Čo poviete na cestovanie do exotických krajín s bábom?

mesje
11. apr 2008

Ahojte,
Rad by som sa spytal na Vas nazor prip. skusenosti s cestovanim do exotickych krajin s malym dietatom. Nemyslim Egypt (ten je podla mna rizikovy pre male deti), ale napr. krajiny ako Mexiko, Maledivy, kde nejsu (pokial viem) vyraznejsie zdravotne rizika. Nemyslim cestovanie s babatkom – prvy rok radsej nepojdeme nikde a to ani v ramci europy – ale s dietatom vo veku 2-3 rokov. Mozno si poviete ze radsej ist len do europy, ale my sme vasnivi cestovatelia a aspon v nejakej miere by sme chceli ist aj ked mame male dieta. Najjednuduchsie je sice povedat si, ze pojdeme o x rokov, ale zijeme len raz, a v 50tke ked dieta odrastie tak uz toho mozno vela nenacestujeme. Zvlast ked v nasich koncinach je vacsinu roka depresivna zima...
Tiez by ma zaujimalo, ake mate skusenosti s cestovanim s dietatom na poznavacie vylety v ramci dovolenky, resp. s ciastocne putovnou dovolenkou (napr. po autom po chorvatsku, taliansku a pod). Diky.

julia225
17. máj 2008

ja dam jednu radu....pokial mate absolvovane ockovania typu, pneumokok, zltacka typu A +jej druha vakcina po pol roku...mozno kliestova encefalitida...nemusite sa at nicoho...vobec si nemyslim, ze je egypt rizikovy...ak mate dosat hnacky, dostanete ich aj na domasi 😀
a cim je babo mensie, tym jednoduchsie je cestovanie, akurat vam treba pohodlny nosic pre babo a aj rodica... 😵

filipa
20. máj 2008

ja pridam svoju skusenost s "putovnou dovolenkou", kedze tiez nevydrzime na jednom mieste viac ako 3 dni. cestovali sme vlani, maly mal vtedy 3 roky, autom na juh FR k spanielskym hraniciam, cesta tam pokojnym tempom, s programom, nam trvala 3 dni, nikam sa nebolo treba nahllit, chceli sme to viac menej prisposobit potrebam maleho a zaroven mat z toho tiez nieco. takze sme vela videli uz len pocas cestovania. ubytovani sme boli sice na jednom mieste, ale vramci dovolenky sme najazdili dalsich 1600 km. takze celkovo 5000 km s dietatom v aute. precestovali sme cely juh od stredozemneho mora po atlantik, pyreneje, katarske hrady, zamky, opatstva...sme na tento kraj trosku zatazeni...zvladal to super, ked bolo treba zastat, zastali sme, pospal si vzdy ked povazoval za vhodne. stravoval sa rovnako ako my, takze s tym problem nebol, a domaci su velmi ochotni, vzdy nieco pripravili, ak sme mali nejaku speci poziadavku. takze ja mozem len odporucat. ideme aj tento rok. a sme zaockovani...samozrejme 😉

sakura77
20. máj 2008

no,ja by som tiez rada vycitala nejake skusenosti s exotikou,aj ked este mame cas,chceme ist az okolo zimy-lebo podla mojho manzela je blaznovstvo v horucave u nas ist do este vacsej horucavy inde,tak chceme ist v zime niekam do teplucka,tiez by sa nam pacili nejake seychely alebo maledivy,take nieco,len si neviem predstavit tu cestu,maly bude mat nieco pred 2 rokmi.neboli ste niekto?ake to bolo?

julia225
20. máj 2008

sakura ak pojdete lietadlom, tak sa nemas coho bat... uplne bez problemov, ja osobne mam stresy z cesty autom a busom... 🙄 takze ak nie letecky, tak vobec...

emjee
6. jan 2009

mesje • 4. jan 2009 o 02:13
Uvazujeme s manzelkou a 1-rocnym synom "utiect" zo zimy do teplych krajin, a kedze nikde na blizku nie je destinacia kde je teplo (s vynimkou egypta, kde sa vsak bojime ist s miminom), museli by sme absolvovat dlhy let. Mate niekto skusenosti s dlhym letom (10-12 hod) s malym dietatom? Bojime sa aby ten let nepreplakal, zvlast ked by vysiel na den s odletom rano, ked sa zrovna maly zobudi. Tiez mame urcite obavy ci ma dieta v tomto veku dostatocnu imunitu - nesli by sme do rizikovych oblasti (uvazujeme nad mexikom, kde bez problemov chodia americania), ale aj tak mam pochybnosti aby sa nieco nestalo... resp. ci uz napr. v dvoch rokoch je na tom dieta o dost lepsie s imunitou... poradte mi prosim ak mate nejake skusenosti...

mimiemmy • 1d • Dnes o 12:18
ahoj.
27.12.08 sme sa vratili s nasou 14mesacnou dcerkou z egypta."usli"sme pred stresom, zimou na vianoce do tepla.
ked sme nemali emmku,usli sme takto 2 x a zistili sme,ze je to uplne uzasna vec.
co sa tyka imunity,nemysli si,ze mexico je lepsie...tam maju tiez svoje bakterie a virusy,na ktore su oni zvyknuti a my nie.
egypt s emmkou bol uplne genialny.samozrejme nesli sme cez slovensku cestovku,ale cez TUI...cize rakusku.
byvali sme v 5*****hoteli AI.co bolo samozrejmostou - krasna drevena detska postielka,vyhrievany detsky i dospelacky bazen,detsky bufet,super detske ihrisko,detske papacie stolicky.....uzasna zahrada,uzasna plaz,uzasne more a let iba 3 a pol hodiny!kde sme mali 3 sedadla,letuska nam dala pre malu vankusik(spinkala medzi nami) a emmka to super zvladla.leteli sme z viedne samozrejme.
z 8 hippiek,sme doniesli naspat 6.mali sme uzasny vyber.emmka papala vela cerstvej zeleninky,zemiacky,rybky,kuracinku,obcas nejaku placinku...mlieko,caje a vodu sme jej dali samozrejme balene,nase.
ani jeden z nas nemal ani najmensi zdravotny problem a uzili sme si uzasnu rodinnu dovolenku s 27C vzduch a 27C bazen a 23C more ;o).
vrelo odporucam!

eji
6. jan 2009

egypt je podla mna na tri veci...more tam je velmi teple...ale super je tunis...neviem, ci to je az taka exotika, ale nam sa to osvedcilo a hlavne bez hnaciek...

aronik
6. jan 2009

Ahojte!
My sme boli na Sri Lanke a Maldivoch ked mala nasa Emma 1 rok a 7 mesiacov. Co sa tyka cesty- leteli sme v noci, lebo som chcela aby sme sa vestci vyspali. S hodou okolnosti, v den ked sme leteli, zistila som, ze cakme druhe baby. Je horuco, je vlhko, ale vsetko sa da zvladnut. Ani na Slovensku nedas baby v auguste na prudke slnko! Hotely su fantasticky vybavene a vsetky myslia na to, ze tam moze byt aj male dieta. Ja som mala vacsie problemy s horucavou ako Emma!!! SIce moj manzel je zo Sri Lanky, no zijeme v UK. Ak by ste chceli viac info, rada poskytnem.

mimiemmy
6. jan 2009

eji,bola si v egypte??
lebo ja som bola v egypte 3 x a 1 x v tunise,no co sa tyka sluzieb,egypt je na ovela vyssej urovni,je aj drahsi o nieco.
za tych 3 x sme nemali takmer ziadne zdravotne problemy,len 2 x mal moj muz 12den mierne brusne tazkosti,no nebola to"faraonova pomsta",ale zjedol nieco,co mu nesadlo....
ano,ti,co sa nevedia kontrolovat maju hnacky aj v chorvatsku.ked som videla,co si podaktori davaju na taniere, na salat nie 1,ale rovno 3 dresingy,fuj,vobec sa necudujem,ze sa museli preliecovat antinalom.
ja na egypt nedam dopustit.bolo a je tam uzasne!

bihan
11. mar 2009

Začali sme uvažovať nad dovolenkou v Thajsku aj s malou.. vyvaľovanie na pláži nás neláka, takže by sme chceli cestovať, prespávať v hoteloch... presúvať sa autobusom.. máte niekto skúsenosti s tým, ako to zvláda takmer 2-ročné dieťa?

sakura77
12. mar 2009

tak zalezi od dietatka,my sme boli teraz v novembri,maly mal 21 mesiacov a poviem ti ze tie vylety cista katastrofa-jeho to bavilo prave len pri tom mori-voda a piesok-a nic viac k stastiu nepotreboval 🙂 ked sme sa niekam vybrali na vylet,tak horor,nechce proste,vymyslal a bol zly-ale hovorim on je celkovo neposedny,takze neviem,mozno kludnejsie dietatko to zvladne.a cesta 6 hodin letecky u nas bol vrchol,viac by nas asi vyhodili z lietadla 😀 aj ked cestu naspat sme mali v noci takze to prespal,to bola pohodicka,len tam to bolo dost teda...museli sme ho stale zabavat nejako

no proste moj nazor je -neodporucam -ak tak fakt to hranie sa pri vodicke,myslim ze cestovanie navyse by bolo zatazou pre take male dieta

renca3
19. mar 2009

bihan...neodporucam. prisli by ste zniceni z dovolenky ako nikdy.
teda neviem aka je vasa mala, ale ked my cestujeme, nevieme sa dockat, kedy uz deti vypustime na plazi pri mori.

renca3
19. mar 2009

a este k tomu Thajsku, tam je fakt najlepsie pri vode. inak horuco a vlhko.

ptka
23. jún 2010

caute, chcela by som obnovit tuto temu...zaujima ma, ci ste cestovali s detmi (1-2 roky) na nejaku exootiku alebo poznavacie zajazdy a ake s tym mate skusenosti ... my sme totiz celkom vasnivi cestovatelia, nas maly ma teraz 7 mesiacov a ja stale rozmyslam, ze aku dovolenku by sme si mohli vybrat aby bol on v pohode a my tiez videli nieco viac ako chorvatsko ...

lucik106
3. okt 2011

ahojte! predvčerom sme prišli z egypta a manželovi ku koncu dovolenky začalo byť zle a je mu doteraz. nemáte niekto doma Antinal? je to liek, ktorý sa dá kúpiť len tam. Prosím ozvite sa niekto. Vďaka!

bbenty
21. máj 2012

Pozdravujem.V októbri 2010 sme s manželom a Miriam 1rok a 4 mesiace absolvovali oneskorenú svadobnu cestu do Maledives na 11nocí. V pohode. Mali sme plnú penziu, bez nápojov. Bývali sme v bungalove na pláži. Jedlo v pohode, máte si z čoho vybrať. Malá voda pre deti. Čo nás zaskočilo bolo cestovanie z Prahy do Emiratov. Mála sa v lietadle nemestila do " postieľky" a samostatné sedadlo mať nemôže, takže sme ju museli mať na rukách. Ale ked sme leteli z Emiratov do Prahy, tak v lietadle bola ceska letuska a nasla nam volne sedadla, tak mala spala na volnych dvoch a mi pred ňou. A ešte sú tam také malé mušky (vôbec ich nie je vidieť), ale ostávajú stípance, ktoré veľmi svrbia. mali sme fenistil gel. Veľľmi nepomáhalo. Mali sme ich iba zopár. Ale napr. jedna češka musela volať lekára, lebo bola celá doštípaná a nič jej nezaberalo. Veľmi záleží akú povahu má dieťa. Ak je doma v pohode, celkom dobre a vsetko je, spí celú noc. Malo by cestu a pobyt zvladať dobre. Nepotrebovali sme žiadne očkovania. Zhodnotenie. Určite odporúčam, išla by som hneď, ale určite s all inclisive. Veľa zdaru do cestovania a hlavne oddychovania.

slovacca
23. júl 2012

Ahojte, chcem ist so svojim synom ked bude mat skoro 6 mesiacov na polroka do Ekvadoru. Mate niekto skusenosti s letom s takym malym babom? Co by ste mi poradili? Nebude to prenho nebezpecne zo zdravotneho hladiska? Velmi dakujem za uzitocne odpovede!!

extrate
25. sep 2012

@slovacca aj mňa by zaujímalo...nejak sem nikto neodpovedá na tú otázku. nemám ešte skúsenosť ale v decembri letíme do Mexika a dcéra bude mať 8 mesiacov. Už ste išli do toho Ekvádoru alebo sa ešte len chystáte?

ivka_666
27. aug 2013

@extrate ahoj boli ste v tom Mexiku? Ako to zvládla dcérka? My uvažujeme o nejakej exotike tiež, ale potrebovala by som poradiť.

extrate
28. aug 2013

@ivka_666 ahoj, áno boli sme. Malá v pohode zvládla, aj let, aj pobyt. Neboli sme v hoteli ale u známych doma. zobrala som kopec liekov ale nič sme nepotrebovali, jediné čo sa jej stalo bolo že ju doštípali komáre no a to sa jej stáva aj doma 🙂
A vy kam sa chystáte?

ivka_666
28. aug 2013

@extrate ahoj tak to rada počujem 🙂 My stále uvažujeme buď Mexiko, Srí Lanka prípadne Dominikánska 🙂 Mali ste let bez prestupov? Ja sa bojím hlavne toho letu ako by to zvládla, síce sme už leteli, ale len 3 hodinky - to zvládla bez problémov.

extrate
28. aug 2013

Leteli sme s jedným prestupom a ten dlhší let bol asi 10 hodín. vtedy malá ešte nechodila, len po štyroch. prelozila celé lietadlo, asi stokrát a ďalších stokrát som ho prešla ja s ňou v manduce. bol to denný let, takže nespala, len nejakých 45min. no ale neplakala a bolo to v pohode. striedali sme sa s mužom tak som tuším aj spala asi polhodinu 🙂 let naspäť bol v noci a celý ho prespala, vtedy sa ešte zmestila do tej lietadlovej postielky, tá bola do 10kg.

extrate
28. aug 2013
ivka_666
28. aug 2013

@extrate ďakujem pekne za info.... Dodala si mi odvahu na cestu 🙂 Už len vybrať destináciu 🙂

mummy11
22. sep 2013

@extrate Ahojte, to naozaj tá postieľka je do 10 kg??? 😢
To nám akosi zabudli v Lufthanse oznámiť. Malý je už niečo po. Znamená to, že tiež nebude mať postieľku? 😖
Ďakujem krásne

zeleny_cajik
22. sep 2013

@mummy11 Ahoj, tá postieľka je do 10 kg, ale moja dcéra v nej spala ako 14 mesačná a mala cez 11 kg. Prespala tam takmer 11 hodinový let v pohode, síce sa v nej veľmi nemohla ponaťahovať, ale účel to splnilo 😉

mummy11
23. sep 2013

@zeleny_cajik Ahojte, ďakujem za odpoveď, tak to bude v poriadku, ak sa tam zmestí, ako hovoríš. Waou, je to šikovná baba, keď to prespala, my máme problém normálne prespať noc 😀 😀 .
Ďakujem ešte raz za info.

959touareg
26. sep 2013

uzasny napad ist na dvl. do extotickych krajin s malym deckom, doslova kojencom . niektore prispevky co tak citam.....no stoji mi rozum. 😨 mate sa s cim chvalit poniektore.

mummy11
27. sep 2013

@959touareg 🙂🙂🙂

kika3112
21. okt 2013

ahojte, boli ste na dovolenke v Dominikánskej republike, potrebovali ste brati nejake tabletky proti malari? MY ideme aj s rocnym babom, mate s tym skusenost?

barborakarin
31. dec 2013

kika3112 boli ste v Dominikanskej? my sa tam chystame teraz 10.1.2014 s dvojrocnym dietatom a tak by ma zaujimalo ako dovolenka prebehla a ci ste potrebovali nejake specialne lieky, dakujem