Čo zbaliť pre 19 mesačné dieťa k moru?

andisko
30. apr 2014

Ahojte! Chystame sa tento rok prvy raz na dovolenku k moru s malym, uvazujeme nad greckymi ostrovmi. Bude mat vtedy nieco cez 19mes. Co odporucate zabalit k moru? Myslim tym - co na oblecenie k vode (tricko, neopren, plavky, kupacie plienky), co na plavanie (koleso, rukavniky, vestu), co navyse (hracky do piesku, slnecnik atd). Som za co najjednoduchsie riesenie, tolko moznosti som tu uviedla len preto, aby som upresnila co mam na mysli 🙂 Este doplnim, ze maly ma nabeh na ekzem, obcas sa mu zjavi par bodiek, ale inak je to pod kontrolou. Dakujem vam 🙂

jorika12
30. apr 2014

Hlavne nejakú zábavku na cestu, predpokladám, že idete lietadlom. Je treba počítať s meškaním, nám sa tak stalo, a tie dve hodiny na letisku boli straaaaaašne dlhé, takže obrazkové knižky, veľa drobných a najmä neopozeraných hračiek a zábaviek, ktoré ho zaujmú. Slnečník asi nie, skôr tú plážovú mušľu, aspoň nám to bolo výhodnejšie ako vláčiť slnečník. V Taliansku sme používali hotelový slnečník. Osvedčilo sa mi nosiť aj odpudzovač komárov do zásuviek. Na Rhodose dcéru riadne doštípali, takže treba aj napr. Fenistil, pretože tam sú lieky podstatne drahšie. Záleží od miesta kam idete, možno aj tie komáre boli len sezónna záležitosť, pretože druhýkrát sa nám to nestalo, ale to už sme boli nato pripravení. To ma len tak narýchlo napadlo. Hlavne klobúčik, resp. šiltovku, mali sme s predĺžením na krk, pretože to slnko je naozaj silné. Na ten ekzém by mu more malo pomôcť. Na plávanie sme mali všetko, čo si vymenovala, podľa potreby sme to striedali. To ma len tak v rýchlosti napadlo. Inak tíško to Grécko závidím a prajem príjemnú dovolenku.

monicm
30. apr 2014

na oblečenie určite tričká s krátkym rukávom,kraťasky (čím viac,tým lepšie,nech nemusíš stále prať,1-2 mikinky,rovnako aj dlhé nohavice,nejaké ponožky,sandálky,celé topánky a ak máte topánky do vody,tak aj tie,klobúčiky či šiltky (2-3),ak potrebujete kúpacie plienky,tak plavky nepotrebujete,to už je len na tebe,neopren by som nebrala,podľa mňa zbytočne,na plávanie koleso,my sme mali také,kde mohol aj sedieť a hračky do piesku,ale nie veľa,stačilo vedierko,krhlička a ak tam bude piesok,tak pár formičiek.slnečník môžte vziať tiež,prípadne sa dá kúpiť skladacia clona.samozrejme lieky,ak beriete nejaké špeciálne,tak tie určite,inak niečo od teploty a bolesti,teplomer,fenistil gél,čierne uhlie,rehydratačný roztok (kulíšek,ale ten neviem,od koľkých rokov,či kíl je) a smectu (na prípadnú hnačku).

sarinka2012
30. apr 2014

Ahoj , my sme cestovali minuly rok s našou vtedy 18 mesačnou bambulkou,s balenim si nerob ziadne starosti,v podstate zbal to ,čo použivate aj doma ,dcerka ma neoprenove plavky z dojčenskeho plavania a plava s rukavikmi,takze to sme samozrejme zbalili,ale iny rodicia mali jednorazovky do mora aj bazena ,kolesa a podobne ,zobrala som jedny - dve pekne šaticky na večer a teda hlavne pre mna na fotky 🙂 ale inak kopu kratasiek a triciek,hlavne triciek 🙂 tie sme prezliekali aj 3x denne,večne boli mokre,od piesku,jedla a podobne 😀 klobuciky na hlavu odporucam aspon 3 ,tiez sa nam stalo že boli casto mokre z mora alebo bazena a najdolezitejsie - litre kremu na opalovanie s najvyššim faktorom,my sme dcerku natierali tak ze až biela bola a aj napriek tomu sme ju po dovolenke mali krasne opalenu 🙂 Prajem krasnu dovolenku,nas už tiež chysta cestovna horučka,ale ako sa hovori,nejdeme na koniec svete a všetko co sa zabudne sa da dokupiť 🙂 A ešte mala rada na zaver,ak ste na tom ako my,berte poloprazdne kufre,lebo my sme minuli rok odchadzali s tolkymi nafukovačmi do vody (delfin,lopty,žralok,auto..) a hrackami,ze sme to ledva zbalili 🙂

andelok
30. apr 2014

Necitala som odpovede predomnou, ale len taky postreh odomna, kedze sme boli na Korfu vtedy s 18 mesacnou dcerkou, takze je to take pribuzne...nam sa najviac osvedcil nafukovaci bazen (az pri mori sme zistili, ze do mora nevlezie a velkeho bazena sa tiez bala, tuto sa prehrala cely tyzden), hracky do piesku (vedierko, lopata) a este knizky, lebo sme ju potrebovali zabavit, ked sme chceli dlhsie posediet pri veceri. Koleso a rukavniky sme nevyuzili vobec, ale mozno tvoj maly sa tak nebude bat vody...moja dcerka sa bala hlavne vln. A este ju strase bavilo hadzat si na plazi balon. Pri vode nosila lenkupaciu plienku, lebo vtedy este nebola odplienkovana a nejake starsie triceno, nech jej nepali na ramena...a samozrejme zasoba klobucikov, lebo vzdy sa jej nejaky namocil. Dlhe veci sme potrebovali len rano, lbo ked vstala o siedmej a od mora trosku fukalo, vyuzili sme aj leginky a jednu mikinu, ale to fakt len rano. Ako som povedala, u nas boli top veci bazenik a veci do piesku 🙂

zara0201
30. apr 2014

Ja som zbytocne zbalila asi 3 x tolko oblecenia ako bolo treba. Take extra ma napadlo ze sme mali ten plazovy stan- clonu, samorozkladaciu, super v tom cez obed spal na plazi, aj chranilo proti vetru. Koleso, rukavniky a hracky do piesku sme kupili tam lebo to bolo lacne a tusim sme to tam aj nechali. Ja som hlavne davala doraz na zbalenie liekov keby nieco.

ichbinich
30. apr 2014

Oblecenie ako pisu ostatne, ale aj nieco dlhe, tenke, na vecer alebo keby fukal vietor. Klobuciky alebo siltovky urcite aspon 3. Ani sa nenazdas a budes ich lovit z vody 😀
Ja pouzivam plienky do vody, ja mam Little Swimmers, ale podla mna je to jedno, ktore. Ma aj DMko vlastnu znacku, ale tie treba hladat.
Neopren netreba, po prve sa nebude potapat a po druhe je more v Grecku teple. Mozno, ak je citlivy, nejake to tricko s UV filtrom.
Hracky do piesku urcite: vedierko, radsej dve, lopatku, najake formicky, ale velke, z tych malych sa to zle vyklapa. Ale to mozes dokupit aj priamo na mieste.
Na plavanie sme pouzivali pre syna zatial rukavniky, pre dceru tohto roku asi tiez. Vzdy je aj tak niekomu (zvycajne manzelovi 😉) na rukach, to je len pre sicher. Sami do vody nepojdu samozrejme nikdy.
Slnecnik by som letecky netrepala urcite 😉 My sme vzdy mali k dispozicii, alebo tu skladaciu muslu, ako pisu ostatne, to je male.
Opalovacie mlieko faktor 50, ktore, musis zistit sama 😅 Ja este tiez neviem, ake kupit detom. Mala som Niveu (bielu sensitiv pre deti, faktor 50, mlieko), ale ta je strasne husta a lepkava, tak neviem. Ale inak som bola s nou spokojna...
Ozaj, kup si taku tubu pracieho gelu na rucne pranie, maju v DMku, to na rychle prepratie staci, a zober si par stipcov 😉
Lieky bravam akurat tak Nureflex proti horucke. Ale ten fenistil tiez nie je na chybu.
Inak ides do civilizacie a nie niekde na koniec sveta a potom tri dni dalej, podla potreby dokupis 😉
Peknu dovolenku!

tinach
30. apr 2014

Lopatku a pevné nervy 😀

zabkatt
30. apr 2014

aj my sme brali sstan alebo clonu proti slniečku, nafukovaci bazen s hračkami do piesku, 50tku faktor, klobučiky, po opalovani mlieko, z liekov nam nesmie chybať fenistil, kvapky do oči, do nosa, do uši, leukoplasty, vlhke obrusky, plienky, nurofen proti horučke, proti hnačke a črevným hilak, kinedril, kopec uterakov, na komare do zasuvky tie somriny, kočik teda skladačku, a rukavniky alebo koleso🙂

dadulienka
30. apr 2014

Bundu, rukavice, šál a oteplovačky...a ešte motyku rýl a lopatu.... 😀 Sorry nedalo mi 😀 ale niektoré otázky sa mi zdaju take vtipné...🙂 😎 Inak peknu dofču...

heni79
30. apr 2014

Ak má dieťa nábeh na ekzém, tak na opaľovanie by som odporučila Daylong. Dcéra má AE a výborne ho znáša, máme ho vyskúšaný aj pri pobyte pri mori. Ja sama mám alergiu na slnko (prejavovala sa vo forme rozsiahlych "vyrážok", veľmi citlivých na dotyk, vytvárali až súvislé plochy), pri mori používam jedine Daylong kids a v pohode - koža zostáva bez "vyrážok".
Daylong baby má dokonca tú výhodu, že UV filter je iba na fyzikálnom základe. No ten je odporúčaný deťom do jedného roku, no pri priamom pobyte na slnku nemusí poskytovať až takú ochranu. Buď ho budeš nanášať častejšie, alebo zvolíš už ten pre staršie deti - kids.

Na plávanie odporúčam rukáviky, alebo vestu. A ostatné veci už baby popísali.
A najviac sa trafila asi @tinach. Tie pevné nervy sa zídu. 😀

ivett1
30. apr 2014

@andisko ja som balila a vždy balím hlavne "lieky"...ostatné sa dá dokúpiť, ceny sú tam úplne v pohode...ak by si niečo zabudla z oblečenia kúpiš tam🙂 ...obchody sú plné plaviek, rukávnikov, bazénikov, lopatiek, kýblikov...slnečníkov a čo ja viem čoho... takže toto nech ťa nestresuje😉 ...
skôr sa zameraj na krém alebo mlieko na opaľovanie, lebo tam nemusíš zohnať práve tú značku, ktorú používate (ak nemáš prehľad, tak sa informuj v lekárni, poradia ti...) a tie lieky...hoci je tam tiež lekáreň, myslím, že sú porovnateľne drahšie ako u nás...
niečo proti hnačke (hylak, kulíšek, nutrolin B...), chladiacu penu na podráždenú pokožku od slnka, ja beriem tiež kvapky do očí, uší (+gázu), aj do nošteka, sirup proti kašľu... a tiež niečo overené na zníženie teploty (sirup, čipky ...) ... dcérka je alergická na štípance od komárov (na gréckych ostrovoch je ich dosť...), tak ja vždy beriem na dovču pri mori aj fenistil kvapky a masť; večerné prechádzky a animačné programy na Korfu aj Rhodose sme absolvovali vždy všetci povinne nastriekaní sprejom proti komárom😀
PS: čo sa týka oblečka, tak fakticky ho veľa nepotrebuješ, na plávanie sme mali aj tie plienky do vody, ale nevyužili sme ...skôr plavky (plienkové), osušku (také pončo cez hlavičku aj s kapucňou), klobúčiky s uväzovaním pod bradou (šiltovky-vzadu predĺžené), slnečné okuliare (ale to mal len náš malý, lebo je citlivý na prudké slnečné svetlo - mal detské so zapínaním vzadu) a nejaké sandálky na nožičky (nie šľapky, tie sa vyzúvajú)...