Čo variť na dovolenke?

monacanka
4. aug 2014

ahojte chystame sa s manzelom len dvaja na dovolenku bez deticiek no nemam sajnu co pokupovat / nieco si tam treba varit kedze ideme na tyzden prosim poradte mi niake potraviny co asi tak pokupovat dakujem

erickaa
4. aug 2014

To čo je za dovolenku, keď tam treba variť??? 😀 😀 😀 😝

junovka
4. aug 2014

zasadne na dovolenke nevarim

stanislavao
4. aug 2014

to nemyslite vazne, ze idete na dovolenku a chcete tam varit? to je co za dovolenku? ved predsa su tam restauracie, domaca kuchyna, speciality, ktore u nas nie su. na dovolenke sa oddychuje, opaluje, kupe, spoznava nova krajina, cestuje. ja som si myslela, ze tie casy, co boli hned po otvoreni hranic, ze slovaci sa nabalia, v zahranici rozlozia a stravuju, su uz prec. ale tak asi nie. pochopim, ked sa ide s detmi, ze maju nejaku svoju oblubenu stravu, ked su male, ale takto.

bajana
4. aug 2014

prepac, ale toto je takaaaaa zbytocna otazka....takych sa tu v poslednom case hromadia kopy....zeny, ved trochu pohnite rozumom, kym zacnete riesit kazdy "zasadny" problem a dilemu na nete 🙄
nevieme, kam idete (samota, rusne mesto, letovisko, kemp), u nas ci v zahranici (je tam draho? vyguglim si), co budete mat k dispozicii na varenie, co vam chuti, na co ste zvyknuti, kolko casu chces denne zabit varenim...na vsetko vies odpovedat sama, tak si podla toho (ne)nakup...

puffu
4. aug 2014

...dovelenka nemusi znamenat hned pobyt v all in hoteli nie? kazdy vie relaxovat a dovolenkovat inak...
my ak ideme niekam na dovolenku napriklad do chorvatska alebo niekam na chatu tak si vacsinou grilujeme, je to rychle a u nas to evokuju taku pohodu, vacsinou so hladame ubytko uz s grilom, a ak nie tak aj na panvici rychle nieco urobis...najma si pribal koreniny, olej, sol, korenie atd...ostatne kupis uz na nejakom markete, hypermarkete v danom meste kde budete dovolenkovat...my ak chodievame napr do chorvatska tak si balime iba vodu a pivo...:D ostatne kupujeme tam..

marionmarion
4. aug 2014

dost zalezi od toho co vam chuti, ci vam vyhovuje aj narychlo zbuchany obez z konzerv...kazdopadne by so vam doporucila zobrat si take zakladne a hlavne trvanlive potraviny, ako cestovin, ryzu, olej, koreniny, sol, nejake konzervy, pretlak, vlocky, susene mlieko, cibulu...proste take veci, ktore sa nekazia ani v teple a ten zvysok, zeleninu, ovocie, maso, mliecne vyrobky a podobne, dokupit na mieste

mima4
4. aug 2014

inak, je velka skoda ist na dovolenku a nevyskusat domacu kuchynu, domace jedla v restikach...
Zas netreba az tak zgrlosit 😉

ichbinich
4. aug 2014

Posledne 4 roky sme boli v apartmanoch v Taliansku, kde sme museli varit, ale hlavu som si nelamala 😉 A uz vonkoncom som tam nic neniesla...
Varila som, co je rychle, co nam chuti a najma, co zje nas dost priebercivy syn. Sle sme do obhcodu/na trh, obzreli, co maju, dohodli sa, co bude a hotovo 😉 A chodili sme aj na vecere, malokedy na obedy. Aj v Chorvatsku v kempe sme sa stravovali zmiesane, raz sme varili a raz sme sli jest.
Pokial nejdes na koniec sveta a este kusok dalej, tak nemusis vlacit nic. Podla vsetkeho sa minie viac benzinu, ked je auto preplnene potravinami a ide 1000 km hore-dole, ako by bolo drahsie to jedlo na mieste dovolenky...

bonaqa2013
4. aug 2014

Ja by som zobrala potravín len minimum, však obchody sú všade. A týždeň keby ste aj nejedli - bude krajšia postava. ... Takže zobrať 2 bal. cestovín, balík ryže, 2-3 konzervy, 1 kečup. Na tržnici nakúpiš ovocie, zeleninu, niečo z toho navaríš, zopár krát pojdete do reštiky a idete domov.

pribinak
4. aug 2014

Kedze idete len dospeli, tak jeden den spagety, druhy den restika, treti den spagety a zas restika a takto az kym nepojdete domov, pripadne ta drahy moze vystriedat ak nema obe ruky lave ;))))

lilysk
4. aug 2014

Nepises kam idete - teraz sme boli v chorvatsku 20 dni a musela som varit nakolko deti mam bezlepkove ☹
Rano sme isli na trh kupili sme rybky ...tak sme niektore dni grilovali ...varila som polievky ,leco ,cestoviny ,morcacie maso ,chobotnicu ,palacinky ,ryzoto 🙂))) ....z domu som nebrala skoro nic - len bezlepkovu muku a nejake drobnosti - vsetko som tam kupovala a bola osm prekvapena ,ze nas to vyslo lacnejsie ako doma 🙂) A samozrejme sme dali aj restiku obcas ...hlavne morske plody a s manzelom tajne v noci par krat pizzu na terase 🙂) Dalo sa v pohode aj nakupit aj uvarit 🙂